A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
.
Ok, azárt ennyire ne írjátok le a dolgot. Lehet nem ez jelenti majd a jövőd, de lehet, hogy egy első lépés a felé.
Mi a pénz?
A pénz egy univerzális csereeszköz, amit el tudunk cserélni tárgyakra, szolgáltatásokra stb.
Amióta vagyunk egy rakás mindent kipróbáltunk mint univerzális csereeszközt, gyöngyöket, kagylókat, mindenféle nemesfémeket és végül leginkább az aranynál kötöttünk ki.
Aztán az aranyat papírral helyettesítettük, de úgy, hogy annak megmaradt az aranyfedezete. Viszont néhány évtizede lemondtunk erről.
Most már a papírpénz mögött "csak" a bizalom áll. Ne értem miért ne válthatná fel a papírt egy digitális pénz, ha a mögött is kialakul egy bizalom?
Azért nem tartom feltétlenül piramisjátéknak a bitcoint, mivel a bitcoinok száma nem növekszik exponenciálisan, csak a kezdeti szakaszban. Idővel egyre nehezebbé válik a bányászat és egyre több számítási kapacitás kell a bitcoinok előállítására. Idővel oda jutunk, hogy a bolygó összes szuperszámítógépének a kapacitására lesz szügség a bitcoinbányászathoz.
Mivel egy nagyon új dolog, alakulhatnak lufik körülötte, de nem írnám le feltétlenül a jelenséget.

Spekulációra alkalmas, de valódi pénznek alkalmatlan.
Először is már az óriási pazarlás, ahogyan létrehozzák az új bitcoinokat. Éjjel nappal megy a világban több tíz vagy százmillió gép, hogy virtuális erőforrást létrehozzanak, közben irdatlan mennyiségű valódi természeti erőforrást használnak el. Jelenleg ott tartunk, hogy már csak Kínában éri meg termelni óriási szerverparkokban, mert ott a legolcsóbb az áram (direkbe kapják a piaci árnál olcsóbban vízerőművektől). A valódi pénzeknél az előállítási költség szinte elhanyagolható.
Akármennyire is biztonságosnak mondják, azért mégiscsak sikerül ellopni sok embertől. Ráadásul lényegében legálisan el lehet lopni, mert nincs kinek jelenteni az esetet, hisz egy senki által el nem ismert pénz, szóval nem történt bűncselekmény.
A világ gazdasága nő, egyre több terméket állítunk elő, aminek a megvásárlására pénzre van szükség. Ha az egész világ ezt használná pénznek hamarosan eljutnánk oda, hogy már a világ szinte minden erőforrását arra használnánk, hogy újabb bitcoinokat állítsunk elő.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Igen, de mivel ez növekszik egyre nehezebb, a munka és a számítási kapacitás korlátja valamilyen szinten végessé és egyre drágábbá teszi a bányászatot, kb mint az arany esetében.
Régen ugyebár a felszinten is érdemes volt aranyat bányászni (aranyat mostak a patak partján), viszont idővel egyre nehezebbé és drágábbá vált a kitermelés. Most már nem jön az be, hogy fogok egy tálat elmegyek Alaszkába aranyásónak, szerencsém lesz és meggazdagszok.

Ezért volt deflációs gazdaság a középkorban. Nem volt annyi arany Európában, mint amennyi kellett volna a gazdaságba.

Mert találsz olyan embereket aki "bíznak" az értékében. Ameddig vannak olyanok aki "hisznek" abban, hogy vehetnek érte árút és vannak olyan eladók akik hajlandóka árút adni érte addig működni fog mint csereeszköz. A papírnak sincs különösebb "értéke", amit becserélsz az üzletben árúra. Az aranyfedezet megszünése óra már csak a "bizalom" működteti a rendszert.

A valódi pénzek mögött egy-egy állam áll. A központi bank garantálja az értékét. Vigyáz arra, hogy ne legyenek hirtelen túl nagy ingadozások. A bitcoin mögött semmi sem áll, látszik is, brutális ingadozásokat produkál napi szinten is. Örülnél neki, ha holnap a fizud már csak negyed annyit érne, holnapután viszont kétszer annyit?

