1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AgustaWestland AW129 Mangusta/TAI T-129

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ami Roninak a TGP, az nekem ez. Imádom korán reggel a NIR és a gépágyú lőpor szagát :D.

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Panzerfaust and emel like this.
  3. ghostface

ghostface Well-Known Member

Engem az is érdekelne, hogy miért döntöttek a pakik a török T129 mellett, mikor kiváló kapcsolatot ápolnak Kínával, akiknek van több harci heli típusuk is. o_O

4. fip7

fip7 Well-Known Member

ghostface

"Engem az is érdekelne, hogy miért döntöttek a pakik a török T129 mellett, mikor kiváló kapcsolatot ápolnak Kínával, akiknek van több harci heli típusuk is. o_O"

Biztos nem hallottak még a kínai sisakcélzókról :p

fishbed and ghostface like this.
  5. ghostface

ghostface Well-Known Member

Pedig, mint azt már kb. 500x megtudtuk, a kínaiaknak már a második generációs is megvan! ;)

borisz and fip7 like this.
  6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mert olyan hitel konstrukciót is kapnak vele, hogy na. Valamint cserében ők is szállíthatnak a törököknek fegyvert, plusz azt mondták hogy technikailag ami megfogta őket, az a magasban és melegben való jó paraméterei a típusnak.

7. Chimera x

Chimera x Member

Sajnos MI-24-et is sokat láttunk lelőve Ukrajnában,

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

T-80 ast, T-72 t is sokat láttunk kilőve. Tüzérséget is lőttek szét. Gyalogság is szenvedett komoly veszteséget. Nem mellesleg a fix szárnyú repülőik is laposkúsznak, nem fickándozik ott semmi sem.

endre, tonyo and Panzerfaust like this.
  9. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Nekem is van jó pár frontos videom ahol a régi "szar" elhárító szovjet eszközök meglepően hatásosaknak mutatkoztak az ukránok ellen. Rpg-k, nehéz gpk, NSZV-k, légelhárításban nemhogy az Igla, de a Sztrela is.
    "Élőben" vagyis utólag meg amit jugóban láttam, az a döbbenetes pusztítás.
    Azér' Juhász Ferikét elővenném, hogy miféle meggondolásból szanáltatta a MANPAD-jainkat.

fip7, szegcsab and zsolti like this.
  10. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Elvileg igen, de az a baj, hogy biztonságpolitikailag meglehetősen kockázatos.
    Ha kitörne a balhé mondjuk a Balkánon vallásos motívumból, ők a muzulmánokat támogatnák.
    Skizofrén helyzet, de most a törökök megint egy hódító időszakot vizionálnak maguknak. Jó a viszonyunk, de azért csínján kell bánni a dolgokkal, ha megfelelő a köztünk lévő távolság, az a jó :)

fip7 likes this.
  11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ők baráti országként gondolnak ránk a mai napig. Én azt gondolom ez egy jó alapfelállás. Az én világ néztem szerint senkivel sem szabad rosszban lenni, aki velünk korrekt, azzal tárgyalni kell. Pakisztánnal most kötnek egy olyan ATAK üzletet, ahol szinte török hitelből lesz nem csak 30 db heli, de alkatrészgyártás és javítóbázis is. Egy ilyet bármikor aláírnék, ha korrekt áron adják. Adjon ettől korrektebb ajánlatot bárki, akkor azt fogom szeretni.

tonyo, fip7, szegcsab and 1 other person like this.
  12. Terminator

Terminator Well-Known Member

13. rudi

rudi Well-Known Member

emel likes this.

Ezen oldal megosztása