A világ haditengerészeti erői

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113





  • 16 frigates (Gaziantep, Giresun, Gemlik, Gelibolu, Gökçeada, Gediz, Gökova, Göksu, Salihreis, Kemalreis, Barbaros, Oruçreis, Yavuz, Turgutreis, Fatih, Yildirim)
  • 8 corvettes (Heybeliada, Büyükada, Bozcaada, Bodrum, Bandırma, Beykoz, Bartın, Bafra)
  • 19 fast attack craft missile (Kılıç, Kalkan, Mızrak, Tufan, Meltem, İmbat, Zıpkın, Atak, Bora, Yıldız, Karayel, Doğan, Marti, Tayfun, Volkan, Rüzgâr, Poyraz, Gurbet, Fırtına)
  • 12 submarines (Preveze, Sakarya, 18 Mart, Anafartalar, Gür, Çanakkale, Burakreis, I. İnönü, Batıray, Yıldıray, Doğanay, Dolunay)
  • 16 large patrol boats (Tuzla, Karaburun, Köyceğiz, Kumkale, Tarsus, Karabiga, Karşıyaka, Tekirdağ, Kaş, Kilimli, Türkeli, Taşucu, Karataş, Karpaz, Ereğli, Kuşadası)
  • 11 minehunters (Alanya, Amasra, Ayvalik, Akçakoca, Anamur, Akçay, Edincik, Edremit, Enez, Erdek, Erdemli)
  • 2 training/escort ships (Geyazirli Gazi Hasan Pasa, Sokullu Mehmet Paşa)
  • 2 replenishment ships (Akar, Yb. Kudret Güngör)
  • 5 tank landing ships of which some are used also for minelaying (Bayraktar, Sancaktar, Osman Gazi, Sarucabey, Karamürselbey)
  • 3 submarine rescue and support ships (Alemdar, Isin, Ikin)
  • 10 large tank landing craft
  • 8 MPA aircraft
  • 33 ASW helicopters
and many other auxiliaries, small patrol boats and small landing craft
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113

  • 13 frigates (Hydra, Spetsai, Psara, Salamis, Elli, Limnos, Kountouriotis, Adrias, Aigaion, Navarinon, Kanaris, Themistoklis, Nikiforos Fokas)
  • 11 submarines (Papanikolis, Pipinos, Matrozos, Katsonis, Okeanos, Poseidon, Amfitriti, Pontos, Nireus, Triton, Proteus)
  • 17 fast attack missile craft (Roussen, Daniolos, Krystallidis, Grigoropoulos, Ritsos, Laskos, Blessas, Troupakis, Mikonios, Kavaloudis, Degiannis, Xenos, Simitzopoulos, Starakis, Votsis, Pezopoulos, Maridakis)
  • 10 large patrol boats (Machitis, Nikiforos, Aittitos, Krataios, Kasos, Polemistis, Armatolos, Naumachos, Tolmi, Ormi)
  • 6 coastal patrol boats (Antoniou, Stamos, Andromeda, Pigasos, Kyknos,Toxotis)
  • 5 large tank landing ships (Chios, Lesvos, Ikaria, Samos, Rodos)
  • 4 large hovercraft (Kefallinia, Kerkyra, Zakynthos, Ithaki)
  • 3 logistic support/replenishment ships (Prometheus, Axios, Aliakmon)
  • 4 oilers (Zeus, Orion, Hyperion, Ouranos)
  • 18 ASW helicopters
and many other auxiliary vessels and craft
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113


  • 5 frigates, two of them can perform as landing/minelayers/command/support ships (Iver Huitfeldt, Peter Willemoes, Niels Juel, Absalon, Esbern Snare)
  • 4 light frigates (Thetis, Triton, Vædderen, Hvidbjørnen)
  • 3 offshore multi-role patrol vessels (Knud Rasmussen, Ejnar Mikkelsen, Lauge Koch)
  • 6 patrol boats (Diana, Freja, Havfruen, Najaden, Nymfen, Rota)
  • 1 diving tender (Søløven)
  • 2 minesweepers (Hirsholm, Saltholm)
  • 4 minhunters drones
  • 4 fast assault craft
and several icebreakers, multirole vessels and other auxiliaries


