Ausztrál nukleáris tengeralattjáró program

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

speziale

Guest
az a nyolc atom tengó édeskevés lenne az ausztráloknak, hogy ellensúlyozzák Kína tengeri és légierejét.Ez a nyolc atom-tengeralattjáró nem más mint az amerikai haditengerészet Ausztrália által üzemeltetett ága...

ezt szerintem rosszil látod...az USA ha jól rémlik hosszú távon 66 Virginia-val számol...ha ebből mondjuk 45 lesz a Csendes-Óceánon, akkor ahhoz képest ez a +8 darab nem elhanyagolható mennyiség
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
W

Wilson

Guest
ezt szerintem rosszil látod...az USA ha jól rémlik hosszú távon 66 Virginia-val számol...ha ebből mondjuk 45 lesz a Csendes-Óceánon, akkor ahhoz képest ez a +8 darab nem elhanyagolható mennyiség
Olvasd el a szzsolt által belinkelt cikket az ott felvázolt forgatókönyvek szerint még az is előfordulhat, hogy Ausztráliának kis túlzással egyedül kell megvédenie magát Kínával szemben...
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
S

speziale

Guest
Többek között azért mert , ezek az 5000 tonnás francia Barracuda osztályú atom-tengeralattjáró dízel-elektromossà áttervezett és az ausztrál igényekre kialakított változatai lettek volna...

6 darab Type 212 CD 5,5 mrd eur...akkor 12 legyen, ha nagyon jó fej vagyok akkor 11 mrd...de azért tudjuk, hogy a darabszám növelésével az egységár csökkenni szokott... mivel 2szer akora a Barracuda, akkor legyen a 11-ből 22...és megint elképesztően jófej voltam, mert a tengó ára nem nő egyenesen arányosan a méretével...

és a Type 212 cd is egy nagyon masszívan újratervezett Type 212 (megkockáztatom jobban mint a Barracuda, hiszen ott teljesen új a hull dizájn)....annyira, hogy akár már más nevet is adhattak volna neki...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Azért érdekes az az egész. Most olvasom, hogy...

  • Eredetileg 2016-ban kötöttek volna szerződést, lett belőle 2019;
  • eredetileg a munka 90%-a Ausztráliában lett volna elvégezve (2,800 állás), lett belőle 60%; eredetileg
  • kb. 30 milliárdból lett 66 (!!) milliárd
2016-ban kiválasztották a típust.
Akkor kezdődött a technikai és gyártási részletek kidolgozása.
2019-ben megegyeztek a részletekben, és megtörtént a szerződés aláírása.
50Mrd AUD-ból lett később 90Mrd AUD. Elvileg áttervezésekből adódóan.
Hogy mit változtattak volna, az titkos.
Ezt a módosítást már nem akarták elfogadni.
Most meg felrúgták az egészet. A 12 hajóból már csak 8 lesz de persze költségek csökkentése nincs szóba

Szerintem nyilvánvaló, hogy a 90Mrd már egy újra atommeghajtású Attack osztály lett volna.
Ahogy @kamm leírta, a franciák megoldották volna a szegény urános hajtást, de ha tőlük rendelik meg, akkor az üzemanyag ellátást is bele kellett volna venni az ügybe. 10 évente kellett volna cserélni az üzemanyagot.
Most az amerikai-angol variánsnál a reaktorba zárva lehet csak megkapniuk a weapon grade urániumot. Különben nemzetközi egyezménybe ütközik.
Azaz minden utántöltést csak amerikában (?) lehetne megoldani a lezárt reaktorok cseréjével.
Az meg nem egy "uránium rúd kivesz-berak...."
És továbbra sem teljes típustranszferről van szó, hanem elölről kell kezdeni a tervezést, mert amerikak ÉS angol koprodukcióról van szó, ráadásul nagyrészt ausztrál gyártással.
Szóval nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz ebből!
 
W

Wilson

Guest
az ausztrálok feltehetően azt a forgatókönyvet akarják ezzel a szövetséggel elkerülni
Az USA-k szerintem az ezzel a szövetséggel a célja, hogy a jelenlegi helyzetet fenn tartsa, és Kínát kvázi "bezárja" de ez az én véleményem szerint kudarcra van ítélve l, mivel szerintem már egyrészt elkésett vele ,másrészt pedig Kína gazdasági ereje és humán erőforrása hosszabb távon legalább az USA való egyenértékű pozícióba prezentálja a világpolitikában. És ezeket a folyamatokat az USA már nem fogja tudni megállítani...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Az USA-k szerintem az ezzel a szövetséggel a célja, hogy a jelenlegi helyzetet fenn tartsa, és Kínát kvázi "bezárja" de ez az én véleményem szerint kudarcra van ítélve l, mivel szerintem már egyrészt elkésett vele ,másrészt pedig Kína gazdasági ereje és humán erőforrása hosszabb távon legalább az USA való egyenértékű pozícióba prezentálja a világpolitikában. És ezeket a folyamatokat az USA már nem fogja tudni megállítani...
Oké, akkor egy személyes megjegyzés... Kína emmit sem változott a császárok kora óta. Megpróbál terjeszkedni, otthon közben éhenhal a nép.. " mint írtam a kínai történelem két szóban: "egyél embert" -összeomlás, go to start.

Na ettől van elájulva a világ, mint "van idejük, hosszú távon gondolkodnak' stratéiától...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Oké, akkor egy személyes megjegyzés... Kína emmit sem változott a császárok kora óta. Megpróbál terjeszkedni, otthon közben éhenhal a nép.. " mint írtam a kínai történelem két szóban: "egyél embert" -összeomlás, go to start.

Na ettől van elájulva a világ, mint "van idejük, hosszú távon gondolkodnak' stratéiától...
Annyiban egészítenélek ki, hogy az eddig működő, Teng Hsziao Ping által kitalált modell, a max 8 évente cserélt első számú vezető jótékony ellenhatása a személyi kultuszra az véget ért, mert a jelen állapotban mérföldes léptekkel haladnak újfent az egyszemélyi vezetés felé, és egyre agresszívebb nem csak a retorikájuk, hanem a cselekedeteik. Ide csatlakozik az Auszi lépés is, de ennek egy oldal ága a Japán fegyverkezés felgyorsulása (főleg a haditengerészet terén). Amúgy érdekes a szitu, mert marha sokan nem számolnak azzal, hogy bár Kína önmagában hatalmas ország, de nézzük is hogy kivel vannak fasírtban: India (nyílt fegyveres konfliktus is), Japán, Ausztrália, Vietnám (a part menti szigetek kapcsán itt is katonai összetűzás határán), a szigatvilágban Malayzia és ugye Szingapúr is. Tajvan-ról és az USA-ról nem is kell említést tenni..... Az ellenségem ellensége a barátom, és így már kicsit érdekes a felállás a Csendes óceánon.....
 
W

Wilson

Guest
Oké, akkor egy személyes megjegyzés... Kína emmit sem változott a császárok kora óta. Megpróbál terjeszkedni, otthon közben éhenhal a nép.. " mint írtam a kínai történelem két szóban: "egyél embert" -összeomlás, go to start.

Na ettől van elájulva a világ, mint "van idejük, hosszú távon gondolkodnak' stratéiától...
Kína mint minden nagyhatalom távolról sem tökéletes és az én személyes véleményem az,hogy nem kell tőlük elájulni de nem is szabad lebecsülni az eddig elért elsősorban gazdasági és technológiai eredményeiket.

Amit szerintem most láttunk az egy idestova kb 2-300 éve tartó "természetellenes" állapot visszabillenése , most foglalja el Kína az őt megillető helyét a világban...
 
W

Wilson

Guest
Annyiban egészítenélek ki, hogy az eddig működő, Teng Hsziao Ping által kitalált modell, a max 8 évente cserélt első számú vezető jótékony ellenhatása a személyi kultuszra az véget ért, mert a jelen állapotban mérföldes léptekkel haladnak újfent az egyszemélyi vezetés felé, és egyre agresszívebb nem csak a retorikájuk, hanem a cselekedeteik. Ide csatlakozik az Auszi lépés is, de ennek egy oldal ága a Japán fegyverkezés felgyorsulása (főleg a haditengerészet terén). Amúgy érdekes a szitu, mert marha sokan nem számolnak azzal, hogy bár Kína önmagában hatalmas ország, de nézzük is hogy kivel vannak fasírtban: India (nyílt fegyveres konfliktus is), Japán, Ausztrália, Vietnám (a part menti szigetek kapcsán itt is katonai összetűzás határán), a szigatvilágban Malayzia és ugye Szingapúr is. Tajvan-ról és az USA-ról nem is kell említést tenni..... Az ellenségem ellensége a barátom, és így már kicsit érdekes a felállás a Csendes óceánon.....
Igen ebben van igazság de ez annak az eredménye, hogy az USA konzerválni akarja a jelenlegi helyzetet, ami szerintem az USA számára nem megvalósítható célkitűzés...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
W

Wilson

Guest
hát szerintem ott a térségben ezt sokan nem is teszik....az ausztrál lépés is pont erről szól
Szerintem csupán csak egy megvalósíthatatlan amerikai elképzeléshez asszisztálnak.
Amivel ráadásul a kínai nukleáris fegyverek célkeresztjébe kerülnek, mivel ahogy a kenguruk sem hisznek abban, hogy Kína szándékai békések,úgy a Kínaiak sem hiszik el,hogy az ausztrál atom-tengeralattjárókat nem szerelik fel atomfegyver hordozására alkalmas harceszközökkel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 304
113
én mint már írtam ausztráliának nem vólt félnivalója kínától a közeljövőben (kínának jópár országot le kellene gázolnia ahhoz hogy ausztráliát fenyegesse.
Az ausztrálok ezzel a lépésükkel nem csak franciaország támogatását vesztették el (ez valószínűleg a franciák kiesésével a nato kíbúvását fogja jelenteni usa kína elleni ambiciói alol...) ami a nato végét fogja jelenteni (aminek már ígyis lejárt az ideje.)
ausztrália ezzel indonéziát is magaellen hangolta mert indonézia nagyon nem akarja hogy a környező vizek ausi atomtengókkal legyenek szennyezve elsűlyesztésük után... nem hülyék a szigetlakók tisztába vannak vele hogy ütközőzónaként használnák őket beáldoznák őket... mint ahogy évszázadokig emmberszámba se vóltak véve nyugatról...
 
W

Wilson

Guest
ahhoz nem kell nuki tengó csak szólok...
de gondolom a térségben csak Kína joga SSN meg SSBN flottát építeni/fejleszteni
Félreérted a dolgot egy nukleáris meghajtású tengeralattjáró sokkal nagyobb veszélyt jelent Kínára mint egy hagyomânyos meghajtású dízel-elektromos, hiszen egy atom-tengeralattjáró Ausztráliától Tajvanig a víz alatt, sokkal nehezebben észlelhetően tudja megközelíteni a kínai felségvízeket.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
lmhxgnUt9cw.jpg