Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ha valakinek ,akárkinek egy hordozója van ,az politikai és gazdasági döntés! Magad mondtad ! Én meg azt nem bírom ha valakinek van egy amúgy hiánypótló és jó müve amit arra használ hogy minden állítását és vélekedését vért pisálva igaznak láttassa ! Olyan ez mikor valamelyik kedvenc háziállatunk a micsodáját nyalogatva tisztálkodik. Nem vagy messiás és igazlátó úgyhogy fejezd ezt be. Van véleménY a tieden kivül is.
Nem tartom minden állításomat igaznak számtalanszor tévedtem már. Ellenben az oroszok hordozós üzeme egy olyan gyakori esettel sem tudott mit kezdni, mint kábelszakadás.
  1. Miért nem döntöttek elég gyorsan? Miért nem volt felelős? Ja, hogy 100% humánfaktor, mert senki nem volt tökös és akik a rendszer megalkották, azok is hibázhattak. A legegyszerűbb nem dönteni és elveszteni egy gépet.
  2. Hol a túróban volt a készenléti tanker? Ha meg azért nincs ilyen, mert a személyzet nem képes gyakorlottan tankolni, akkor a deck üzemet felesleges erőltetni, mert csak ez lesz belőle...
  3. Miért nem döntöttek akkor úgy, hogy irány a szárazföld, amint nem találtak felelőst? A pilóta kezdeményező készsége hol volt, hogy akkor azt mondja, hogy "anyátok, inkább parta megyek és leszállok, ha sikerül? Bárhol, akár egy úton is, amit talál. Megmentett volna egy soktízmilliós új gépet és sokkal kisebb arcvesztés lett volna.
Ehelyett a gép körözött aztán eject. Kemény... Amolyan igazi oroszos megoldás...

Erre te olyan hülyeségekkel reagálod ezt le a képességek pillanatnyi állapotát egy teljesen más téren, hogy hol és milyen titánt bányásznak. Az egyik földrajzi adottság, a másik egy emberekből és technikai láncolatból álló massza outputja, amit ember hoz létre. Ennyi erővel azzal is érvelhetnék és, hogy az orosz hordozos üzem azért szar, mert a Mount Mckinley magasabb, mint az Elbrusz. Kb. ennyi értelem volt abban, amit a titánról és a ritka föld fémekről írtál.

Az írásomat meg egyébként elég sokan lektorálják olyanok, akik szavára itt is adnak, de oda se neki. Semmiféle messiás nincs abban, amit írtam. Egyszerűen a vegytiszta hülyeségre mutattam rá a kommnentedben.

Véleményed lehet, csak aztán ne csodálkozz, hogy a képedbe mondják, hogy mekkora marhaságot írtál.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Én még mindig ott tartok,hogy az agyonsajnált hajónak semmi baja holott szerintetek már a víz alatt kellene lennie valahop Észak-Skócia partjainál.Ami pwdig a jelenkori USA hajóépítést illeti:USS Zumwalt és USS Independdnce(de helyesebb lenne inkább az LCS osztályt írni).
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
>irónia<
Az egy héten belül, szárazföldi reptér közelében két gép elvesztése, majd a maradék gépek kirepülése a szárazföldre pont azt mutatja, hogy ennek a hordozónak sem aktuálisan, se koncepcionálisan semmi baja.
>/irónia<

Az hogy a hajó maga működik, csak néha szakad a fékkábel egy dolog, ebben igazad van.
Az, hogy a működő hordozónak mekkora a valós harcértéke meg a másik. Amit én látok, de úgyis lesz aki kijavít:
- Nem tudok AeW-ről
- Nem tudom hány gépet tudnának éles helyzetben 10 percen belül indítani.
A kérdéseim:
- Hogyan történne a vadászgépek irányítása, akár a szír partoknál, akár kinn a nyílt óceánon ahova nem érnek el az orosz AWACS-ok?
- Mennyire képes a hajó egyszerre légvédelmi és ASW feladatokat ellátni?
- Mennyire potens AA platform Mig29K és Szu33-ról indítva? (üzemanyag, légiharc rákéták száma és minősége (tudom erről másik fórumban volt már egy ehhez hasonló hangvételű hiba).

