1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A Nagy Háború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - omae által indítva @ 2016. december 18..

1. omae

omae Well-Known Member

Ha van második volt első is.

2. omae

omae Well-Known Member

Arra elég volt hogy a kétfrontos háborút megszüntessük. Nyertünk? Nem. De ez nem a Ruszkikon múlt, csak rajtuk is. Az ország és a szövetségesei kimerültek gazdaságilag és emberanyagilag. A társadalom nem bírta tovább a terhelést és megdöntötte a hatalmat, ugyanez történt a ruszkiknál csak egy évvel korábban.

3. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

4. fapp_supervisor

Német kotrógép, lövészárkokat ástak vele. 1918 január 8-án készült a kép(legalább is a forrás szerint).

5. fapp_supervisor

Gun Carrier Mark I
    Az első önjáró löveg

endre, misinator and fishbed like this.
  6. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Ha ajánlhatok kiváló irodalmakat is: Somogyvári Gyula trilógiája (Virágzik a mandula, Ne sárgulj fűzfa!, És Mihály harcolt). Kissé romantikus művek, de férfi szemmel is sok érdekes részletet jegyez le (hátországról is).

7. rappali_

[​IMG][​IMG]PKZ-1, 2...amikor még nemhogy gyártani tudtunk, de elsőnek tettük ezt :)

8. rappali_

9. rappali_

10. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Nem tudom posztolta-e mar valaki ezt a "sorozatot" (angolul van), szamomra nagyon erdekes. A rovid osszefoglalok ellenere, eleg reszletesnek es lenyegretoronek tunnek a reszek:

danielblack and venus1500 like this.
  11. rappali_

12. rappali_

A képen pedig az első modern hadi sisak gyártásának (mélyhúzás) lépése;

endre, fapp_supervisor and antigonosz like this.
  13. rappali_

14. rappali_

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt most ide teszem, mert I. vh-ról is szó van benne. Haditechnikai véleményekre is kíváncsi lennék.

16. rappali_

Horthy egyértelműen az első világháborúban mutatott emberségével vált az antant számára tárgyaló partnerré (az elsüllyesztés előtt minden esetben figyelmeztette- sőt volt, hogy megvárta, míg csónakba szállnak- az ellenséges hajókat). Egy feltétellel, nem lehetett pogromot hirdetni...ez el is maradt, hiába próbáltak mindent ráhúzni később. "Bűne" szerintem a második világégés kapcsán annyi -szerintem- hogy a zsidóságot mentve, inkább véreztette el a vidéki parasztságot. PErsze a végén minkettő csoport szenvedett. Mondhatta volna ugyanis azt, hogy NEM a németeknek, csak akkor nem 1944 március 19-én szállnak meg minket, hanem 1940-ben. Nem volt jó megoldás egyik sem, de ennek magvát versaillesben és trianonban vetették el.
    Ami a technikát illeti, a Monarchiának volt akkor a világ 6. legerősebb hadiflottája. Más kérdés, hogy sokszor hihetetlen balszerencse miatt, ennek érvényre juttatása csak az olaszok ellen sikerült (amerikai és angol fenyegetésre mertek csak kifutni 1917-18 ban az olasz hajók :)

17. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

18. arbalest

arbalest Well-Known Member

Nem emlékszem már, hogy melyik könyvben olvastam, hogy a kukk tisztektől elvárás volt, hogy 4-5 nyelven beszéljenek, német, magyar, olasz, horvát mindenképpen, Horthy azt hiszem, angolul is tudott. Szerintem ez mindenképp figyelemre méltó, szélesebb látószöget ad egy embernek, ha ennyi, eltérő kultúrájú, látásmódú emberrel tud beszélni, megérteni őket.

rappali_ and danielblack like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Jah és pont csehül nem de horvátul meg igen...???

20. dudi

dudi Well-Known Member

Meg franciául ami akkoriban kb annyira alap nyelv volt mint ma az angol?

Ezen oldal megosztása