A II. világháború magyar vonatkozású katonai eseményei

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Aranysas fb oldaláról:

Hány ellenséggel kellett egy légiharcban megvívnia a magyar pilótáknak? Egy példa Molnár László 1944. január 28-án kelt leveléből:

"Tegnap ünnepeltem 90. bevetésemet, és 25-én arattam a 16. és 17. igazolt légigyőzelmemet! Egy igen erős köteléket támadtunk meg, azonban az első összecsapásnál kísérőm elvesztettem, így egyedül verekedtem a kb. 30 db. ellenséges gépből álló kötelékkel, amelyből izgalmas és nagyon érdekes harcban két gépet hamarosan lelőttem! Ugyanaznap délután egy német szakaszvezetővel, aki a kísérőm volt, lelőttem egy erős kb. 12. ellenséges gépből a vadászcsoport parancsnokát! Egyiket a német bajtárs, a másikat a földi irányító állomás igazolta! Így jelenleg 17 igazolt, és két igazolás alatti légigyőzelmem van!"

Részlet az "Oroszlán a Pumák között" című könyvből

139994630_235375531375674_3336639713309485815_o.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ide rakom, talán stílszerű. Tehát mi még elhunyt egykori katonáinkra sem emlékezhetünk,, az amerikai liberális média szerint, mert azok a katonák alapból nácik. Kíváncsi lennék, a Honvédség reagál-e a lapnak.


Ezt a szrt. mint forrást beralni mindenhová...
no comment...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ezt a szrt. mint forrást beralni mindenhová...
no comment...



Nehéz házasság ez: a kormány által kitüntetett TEV-titkár vonja felelősségre őket, hogyan jelenhetett meg fideszes lapban méltatás a "holokausztos" kitörőkről
Forrás: https://kuruc.info/r/26/224599/
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
bocs, de én meg ezek az elmeroggyantakra nem kattintok rá,
Mert toleráns vagy? Hiszel a társadalmi sokszínűségben és a szabad véleménnyilvánításban? :D

Tessék, itt van a sokkal ősmagyarabb hírportál, amire talán rákattintasz. :D Mondjuk itt nem szembesülsz olyan dolgokkal mint magyar szemszög, de gondolom a hiánya is kellően multikultúrális neked. :D

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Nehéz házasság ez: a kormány által kitüntetett TEV-titkár vonja felelősségre őket, hogyan jelenhetett meg fideszes lapban méltatás a "holokausztos" kitörőkről
Forrás: https://kuruc.info/r/26/224599/

Mert toleráns vagy? Hiszel a társadalmi sokszínűségben és a szabad véleménnyilvánításban? :D

Tessék, itt van a sokkal ősmagyarabb hírportál, amire talán rákattintasz. :D Mondjuk itt nem szembesülsz olyan dolgokkal mint magyar szemszög, de gondolom a hiánya is kellően multikultúrális neked. :D


Azt azért megjegyezném, hogy többségében nem kisgyerekes családok mennek megemlékezni a nyagypapa/dédnagypapa teljesítményéről, hanem hogy is mondjam... bizonyos beállítottságú csoportok szoktak ott masírozni. A sok árpádsávos és hungarista lobogót cipelő tömeg pedig egy elég sötét korszakot idéz meg.
A teljesség igénye nélkül néhány kép:
Becsulet-napja-1024x681.jpeg


31465859_2133281960a4ac967c6a324fce3b1643_wm.jpg


2YMktkpTURBXy9mZjFkMGUzMWEyYjRlNzU4NzAxYzkyYzBkMmU5OTIwMi5qcGeSlQMAzOLND8DNCNyVAs0DpQDCww



Persze meg lehet és szerintem meg is kell emlékezni a katonáinkról. De légy szíves nem csinálj már úgy, mintha ez lenne a vita fő kiváltó oka... leginkább a mai megemlékezők többségének a beállítottságával van a baj.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Azt azért megjegyezném, hogy többségében nem kisgyerekes családok mennek megemlékezni a nyagypapa/dédnagypapa teljesítményéről, hanem hogy is mondjam... bizonyos beállítottságú csoportok szoktak ott masírozni. A sok árpádsávos és hungarista lobogót cipelő tömeg pedig egy elég sötét korszakot idéz meg.
A teljesség igénye nélkül néhány kép:
Becsulet-napja-1024x681.jpeg


31465859_2133281960a4ac967c6a324fce3b1643_wm.jpg


2YMktkpTURBXy9mZjFkMGUzMWEyYjRlNzU4NzAxYzkyYzBkMmU5OTIwMi5qcGeSlQMAzOLND8DNCNyVAs0DpQDCww



Persze meg lehet és szerintem meg is kell emlékezni a katonáinkról. De légy szíves nem csinálj már úgy, mintha ez lenne a vita fő kiváltó oka... leginkább a mai megemlékezők többségének a beállítottságával van a baj.
Kis kiegészítés a fentiekhez:
Idézet Ungváry Krisztiántól: "...a tragikus eseményt egyesek aktuálpolitikai célokra használják, és emiatt eltorzítva mutatják be az akkor történteket. Nem a gyásszal van probléma. Ám a gyász nem lehet jogalap egy tömeggyilkos eszme mosdatására". Ezzel szerintem mindent elmond a helyzetről.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Azt azért megjegyezném, hogy többségében nem kisgyerekes családok mennek megemlékezni a nyagypapa/dédnagypapa teljesítményéről, hanem hogy is mondjam... bizonyos beállítottságú csoportok szoktak ott masírozni. A sok árpádsávos és hungarista lobogót cipelő tömeg pedig egy elég sötét korszakot idéz meg.
A teljesség igénye nélkül néhány kép:
Becsulet-napja-1024x681.jpeg


31465859_2133281960a4ac967c6a324fce3b1643_wm.jpg


2YMktkpTURBXy9mZjFkMGUzMWEyYjRlNzU4NzAxYzkyYzBkMmU5OTIwMi5qcGeSlQMAzOLND8DNCNyVAs0DpQDCww



Persze meg lehet és szerintem meg is kell emlékezni a katonáinkról. De légy szíves nem csinálj már úgy, mintha ez lenne a vita fő kiváltó oka... leginkább a mai megemlékezők többségének a beállítottságával van a baj.
És mindezt sikerült 10 éves képekkel illusztrálnod?
Csak tájékoztatásul:
Az MNA már hosszú évek óta fel van oszlatva, a Hungarista Mozgalom pedig szintén önfeloszlott.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
És mindezt sikerült 10 éves képekkel illusztrálnod?
Csak tájékoztatásul:
Az MNA már hosszú évek óta fel van oszlatva, a Hungarista Mozgalom pedig szintén önfeloszlott.
Az utolsó kép tavaly készült, a második 2016-ban, az elsőre pedig nem találtam dátumot, de nem lehet régebbi, mint a második.
Csak tájékoztatásul: a neonáci nem vész el, csak átalakul. Tök mindegy hogyan nevezik az ernyőszervezetüket, a lényegük nem változik meg.


Egyébként mindez nem von el semmit a mondandóm lényegéből. Nézz már meg egy pár képet vagy videót a tavalyi vonulásukról. Tessék, mind tavalyi kép:

1262721.jpg

1262724.jpg


1262731.jpg


1262732.jpg


Pont az ilyen beállítottságú emberek miatt ítélik el sokan ezt az egész "becsület napi" vonulást, mert szerintem egy elég negatív felhangot ad a részvételük az eseménynek.
De hát kinek mi...