Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 777
113
A Zumwalt meg a LCS-k harcértékéről egy szót sem ejtettem,nem azt kritizáltam(most kivételesen).
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Ez nem most volt még régebben. A vonatató meg a flotta része. A vontatók meg ritkán mennek óceáni térségbe. Nesze neked blue water navy...
Igen teli van hiba lehetőségel,és biztos sokminden beszarik amiről még nem is tudunk.És mocskos blama lenne ha vontatni kellene.De Charles de Gaulle,nak is fix szerelői lehetnek.Egyszerűen vén -vagy ujj a technika ,üzemeltetési kultúra is kell,+be kell látni mit medig éri meg fenntartani,és utána max muzeumba vinni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 623
55 101
113
Igen teli van hiba lehetőségel,és biztos sokminden beszarik amiről még nem is tudunk.És mocskos blama lenne ha vontatni kellene.De Charles de Gaulle,nak is fix szerelői lehetnek.Egyszerűen vén -vagy ujj a technika ,üzemeltetési kultúra is kell,+be kell látni mit medig éri meg fenntartani,és utána max muzeumba vinni.
Régebben irtam, hogy az oroszoknak (sajnos ?) nincsenek vilàgszerte támpontjaik, ahonnan gyorsan jöhet segitseg müszaki problémàk esetén. Igy egyszerübb a vontatò. Senki nem mondja (még az oroszok sem) hogy az orosz flotta blue- water navy.
Nèzd meg, milyen célra epitették a Kuznyàt. Lehet vitatkozni azon, hogy az helyes volt-e. Eleve az összehasonlitàs Kuznya-ami hordozò èrtelmetlen, szerintem.
Ettöl függetlenül én sem làtom a katonai értelmét a Kuznya küldetésének. Ez màsròl szòl: Politika, PR, gyakorlat (ebben a sorrendben...).
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Értelek ,de mikor az asszony kocsiján /5 éves /elromlott egy elektromotor,és 170 ről beszélgetek velem + ecetera. Hát vetem egy Simsont gyorsan és megsimogattam.
Alatrészek közt mozgok,van egy gép márka aminek a generátorában nem lehet szén kefét cserélni,csak komplett generátort!!!
Irtó kényelmes jó vele dolgozni,de 3-4 ezer óránál menekülnek tőle!!És ott van az keleti a kert végén,belerúgnak és megy.
És ezzel mit akarsz mondani és mibel releváns ez...?

De a lényeg hagyományos fegyvereket vetnek be és jutatnak célba pontosan ezt irtam 21 századi módra.
A Szu-33 a hajóról 2 db 500 kg-os bombával szállt fel és ezzel asszem aztán leszállt tankolni a szárazföldön és azután ment tovább. Ekkora bombateherrel szálltak fel a II. vh. alatt Helldiverek (1x500 + 2x250) és zubóval pont olyan pontosak voltak, mint mondjuk kis magasságról a Szu-33. Ej, ez aztán 21. századi csapásmérés... A Szu-33 gyorsabb és több rajta az avionika, de kb. ennyi.

A hajó erején felül teljesít!!!
Hát, talán ez igaz.

ÉS HATALMAS A REND,TISZTASÁG,FEGYELEM.
A Kuziról készült képek alapján ezen csak röhögni tudok. A hajó gépészeti része teljesen lepusztult.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 623
55 101
113
Nem sietett senki. A jenki CSG-k permanens jelenlétet valósítanak meg a világ tengerein és óceánjain. Valahol elképesztő, hogy ezt magyarázni kell huszadjára is. Ezeken a helyeken az a ritka, ha nincs egy hordozó. Akkor volt egy kis hiány, mikor egy ideig csak 5 CV volt kiküldhető és nem 6.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/64/b8/97/64b897724a1074cc70cb0b4a66735efe.jpg


És ezt miből gondolod? Mert a orosz hajó kötelék légi fedezete 0, AWACS nincs. A horizont alól annyi és olyan CM indítható, amennyit akarnak. Az ott levő erők töredéke hullámsírba zavarná azt az orosz köteléket komolyabb erőfeszítés nélkül emiatt.


Pedig kb. ez a helyzet. A Kuzinak esélye sincs sikerse csapásmérni még egy két hajtós AB romboló kötelékre sem. Mivel? Néhány tucat ASM-mel...? Ember, mosolyt csalsz az arcomra, de nagyot.. Hányszor kell még elmagyarázni, hogy hány célcsatorna és rakéta van a jenki hajókon...?


Semmiben sem istenítem. Ha az oroszoknak lenne CSG szintű képesség és az ellenfél 1-2 Perry fregatt és 1db '70-as évek beli TICO lenne hordozó lenne, akkor őket is levernék azoroszok. Csak ez nem így van...