Mindezeknek semmi köze ahhoz, hogy:
Az USA egy időben leépítette a földfém kitermelést és mindent Kínából szerzett be. Erre rájöttek, most már van üzemelő bánya, de a környezetvédelmi szabályozások miatt sokszorosába kerül, mint a kínai.(Még inkább off, de az ilyesmi megesik. Anno rettenetesen büszkék voltak, hogy mennyi Tomcat alkatrészt sikerült eladni civileknek, miután leállították a Navy kandúrjait. Eltelt másfél év jöttek a hírek, hogy az iráni F14esek milyen jó egészségnek örvendenek. Na ekkor jött a kongresszusi vizsgálat és a percenkénti két facepalm.)
Ahhoz hogy a Zumwalt, az LCS projekt mivé fajult.
Hogy az amik kidobálták az S3 Vikingeket és ezzel - meglátásom szerint - súlyosan odavertek a saját ASW képességeiknek.
Hogy az angolok és a franciák rengeteg szép új káromkodást tanultak amíg a Kuznyecov a La Manche csatornában volt, mert az oroszok nem beszéltek senkivel és konkrétan leszarták a hajózási szabályokat, veszélybe sodorva a kereskedelmi hajókat.
 
M

molnibalage

Guest
Az hogy a hajó maga működik, csak néha szakad a fékkábel egy dolog, ebben igazad van.
Kivéve, mikor lerohad a hajtómű, vagy nem működik az édesvíz előállító berendezés. Mikor AF idején keménynek próbáltak látszni, akkor a NATO segítette ki édesvízzel a Kuzit. Kezdetben még olyan alap dolgokat is elrontottak, hogy a szemetet csak úgy simán bevágták a tengerbe maguk mögé aztán az erre rácuppanó sirályhegyek meg a madárral való ütközés kockázatát növelték.

- Nem tudok AeW-ről
Mert nincs és terveket sem látok. Erős kétségeim vannak affelől, hogy milyen STOBAR horozóról felszálló és értelmes őrjárati idővel rendelkező AWACS rakható össze. Az orosz elektronika helyett az export A-50-eseke meg meg izraeli került...

- Nem tudom hány gépet tudnának éles helyzetben 10 percen belül indítani.
Hát, készneléti tankert nem sikerült, de ha nincs is ilyen, akkor végtelen sok idő alatt sem lehet.

A kérdéseim:
- Hogyan történne a vadászgépek irányítása, akár a szír partoknál, akár kinn a nyílt óceánon ahova nem érnek el az orosz AWACS-ok?
Az újabb A-50-eseknél már megoldották elvileg a tankoló szonda vibrációt, elvileg tankolhatóak. A szír partok előtt akár orosz földről is biztosítható az AWACS CAP papíron. Kérdés, hogy humán és technikai oldalról ez mennyire realizálható ma. Szíriából meg felszállhat A-50, csak ez esetben meg felmerült a kérdés, hogy minek oda lapostetejű...

- Mennyire képes a hajó egyszerre légvédelmi és ASW feladatokat ellátni?
A jenki CVN-en is ez a képesség hallgatózásra szorítkozik illetve kezdik kiépíteni az aktív védelmet. S-3-kat kihajították. (Szerintem is orbitális ökörség volt, de nem AWS képességek miatt, hanem azért, mert lehetne tanker vagy cargo gép átalakítva fillérekért egy SH-hoz képest.)

- Mennyire potens AA platform Mig29K és Szu33-ról indítva? (üzemanyag, légiharc rákéták száma és minősége (tudom erről másik fórumban volt már egy ehhez hasonló hangvételű hiba).
A Szu-33 már megjelenése után elavult volt ARH AAM hiányában. Ma végépp az, lényegében egy Szu-27Sz navalizálva minimális ASM (H-31) és AGM (H-29) képességgel, amit deckrőlé nemigen tud realizálni. Deckről 40-50% keróval és 2x-R-73 + 4xR-27-tel tud felszállni.

Anno rettenetesen büszkék voltak, hogy mennyi Tomcat alkatrészt sikerült eladni civileknek, miután leállították a Navy kandúrjait. Eltelt másfél év jöttek a hírek, hogy az iráni F14esek milyen jó egészségnek örvendenek. Na ekkor jött a kongresszusi vizsgálat és a percenkénti két facepalm.)
Azt nem tudtam, hogy sikerült eladni civileknek és csináltak ilyet. Az biztos, hogy 2006 után nem sokkal minden cicus pótalkatrészt bezúztak.

