• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Az igaz, hogy volt olyan, hogy a magyar katonák megegyeztek a tálibokkal, hogy ha nem támadják őket, akkor éjszaka átvonulhatnak a területükön és így magyar területről tudtak tálibok kanadaiakat támadni? Balhé volt belőle, de elsikálták?

Korábban volt olyan hír, hogy - tán az angolok - legyávázták a magyarokat. De nem tudom, hogy ehhez kapcsolódik-e.

Németek nem az angolok. Én legalábbis úgy tudom. Nem voltam ott csak hallomásból ismerem a sztorit, miszerint megtámadtak a magyarok által kísért konvojt és a magyarok annak rendje és módja szerint segítséget kértek, jöttek is a németek, csakhogy a magyaroknak szigorú parancsba volt adva, hogy nem lőhetnék csak ha támadás éri őket és amikor odaértek a németek és felvették a harcot a magyarok angolosan távoztak, mondván ez nem az ő dolguk, hiszen parancsuk van rá hogy nem szabad. Szóval azóta állítólag nem a legjobb véleménnyel vannak rólunk a német bajtársak.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
En valami olyat olvastam, hogy volt valami tabor ahol valtasban voltak nemzetek. Es egyszer a franciak utan jott allitolag az uj valtas. Aztan egyszer csak jott valami talib(?) kuldott, hogy jott volna az esedekes kenopenzert ami azert jar, hogy nyugiba hagyjak a tabort. Igy derult ki allitolag, hogy a franciak az esemnytelen hetkoznapok erdekeben fizettek valami helyi lazado(?) csapatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Németek nem az angolok. Én legalábbis úgy tudom. Nem voltam ott csak hallomásból ismerem a sztorit, miszerint megtámadtak a magyarok által kísért konvojt és a magyarok annak rendje és módja szerint segítséget kértek, jöttek is a németek, csakhogy a magyaroknak szigorú parancsba volt adva, hogy nem lőhetnék csak ha támadás éri őket és amikor odaértek a németek és felvették a harcot a magyarok angolosan távoztak, mondván ez nem az ő dolguk, hiszen parancsuk van rá hogy nem szabad. Szóval azóta állítólag nem a legjobb véleménnyel vannak rólunk a német bajtársak.

Én is hallottam ezt a sztorit.
Bár szerintem jóval árnyaltabb a dolog ha igaz is.
Egyrészt a prt-k nem a tálibok elleni harcra voltak kint.
Ha konvoj kísérés akkor valószínű nem omlt,vagy kmz.

Ráadásul 500pkm lőszerrel vagy 5 karabélytárral hosszan nehéz harcolni.

A németek készenléti századai pedig pont erre a feladatra voltak ott. Hogy segítsenek a megtámadott konvojoknak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Ez érdekes.
Mert a számok alapján ez kis (vagy nem is annyira kis) mértékű növekedést jelent.
Az 50 fős különleges csoport létszáma változatlan. De megszűnik a Mi-17-es pilóták csoportja (13 fő volt, de ugye az a program véget ért), és a Nemzeti Támogató Elem (logisztika, 30fő). Lesz helyette 2 Biztosító Szakasz 30+70 fővel (a 30 fős eddig is volt).
Azaz összesen 150 fős lesz a kontingens. Eddig 123 volt a keretszám.
Ez ugye azért érdekes, mert az amerikaiak drasztikus kivonásban vannak. (bár most voltak aggasztó dolgok :(:confused:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Elhunyt bajtársakra emlékeztek Afganisztánban...

20200517_Afganiszt%C3%A1n-1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Jó meglátás!

Gondolkodtam rajta vagy 10 percet, hogy hol lenne jó helyen...

:p
Ha rajta lettem volna nem azt írom az afgánosba, hanem az afganisztáni szerepvállalásosba. ;)

A képekhez kapcsolódóan fura, hogy nincs arckitakarás.

Idehaza gpun ritkán látok reddotot vagy bármilyen optikát.

Az law72? Kmz nél rendszerbe van?
Nem tudok róla.
Vagy kint az afgánok használják? És akkor mi is? Esetleg amcsik és ezért mi is?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Wizz air félmaraton - Afganisztánban is...

A magyarországi sporteseménnyel egy időben az afganisztáni Mazar-e Sharif-ben, a Camp Marmal táborban szolgálatot teljesítő magyar katonai kontingensek több tagja is teljesítette a „35. Wizz air Budapest Félmaraton” távjait. Dacolva az extrém időjárási és hőmérsékleti viszonyokkal, kilencen teljesítették remek idővel a 10 és 21 kilométeres távot. Helytállásukkal bizonyították, hogy a kitűzött cél megvalósítása érdekében nem jelent akadályt számukra sem a földrajzi távolság és az időeltolódás, sem a megváltozott éghajlati körülmény.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Kiemelkedő helytállással végezték feladataikat - Újévi köszöntő az Afganisztánban szolgáló magyar kontingensnél

x5ff701f62072f750831448.jpg.pagespeed.ic.kzKAttp62B.webp


Nálam nem nyitotta meg a linkedet, de valószínűeg ezt akartad linkelni ...



Sziasztok! Milyen járművek itt a képeken? Csak nem..!? Persze valószínű hogy nagyot tévedek.


Köszi!

Ezt úgy random kaptuk, hogy el tudjuk látni a feladatokat vagy meg is vettük?

Kifelé jövünk afgánból aztán amíg ott vagyunk (meg az egész NATO ) ezt használjuk, hogy el tudjuk látni a feladatokat. Valószínüleg adták mondjuk lehet béreljük.