1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aero L-39 Albatros, L-59 Super Albatros

Diskurzus a(z) 'Kiképző repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Te melyik híres-neves szlovák hajtóműről beszélsz jelen-jövő időben?
    A DV-2-esből összesen 124 darabot gyártottak valamikor 1991-92 között.
    Lassan harminc éve, hogy az utolsót eladták egy egyiptomi L-59-esbe.
    Mellesleg a 92-es taszári repülőnapon járt is egy ilyen L-59-es nálunk.

A DV-2-es egy szovjet-csehszlovák, később ukrán-szlovák közös projekt volt a szovjet AI-25-ös leváltására, amiből a szlovákok később ki-, az oroszok meg beszálltak.
    Jelenleg tisztán ukrán és AI-225-ös név alatt ismert a sokadik leszármazottja.
    Nincs már olyan, hogy szlovák hajtómű.

fishbed likes this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

De nem, mert totál felesleges.
    Egy évben repülne a teljes flotta kb. 100 órát. Minden fillér, amit ezekre a játékokra költünk, a Gripenektől veszi el a pénzt.

3. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

A zlinekből közvetlenûl át lehet ülni az albákba? Én azt gondoltam (az nftc alapján) a kettő közé kellene egy közbülső teljesítményű (g120tp, pc 9-21, stb.) gép is. Úgy meg lehet túl drága lenne az ûzlet.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Írtam, picit javítottak rajta.

fishbed, ozymandias and SilvioD like this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Pont ez a lényege, hogy de.
    A többi, a T-X programban szereplő gép esetén nem lenne ez igazán javasolt.
    Különben a csehek végig így csinálták a Gripenre a képzést.

Ráadásul tudtommal a L-159-et pl. nem csak oktató gépnek használták, hanem kiképzőnek is. Azaz a Gripen nem túl drága üzemi költségein tovább tudtak spórolni. Mert a Gripen pilóták gyakran visszaültek az ALCA-kra, és azon növelték a repült óráikat.
    Ráadásul ezzel nincsenek is egyedül.
    Pl.: a BW most tervezi utánrendelést a H145M-ből. Azt szeretnék, hogy a helikopter pilótáik nagy része, akiknek az alaptípusa túl drágán üzemeltethető (és nem akarnak rá pénzt adni, pl.: Tiger, NH90, CH-53G-k), ne csak a szükséges minimumot töltség a levegőben, hanem a H145M olcsón üzemeltethető típusával annyit repülhessen, amennyivel magasan tarthatják a képességszintjeiket.

HAndrás and SilvioD like this.
  6. Szittya

Szittya Well-Known Member

A kikepzo gepek szerepet en a staabil es jolkepzett pilotautampotlasban latom a lenyeget. Sajat gep eseten nem egy kvazi gyorstalpalon kell a pilotaknak resztvenni relative gyorsan lerepult kotelezovel.

Hanem valiban profi pilotava vallhat meg a vadaszgep ullesebe ulles elott. Ertsd sokkal jobban kepzett pilota ulhet at a vadaszba a hamgsebesseg alatti nagyobb tapasztalat miatt...

pöcshuszár likes this.
  7. weasel007

weasel007 Well-Known Member

8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A cseh tulaj elégedett és optimista.
    2 milliárd cseh korona meg az apró eddig a progi.

9. PavolR

PavolR Well-Known Member

Maďaři mohou koupit Aero Vodochody, rozhodl antimonopolní úřad
    2020.10.20. - A magyarok megvásárolhatják az Aero Vodochody-t, erről a monopóliumellenes hivatal döntött
    A Versenyvédelmi Hivatal (ÚOHS) engedélyezte az Aero Vodochody repülőgépgyártó cég eladását az Omnipol Csoport és Tombor András magyar üzletember tulajdonában lévő magyar Aero cégnek. A monopóliumellenes hivatal hétfői döntése végleges - mondta Martin Švanda, a hivatal szóvivője.
    https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a...-vodochody-rozhodl-antimonopolni-urad-1374337

Szerintem ezért se lehetet még magyar bejelentés L-39NG-t illetoen. ;) Várhassák a "papírozás" befejezését.

10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

12. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ezzel akkor az F/A-259 Striker értelmét vesztette? Ez kb ugyanazt tudja, nem?

13. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

14. Bálint

Bálint Well-Known Member

LMzek 2.0 and L.O.B like this.
  15. hunemperor

hunemperor Active Member

Hé..baj van. Ez lukas.

16. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Ha NER es foszer vette meg az Aero Vodochody felét tuti veszünk ha kell ha nem. Ámbár ha tovább izmozunk az Unióval lehet hogy csak a nagy semi lesz a Zrinyiből is mert mindenki kilép és csak mi maradunk a lengyelekkel Ők meg csinálnak egy másikat ahogy a Holland pali célozgatott rá

alali77 and hunemperor like this.
  17. szzsolt81

szzsolt81 Well-Known Member

Megmondtuk hogy lesz magyar narancs,és lett magyar narancs?

18. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Már ehhez is ertesz vagy csak azért járkálsz témáról tamara mert mindenhol terjeszteni akarod a nézeteidet? Örülsz, mert tálalsz valami hasonszőrű, hozzád hasonló hülyét és mar írsz is.

zeal, nyugger, alfa74 and 6 others like this.
  19. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Ez nem izmozás az unióval hanem az érdekeink védelme ! Nagy különbség !

anonim999, borisz, alfa74 and 5 others like this.
  20. öreg járőr

öreg járőr Active Member

Ez a te véleményed én másként látom de lehet hogy csak azért mert én jóval régeben éltem át dolgokat és rémisztően ismerős a retorika

Ezen oldal megosztása