1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A Nagy Háború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - omae által indítva @ 2016. december 18..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

Zsákmány.

endre likes this.
  2. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szóval ez ilyen ronda volt?
    Kiváncsi vagyok hogyan használták..

blitzkrieg likes this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Ez marha jó dolog!!!Volt szerencsém tapogatni és kis álvánnyal marha feelinges volt.Igazából ma már csak ilyen fun cucc de nagyon jó!

4. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Ez elvileg pisztolykaliberű könnyű géppuskának készült. Kétlábú állványról használták.

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

6. fapp_supervisor

Igen de nem klasszikus géppisztolyos kialakítása van. 2 cső, villaállvány, az olaszok könnyű géppuskának szánták de utólag SMG persze. Amúgy volt több egycsövű változata is: https://www.militaryfactory.com/smallarms/detail.asp?smallarms_id=756
    https://modernfirearms.net/en/submachine-guns/italy-submachine-guns/beretta-m1918-eng/

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

így kezd érthetőbb lenni:)

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ez géppisztoly csak abból a korból amikor tervezett boldog boldogtalan mindent aztán sikerült ahogy sikerült csak az volt a lémyeg,hogy legyen nagy a tűzgyorsasága.

9. fapp_supervisor

10. fapp_supervisor

11. Sharid

Sharid Well-Known Member

12. Sharid

Sharid Well-Known Member

13. fapp_supervisor

14. fapp_supervisor

15. Sharid

Sharid Well-Known Member

16. Robur

Robur Member

17. endre

endre Member

Szerintem már hallottunk volna róla, ha jelentős számban előfordultak volna. Plusz a háburú utáni szabadcsapatokról készült képeken se nagyon láttam még söréteseket, pedig ott még az se lehetett, hogy a tisztek vagy a szabályzat tíltotta volna a használatukat. Ott persze lövészárok-harcok nem nagyon voltak, de szerintem városi műveletekhez sokan megtartották volna a söréteseket, ha előtte a háborúban használták volna őket.

18. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Nem használt. Az usa kezdte el használni, ami miatt általános felzúdulás lett, mivel majd mindig halálos sebet ejtett, iszonyatos kínt okozva...kvázi operálhatatlan volt. A németek háborús jog elleni sértésnek vették.

19. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Szabadcsapatok fegyverzete golyós volt, sokszor csak flóberek. Nem ölni akartak akkor még, hanem sebet ejteni. Sopron környéki felkelésről kiváló munka Somogyvári: És mégis élünk c. regénye, illetve Maderspach Viktor visszaemlékezése.

20. wankel

wankel Well-Known Member

Ezen oldal megosztása