1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AESA radarok

Diskurzus a(z) 'Fegyverzet és szenzorok' témában - boki által indítva @ 2015. február 24..

1. Roni

Roni Well-Known Member

2. Roni

Roni Well-Known Member

3. dudi

dudi Well-Known Member

Az Irbis egy hatalmas radar hatalmas energiafelhasználással(a SZU-35Sz gépek elektronikája át sem pakolható siman egy 27-esbe mert a teljes energiaellátó/szállító rendszert is cserélni kell).

4. Roni

Roni Well-Known Member

A kvantum radar egyetlen fotonfelismeréssel elérheti a 130 km-t. Legalább négy kínai intézmény, köztük a tizennegyedik CETC is hozzájárult a fejlesztéséhez.

5. arbalest

arbalest Well-Known Member

6. Roni

Roni Well-Known Member

7. Roni

Roni Well-Known Member

KLJ-7A

gacsat likes this.
  8. Roni

Roni Well-Known Member

A legdurvább hogy 2015-ben már tesztelték az első prototípust 14 kínai cég vett részt a fejlesztésben És a rendszer immunis lesz a zavarásra.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

10. Roni

Roni Well-Known Member

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

17 ilyen radaros hajójuk van, de azok tányérosak. Szerintem nem AESA radarok.

12. Roni

Roni Well-Known Member

Csak nem találtam neki megfelelő topicot

13. Roni

Roni Well-Known Member

14. arbalest

arbalest Well-Known Member

15. Telak2

Telak2 Well-Known Member

legalábbis egyenlőre

16. luperator

luperator Active Member

arbalest likes this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

18. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az űrhajókövető-hajók tényleg nem azok, de a videóban van pár romboló is, azokon meg AESA van.

19. arcas

arcas Well-Known Member

Ez milyen elven működik - halandó nyelven persze - lát egy fotont, azután mi?

20. andris.7

andris.7 Member

https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_radar
    Nagyon leegyszerűsítve lényegében ez is egy radar, csak egy bizonyos "kvantum összefonódás" nevű jelenséget kihasználva úgymond megjelöli a saját maga által kibocsátott radar jeleket, ezért akkor is tudja érzékelni a radar visszaverődést ha azok nagyon gyenge jelek, nem zavar neki a háttérzaj és zavarni sem nagyon lehet mivel csak a saját maga által kibocsátott radar jeleket veszi figyelembe, minden mást figyelmen kívül hagy. Elviekben érzékelni tudná a lopakodó gépeket, vagy nagyon kicsi objektumokat is. Bár én úgy tudtam, hogy ez még nagyon science fiction.

arcas and gacsat like this.

Ezen oldal megosztása