Elegem van abból, hogy egyesek a reális értékelést a fegyverrendszerek képességei alapján istenítésnek vesznek. Ezek szerint lövésed nincs az Sz-300 rendszer képességeiről a Kirovon és annak korlátairól. Neked is erősen ajánlott lesz az új HT összefoglaló.


És ehhez hol a levezetés...? Hm...? Met a falnak megyek az ilyen leírt kommentektől? Hol van ez ehhez való képesség...? Hm..:?
K
Te szerintem egy "müszaki buborekban " èlsz. Menj ki a valòs életbe, nézz ott körül.
( Vagy olvasd el megint Tom Clancy-t...:) )
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Régebben irtam, hogy az oroszoknak (sajnos ?) nincsenek vilàgszerte támpontjaik, ahonnan gyorsan jöhet segitseg müszaki problémàk esetén. Igy egyszerübb a vontatò. Senki nem mondja (még az oroszok sem) hogy az orosz flotta blue- water navy.
Nèzd meg, milyen célra epitették a Kuznyàt. Lehet vitatkozni azon, hogy az helyes volt-e. Eleve az összehasonlitàs Kuznya-ami hordozò èrtelmetlen, szerintem.
Ettöl függetlenül én sem làtom a katonai értelmét a Kuznya küldetésének. Ez màsròl szòl: Politika, PR, gyakorlat (ebben a sorrendben...).
Dehát leírtad a saját posztodban, hogy nem látod katonai értelmét a küldetésének, majd nagyon helyesen leírtad azt is, hogy gyakorlat. A tapasztalatszerzés a jövőre nézve, ha lesz új fejlesztéshez, illetve a gyakoroltatása az esetlegesen kiötletelt új harceljárásoknak nagyon is fontos katonai szempont. Ezt ne becsüljük le.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem sietett senki. A jenki CSG-k permanens jelenlétet valósítanak meg a világ tengerein és óceánjain. Valahol elképesztő, hogy ezt magyarázni kell huszadjára is. Ezeken a helyeken az a ritka, ha nincs egy hordozó. Akkor volt egy kis hiány, mikor egy ideig csak 5 CV volt kiküldhető és nem 6.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/64/b8/97/64b897724a1074cc70cb0b4a66735efe.jpg


És ezt miből gondolod? Mert a orosz hajó kötelék légi fedezete 0, AWACS nincs. A horizont alól annyi és olyan CM indítható, amennyit akarnak. Az ott levő erők töredéke hullámsírba zavarná azt az orosz köteléket komolyabb erőfeszítés nélkül emiatt.


Pedig kb. ez a helyzet. A Kuzinak esélye sincs sikerse csapásmérni még egy két hajtós AB romboló kötelékre sem. Mivel? Néhány tucat ASM-mel...? Ember, mosolyt csalsz az arcomra, de nagyot.. Hányszor kell még elmagyarázni, hogy hány célcsatorna és rakéta van a jenki hajókon...?


Semmiben sem istenítem. Ha az oroszoknak lenne CSG szintű képesség és az ellenfél 1-2 Perry fregatt és 1db '70-as évek beli TICO lenne hordozó lenne, akkor őket is levernék azoroszok. Csak ez nem így van...

Elegem van abból, hogy egyesek a reális értékelést a fegyverrendszerek képességei alapján istenítésnek vesznek. Ezek szerint lövésed nincs az Sz-300 rendszer képességeiről a Kirovon és annak korlátairól. Neked is erősen ajánlott lesz az új HT összefoglaló.


És ehhez hol a levezetés...? Hm...? Met a falnak megyek az ilyen leírt kommentektől? Hol van ez ehhez való képesség...? Hm..:?
Egy hordozó-harccsoport és egy hadiflotta nemcsak felszíni hajókból áll. Ha a Kuznya egyetlen rakettáját se tudná célba juttatni agy NATO-felszíni csoport ellen, akkor se lenne egy nyugati akció válaszcsapás nélkül. Hogy mást se mondjak, jelenleg azt se tudjuk, hány és milyen osztályú orosz tengók kóricálnak Földközi-tengeren, milyen a fegyverzetük a lehetséges variációkból és éppen hol settenkednek a víz alatt a lehetséges NATO-célpontokhoz képest?! Mintha te is teljesen kihagytad volna ezeket a számításból, pedig hogy nem 0 a számuk abban biztosak lehetünk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Egy hordozó-harccsoport és egy hadiflotta nemcsak felszíni hajókból áll. Ha a Kuznya egyetlen rakettáját se tudná célba juttatni agy NATO-felszíni csoport ellen, akkor se lenne egy nyugati akció válaszcsapás nélkül. Hogy mást se mondjak, jelenleg azt se tudjuk, hány és milyen osztályú orosz tengók kóricálnak Földközi-tengeren, milyen a fegyverzetük a lehetséges variációkból és éppen hol settenkednek a víz alatt a lehetséges NATO-célpontokhoz képest?! Mintha te is teljesen kihagytad volna ezeket a számításból, pedig hogy nem 0 a számuk abban biztosak lehetünk.
Egyszerűn Balázson nem tudok kiigazodni én sem. Néha mélyrehatóan elemezget, szőrszál hasogat akár, aztán meg leír egy ilyet, hogy a Rus Kuznyecov csoportot a térségben lévő nyugati erők töredéke, kb. sérülés mentesen hullámsírba tolná... Hinni nem akarom ezt a szintű elfogultságot. Inkább nem reagálom le ettől jobban. Szomorú azért, hogy szakértőnek tartja magát.
 
M

molnibalage

Guest
Egy hordozó-harccsoport és egy hadiflotta nemcsak felszíni hajókból áll. Ha a Kuznya egyetlen rakettáját se tudná célba juttatni agy NATO-felszíni csoport ellen, akkor se lenne egy nyugati akció válaszcsapás nélkül. Hogy mást se mondjak, jelenleg azt se tudjuk, hány és milyen osztályú orosz tengók kóricálnak Földközi-tengeren, milyen a fegyverzetük a lehetséges variációkból és éppen hol settenkednek a víz alatt a lehetséges NATO-célpontokhoz képest?! Mintha te is teljesen kihagytad volna ezeket a számításból, pedig hogy nem 0 a számuk abban biztosak lehetünk.
Mert eddig felszíni hajókról van szó. Az, hogy a CVN-en aktív védelmet rendszeresítenek vegytiszta indikátora, hogy mit tart a legveszélyesebb fenyegetésnek a US
Navy. Ma egyáltalán nem arc kijelenteni az, hogy a jelenlegi erőviszonyok mellett a láthatáron nincs olyan erő, aki képes lenne ASM támadással feltörni egy két hordozós CSG védelmét úgy, hogy az jövőbeli E-2D + SM-6-tal nem számolok, ahol az SM-6 számára horizont korlát megszűnik létezni. Ez egész egyszerűen pénzügyi okok miatt van. Egy akkora erő drága, ennek megfelelő védelme van. Nincs olyan, hogy kitrükközöl egy védelmet, ez nem ügyességi játék...
 
M

molnibalage

Guest
K
Te szerintem egy "müszaki buborekban " èlsz. Menj ki a valòs életbe, nézz ott körül.
( Vagy olvasd el megint Tom Clancy-t...:) )
Miféle műszaki buborék? Mikor az ellenséges CSG-n több célcsatorna van, mint támadó ASM, akkor mégis mi a frászkarikáról akarsz te vitatkozni....? Annyira bírom, mikor ennyire érvek nélkül száll valaki vitába...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Mert eddig felszíni hajókról van szó. Az, hogy a CVN-en aktív védelmet rendszeresítenek vegytiszta indikátora, hogy mit tart a legveszélyesebb fenyegetésnek a US
Navy. Ma egyáltalán nem arc kijelenteni az, hogy a jelenlegi erőviszonyok mellett a láthatáron nincs olyan erő, aki képes lenne ASM támadással feltörni egy két hordozós CSG védelmét úgy, hogy az jövőbeli E-2D + SM-6-tal nem számolok, ahol az SM-6 számára horizont korlát megszűnik létezni. Ez egész egyszerűen pénzügyi okok miatt van. Egy akkora erő drága, ennek megfelelő védelme van. Nincs olyan, hogy kitrükközöl egy védelmet, ez nem ügyességi játék...
A kuznyecov nem csak felszíni hajókkal van kísérve. Miért érzem azt, hogy általában úgy és olyan mintavétellel szereted az összehasonlításokat, a saját elméleteid alátámasztását, ahogy neked kedvező? Azon már lehet vitatkozni, hogy lenne e atomcsapás azonnal valami célpontra válaszul, vagy csak hagyományos eszközökkel torolnák meg az Oroszok a Kuznyecov csoport elvesztését, de hogy azok akik ezt végrehajtanák nem úsznák meg a Nato oldaláról, főleg nem úgy hogy a "hajuk szála sem görbülne" abban bár én ilyet ritkán szoktam leírni, BIZTOS vagyok.
 
M

molnibalage

Guest
A kuznyecov nem csak felszíni hajókkal van kísérve. Miért érzem azt, hogy általában úgy és olyan mintavétellel szereted az összehasonlításokat, a saját elméleteid alátámasztását, ahogy neked kedvező? Azon már lehet vitatkozni, hogy lenne e atomcsapás azonnal valami célpontra válaszul, vagy csak hagyományos eszközökkel torolnák meg az Oroszok a Kuznyecov csoport elvesztését, de hogy azok akik ezt végrehajtanák nem úsznák meg a Nato oldaláról, főleg nem úgy hogy a "hajuk szála sem görbülne" abban bár én ilyet ritkán szoktam leírni, BIZTOS vagyok.
Hanem mi mással? Max. tengó és ennyi a történet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mert eddig felszíni hajókról van szó. Az, hogy a CVN-en aktív védelmet rendszeresítenek vegytiszta indikátora, hogy mit tart a legveszélyesebb fenyegetésnek a US
Navy. Ma egyáltalán nem arc kijelenteni az, hogy a jelenlegi erőviszonyok mellett a láthatáron nincs olyan erő, aki képes lenne ASM támadással feltörni egy két hordozós CSG védelmét úgy, hogy az jövőbeli E-2D + SM-6-tal nem számolok, ahol az SM-6 számára horizont korlát megszűnik létezni. Ez egész egyszerűen pénzügyi okok miatt van. Egy akkora erő drága, ennek megfelelő védelme van. Nincs olyan, hogy kitrükközöl egy védelmet, ez nem ügyességi játék...
Egy tengeri háborúban nemcsak ASM-fenyegetés van, egy orosz-NATO fotta-összecsapás az pedig már háborút jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Egy tengeri háborúban nemcsak ASM-fenyegetés van, egy orosz-NATO fotta-összecsapás az pedig már háborút jelent.
Egy hajót ma ASM és tengó támad torpedóval masszív és nyílt összecsapásban. Tudom, hogy háborút jelent, de az egész gondolat kísérlet arról szólt, hogy a NATO vagy bárki lába remeg-e a Kuzitól és a csoportjától. Katonailag rohadtul nem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Egy hajót ma ASM és tengó támad torpedóval masszív és nyílt összecsapásban. Tudom, hogy háborút jelent, de az egész gondolat kísérlet arról szólt, hogy a NATO vagy bárki lába remeg-e a Kuzitól és a csoportjától. Katonailag rohadtul nem.
Az nyilvánvaló hogy egyik se remeg a másiktól, mert nem azért fizetik őket, viszont mindkét oldal felkészül a másikból és a másik ellen, mert ezért fizetik őket. Te végig csak ASM-el és légvédelemmel foglalkoztál ebben a témában, holott mint írtam semmit se tudunk hány orosz/NATO tengó settenkedik a Földközin és azokon hány és milyen töltetű fegyverek vannak. Nem kívánom hogy ezek a flották összeakasszák a bajuszt, de ha mégis megtörténne akkor nem fognak leragadni a légi-akcióknál meg a FAB-250-nél.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Nálam ez a kuznyecov farok méregetősdi elégég vicces sőt.
Ez egy kezdetleges hordozó akart lenni hogy legyen fingjuk hozzá hogy miylen is az tapasztalat stb .

Nálam a kuznyecov után épülő 85 ezer tonnás izé (nevét nem tudom :oops:) lett volna az igaz hordozó amit egyszerre 8 kashtan védett volna és már katapúlt is lett volna rajta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Hanem mi mással? Max. tengó és ennyi a történet.
Arra védő/mentő dobás/sebezhetetlen armor van? Nem elég? Biztos vagyok benne, hogy nem maradna szó nélkül, és aki elrendezte a kuznyecov csoportot, az vagy kócosan, vagy leginkább nem örülne sokáig annak a sikernek. Nem fogok veled számháborúzásba belemenni, mert tudom hogy nincs értelme.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Egy hajót ma ASM és tengó támad torpedóval masszív és nyílt összecsapásban. Tudom, hogy háborút jelent, de az egész gondolat kísérlet arról szólt, hogy a NATO vagy bárki lába remeg-e a Kuzitól és a csoportjától. Katonailag rohadtul nem.
Nyilván nem. Katonák, ha remegnének a harc gondolatától nem ezt a hivatást választották volna. Ez igaz lehet azért az Oroszokra is, azt gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 526
44 890
113
Egy hordozó-harccsoport és egy hadiflotta nemcsak felszíni hajókból áll. Ha a Kuznya egyetlen rakettáját se tudná célba juttatni agy NATO-felszíni csoport ellen, akkor se lenne egy nyugati akció válaszcsapás nélkül. Hogy mást se mondjak, jelenleg azt se tudjuk, hány és milyen osztályú orosz tengók kóricálnak Földközi-tengeren, milyen a fegyverzetük a lehetséges variációkból és éppen hol settenkednek a víz alatt a lehetséges NATO-célpontokhoz képest?! Mintha te is teljesen kihagytad volna ezeket a számításból, pedig hogy nem 0 a számuk abban biztosak lehetünk.
Erről van szó. Illetve ha ezeket is lekapnák a NATO erők mielőtt tehetnék a dolgukat, akkor ott már nyílt sisakos III. VH-ról beszélünk, ahol jellemzően igen komolyan sérülne minden résztvevő fél.