  • 2 multi-mission minelayers (Hämeenmaa, Uusimaa)
  • 8 fast attack missile craft (Hamina, Tornio, Hanko, Pori, Rauma, Raahe, Porvoo, Naantali)
  • 3 minehunters (Katanpää, Purunpää, Vahterpää)
  • 3 minelayers/light cargo vessels (Pansio, Pyhäranta, Porkkala)
  • 10 small mine-countermeasure vessels/minesweepers (Kuha 21, Kuha 23, Kuha 24, Kuha 26, Kiiski 1, Kiiski 3, Kiiski 4, Kiiski 5, Kiiski 6, Kiiski 7)
  • 3 cargo/transport vessels (Vaarlahti, Vänö, Kampela 3)
  • 1 multi-mission minelayer/light cargo vessel (Isku)
  • 1 multi-mission support ship (Louhi)
  • 2 landing craft/logistic support ships (Halli, Hylje)
  • 43 landing craft/patrol coastal boats
and various support, tugs, training and auxiliary vessels which during crisis time can perform various roles similarly to most of the Finnish naval vessels.



  • 5 frigates (Fridtjof Nansen, Roald Amundsen, Otto Sverdrup, Helge Ingstad, Thor Heyerdahl)
  • 6 submarines (Ula, Utsira, Utstein, Utvær, Uthaug, Uredd)
  • 6 fast attack missile craft (Skjold, Storm, Skudd, Steil, Glimt, Grist)
  • 6 minehunters (Karmøy, Måløy, Hinnøy, Alta, Otra, Rauma)
  • 1 logistic support vessel (Valkyrien)
  • 9 offshore patrol vessels (Barentshav, Bergen, Sortland, Harstad, Svalbard, Ålesund,
    Nordkapp, Senja, Andenes
    )
  • 7 patrol vessels (Nornen, Farm, Heimdal, Njord, Tor, Magnus Lagabøte, Olav Tryggvason)
  • 2 SIGINT vessels operated by Norwegian Intelligence Service (Marjata, Eger)
and a number of auxiliary vessels and light craft


  • 5 multi-mission corvettes (Visby, Helsingborg, Härnösand, Nyköping, Karlstad)
  • 4 multi-mission fast attack craft (Stockholm, Malmö, Gävle, Sundsvall)
  • 5 attack submarines (Södermanland, Östergötland, Gotland, Uppland, Halland)
  • 9 multi-mission mine countermeasure vessels (Koster, Kullen, Vinga, Ven, Ulvön, Styrsö,
    Spårö, Skaftö, Sturkö)
  • 1 large offshore patrol vessel (Carlskrona)
  • 12 patrol coastal boats (Tapper, Djärv, Dristig, Händig, Trygg, Modig, Hurtig, Rapp, Stolt, Ärlig, Munter, Orädd)
  • 1 signals intelligence ship (Orion)
  • 1 patrol craft tender (Trossö)
  • 1 submarine rescue ship (Belos)
  • more than 150 multi-mission fast assault craft
and several other auxiliaries such as torpedo salvage vessels, transport and training ships.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113