Annyiban azért mégis új, hogy nincs mögötte egy állam. Teljesen deszcentralizált a rendszer, nemzeti bankok nélkül.

Írtam, hogy miért káros. Ha nincs jegybank, akkor brutálisan változik az árfolyam. Persze a mai világban már trendi lett a bankokat minden rossz okozójának kikiáltani, ezért is felkapottak a banki háttér nélküli virtuális pénzek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Környezetszennyező mert leginkább Kínában bányásszák ahol hagyományos szénerőművekkel generálják az áramot a bitcoinfarmoknak. Most már csak így éri meg a bányászás. Gondolom idő kérdése, hogy már ez se legyen kifizetődő.

Ha az egész gazdaság ezt használná, akkor soha nem állna le a bányászata, mert a gazdaság egyre csak nő, míg új bitcoint bányászni egyre lassabban lehet, így ugyanazért a bitcoinért egyre több és több terméket vehetnél. Szóval mindig megérné bányászni, viszont egyre több és több energiába kerülne. Elég gyorsan eljutnánk oda, hogy az egész világ energiáját arra használnánk, hogy újabb és újabb szerverfarmokat építsünk és állítsunk rendszerbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
"Ácsi! Nem nyilvánosságra hozom, hanem megosztok egyes szereplőkkel, ha az érdekem kívánja."
Igen és ezek a szereplők vissza is élnek ezekkel az információkkal, ezeknek az információknak a birtokában alakítanak ki monopolhelyzeteket és irányítják ezen keresztül a globális gazdaságot. Amíg ők megőrzik az információkat, hogy mondjuk a beruházásod amihez hitelre van szükséged- és mára akkora multikat alakítottak ki pont ők amihez hitel kell- mennyi hasznot hozna és nem az aki személy szerint ehhez a pénzt adja addig ők élet halál urai. Visszaélnek a befektetni kívánó és a hitelt felvenni szándékozó információival is akik csak rajtuk keresztül találhatják meg egymást.

Ha nem szereted a bankokat, nyugodtan ki is hagyhatod őket. Pl. ha házat akarsz venni, van 2 lehetőséged is. Az egyik, hogy gyűjtögeted a pénzt 20-30 évig, közben pedig albérletre is kifizetsz egy-két ház árát (de legalább kiszúrtál a bankkal).
A másik, hogy kérhetsz a rokonságtól is kölcsön és majd megadod nekik 20-30 év alatt.
A bank nem kötelez senkit, hogy csak rajta keresztül találja meg a kereslet a kínálatot. Az emberek egsz egyszerűen csak azért folyamodnak a bankhoz, mert ez a legjobb létező módszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ezért volt deflációs gazdaság a középkorban. Nem volt annyi arany Európában, mint amennyi kellett volna a gazdaságba.



A valódi pénzek mögött egy-egy állam áll. A központi bank garantálja az értékét. Vigyáz arra, hogy ne legyenek hirtelen túl nagy ingadozások. A bitcoin mögött semmi sem áll, látszik is, brutális ingadozásokat produkál napi szinten is. Örülnél neki, ha holnap a fizud már csak negyed annyit érne, holnapután viszont kétszer annyit?



Írtam, hogy miért káros. Ha nincs jegybank, akkor brutálisan változik az árfolyam. Persze a mai világban már trendi lett a bankokat minden rossz okozójának kikiáltani, ezért is felkapottak a banki háttér nélküli virtuális pénzek.

"A valódi pénzek mögött egy-egy állam áll. A központi bank garantálja az értékét."
Elmaradtál egy korszakváltással. A valódi pénzek mögött már régóta nem a jegybankok állnak. A kereskedelmi bankok jelzálog hiteleken keresztüli pénzkibocsátása nem, hogy nem követi a jegybanki stratégiát de mint az elmúlt évtized történései mutatják még a FED is csak megy az események után és különböző nevekkel illetett programokkal, mint QE próbálja követni a pénztömeg növekedését.