Ahhoz hogy a Zumwalt, az LCS projekt mivé fajult.
Ez a két program a US Navy szégyene. Elképesztő, hogy ekkora marhaságokat képesek összehozni egy SH/Grwoler és AB rombolók mellett
 
  • Tetszik
Reactions: Python
M

molnibalage

Guest
Idézet Molni: " Nem tartom minden állitàsomat igaznak szàmtalanszor tévedtem màr."
Wowwww....:cool:
Az új HT összefoglaló előszavában is szerepel el. Ha tévedhetetlen lennék, akkor nem kellett volna n+1 helyen javítani és lektorálni sem... Legutóbb a szír MiG-23 beszerzéseknél tévedtem, volt nekik MSz mellett más is 1982-ben. Bár a használatáról nemigen vannak infók.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 251
113
Képessegek:
Az Us ill. Oroszorszàg kepességeit jòl mutatjàk az iraki ill. sziriai esemenyek. Az us 2003 òta van Irakban. Az oroszok egy jò éve Sziriàban. Szabad elgondolkozni, hogy mire milyen képességek szüksègesek.
Ha meg ugyis egy darab haszontalan òcskavas a Kuznya meg az Oscar, meg a SU-27...34, Tu-22....akkor nem kell idegeskedni se a franciàknak, se az usànak, se a natonak. Mégis nagyon nagyon idegesek valamièrt. Nem telik el egy nap, hogy ne figyelmeztessenek, hogy milyen veszelyt jelent ez a sok òcskavas.... Gondolom, aggòdnak a Kuznya meg az Oscarok legénységéért meg a környezetért. Milyen szép tölük. Lehet, hogy jan 20utàn pedig nem fognak ugy aggòdni....
Màs:
Ha a szomszednak van egy 20 éves BMW-je, nekem meg egy 5éves, akkor mindkettö elvisz kenyelmesen A-ròl B-re elsösorban. Aztàn, hogy van navi, meg elektromos ülésàllitàs meg 190 vagy 245 LE stb. reszletkèrdés. Mindketten màst vàrunk el a BMW-töl.
Èrtelmetlen azon vitatkozni, hogy mièrt màs az elvàràsa a kocsijàval szemben mindkettönknek. A pènzröl nem is beszélve.
Ami nagyon èrdekes, azok a müszaki megoldàsok itt is, ott is.
Szerintem :).
 
M

molnibalage

Guest
Ha meg ugyis egy darab haszontalan òcskavas a Kuznya meg az Oscar, meg a SU-27...34, Tu-22....akkor nem kell idegeskedni se a franciàknak, se az usànak, se a natonak. Mégis nagyon nagyon idegesek valamièrt. Nem telik el egy nap, hogy ne figyelmeztessenek, hogy milyen veszelyt jelent ez a sok òcskavas.... Gondolom, aggòdnak a Kuznya meg az Oscarok legénységéért meg a környezetért. Milyen szép tölük. Lehet, hogy jan 20utàn pedig nem fognak ugy aggòdni....
Ki mondta, hogy aggódnak? Mert a média hülyeségeket állít? Ha valóban egymásra lőnének, a Kuzi és kísérete órák alatt a hullámsírba merülne. Válasszuk már szét a valódi katonai képességeket és a haderők PR húzásait, hogy pénzt szerezzenek. Hányszor kell ezt még magyarázni?


Màs:
Ha a szomszednak van egy 20 éves BMW-je, nekem meg egy 5éves, akkor mindkettö elvisz kenyelmesen A-ròl B-re elsösorban. Aztàn, hogy van navi, meg elektromos ülésàllitàs meg 190 vagy 245 LE stb. reszletkèrdés. Mindketten màst vàrunk el a BMW-töl.
Èrtelmetlen azon vitatkozni, hogy mièrt màs az elvàràsa a kocsijàval szemben mindkettönknek. A pènzröl nem is beszélve.
Ami nagyon èrdekes, azok a müszaki megoldàsok itt is, ott is.
Szerintem :)
Totálisan rossz és értelmetlen példa. A régi szar BMW ebben az esetben csak olyan, hogy megy vele egy vonatató is, hátha lerobban meg néha csak a fék nem működik rajta és mondjuk olyan rossz a motorja, hogy nem tud felmenni egy emelkedőn. És akkor még a példáddal igencsak felfelé kerekítettem a Kuzi vs US Navy képességeit.

Félelmetes, hogy az oroszok média felő tett erőlködésnek ennyien lefekszenek. Mondom, a US Navy '60-as években létezett rutinszerű alapképességei hiányoznak. Nem harcértékről beszélek, alap szintű üzemeltési rutinról...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Képessegek:
Az Us ill. Oroszorszàg kepességeit jòl mutatjàk az iraki ill. sziriai esemenyek. Az us 2003 òta van Irakban. Az oroszok egy jò éve Sziriàban. Szabad elgondolkozni, hogy mire milyen képességek szüksègesek.
Ha meg ugyis egy darab haszontalan òcskavas a Kuznya meg az Oscar, meg a SU-27...34, Tu-22....akkor nem kell idegeskedni se a franciàknak, se az usànak, se a natonak. Mégis nagyon nagyon idegesek valamièrt. Nem telik el egy nap, hogy ne figyelmeztessenek, hogy milyen veszelyt jelent ez a sok òcskavas.... Gondolom, aggòdnak a Kuznya meg az Oscarok legénységéért meg a környezetért. Milyen szép tölük. Lehet, hogy jan 20utàn pedig nem fognak ugy aggòdni....
Màs:
Ha a szomszednak van egy 20 éves BMW-je, nekem meg egy 5éves, akkor mindkettö elvisz kenyelmesen A-ròl B-re elsösorban. Aztàn, hogy van navi, meg elektromos ülésàllitàs meg 190 vagy 245 LE stb. reszletkèrdés. Mindketten màst vàrunk el a BMW-töl.
Èrtelmetlen azon vitatkozni, hogy mièrt màs az elvàràsa a kocsijàval szemben mindkettönknek. A pènzröl nem is beszélve.
Ami nagyon èrdekes, azok a müszaki megoldàsok itt is, ott is.
Szerintem :).
A kuznyecov azért önmagában jelenleg szerintem is messze van a félelmetestől, van ott még megoldásra váró feladat, begyakorlásra szükség. Amit mikor áthajózott a csatornán, a BBC és hasonszőrű társai csináltak, hogy helikopterekről 24/24 be közvetítettek élő kapcsolásokkal, és közben RUS veszéllyel riogattak, nem volt más, mint démonizálás, műbalhé. Amitől jelenleg ott tartani lehet valóban, azok a tengeralattjárók. Ki tudja mi van betöltve a tubusokba.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Python
M

molnibalage

Guest
Én még mindig ott tartok,hogy az agyonsajnált hajónak semmi baja holott szerintetek már a víz alatt kellene lennie valahop Észak-Skócia partjainál.Ami pwdig a jelenkori USA hajóépítést illeti:USS Zumwalt és USS Independdnce(de helyesebb lenne inkább az LCS osztályt írni).
Az, hogy a balfasz igények miatt hülye a végeredmény, az nem a jenki hajóépítő ipar hibája. Ha a megrendelő hülyeséget kér, akkor leszállítják. Esetleg nézzél már rá az Arleigh Burke osztályra. Na azon olyan tűzerő van X tonnából, hogy összefossa attól magát minden. Rombolónak hívják, de valójában már rakétás cirkálók azok. És van belőle tucatszám...

Az oroszoknál meg van Szovre és Udalok, mert egy hajóba nem sikerült anno beletenni a két képességet, amit a AB-ra ment. Izé...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Az, hogy a balfasz igények miatt hülye a végeredmény, az nem a jenki hajóépítő ipar hibája. Ha a megrendelő hülyeséget kér, akkor leszállítják. Esetleg nézzél már rá az Arleigh Burke osztályra. Na azon olyan tűzerő van X tonnából, hogy összefossa attól magát minden. Rombolónak hívják, de valójában már rakétás cirkálók azok. És van belőle tucatszám...