  • 1 landing helicopter platform (Ocean)
  • 2 landing platform dock (Albion, Bulwark)
  • 4 nuclear-powered ballistic submarines (Vanguard, Victorious, Vigilant, Vengeance)
  • 7 nuclear-powered attack submarines (Astute, Ambush, Artful, Torbay, Trenchant, Talent, Triumph)
  • 6 destroyers (Daring, Dauntless, Diamnod, Dragon, Defender, Duncan)
  • 13 frigates (Argyll, Lancaster, Iron Duke, Monmouth, Montrose, Westminster, Northumberland, Richmond, Somerset, Sutherland, Kent, Portland, St Albans)
  • 15 minehunters (Ledbury, Cattistock, Brocklesby, Middleton, Chiddingfold, Atherstone, Hurworth, Quorn, Penzance, Pembroke, Grimsby, Bangor, Ramsey, Blyth, Shoreham)
  • 2 hydrographic survey & mine countermeasure vessels (Echo, Enterprise)
  • 5 offshore patrol vessels (Tyne, Severn, Mersey, Clyde, Forth)
  • 1 ocean survey vessel (Scott)
  • 1 antarctic patrol vessel (Protector)
  • 6 replenishment & logistic support vessels (Wave Knight, Wave Ruler, Fort Victoria, Fort Rosalie, Fort Austin, Tidespring)
  • 3 landing ship dock (Lyme Bay, Mounts Bay, Cardigan Bay)
  • 1 aviation training, casualty receiving & partly landing helicopter (Scimitar, Sabreplatform (Argus)
  • 17 small patrol boats (Scimitar, Sabre, Archer, Biter, Smiter, Pursuer, Blazer, Dasher, Puncher, Charger Ranger, Trumpeter, Express, Example, Explorer, Exploit, Tracker, Raider)
  • about 100 ASW/ASuW/TTH/AEW&C helicopters
and several auxiliaries and training ships and boats



  • 6 offshore patrol vessels (Samuel Beckett, James Joyce, William Butler Yeats, Eithne, Róisín, Niamh)
  • 2 coastal patrol vessels (Orla, Ciara)
and few training vessels



  • 1 nuclear-powered aircraft carrier (Charles De Gaulle)
  • 3 landing helicopter docks (Mistral, Tonnere, Dixmude)
  • 2 destroyers (Forbin, Chevalier Paul)
  • 15 frigates (Aquitaine, Provence, Languedoc, Auvergne, Cassard, Jean Bart, Jean de Vienne, Primauguet, La Motte Picquet, Latouche-Tréville, La Fayette, Surcouf, Courbet, Aconit, Guépratte)
  • 6 light frigates/corvettes (Floréal, Prairial, Nivôse, Ventôse, Vendémiaire, Germinal)
  • 4 nuclear-powered ballistic submarines (Le Triomphant, Le Téméraire, Le Vigilant, Le Terrible)
  • 6 nuclear-powered attack submarines (Rubis, Saphir, Casabianca, Émeraude, Améthyste, Perle)
  • 1 landing tank ship (Dumont D'Urville)
  • 9 offshore patrol vessels/former-corvettes (Lieutenant de vaisseau Le Hénaff, Lieutenant de vaisseau Lavallée, Commandant L'Herminier, Premier-Maître L'Her, Commandant Blaison, Enseigne de vaisseau Jacoubet, Commandant Ducuing, Commandant Birot, Commandant Bouan)
  • 1 experimental offshore patrol vessel (L'Adroit)
  • 10 patrol boats (La Glorieuse, La Moqueuse, Flamant, Cormoran, Pluvier, Arago, Malin, Fulmar, La Confiance, La Resolue)
  • 11 minehunters (Éridan, Cassiopée, Pégase, Orion, Croix du sud, Aigle, Lyre, Sagittaire, Céphée, Capricorne,Andromède)
  • 1 large mine countermeasure vessel/mine-warfare experimentation (Thétis)
  • 7 mine countermeasure vessels/support (Vulcain, Achéron, Styx, Pluton, Antarès, Aldébaran,
    Altaïr
    )
  • 2 patrol coastal boats (Athos, Aramis)
  • 3 replenishment and logistic support ships (Var, Marne, Somme)
  • 2 signals intelligence collection ships (Monge, Dupuy de Lôme)
  • 1 diving support/special operations ship (Alizé)
  • 3 multi-mission support/patrol vessels (D'Entrecasteaux, Bougainville, Champlain)
  • 20 ASW/ASuWmaritime patrol aircraft, 3 AEW&C aircrafts, about 44 fighters and more than 86 ASW/ASuW and Tactical Transport (TT) helicopters.
and several other auxiliaries such as hydrographic survey vessels, tugs and training ships.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113

  • 5 frigates (Bartolomeu Dias, Dom Francisco de Almeida, Vasco da Gama, Álvares Cabral, Corte-Real)
  • 2 submarines (Tridente, Arpão)
  • 5 offshore patrol vessels/former-corvettes (João Roby, Jacinto Cândido, António Enes, Viana do Castelo, Figueira da Foz)
  • 1 replenishment and logistic support ship (Bérrio)
  • 7 patrol boats (Tejo, Douro, Mondego, Guadiana, Cacine, Zaire, Cuanza)
  • 10 patrol coastal boats (Centauro, Orion, Pégaso, Sagitário, Argos, Dragão, Escorpião, Cassiopeia, Hidra, Cisne)
  • 1 river patrol boat (Rio Minho)
  • 5 ASW helicopters
and various support, training and auxiliary vessels.


  • 1 landing helicopter dock/aircraft carrier (Juan Carlos I)
  • 2 landing platform docks ships (Galicia, Castilla)
  • 5 destroyers (Álvaro de Bazán, Almirante Juan de Borbón, Blas de Lezo, Méndez Núñez, Cristóbal Colón)
  • 3 attack submarines (Galerna, Mistral, Tramontana)
  • 6 frigates (Santa María, Victoria, Numancia, Reina Sofía, Navarra, Canarias)
  • 8 offshore patrol vessels (Meteoro, Rayo, Relámpago, Tornado, Aydaz, Infanta Elena,
    Infanta Cristina, Cazadora)
  • 7 patrol vessels (Serviola, Centinela, Vigía, Atalaya, Alborán, Arnomendi, Tarifa)
  • 8 coastal patrol vessels (Tagomago, Medas, Tabarca, Toralla, Formentor, Cabo Fradera, and two others)
  • 6 mine counter-measure vessels (Segura, Sella, Tambre, Turia, Duero, Tajo)
  • 2 replenishment/logistic support ships (Patiño, Cantabria)
  • 1 submarine rescue vessel (Neptuno)
  • 1 signals intelligence ship (Alerta)
  • 3 transport ships (Contramaestre Casado, Martín Posadillo, El Camino Español)
  • about 13 fighters and about 30 helicopters
and several other auxiliaries such as salvage vessels, landing craft, transport and training ships.


  • 2 aircraft carriers (Cavour, Giuseppe Garibaldi)
  • 4 destroyers (Andrea Doria, Caio Duilio, Luigi Durand de la Penne, Francesco Mimbelli)
  • 14 frigates (Carlo Bergamini, Virginio Fasan, Carlo Margottini, Carabiniere, Alpino, Luigi Rizzo, Grecale, Libeccio, Scirocco, Euro, Espero, Zeffiro, Bersagliere, Aviere)
  • 2 corvettes (Driade, Chimera)
  • 8 submarines (Salvatore Todaro, Scirè, Pietro Venuti, Romeo Romei, Primo Longobardo, Gianfranco Gazzana Priaroggia, Salvatore Pelosi,Giuliano Prini)
  • 10 offshore patrol vessels (Comandante Cigala Fulgosi, Comandante Borsini, Comandante Bettica, Comandante Foscari, Sirio, Orione, Cassiopea, Libra, Spica, Vega)
  • 3 landing platform docks (San Giusto, San Giorgio, San Marco)
  • 12 minehunters (Gaeta, Termoli, Alghero, Numana, Crotone, Viareggio, Chioggia, Rimini, Vieste, Milazzo)
  • 3 logistic support vessels (Etna, Stromboli, Vezuvio)
  • 1 SIGINT ship (Elettra)
  • 1 submarine rescue ship (Anteo)
  • 4 patrol coastal boats (Esploratore, Sentinella, Vedetta, Staffetta)
  • 11 minelayer and coastal transport boats (Gorgona, Tremiti, Caprera, Pantelleria, Lipari, Capri, Ponza, Levanzo, Tavolara, Palmaria, Procida)
  • 4 coastal oilers (Panarea, Favignana, Linosa, Salina)
  • 16 fighters operating from the aircraft carriers
  • 50 approximately ASW/TH helicopters
and large numbers of auxiliary vessels
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113

