A II. világháború magyar vonatkozású katonai eseményei

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
http://index.hu/tudomany/tortenelem/2016/02/11/ungvary_krisztian_a_kitores_alulnezetbol/

Komolyan mondom, hogy az írás elejének olvasásakor olyan érzésem volt, mintha április elseje lenne, akkora marhaságok vannak benne.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
http://index.hu/tudomany/tortenelem/2016/02/11/ungvary_krisztian_a_kitores_alulnezetbol/

Komolyan mondom, hogy az írás elejének olvasásakor olyan érzésem volt, mintha április elseje lenne, akkora marhaságok vannak benne.

pl.?
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell félni a lemészárlástól, stb. 1945-ben ezt senki nem hihette komolyan... A kor utólagos bölcsessége mellett meg ekkora ökörséget leírni... A 90k szátlingrádi fogolyból 5k tért haza...

Lehet, hogy a szerző eddig okosakat írt, de az írás eleje egy vicc. Legalábbis szerintem. Nem is értem, hogy a történelem során miért is akartak olyan sokan és sokszor inkább kitörni, mint bennmaradni egy ostromgyűrűben...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 470
113
Utólag nézve az eredmény a védők szempontjàból indifferens. A baromsàg az volt, hogy hagytàk magukat bezàrni.
Soha nem tudtam felfogni, hogy miért nem tudtak a parancsnokok túllépni az esztelen, idióta parancsokon. Vedd Paulust, az egy barom volt.Vagy miért okozott lelkiismereti konfliktust az, hogy 44 jun 20- àn merényletet kövessenek el a Nagyfönök ellen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Utólag nézve az eredmény a védők szempontjàból indifferens. A baromsàg az volt, hogy hagytàk magukat bezàrni.
Soha nem tudtam felfogni, hogy miért nem tudtak a parancsnokok túllépni az esztelen, idióta parancsokon. Vedd Paulust, az egy barom volt.Vagy miért okozott lelkiismereti konfliktust az, hogy 44 jun 20- àn merényletet kövessenek el a Nagyfönök ellen.

A német katonák túl mereven követték a parancsokat. Az egész világháború alatt sokszor előfordult, hogy ha kicsit is rugalmasabban kezelik a parancsokat és a helyzetnek megfelelően cselekednek, akkor nagy sikereket értek volna el.
Épp az imét olvastam egy cikket a Bismark csatahajóval kapcsolatban, amikor kiküldték az Atlanti óceánra. Találkozott a Hood-al és a Prince of Wales-el, előbbit elsűlyesztette, utóbbit súlyosan megrongálta, de nem lőtte tovább, mert neki az volt kiadva parancsba, hogy a konvojokra kell vadásszon.
 
M

molnibalage

Guest
Ez így nem egészen igaz. Nem üldöztde a PW-t, az szakadt le a B-ről és nem fordítva. Csakhogy a B-n fogalmuk sem volt arról, hogy a PW mennyire "béta" állapotban levő hajó.

A németek a tervezés egyszerűen nem számolt ennyire látványos sikerrel és a csata hevében, mikor még arra készültek, hogy ebből bukta is lehet, akkor még elnézhető volt ez. Akkor valós idejű titkosított kommunikáció, hogy Berlinnel csevegjenek a lehetőségekről.

Később kérhettek volna engedély a változtatásra, de akkor meg az lett volna a kétséges, hogy a B képes-e harca késztetni az angol hajót főleg, hogy a sérülés után üzemanyag problémáik voltak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 470
113
Èn inkâbb a szàrazföldi hadviselésben folytatott fafejűségre gondoltam, főleg miutàn a Fönök àvette a vezetèst.
 
D

danielblack

Guest
Most is ilyennek ismerem a németeket. Ennek következménye, hogy félnek adót csalni, engedelmeskednek. Ezért tudtak eddig mindig talpraállni szerintem.
Én például béreltem egy parkolóhelyet itt kint, s a német tulaj arról is számlát adott....
A munkahelyeken is nagy a főnökök megbecsültsége. Ha meglátják a főnököt vigyázba vágják szinte magukat.
A magyarok általába magyar házi szalonnával, füstölt cuccokkal, pálinkával (anyagi javakkal) akarnak bevágódni a főnöknél. A németek meg széthajtják magukat. Egy német srácot ma állítottunk le mert majdnem összeesett úgy hajtott :D

Egyébként nem mernek véleményt sem nyílvánítani. Ha az orosz kollegák felhozzák a migrásn kérdést akkor esetleg ők is hozzá mernek szólni. Olyankor derül ki, hogy elegük van nekik is. Ők is nacionalista kormányt akarnak.
Igaz, hogy agymosottak. Eddig kb párszáz németet ismertem meg az elmúlt 1,5 évben. Ezeket ez alapján írom. Egy hatalmas logisztikai cégnél vagyok raktáros.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem félelem. Ninc szükség arra, hogy ez tedd. Őszintén, ha neked Magyarországon 600k HUF lenne a nettód, akkor te elcsalnád az ÁFÁ-ját a havi 20k HUF parkoló bérlésnek...? Na ugye...

Ez nem félelem, hanem olyan aprópénz, amiért nem hajol le az átlagpolgár, mert a kockázat/haszon aránya negatív szám... Akkor meg minek...
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<b>blitzkrieg mondta:</b> "A német katonák túl mereven követték a parancsokat. Az egész világháború alatt sokszor előfordult, hogy ha kicsit is rugalmasabban kezelik a parancsokat és a helyzetnek megfelelően cselekednek, akkor nagy sikereket értek volna el."

Amerikai katonai szakértők szerint is, ha a német altiszteket kilőtték a katonák nem igazán tudtak harcolni. Nem volt aki parancsot adjon. Baromi jó volt a kiképzésük de, folyamatosan irányítani kellet őket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 470
113
Ez nem félelem. Ninc szükség arra, hogy ez tedd. Őszintén, ha neked Magyarországon 600k HUF lenne a nettód, akkor te elcsalnád az ÁFÁ-ját a havi 20k HUF parkoló bérlésnek...? Na ugye...

Ez nem félelem, hanem olyan aprópénz, amiért nem hajol le az átlagpolgár, mert a kockázat/haszon aránya negatív szám... Akkor meg minek...

IGEN! Ne àmitsd magad azzal, hogy te csak azért nem kèrsz szàmlàt, mert a nettód kevesebb :)) Az ember màrcsak ilyen.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="molnibalage">Ez nem félelem. Ninc szükség arra, hogy ez tedd. Őszintén, ha neked Magyarországon 600k HUF lenne a nettód, akkor te elcsalnád az ÁFÁ-ját a havi 20k HUF parkoló bérlésnek...? Na ugye...

Ez nem félelem, hanem olyan aprópénz, amiért nem hajol le az átlagpolgár, mert a kockázat/haszon aránya negatív szám... Akkor meg minek...

IGEN! Ne àmitsd magad azzal, hogy te csak azért nem kèrsz szàmlàt, mert a nettód kevesebb :)) Az ember màrcsak ilyen.</blockquote>

Most akkor kontrázzak azzal, hogy mindenki magából indul ki...?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 470
113
Igen, nyugodtan. Szja-t fizetek, mint a katonatiszt. Áfát csak annyit, amennyit feltétlenül elkerülhetetlen. Ki kér itthon ( de Ausztriàban, Olaszban, Franciaorszâgban...) àfàs szàmlàt a takarítónénitől, kőművestől, ilyen- olyan szerelőtől ? Hat én ilyet meg nem hallottam...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<b>blitzkrieg mondta:</b> "A német katonák túl mereven követték a parancsokat. Az egész világháború alatt sokszor előfordult, hogy ha kicsit is rugalmasabban kezelik a parancsokat és a helyzetnek megfelelően cselekednek, akkor nagy sikereket értek volna el."

Amerikai katonai szakértők szerint is, ha a német altiszteket kilőtték a katonák nem igazán tudtak harcolni. Nem volt aki parancsot adjon. Baromi jó volt a kiképzésük de, folyamatosan irányítani kellet őket.
Jaj! Ne! Az altiszt alatt még voltak jó páran.
Hogy érted meg jobban? Alulról felfelé?
Őrvezető
Tizedes
Szakaszvezető
Őrmester stb.
Ha, csak két katona maradt, akkor is volt "parancsnok"!
 
M

molnibalage

Guest
Igen, nyugodtan. Szja-t fizetek, mint a katonatiszt. Áfát csak annyit, amennyit feltétlenül elkerülhetetlen. Ki kér itthon ( de Ausztriàban, Olaszban, Franciaorszâgban...) àfàs szàmlàt a takarítónénitől, kőművestől, ilyen- olyan szerelőtől ? Hat én ilyet meg nem hallottam...
Én. Ahányszor jött szaki, mindig kértem számlát. Tudod, ha valamit elbasz vagy minőségi probléma van, akkor ÁFA nélkül nehéz. És nem csak emiatt kérem. Hátha egyszer valakinek leesik...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nagyon nem vagyok a könnyen lágyuló fajta, de... nézzétek meg.

https://www.youtube.com/watch?v=XbwGRbEqgRc
 
M

molnibalage

Guest
Az a fickó aki megszólal benne, helyenként kicsit nagyon magas lóról osztja az észt. 7:50-nél. Izé...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 607
113
Az a fickó aki megszólal benne, helyenként kicsit nagyon magas lóról osztja az észt. 7:50-nél. Izé...
http://www.origo.hu/itthon/20080531-a-tordasi-iskola-igazgatoja-lett-az-ssegyenruhaban-pozolo-tortenelemtanar.html