Az oroszoknál meg van Szovre és Udalok, mert egy hajóba nem sikerült anno beletenni a két képességet, amit a AB-ra ment. Izé...
Már megint,hogy jönnek ide az oroszok?
A meghajtás mindkét amcsi hajónál gázos és az nem a megrendelő kérése volt,hogy sokat kelljen vontatni.
 
M

molnibalage

Guest
Már megint,hogy jönnek ide az oroszok?
A meghajtás mindkét amcsi hajónál gázos és az nem a megrendelő kérése volt,hogy sokat kelljen vontatni.
Az, hogy az FCS és Zw. nem azért szarok a tonnához képes harcértékben, mert a jenki ipar ennyit tud A megrendelő ostobasága.

Mindkét hajó új és problémákkal küzd. a Kuzi 30 éves és megy vele vonatót, mert annyira szar állapotban van. Mutass példát arra, hogy mikor kellett utoljára jenki CSG/CBG csoportban hajó lapostetejűt vagy bármit vontatni...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 251
113
Ki mondta, hogy aggódnak? Mert a média hülyeségeket állít? Ha valóban egymásra lőnének, a Kuzi és kísérete órák alatt a hullámsírba merülne. Válasszuk már szét a valódi katonai képességeket és a haderők PR húzásait, hogy pénzt szerezzenek. Hányszor kell ezt még magyarázni?



Totálisan rossz és értelmetlen példa. A régi szar BMW ebben az esetben csak olyan, hogy megy vele egy vonatató is, hátha lerobban meg néha csak a fék nem működik rajta és mondjuk olyan rossz a motorja, hogy nem tud felmenni egy emelkedőn. És akkor még a példáddal igencsak felfelé kerekítettem a Kuzi vs US Navy képességeit.

Félelmetes, hogy az oroszok média felő tett erőlködésnek ennyien lefekszenek. Mondom, a US Navy '60-as években létezett rutinszerű alapképességei hiányoznak. Nem harcértékről beszélek, alap szintű üzemeltési rutinról...

Molni,
Azt àllítani, hogy nem "aggòdnak" azèrt abba a kategòriàba esik, hogy "èn sem tudok mindent és sokszor tévedtem màr" (ismerös ?).
Akkor mièrt sietett oda a 2 nato hordozò? Mièrt kisèrték (majdnem) vegig nato hajòk? Eleg, ha Stoltenberget hallgatod.
A BMW-s pèldàt azèrt hoztam, hogy àbràzoljam, hogy mindenkinek más elvàrása, lehetösegei vannak, ha egy BMW-vesz!
Te erre (megint) azzal jössz, hogy az enyém sokkal gyorsabb.
Igen, a Kuznya csoport nagy valòszinüseggel elpusztulna. De bizony a màsik oldal is nagy pofonokat kapna és simàn benne van, hogy a Washington és a De Gaulle is elsûllyed vagy hasznàlhatatlan lenne.
De te ugy csinàlsz, mintha a Kuznya elsüllyedne és a többi karcolàs nélkül megùsznà. Ez nincs igy.
Ezèrt is tartanak a Kuznyàtòl, azaz "aggòdnak".
A te èrvelèsedben àlltalaban az a hiba szetintem, hogy " istenited" a nyugati technikàt (müszaki szempontbòl) és azt a làtszatot kelted, hogy azok a csodaketyerék sètetlenül megùsszàk a konfliktust. Ez szerintem nincsen igy. Sùlyos veszteségekkel kell szàmolnia mindkèt félnek. És kèrdés, hogy ezt megèri-e az ellenfeleknek. Az elrettentés elve a nukleàris dzint alatt is müködik.
Megint szerintem. :) Persze lehet, hogy rosszul értelmezem, amit irsz.
( Bocs a helyesiràsomèrt..).
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 251
113
A "valòdi katonai képességeket" az eredmények mutatjàk. Làsd Irak, Sziria, de Afganisztàn is...
Amiröl te (és pàran màsok is) beszelnek, azok az elmeleti katonai képességek (papiron). Két pàr cipö....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Az, hogy az FCS és Zw. nem azért szarok a tonnához képes harcértékben, mert a jenki ipar ennyit tud A megrendelő ostobasága.

Mindkét hajó új és problémákkal küzd. a Kuzi 30 éves és megy vele vonatót, mert annyira szar állapotban van. Mutass példát arra, hogy mikor kellett utoljára jenki CSG/CBG csoportban hajó lapostetejűt vagy bármit vontatni...
Ehhez képest a Kuznyecovot nem kellett vontatni amióta elindultak...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell
M

molnibalage

Guest
Molni,
Azt àllítani, hogy nem "aggòdnak" azèrt abba a kategòriàba esik, hogy "èn sem tudok mindent és sokszor tévedtem màr" (ismerös ?).
Akkor mièrt sietett oda a 2 nato hordozò? Mièrt kisèrték (majdnem) vegig nato hajòk? Eleg, ha Stoltenberget hallgatod.
Nem sietett senki. A jenki CSG-k permanens jelenlétet valósítanak meg a világ tengerein és óceánjain. Valahol elképesztő, hogy ezt magyarázni kell huszadjára is. Ezeken a helyeken az a ritka, ha nincs egy hordozó. Akkor volt egy kis hiány, mikor egy ideig csak 5 CV volt kiküldhető és nem 6.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/64/b8/97/64b897724a1074cc70cb0b4a66735efe.jpg

Igen, a Kuznya csoport nagy valòszinüseggel elpusztulna. De bizony a màsik oldal is nagy pofonokat kapna és simàn benne van, hogy a Washington és a De Gaulle is elsûllyed vagy hasznàlhatatlan lenne.
És ezt miből gondolod? Mert a orosz hajó kötelék légi fedezete 0, AWACS nincs. A horizont alól annyi és olyan CM indítható, amennyit akarnak. Az ott levő erők töredéke hullámsírba zavarná azt az orosz köteléket komolyabb erőfeszítés nélkül emiatt.

De te ugy csinàlsz, mintha a Kuznya elsüllyedne és a többi karcolàs nélkül megùsznà. Ez nincs igy.
Pedig kb. ez a helyzet. A Kuzinak esélye sincs sikerse csapásmérni még egy két hajtós AB romboló kötelékre sem. Mivel? Néhány tucat ASM-mel...? Ember, mosolyt csalsz az arcomra, de nagyot.. Hányszor kell még elmagyarázni, hogy hány célcsatorna és rakéta van a jenki hajókon...?

Ezèrt is tartanak a Kuznyàtòl, azaz "aggòdnak".
A te èrvelèsedben àlltalaban az a hiba szetintem, hogy " istenited" a nyugati technikàt (müszaki szempontbòl) és azt a làtszatot kelted, hogy azok a csodaketyerék sètetlenül megùsszàk a konfliktust.
Semmiben sem istenítem. Ha az oroszoknak lenne CSG szintű képesség és az ellenfél 1-2 Perry fregatt és 1db '70-as évek beli TICO lenne hordozó lenne, akkor őket is levernék azoroszok. Csak ez nem így van...

Elegem van abból, hogy egyesek a reális értékelést a fegyverrendszerek képességei alapján istenítésnek vesznek. Ezek szerint lövésed nincs az Sz-300 rendszer képességeiről a Kirovon és annak korlátairól. Neked is erősen ajánlott lesz az új HT összefoglaló.

Ez szerintem nincsen igy. Sùlyos veszteségekkel kell szàmolnia mindkèt félnek
És ehhez hol a levezetés...? Hm...? Met a falnak megyek az ilyen leírt kommentektől? Hol van ez ehhez való képesség...? Hm..:?
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Milyen 21. századi dolgokról beszélsz? Olyan dolgokra nem képesek, ami az 1960-as évek US Navy-jénen rutin volt...
Értelek ,de mikor az asszony kocsiján /5 éves /elromlott egy elektromotor,és 170 ről beszélgetek velem + ecetera. Hát vetem egy Simsont gyorsan és megsimogattam.
Alatrészek közt mozgok,van egy gép márka aminek a generátorában nem lehet szén kefét cserélni,csak komplett generátort!!!
Irtó kényelmes jó vele dolgozni,de 3-4 ezer óránál menekülnek tőle!!És ott van az keleti a kert végén,belerúgnak és megy.
De a lényeg hagyományos fegyvereket vetnek be és jutatnak célba pontosan ezt irtam 21 századi módra.
A hajó erején felül teljesít!!!
ÉS HATALMAS A REND,TISZTASÁG,FEGYELEM.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti