1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Afganisztáni szerepvállalás

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - Terminator által indítva @ 2013. február 12..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Az olaszokrol olvastam valahol valami hasonlot.

vilmoci likes this.
  2. Kishuszár

Kishuszár Active Member

És akkor még jól jártunk. Török - amerikai összeütközések kínosabbak voltak Szíriában. Olvastam valahol régebben (forrásara már nem emlékszek), hogy néha elkezdtek egymásra lövöldözni a kurd kérdés kapcsán. Persze ez csak egy két elszigetelt eset, amit a diplomácia se vett komolyan.

3. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Németek nem az angolok. Én legalábbis úgy tudom. Nem voltam ott csak hallomásból ismerem a sztorit, miszerint megtámadtak a magyarok által kísért konvojt és a magyarok annak rendje és módja szerint segítséget kértek, jöttek is a németek, csakhogy a magyaroknak szigorú parancsba volt adva, hogy nem lőhetnék csak ha támadás éri őket és amikor odaértek a németek és felvették a harcot a magyarok angolosan távoztak, mondván ez nem az ő dolguk, hiszen parancsuk van rá hogy nem szabad. Szóval azóta állítólag nem a legjobb véleménnyel vannak rólunk a német bajtársak.

4. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

En valami olyat olvastam, hogy volt valami tabor ahol valtasban voltak nemzetek. Es egyszer a franciak utan jott allitolag az uj valtas. Aztan egyszer csak jott valami talib(?) kuldott, hogy jott volna az esedekes kenopenzert ami azert jar, hogy nyugiba hagyjak a tabort. Igy derult ki allitolag, hogy a franciak az esemnytelen hetkoznapok erdekeben fizettek valami helyi lazado(?) csapatnak.

Kishuszár likes this.
  5. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én is hallottam ezt a sztorit.
    Bár szerintem jóval árnyaltabb a dolog ha igaz is.
    Egyrészt a prt-k nem a tálibok elleni harcra voltak kint.
    Ha konvoj kísérés akkor valószínű nem omlt,vagy kmz.

Ráadásul 500pkm lőszerrel vagy 5 karabélytárral hosszan nehéz harcolni.

A németek készenléti századai pedig pont erre a feladatra voltak ott. Hogy segítsenek a megtámadott konvojoknak.

vilmoci and Kishuszár like this.
  6. Kishuszár

Kishuszár Active Member

7. Pista a hegyről

Pista a hegyről Well-Known Member

Érdemes megnézni:

Terminator likes this.
  8. Terminator

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ez érdekes.
    Mert a számok alapján ez kis (vagy nem is annyira kis) mértékű növekedést jelent.
    Az 50 fős különleges csoport létszáma változatlan. De megszűnik a Mi-17-es pilóták csoportja (13 fő volt, de ugye az a program véget ért), és a Nemzeti Támogató Elem (logisztika, 30fő). Lesz helyette 2 Biztosító Szakasz 30+70 fővel (a 30 fős eddig is volt).
    Azaz összesen 150 fős lesz a kontingens. Eddig 123 volt a keretszám.
    Ez ugye azért érdekes, mert az amerikaiak drasztikus kivonásban vannak. (bár most voltak aggasztó dolgok :(:confused:)

aquarell and silurusglanis like this.
  10. Terminator

11. Terminator

12. Terminator

13. Terminator

Jó meglátás!

Gondolkodtam rajta vagy 10 percet, hogy hol lenne jó helyen...

14. Ocses

Ocses Well-Known Member

:p
    Ha rajta lettem volna nem azt írom az afgánosba, hanem az afganisztáni szerepvállalásosba. ;)

A képekhez kapcsolódóan fura, hogy nincs arckitakarás.

Idehaza gpun ritkán látok reddotot vagy bármilyen optikát.

Az law72? Kmz nél rendszerbe van?
    Nem tudok róla.
    Vagy kint az afgánok használják? És akkor mi is? Esetleg amcsik és ezért mi is?

Ezen oldal megosztása