Ha nem szereted a bankokat, nyugodtan ki is hagyhatod őket. Pl. ha házat akarsz venni, van 2 lehetőséged is. Az egyik, hogy gyűjtögeted a pénzt 20-30 évig, közben pedig albérletre is kifizetsz egy-két ház árát (de legalább kiszúrtál a bankkal).
A másik, hogy kérhetsz a rokonságtól is kölcsön és majd megadod nekik 20-30 év alatt.
A bank nem kötelez senkit, hogy csak rajta keresztül találja meg a kereslet a kínálatot. Az emberek egsz egyszerűen csak azért folyamodnak a bankhoz, mert ez a legjobb létező módszer.

Ez nem szeretés kérdése, mint minden intézménynek amit létrehozunk van egy funkciója amiért létrejött. Az egyedüli probléma ez esetben az, hogy az irányítóik nem arra használják amit az előre lefektetett szabályokban a létrehozáskor kikötöttek a törvényhozók. A kereskedelmi bank nem egyszerűen egy pénzkezelő, a hitelezésen keresztül a hitelminősítéssel a hitelfelvevő szerződését,- ami egy kvázi váltó és ezzel a pénzkibocsátását - elbírálva és pénzre váltva azt tulajdonképpen leszámítolja és így ő maga is pénzkibocsátóvá válik.
Ezzel a jegybanki, jelzálogbanki és leszámítoló banki funkciók egy kézbe kerülnek ami nevetséges, hisz ezeknek pont az egymás kontrollja lenen a feladatuk.
Ez ugyanaz mintha én szabadon vehetnék papírt, festéket, nyomdagépet, nyomólemezt és addig nyomtathatnám a pénzt amíg ki nem derül ,hogy nagyon sok van belőle. Amikor kiderül, hogy nagyon sok van akkor összeszednék és visszaadnák nekem, azzal a kéréssel, hogy mostantól óvatosabban osztogassam.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Rosszul fogalmaztam meg. A központi bank hatással tud lenni a pénz értékére és amikor nem olyan sávokban mozog, ahogy szeretnék, akkor beavatkozik. Normális körülménye között ezért nincsenek nagy kilengések.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
NE erőlködj, NINCS értelme a nyerészkedésen túl. Elméletben persze lehetne a kriptopénzeknek, de csak annyira megvalósítható a gyakorlatban mint egy másik nemes eszme volt, a kommunizmus. A megvalósításban a legnagyobb akadály az emberi természet. Ezt

Nem vagyok szakmabeli, elfovadom a definíciódat, a vége szempontjából ahogy le is írtam, nagy különbsébet nem látok...
Igen, tulajdonképpen a kívülálló számára ugyanaz a jelenség. Lufit fújni bármiből lehet, sóból, aranyból, papírpénzből, digitális jelből és ettől a piramisjáték látszólag nem különbözik.
Úgy is fogalmazhatnék, hogy a piramisjáték leegyszerűsítve a klasszikus gazdasági lufifújásról minden felesleges réteget lehántva annak az absztrakciója.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and zsolti

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Rosszul fogalmaztam meg. A központi bank hatással tud lenni a pénz értékére és amikor nem olyan sávokban mozog, ahogy szeretnék, akkor beavatkozik. Normális körülménye között ezért nincsenek nagy kilengések.

Olvass ennek utána. Sajnos a jegybankok már régóta csak kullognak az események után és mára semmilyen eszközük nem maradt a beavatkozásra. A befektetők terelgetésére mára a terrortámadások, helyi háborúk, migránsok és egyebek a használatos eszközök.

Normális körülmények már régen nincsenek, nagy kilengések pedig azért nincsenek mert egyrészt kibaszott nagy mázlink van, másrészt a tömeg globálisan hülye.
A Botos Katalin majdnem tíz éve fejtegette már a Pénzügyi Szemlében, hogy a likvid eszközök túl nagy aránya problémát okozhat. Mivel mindenki aki ért valamit hozzá az régóta a menekülésre készül a pénzügyi eszközök egy jó része amit a kezükben tartanak az azonnal, vagy nagyon rövid idő alatt mobilizálható eszköz. Jelesül készpénz, állampapírok, stb. Aki megpróbálta materiális vagy legalábbis termelő javakra váltani a megtakarításait mint például Kína az rájött, hogy bármit meg kell vennie amit még lehet, amíg van mit.
Ha csak ezeket a nagy likviditású eszközöket nézzük akkor is a piacképes javaknál több tízszer nagyobb összeg van a befektetők kezében.
Ekkora lufit még senki sem látott.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
T

Törölt tag 008

Guest
...A bank nem kötelez senkit, hogy csak rajta keresztül találja meg a kereslet a kínálatot.....
Ezért egyfajta kényszer van. Ha elmész dolgozni egy új helyre azzal kezdi a HR, hogy mi a bankszámla számod, ahová utalhatják a pénzt. Ha nincs, elküldenek a legközelebbi bankba, hogy nyiss egyet.
Sajnos ezért számlavazetési díjat
Bankkártya díjat
Hitelkeret rendelkezésre állási díjat
Készpénzfelvételi, vagy automata használati díjat
vagy tranzakciós illetéket kell fizetned.

Persze megteheted, hogy az összes szolgáltatást lemondod, és csak egy számlád lesz, de akkor havonta 1x be kell slattyogni a bankba ülni fél órát mire megkapod a fizud (minusz készpénzfelvételi díj)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
M

molnibalage

Guest
Ezért egyfajta kényszer van. Ha elmész dolgozni egy új helyre azzal kezdi a HR, hogy mi a bankszámla számod, ahová utalhatják a pénzt. Ha nincs, elküldenek a legközelebbi bankba, hogy nyiss egyet.
Sajnos ezért számlavazetési díjat
Bankkártya díjat
Hitelkeret rendelkezésre állási díjat
Készpénzfelvételi, vagy automata használati díjat
vagy tranzakciós illetéket kell fizetned.

Persze megteheted, hogy az összes szolgáltatást lemondod, és csak egy számlád lesz, de akkor havonta 1x be kell slattyogni a bankba ülni fél órát mire megkapod a fizud (minusz készpénzfelvételi díj)
Valahol elképedek rajtad...
A másik topikban meg azért emeled piedesztálra a kúrmányt, hogy online pénztárgép van. Az online utalás és fizetés célja is potonsan a gazdaság fehérítése...
Koherencia a kommentjeidben kb 0.

(Az OTP-nél havi kb. 600 forintból kijön a havi kétszeres ingyenes kp felvételi díj, végtelen számú SMS, hogy minden mozgás követhető legyen és a havi számladíj valami 300 HUF. Cserébe mindenhol hozzáférsz a pénzedhet, tudod, ez a szogáltatás lényege.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Valahol elképedek rajtad...
A másik topikban meg azért emeled piedesztálra a kúrmányt, hogy online pénztárgép van. Az online utalás és fizetés célja is potonsan a gazdaság fehérítése...
Koherencia a kommentjeidben kb 0.
Egy szóval nem mondtam, hogy ez rossz vagy jó. Csak megcáfoltam azt, hogy bankok teljes megkerülésével lehet élni. Vagyis lehet, de akkor valószínűleg nem legális forrásból jön a pénz.

Amúgy ha a véleménemre is kíváncsi vagy hát tessék:
Jónak tartom, az elektronikus fizetési rendszereket. Az elmúlt néhány évben alig volt nálam készpénz. Ha lehet szinte mindig paypass-t használok.
Nem zavar, ha lekövetik a költéseimet mert csak a fizetésemből élek. Gyakorlatilag az utolsó fillérig minden látható és nyoma van (kivéve a pizzarendelésnek, mert azok nem fogadnak el kártyát, sajnos)

Teljesen tisztában vagyok a hátulütőjével. SHTF esetén nincstelenek leszünk. A teljes kontrol miatt, ha nagyon akarnak bármikor kikészíthetnek. Ha bizonyos körök akarják bármikor könnyedén manipulálhatják az embereket, a gazdaságot vagy zsarolhatják akár a kormányt is (SWIFT).
Szóval amilyen kényelmes és jó olyan veszélyes ha baj van.
Ennek ellenére inkább E-pénz barát vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
(Az OTP-nél havi kb. 600 forintból kijön a havi kétszeres ingyenes kp felvételi díj, végtelen számú SMS, hogy minden mozgás követhető legyen és a havi számladíj valami 300 HUF. Cserébe mindenhol hozzáférsz a pénzedhet, tudod, ez a szogáltatás lényege.)

