1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AgustaWestland AW129 Mangusta/TAI T-129

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. chimera

chimera New Member

Ennek vajon van köze a Török kormányfő mostani idelátogazásához? Nekem tetszik a madár.....

3. csomi72

csomi72 New Member

Kis játékszernek tűnik, de nekünk pont jól jönne vagy 12 db.

4. honved

honved Well-Known Member

Nem tudok semmit róla, de ha lenne belőle, 24 db, király harci helikopter támogatásunk lenne, a térségben. :)

5. Galcom

Galcom Well-Known Member

Hello, hát igen. Annak fényében, hogy az azeriek a meglévő egy-egy szállító és harci helikopter századuk mellé, az utóbbi években megrendeltekbeszereztek további egy századnyi ukrán Mi-24V-t, aminek most folyik a 20 mm gépágyús változatra átépítése, plusz az oroszoktól vásároltak 24 gyári új Mi-35M-et, valamint 60 Mi-171-est, a további harci helik beszerzésére kevés a reális esély.

Aztán ki tudja, ha ingyen adják… Legfeljebb az azerieké lesz eurázsiai egyik legnagyobb harci helikopter flottája, ha lesz aki üzemelteti, repüli.

De a jó török-azeri kapcsolatok ideális lehetőséget nyújtanak a gyári marketingeseknek :)

http://htka.hu/2011/12/24/folyamatos-a-mil-helikopterek-szallitasa-azerbajdzsanba/

6. gigabiga

gigabiga Active Member

Érdekes. Azt gondoltam a MI-24/35/171 combót már nem lehet felülmúlni. Az eddigi képességeik is irígylésre méltóak és most megfűszerezik T-129 masinákkal. Nekem is szimpatikus ez a gép.

7. desertfox

desertfox New Member

8. denilend

denilend New Member

Én nagyon örülnék ezeknek a török heliknek! Nem lennék nagyon meglepve, ha lenne valami a dologból! Úgy tudom, hogy a törökök elég jóban vannak a nemzetünkkel és ez kölcsönös.

Itt egy kis videó a TAI T-129-ről:

http://www.youtube.com/watch?v=NpEUetsy52U

9. dudi

dudi Well-Known Member

Semmire nincs pénz,nemhogy harci helikopterre!!!Melyik országban éltek ti!!!???

10. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

Pénz az van szarásig! Elhiheted nekem , csak másra van elköltve.....

Akkor már inkább az eredeti,olasz Mongúzt!

11. sulyid

sulyid New Member

"Akkor már inkább az eredeti,olasz Mongúzt!"

Jó vicc, ezek jobb felszereltséggel jönnének, mint azok...

12. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

...az alkatrészeket meg majd a török kamionosok el is hozzák...vagy nem... a sok "Tüsli" keksz mellé bepakolva . Logisztika "sifir" ! Szerintem meg ez a vicc! A koffer nekem is tetszik. De megvenni,nem venném meg!

13. denilend

denilend New Member

Van pénz ebben az országban, csak tőlünk nyúlják, viszont, ha már lenyúlják, akkor inkább  a hadsereget fejlesszék, minthogy stadionokat építsenek és a politikusok vegyenek belőle maguknak Mercedest!

14. dudi

dudi Well-Known Member

A Honvédségre nincs pénz...

15. ijasz

ijasz Well-Known Member

Dudi,

A '80-as evek végétől fogyatkozik a ráfordítás. Meddig lehet ezt folytatni?

Amúgy nem rossz gépek, lenne helye a MH-ben.

16. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Most zajlik a még meglévő helikopterállomány (15 db) további üzemeltetéséről szóló közbeszerzési eljárás. Örül a HM ha azt ki tudja fizetni.

http://honvedelmibeszerzes.kormany.hu/75500-12-71-044

Hiába vagyunk haverságban a törökökkel, pénz nélkül ők se adnak semmit, csakúgy mint bárki más.

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezt én is linkeltem már vagy háromszor. Állítólag ebből sem lesz semmi. Mi-24 biztos nem. Ha lesz a olaszoktól heli  beszerzés, akkor a többiből sem.

18. desertfox

desertfox New Member

Dudi : Szerintem fordul tendenciát láttunk, bár mindenképpen keveset költünk még most is mert be kéne hozni a lemaradást.

Az a baj a kormánynak  több oldali nyomás van rajta.

1: Likviditás ( Ország )

2: IMF

3: Népet se sanyargasd annyira hogy fellázadjon és jó lenne megnyerni a választást is.
    4: Felkéne pörgetni a gazdaságot főleg exportra
    5: Fejlesztések mert ebből lesz újabb vagy extra pénz
    6. Hadsereg..... Kb itt jön vagy még később tehát a felső pontok is teljesen megérthetőek ,de Én subjektív véleményem szerint a kormány azért látja ezt a problémát is.

Hozzá tenném válság van tehát megváltozott környezet

19. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

"Ezt én is linkeltem már vagy háromszor. Állítólag ebből sem lesz semmi. Mi-24 biztos nem. Ha lesz a olaszoktól heli beszerzés, akkor a többiből sem. "

Hát akkor a HM-ben valakik nagyon hülyék.  Egy eljárás ára - az összeghatártól függően - százezertől a milliókig terjedhet. Minek írják ki ha tudják, hogy eredménytelen lesz ?

20. desertfox

desertfox New Member

Mert kötelező és azt nem mondhatják , hogy ugy se lenne rá jelentkező mert akkor 3 MSZP politikus ki állna mikor már vége az egésznek ,hogy de miért nm pályáztatott a kormány. politikia...

Ezen oldal megosztása