1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Airbus A400M Atlas

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. kamm

kamm Well-Known Member

H145M:

arcas and Wilson like this.
  2. Wilson

Wilson Well-Known Member

Amúgy a török légierőben Big Yusuf az A400-k beceneve:):)

kamm likes this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem azért egy jelentős csökkentés különben is benne volt a levegőben már csak az A380 kivezetése miatt is!

5. formosa1

formosa1 Active Member

Az A380 gyártása csak jövőre áll le. A "folytatást" eredetileg úgy tervezték, hogy a felszabadult csarnokban A320neókat fognak gyártani, de jelenleg úgy tűnik, hogy a lemondások és a halasztási kérelmek miatt ez egyhamar nem fog megvalósulni... :(

6. pöcshuszár

Értem.

7. megazez

megazez Well-Known Member

Akkor nagyon lassan dolgoznak az airbusnál, mert az utolsó daarabnak a híre kb 2 hetes.... Fél év van az év végéig, szóval egy gépet amit már csak össze kell illeszteni fél év alatt csinálják meg?

8. formosa1

formosa1 Active Member

"Az utolsó A380-as 2021-re készül el és a típus legnagyobb üzemeltetőjéhez, az Emirates-hez kerül majd.

Az európai repülőgépgyártó tavaly februárban döntött az óriásgép programjának megszüntetéséről és a gyártósorok 2021-es leállításáról."

https://airportal.hu/megerkeztek-toulouse-ba-az-utolso-a380-as-fodarabjai/

9. pöcshuszár

Te figyumá'! Megmondanád, hogy azokkal az üzemekkel mi lesz amelyek az egyes részegységeket gyártják, és éppen most búcsúztatták el az utolsó legyártott A380 darabokat?
    Gondolod, hogy azok a gyártósorok még csak úgy sztahanovi szorgalomból még gyártanak 10-20 törzsdarabot, csak mert szerinted a gyártósorok nem állnak le? o_O
    Mert szerinted a gyártósoroknak 2021-ig mennie kell. :eek::D

10. formosa1

formosa1 Active Member

Ezt az Airportal-tól kérdezd, mert én meg sem szólaltam, csak idéztem 1 cikket...

De ha engem kérdezel: Ha szárnyakat és törzsdarabokat nem is de pótalkatrészeket le kell gyártaniuk a még legalább 10 évig szolgáló gépekhez...

11. kamm

kamm Well-Known Member

Egy Tiger, egyenesen Orleansbol Maliba : "A French Tigre attack helicopter delivered to Operation Barkhane in Gao, Mali, after transport from Orleans in France by an A400M Atlas, June 6, 2018"

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

A spanyolok is megnézték hogy befér-e...

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

fip7, Wilson, fishbed and 4 others like this.
  14. formosa1

formosa1 Active Member

Mindig is sok baj volt az Atlas hajtóművével, így komoly siker, ha csak 1 romlik el közülük... :)

15. kamm

kamm Well-Known Member

Mindig sok zoldseget irogatsz, igy aztan az is pozitivum, ha altalaban nem ide... :p

alfa74, Wilson and pöcshuszár like this.
  16. formosa1

formosa1 Active Member

Ha utánanéznél az Atlas hajtóművének, megtudnád hogy mennyire tájékozatlan vagy...! :)

17. kamm

kamm Well-Known Member

Hat persze. :D

Meanwhile - ezt nemreg tettek fel:

Wilson likes this.
  18. pöcshuszár

Már miért ne lehetne siker?
    Ennek a kommunikének semmi köze nincs az Airbushoz, és az A400M-hez is csak szőrmentén. Ezt az RAF vezetése/személyzete adta ki.
    Emlékezz csak vissza, hogy itthon is meg volt ünnepelve amikor a C-17-eseknek először cserélték ki Pápán a hajtóművet, pedig a Falkland-szigetek nekik nem a home base-ük.
    Ez azt jelenti, hogy innentől a RAF nagyjából minden remote location-ön képes gyakorlatilag minden javítási műveletet elvégezni.

Wilson likes this.
  19. pöcshuszár

A Defence24 megerősítette azt, amit korábban én csak feltételeztem:
    A lengyel légierő tervezi további szállítógépek beszerzését. A program neve Drop. Bár per pillanat a válságra, és a többi fontosabb programra való tekintettel halasztva lett, de idén májusig már lefolytatták a "piackutatós" részeket.
    Tekintve, hogy a lengyelek komoly erőket fektetnek a légiszállítasú alakulataik fejlesztésére, így feltételezhető, hogy ez a program tovább fog menni 1-2 éven belül.
    A 2022-ig beérkező 5 C130H pedig gyakorlatilag csak egy képességmegőrzési művelet. A pályázók alapján látható, hogy náluk is azonos körből kerül majd ki a győztes gép. És nem volt pl. az sem hülyeség, hogy a brazilok udvaroltak nekik, és nem véletlenül szerepelt annak idején a Bolsonaro terveiben a lengyel kiruccanás.
    Kérdés, hogy akarják-e a lengyelek a légiszállítasi képességüket fejleszteni, vagy megmaradnak a C-130 szintjén.
    Ne feledjük, hogy az A400M rakterében úgy fér el 7-9 raklapozott dobásra kész jármű, hogy mellette kétoldalt a járművek személyzete is helyet foglalhat, és a dobásnál az egész csapat a járművekkel együtt deszantolhat.

20. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez a brazil lengyel-magyar-olasz út még mindig tervben van. Július végefelé lesz orosz-brazil csúcs, lehet desszantolják hozzánk a védelmi miniszterük útközben.

Wilson likes this.

Ezen oldal megosztása