Igen, és ráadásul az OTP az egyik legdrágább bank itthon (fő hozzáadott értékük az, hogy sok szolgáltatást integrálnak, és így már nem olyan drága, és főleg nagyon kényelmes)
 
M

molnibalage

Guest
Igen, és ráadásul az OTP az egyik legdrágább bank itthon (fő hozzáadott értékük az, hogy sok szolgáltatást integrálnak, és így már nem olyan drága, és főleg nagyon kényelmes)
Először azt hittem, de ez egy falsz mítosz. Legfelebb, ha szar csomagod van és nem választasz jól...

Én lusta voltam és a váltás előtt havi 1500 HUF-ba volt. Aztán rászántam kb. fél órát, bementem és így let 500 HUF a havidíj. Olcsóbbat nem találtam sehol azzal kombinálva ráadásul, hogy mindehol van OTP-s automata - van, hogy több hónapig sem veszek fel kp-t... - és fiók/ügyfélszolgálat.

Olyan nevesincs bakokat inkább nem választanék, aminek ügyfélszolgálata sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Először azt hittem, de ez egy falsz mítosz. Legfelebb, ha szar csomagod van és nem választasz jól...

Én lusta voltam és a váltás előtt havi 1500 HUF-ba volt. Aztán rászántam kb. fél órát, bementem és így let 500 HUF a havidíj. Olcsóbbat nem találtam sehol azzal kombinálva ráadásul, hogy mindehol van OTP-s automata - van, hogy több hónapig sem veszek fel kp-t... - és fiók/ügyfélszolgálat.

Olyan nevesincs bakokat inkább nem választanék, aminek ügyfélszolgálata sincs.

Változott a helyzet ugyan a javukra az elmúlt időben, de továbbra is drágának találom őket. Én is OTP-s vagyok, a kényelem miatt amit adnak. Az automaták kevésbé érdekelnek, de tény, hogy amikor kell mindig van kéznél. Nekem a fiók sűrűség hasznos, hogy akár ebédidőben ki tudok szaladni elintézni valamit a fiókba, ha kell, és nem lehet online elintézni (elég jó az online felületük, de pl. TBSZ számlát, nyugdíj előtakarékosságot úgy tudom ott nem lehet kezdeni).
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ezért egyfajta kényszer van. Ha elmész dolgozni egy új helyre azzal kezdi a HR, hogy mi a bankszámla számod, ahová utalhatják a pénzt. Ha nincs, elküldenek a legközelebbi bankba, hogy nyiss egyet.
Sajnos ezért számlavazetési díjat
Bankkártya díjat
Hitelkeret rendelkezésre állási díjat
Készpénzfelvételi, vagy automata használati díjat
vagy tranzakciós illetéket kell fizetned.

Persze megteheted, hogy az összes szolgáltatást lemondod, és csak egy számlád lesz, de akkor havonta 1x be kell slattyogni a bankba ülni fél órát mire megkapod a fizud (minusz készpénzfelvételi díj)

Semmiféle kényszer nincs, én nagyon is örülök a bankártyás módszernek. Semmit nem kell fizessek érte, cserébe online kifizetek mindenféle számlát, nem kell bajlódjak a készpénzzel vásárláskor, nem tudnak készpénzt lopni tőlem, ha betörnek, bármikor megnézhetem, hogy hol mennyit költöttem egy hónapban.
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
"A bank nem kötelez senkit, hogy csak rajta keresztül találja meg a kereslet a kínálatot. Az emberek egsz egyszerűen csak azért folyamodnak a bankhoz, mert ez a legjobb létező módszer."

Viszont a munkéltatóm pont ezt tette. Azóta pedig az állam is nagyjából ezt teszi.

Más: Kriptopénz:
Válasszuk el a műkodést a belefektetéstőL: sokkal olcsób működést tesz lehetővé ha nem kell eltertania a bankot pénzügyi műveleteknek,
Vagy a majd a Marson is banki ügyintézők előtt áljunk sorban?
A belefektetett pénz viszont hektikus. Ennek a piac kialakulatlansága mellett valszeg ÉK az oka. Jelenleg.
Ja, Ez vélemény, nem vagyok szakértő.