1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A pénz világa

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - elimgarak által indítva @ 2015. július 1..

1. misinator

misinator Well-Known Member

Mert nem a farok csóválja a kutyát.

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mi van usánkával,valami fél óra alatt elfüstöltek 1.5 trillió dodót,hogy mentsék a csilliárdosokat,és még 40-et el akarnak füstölni a következő hónapban.
    Tetszik ez a jónépnek is,írják,hogy beköszöntött a szocializmus,no nem nekik,hanem a gazdagoknak.:D
    Hogy van az,hogy a leggazdagabb réteg veszít 5%-ot,azt rögtön ki kell pótolni a csórók adójából,ha meg a csórók nem tudják fizetni a jelzálogot a gunyhójukra,akkor "nincs ingyen ebéd" ?
    :rolleyes::D
    Annyira cuki ez a kapitalizmus.:)

zsolti, Loken, Veér István and 4 others like this.
  3. papajoe

papajoe Well-Known Member

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

5. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas

Loken and blitzkrieg like this.
  6. ozymandias

Az előbb olvastam a portfolio-t is. Vicc, 11%-ot mentek az amcsik ma a beragadt shortosokon, miközben NY-ben szükségállapot van.

Reggel még arról írtak, hogy a DAX chart kitörés előtt áll.

Röhely/szánalmas

Szittya likes this.
  7. Horizon

Horizon Well-Known Member

Klasszikus Dead Cat Bounce, lesz ez még így se, minden megy majd lejjebb.

8. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Hülyék az emberek. Azt hinné az ember, hogy aki tőzsdézik, azoknak azért akad egy kis esze, de úgy látszik nekik sincs több.
    Mégis mitől annyira optimisták? Az USA-ban még csak ezután fog igazán rosszra fordulni a helyzet.
    Majd ha náluk is kijárási tilalom lesz és sorra állnak le a gyárak, akkor mi fog történni a tőzsdével? Mit gondolnak, a FED majd akkor is felvásárol minden becsődölt vállalati részvényt?
    Számolatlanul az USA sem öntheti ki magából a dollárt, mert elinflálja. Főleg a mostani helyzetben, amikor zsugorodik a gazdaság és a világkereskedelem.

FilcTroll, Loken, fip7 and 2 others like this.
  9. ozymandias

Csodaszellem. A mai "befektetők" jelentős része válságot sem látott, pénzügyi képzettsége nulla.

Buszmegálló, Mannheim. Egyik oldalán a koronás agymenés, a másik oldalon a forex-reklám, hogy "titkárnő vagyok, egy hét alatt kerestem 6000€-t", alatta a szöveg, hogy 500-as tőkeáttétel meg lehet shortolni...

No comment. Napok óta nyomják a hurráoptimista szöveget. Hogy van számlám? Van. Vagyok pozícióban? Nagyon kicsiben.

10. Veér István

Veér István Well-Known Member

Épp tegnap néztem ismét meg a Wall Street Farkasát... Időszerűbb, mint valaha.

11. Veér István

a Bitcoin mozgásait sem értettem, egyáltalán nem úgy mozgott, ahogy a válság, és az, hogy menedéknek használják sokan, jósolná. Ma azt írta az index, hogy a drogkartellek is ellátási lánc problémákkal küzdenek, ez mondjuk a bitcoin árfolyamra is rányomhatja a bélyegét.
    De az arany is meglepő volt sokáig, most ismét emelkedik, ami logikusabb. Ebben gondolom az orosz olajháború volt torzító hatással.

What a time to be alive!

12. blitzkrieg

Az akkora áttétes tőzsdézésnek szerintem semmi köze nincs a tőzsdéhez. Inkább a fogadóirodákhoz hasonló. Egy átlagos napon belül is bőven van akkora kilengése az árfolyamoknak, hogy elveszítsék az emberek a pénzüket. Ha shortra fogad reggel, hiába esik nap végére a tőzsde 10%-ot ha mondjuk délben volt egy kis emelkedés, máris elúszik a pénze.

13. phaidros

phaidros Well-Known Member

Nyilván sokaknak érdeke a befektetők nyugtatása. Az érdekeltek részéről, hogy nézne már ki ha például azt írnák a tőzsdéről: "fussatok bolondok"? A tőzsdézés jelentős részt a hangulatról (hitről) szól.
    Attól, meg, hogy van valakinek pénze, vagy más pénzét kezeli az még nem jelent semmit, leges legtöbbje valószínűleg ugyan olyan Átlag Jóska, mint bárki más.

FilcTroll and fip7 like this.
  14. Fennek

Fennek Well-Known Member

Én a 3M árfolyamát nem értem. Január óta nagy átlagot nézve esik. WTF

Loken likes this.
  15. blitzkrieg

Mi az a 3M?

16. Fennek

Fennek Well-Known Member

Lebuktál, te a Szíriuszról írkálsz!
    Tuti nem ezen a bolygón élsz. :)

Maszk, maszk alapanyag.

17. blitzkrieg

Annyira nem kötött le a téma, hogy utánakeressek, miből készülnek a maszkok.

18. Veér István

Minesota Mining and Manufacturing. ragasztók, ipari textilek, munkavédelmi eszközök, kenőanyagok, postit cetlik. kb minden ami az iparban kell, és még némi irodaszer is!

blitzkrieg likes this.
  19. blitzkrieg

Akkor viszont furcsa, hogy csökken az árfolyamuk, ráadásul pont január vége óta csökken nagyon gyorsan.
    Pedig pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy szárnyalhatnak most a maszkgyártó cégek.
    Butális hasznuk lehet most, hisz most kb. 10-szer drágábban kapható a maszk, mint pár hónapja.
    Gondolom ez az óriási árnövekedés nem csak a kereskedők profitját hajtja fel, hanem a maszkgyártókét is.

De az is lehet, hogy bár a maszkgyártásuk nagyon meglódult, viszont rengeteg másik terméket is gyártanak, az meg lehet, hogy teljesen beszakadt.
    Valami olyan cég kellene, ami csak maszkgyártással foglalkozik. :)

20. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Állnak a kamionok és a vonatok, ezt is ki kell fizetnie a vásárlónak, adóval terhelve.

Ezen oldal megosztása