  • 11 frigates (Baden-Württemberg, Nordrhein-Westfalen, Sachsen, Hamburg, Hessen, Brandenburg, Schleswig-Holstein, Bayern, Mecklenburg-Vorpommern, Augsburg, Lübeck)
  • 5 corvettes (Braunschweig, Magdeburg, Erfurt, Oldenburg, Ludwigshafen am Rhein)
  • 6 attack submarines (U31, U32, U33, U34, U35, U36)
  • 10 minehunters/minesweepers (Bad Bevensen, Grömitz, Datteln, Dillingen, Homburg, Sulzbach-Rosenberg, Fulda, Weilheim, Rottweil, Bad Rappenau)
  • 3 signals intelligence collection ships (Oste, Alster, Oker)
  • 2 landing craft/special purpose (Lachs, Schlei)
  • 3 combat support ships (Berlin, Frankfurt am Main, Bonn)
  • 8 tenders, replenishment & logistic support vessels (Elbe, Mosel, Rhein, Werra, Main, Donau, Rhön, Spessart)
  • 8 ASW/ASuW aircrafts and 42 ASW/TT helicopters
and several auxiliary and training vessels


  • 2 frigates (Leopold I, Louise-Marie)
  • 6 minehunters (Aster, Bellis, Crocus, Lobelia, Narcis, Primula)
  • 1 command and logistic support ship (Godetia)
  • 2 patrol boats (Castor, Pollux)
and some support and auxiliary vessels


  • 6 frigates (De Zeven Provinciën, Tromp, De Ruyter, Evertsen, Van Amstel, Van Speijk)
  • 4 submarines (Walrus, Zeeleeuw, Dolfijn, Bruinvis)
  • 4 offshore patrol vessels (Holland, Zeeland, Friesland, Groningen)
  • 1 joint logistic support ship (Karel Doorman)
  • 2 landing platform docks (Rotterdam, Johan De Witt)
  • 6 minehunters (Makkum, Schiedam, Urk, Zierikzee, Vlaardingen, Willemstad)
  • 1 logistic support vessel (Pelikaan)
  • 1 submarine support ship (Mercuur)
  • 2 hydrographic survey ships (Snellius, Luymes)
and a variety of auxiliary vessels


  • 12 frigates (Halifax, Vancouver, Ville de Québec, Toronto, Regina, Calgary, Montréal, Fredericton, Winnipeg, Charlottetown, St. John's, Ottawa)
  • 4 submarines (Victoria, Windsor, Corner Brook, Chicoutimi)
  • 12 multi-mission patrol boats/mechanical minesweepers (Kingston, Glace Bay, Nanaimo, Edmonton, Shawinigan, Whitehorse, Yellowknife, Goose Bay, Moncton, Saskatoon, Brandon, Summerside)
and several support and auxiliary vessels


  • 2 landing helicopter dock (Canberra, Adelaide)
  • 1 destroyer (Hobart)
  • 11 frigates (Darwin, Melbourne, Newcastle, Anzac, Arunta, Perth, Warramunga, Stuart, Parramatta, Ballarat, Toowoomba)
  • 6 submarines (Collins, Farncomb, Waller, Dechaineux, Sheean, Rankin)
  • 1 landing ship dock (Choules)
  • 1 replenishment ship (Sirius)
  • 1 replenishment and logistic support (Success)
  • 15 patrol boats (Armidale, Larrakia, Bathurst, Albany, Pirie, Maitland, Ararat, Broome, Wollongong, Childers, Launceston, Glenelg, Maryborough, Cape Inscription, Cape Fourcroy)
  • 6 minehunters (Huon, Hawkesbury, Diamantina, Yarra, Gasgoyne, Norman)
  • 2 hydrographic and patrol boats (Leeuwin, Melville)
  • 4 hydrographic vessels (Paluma, Mermaid, Shepparton, Benalla)
  • 62 ASW and tactical transport helicopters
and several other auxiliaries and training ships
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and arbalest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113


