1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A világ haditengerészeti erői

Diskurzus a(z) 'Egyéb haditengerészettel kapcsolatos témák' témában - szegcsab által indítva @ 2017. szeptember 9..

1. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az orr kialakítás elviekben a kevésbé sikerült "wave piercing" (lásd Zumwalt-osztály) megoldást próbálja túlszárnyalni. Ott a probléma az, hogy nagy hullámzásnál az orrkialakítás egyáltalán nem védi az első fedélzetet, más szóval komolyabb hullámzásnál nem nagyon lehet kimenni az első fedélzetre, mert a fedélzeten átcsapó hullámok levisznek a fenébe.

Ennél viszont számomra rohadt meglepő, hogy pontosan nulla szonárt látunk beépítve az orrba. Nem is tudom mióta nem láttam nagyobb felszíni hadihajót orrszonár nélkül...

wankel and fishbed like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

És ha a hajó oldalára lesz ráépítve mint az ausztrál DE tengeralattjárón(a csúnyán amelyik azt hiszem svéd licenc,nem tudom a nevét)?

3. Cifu

Cifu Well-Known Member

Felszíni hajón én még nem nagyon láttam olyat.

Tengeralattjárók esetén is azok csak kiegészítő szonárok, azok mellett van az orrban szonárjuk, és bírnak általában vontatott szonárral is. Tehát nem a többi szonár helyett vannak, hanem mellettük (lásd HPASP írását a Szonárok topicban)...

4. dudi

dudi Well-Known Member

azt tudom,hogy nem az orrszonár helyett vannak mondjuk azt nem tudom,hogy miért ne lehetnének helyette azt leszámítva,hogy íhy előre nyilván nem lenne olyan hatékony viszont több hidrofon férne el.

5. dudi

dudi Well-Known Member

+lehet,hogy hülyeséget mondok de ha a lényegesen messzebb vannak egymástól a hidrofonom 50-100 méter akkor a hang is később fog odaérni és így lehet paaszív módon is sebességet és haladási irányt kalkulálni.

6. Fade

Fade Well-Known Member

Elvileg igen. De eddig az volt, hogy nagyon nem mindegy mekkora a szonár. Ez nem tudom most mitől változott volna meg.

Ezen oldal megosztása