A második világháború magyar vonatkozású katonai eseményei

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 084
24 422
113
Jezusom, megtalaltam a nagyapamat. 45 majus 15-en esett fogsagba, 42 oktober 5-en vonult be, 48. 06.30-an engedtek haza. Eddig azt se tudtam hogy ormester volt, soha nem beszelt a haborurol. Annyi maradt meg a halala utan la hogy Hajmaskeren volt tuzer, cseheknel esett fogsagba es az Uralba kerult fakitermelesre, alig elt mikor hazakerult...
Nem tudom,hogy erre hogyan kell reagálni mindenesetre azért az jó dolog,hogy erre a dologra is fény derült.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
2 464
4 125
113
Jezusom, megtalaltam a nagyapamat. 45 majus 15-en esett fogsagba, 42 oktober 5-en vonult be, 48. 06.30-an engedtek haza. Eddig azt se tudtam hogy ormester volt, soha nem beszelt a haborurol. Annyi maradt meg a halala utan la hogy Hajmaskeren volt tuzer, cseheknel esett fogsagba es az Uralba kerult fakitermelesre, alig elt mikor hazakerult...

Sajnos én nem találtam meg az én nagyapámat, jó eséllyel ő nem is jutott el a hadifogoly státuszig. Mai napig semmi érdemit nem tudunk róla. :/

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
5 985
6 695
113
Hah, azt hiszem, megvan a nagyapam, van meg 10-20 lehetoseg, de koztuk lesz, mar latom. :cool:
A szuletesi ev stimmel, kornyekrol vannak tobben is, no meg tudjuk, hogy a keleti fronton harcolt evekig, ott esett fogsagba, majd 45 nyaran szerencsere hazaengedtek, utobbirol meg a honapot is tudom, no meg azt, hogy kabe 45 kilosan kerult haza. :)

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
4 671
9 143
113
Apai vonalról a dédim szívott hatalmasat, Ő nyugati fogságba esett és olaszba volt hadifogoly, amikor lejárt a büntetés (érdekesség, hogy az olasz gazda akinél beosztott volt, az összes magyart marasztalni akarta) hazajövetelkor a határnál letartóztatták a komcsik az összes cuccát elkobozták és elküldték még a szu-ba egy kis ideológiai átnevelésre még 1x hadifogolynak.
Mezőgazdasági vonalat extrán megszívtuk a tsz-el, de ez már egy másik történet...