  • 2 frigates (Generał Kazimierz Pułaski, Generał Tadeusz Kościuszko)
  • 5 attack submarines (Orzeł, Sokół, Sęp, Bielik, Kondor)
  • 2 corvettes of which the first one will enter in service initially as an offshore patrol vessel (Ślązak, Kaszub)
  • 3 fast attack misisle craft (Orkan, Piorun, Grom)
  • 5 landing ships/minelayers (Lublin, Gniezno, Kraków, Poznań, Toruń)
  • 1 oiler (Baltyk)
  • 1 logistic support ship (Kontradmiral Xawery Czernicki)
  • 1 training/escort ship (Wodnik)
  • 20 mine counter-measure vessels (Kormoran, Flaming, Mewa, Czajka, Gardno, Bukowo, Dąbie, Jamno, Mielno, Wicko, Resko , Sarbsko, Necko, Nakło, Drużno, Hańcza, Mamry, Wigry, Śniardwy, Wdzydze)
  • 2 signals intelligence ships (Nawigator, Hydrogaf )
  • about 8 aircraft and 21 helicopters
and several other auxiliaries such as salvage vessels, survey and training ships.


  • 3 frigates (Mărăsesti, Regele Ferdinand, Regina Maria), the last two are equipped only with a medium gun, there are plans for upgrade
  • 4 corvettes (Contraamiral Eustatiu Sebastian, Contraamiral Horia Macellariu, Vice-Amiral Eugeniu Rosca, Amiral Petre Bărbuneanu)
  • 1 submarine (Delfinul)
  • 3 fast attack craft missile (Zborul, Pescărusul, Lăstunul)
  • 3torpedo boats (Smeul, Vijelia, Vulcanul)
  • 1 minelayer (Vice-Amiral Constantin Bălescu)
  • 4 minesweepers (Lt. Remus Lepri, Lt. Lupu Dinescu, Lt. Dimitrie Nicolescu, Slt. Alexandru Axente)
  • 2 combatant tenders (Constanta, Midia)
  • 8 river monitors (Mihail Kogălniceanu, Ion C. Brătianu, Lascăr Catargiu, Rahova, Opanez, Smârdan, Posada, Rovine)
  • 18 patrol river boats
  • 2 oil tankers
  • 3 ASW/ASuW/TT helicopters
and several support and training ships. The sole Kilo class submarine Delfinul is inactive from 1995 and it is and kept in reserve docked.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
5 903
4 848
113

  • 3 corvettes (Eilat, Lahav, Hanit)
  • 8 multi-mission fast attack craft (Romach, Keshet, Hetz, Kidon, Tarshish, Yaffo, Herev, Sufa)
  • 5 attack submarines (Dolphin, Livyathan, Tekumah, Tannin, Rahav)
  • at least 47 patrol coastal boats
  • 2 auxiliary vessels (Bat Yam, Bat Galim)
  • unknown number of USV
and a number of other auxiliaries and commando boats.


  • 2 landing helicopter docks (Gamal Abdel Nasser, Anwar El Sadat)
  • 9 frigates (Tahya Misr, Sharm El-Sheikh, Toshka, Alexandria, Taba, Domyat, Rashid, Najm al Zafer, Al Nasser)
  • 3 corvettes (El Fateh, El Suez, Abou Qir)
  • 33 fast attack craft (S. Ezzat, F. Zekry, A. Gad, M. Fahmy, Ramadan, Khybar, Kadesseya, Yarmouk, Badr, Hetteen, Ahmed Fadel and others)
  • 6 attack submarines
  • 14 mine countermeasure vessels (Gharbia, Daqahlia, Baharia, Sinai, Assuit, Giza, Aswan, Qena, Sohag, Dhat Al Sawari, Navarine, Al Burullus, Al Farouk, Al Seddiq)
  • 4 torpedo boats
  • 4 small minelayers
  • 12 patrol boats/submarine chasers
  • 4 patrol coastal boats
  • 1 replenishment ship (Shalatin)
  • 1 transport ship (Halayib)
  • 3 landing ships tank
  • 14 landing craft
  • 8 special warfare patrol craft
and numerous other auxiliaries such as torpedo salvage vessels, transport, tankers and training ships.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest