1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Afganisztáni szerepvállalás

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - Terminator által indítva @ 2013. február 12..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Az olaszokrol olvastam valahol valami hasonlot.

vilmoci likes this.
  2. Kishuszár

Kishuszár Member

És akkor még jól jártunk. Török - amerikai összeütközések kínosabbak voltak Szíriában. Olvastam valahol régebben (forrásara már nem emlékszek), hogy néha elkezdtek egymásra lövöldözni a kurd kérdés kapcsán. Persze ez csak egy két elszigetelt eset, amit a diplomácia se vett komolyan.

3. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Németek nem az angolok. Én legalábbis úgy tudom. Nem voltam ott csak hallomásból ismerem a sztorit, miszerint megtámadtak a magyarok által kísért konvojt és a magyarok annak rendje és módja szerint segítséget kértek, jöttek is a németek, csakhogy a magyaroknak szigorú parancsba volt adva, hogy nem lőhetnék csak ha támadás éri őket és amikor odaértek a németek és felvették a harcot a magyarok angolosan távoztak, mondván ez nem az ő dolguk, hiszen parancsuk van rá hogy nem szabad. Szóval azóta állítólag nem a legjobb véleménnyel vannak rólunk a német bajtársak.

4. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

En valami olyat olvastam, hogy volt valami tabor ahol valtasban voltak nemzetek. Es egyszer a franciak utan jott allitolag az uj valtas. Aztan egyszer csak jott valami talib(?) kuldott, hogy jott volna az esedekes kenopenzert ami azert jar, hogy nyugiba hagyjak a tabort. Igy derult ki allitolag, hogy a franciak az esemnytelen hetkoznapok erdekeben fizettek valami helyi lazado(?) csapatnak.

Kishuszár likes this.
  5. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én is hallottam ezt a sztorit.
    Bár szerintem jóval árnyaltabb a dolog ha igaz is.
    Egyrészt a prt-k nem a tálibok elleni harcra voltak kint.
    Ha konvoj kísérés akkor valószínű nem omlt,vagy kmz.

Ráadásul 500pkm lőszerrel vagy 5 karabélytárral hosszan nehéz harcolni.

A németek készenléti századai pedig pont erre a feladatra voltak ott. Hogy segítsenek a megtámadott konvojoknak.

vilmoci and Kishuszár like this.

Ezen oldal megosztása