1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Akula-osztály (Projekt 971)

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárók (SSN)' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

fishbed and gacsat like this.
  2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Akula III.

fishbed likes this.
  3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

4. boki

boki Well-Known Member

"Indiánok" összetörték a Csakrát.

fishbed likes this.
  5. notaricon

notaricon Well-Known Member

?

6. dudi

dudi Well-Known Member

A Csakra egy Inproved Akula amit India bérel az oroszoktól na úgy néz ki,hogy összetörték valahogy.

7. boki

boki Well-Known Member

Indiánok= indiaiak
    Csakra= Indiának 10 évre lízingbe adott orosz Nyerpa TA
    összetörték= nekimentek valamiek mely során a TA orrán lévő szonar kupola megsérült

fishbed likes this.
  8. notaricon

Pont eddig vagyok képben én is :D
    Azt reméltem, hogy van már valami konkrét info a mit mennyire hogyan milesz vonalon is. ;)
    Képet sehol nem találtam még, és az indiánok is nagyon hallgatnak.

9. boki

boki Well-Known Member

Túl gyors/friss volt a hír? :D Ez elég ciki, mert még egy orosz tengó (ugyan ilyen típus) lízingeléséről tárgyalnak.

notaricon likes this.
  10. boki

boki Well-Known Member

11. notaricon

Nagy Csaba likes this.
  12. boki

boki Well-Known Member

A lízing-szerződésben benne van, hogy idegen ország képviselői nem mehetnek a hajóra. A tengeralattjáró orosz tulajdonban van, orosz titkos berendezések vannak rajta, amit az orosz haditengerészet is használ.
    Elég komoly viszály alakult ki ez miatt, amit majd Dmitrij Rogozin decemberi indiai útja során próbál majd rendezni.

Én azt nem értem miért adtak Indiának egy modernnek mondható nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárót, ami az oroszoknál is aktív szolgálatban van. A pénz annyit nem ér meg.

Korábban az orosz MiG-29K-t mutatták meg az amerikaiaknak, ami miatt az oroszok tiltakoztak is.

nyugger and fip7 like this.
  13. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

boki

Szerinted mi erdemlegesen lehet latni egy ilyen bemutaton ? Mi az ami extra lenne a muholdfelvetelek kiallitasi fotozasokhoz kepest ?

14. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Egy szakembernek kurva sok minden..

fip7 likes this.
  15. ruhakupac

ruhakupac Active Member

Az indiaiak penze nelkul nem tudtak volna befejezni anno a hajot, ezert adtak berbe.
    S lett is sok vita abbol, hogy mennyi az annyi, mert az eredeti ar majdnem ketszeres gomboltak le anno.

S nem vagyok tengeralattjaro szakerto sem, de annyit tudok, hogy az amerikai es az orosz tervezes koncepcionalisan kulonbozik.
    Pl a torpedoveto csovek elhelyezese, meg az osszes olyan cucc ami kivulrol nem latszik:
    pl szonar es annak kezelo rendszerei.
    vagy epp a meghajtas, meg a szivattyuk elhelyezese
    esetleg automatizalasi modszerek
    s vegul a hajotestbol sem lehet analitikai celzattal mintat venni muholddal

16. boki

boki Well-Known Member

Az Akula II modern tengeralattjárónak számít és berendezései -"Titkos" besorolás alatt vannak. Az amerikai "küldöttség" tagjai pedig müszakiak voltak és rengeteg új információt szereztek. Az indiánok búcsúzhatnak a második hajó lízingelésétől, amiről 2012 óta folytatnak tárgyalásokat.

nyugger, fip7 and fishbed like this.
  17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Szerintem forditva ulsz a lovon.

Jelenleg ugy nez ki hogy az oroszok bucsuzhatnak az indiai fegyverpiac egyre nagyobb reszetol.

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ismetlem a kerdest.

Mi a kulonbseg egy kialitason valo korbetapogatas es egy hangar korbetapogatas kozott ?

19. boki

boki Well-Known Member

Olvasd el ismét amit írtam. Nukleáris meghajtású tengeralattjárókról beszélünk, amit az oroszok lízingbe adtak Indiának! Más ország ezt nem tette volna meg. Ezenkívül az oroszok segítettek Indiának saját nukleáris meghajtású tengeralattjáróik tervezésében.

fishbed likes this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Újabb részletek derültek ki a Csakra (Chakra) körül kialakult konfliktus kapcsán. Ezek szerint a franciák keverik a xart, ők szivárogtatták ki az infót, hogy egymásnak ugrasszák az amerikaiakt, oroszokat és az indiaiakat, hogy majd ők(franciák) kerüljenek ki győztesen .
    Bővebben:
    https://news.ru/v-mire/franciya-probila-shtatam-i-rossii-podvodnuyu-chakru/

nyugger, notaricon and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása