Akula osztály / Projekt 971 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
"Ezenkívül az oroszok segítettek Indiának saját nukleáris meghajtású tengeralattjáróik tervezésében"

Helyesen : Eladtak nekik nuki technologiat. Nem segitettek hanem eladtak.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Újabb részletek derültek ki a Csakra (Chakra) körül kialakult konfliktus kapcsán. Ezek szerint a franciák keverik a xart, ők szivárogtatták ki az infót, hogy egymásnak ugrasszák az amerikaiakt, oroszokat és az indiaiakat, hogy majd ők(franciák) kerüljenek ki győztesen .
Bővebben:
https://news.ru/v-mire/franciya-probila-shtatam-i-rossii-podvodnuyu-chakru/

Latod latod ! Van aki szinten szallitani akar nuki tengo technologiat. Az oroszoknak nem hiszem hogy sok valasztasuk lenne. Vagy nyelnek ( de szerintem nincs mit mert az indusok ezen a teruleten eleg korrektek ) vagy veszitik a piacukat.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 235
17 115
113
Akkor es ott az oroszok is kenyszerusegbol mentek bele az uzletbe PENZ.

Ma is van aki szallitson csak penz kerdes.
Ennél azért árnyaltabb a kép. Bizonyos nukleáris technológiákat, hajóépítő eljárásokat lehet hogy van, aki eladna Indiának, de egy komplett, modern SSN-t senki mástól nem tudnának bérbe venni. Ha igaz a sztori, India is sokat kockáztat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Latod latod ! Van aki szinten szallitani akar nuki tengo technologiat. Az oroszoknak nem hiszem hogy sok valasztasuk lenne. Vagy nyelnek ( de szerintem nincs mit mert az indusok ezen a teruleten eleg korrektek ) vagy veszitik a piacukat.

Nem nuki tengo technológiát akarnak szállítani a franciák. El kell olvasni a cikket , utána írni. :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem nuki tengo technológiát akarnak szállítani a franciák. El kell olvasni a cikket , utána írni. :)


Akkor csak figyelj. Vagy leszallitjak a masodik tengot a oroszok vagy mas fogja leszallitani. Anno azert nem szallitott sem a francia sem a brit hadiipar mert politikai nyomasra nem tehettek ( USA ) Nem akartak a helyi eroviszonokat felboritani. Most hogy kina nyomul ezerrel es oroszorszag bellt kina moge igy a jelenleg elnem kotelezett india megnyerese kulcskerdes. Most mar majdnem barmit megkaphatnak. F-35 EMALS M-777 C-130 C-17 nuki technologia AH-64 amit csak kivannak. Korabban ezeket a kategoriakat mind mind az oroszok szallitottak !!!

Mondjuk furcsaljak hogy amit nyugatrol rendelnek az idoben erkezik es annyi az ara amennyi a szerzodesben volt sot meg mukodik is de azert hamar megfogjak szokni :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ennél azért árnyaltabb a kép. Bizonyos nukleáris technológiákat, hajóépítő eljárásokat lehet hogy van, aki eladna Indiának, de egy komplett, modern SSN-t senki mástól nem tudnának bérbe venni. Ha igaz a sztori, India is sokat kockáztat.


A franciak szerintem keszek nuki tengot szallitani ami csak hagyomanyos fegyverzettel szerelheto fel. Az oroszok anno azert mentek bele az Akula eladasaba ( pedig az USA probalta mondani nekik hogy nem kene ) mert penzre volt szukseguk. Igy viszont megint kiment a szellem a palkackbol es mar nem csak ok acsingoznak nuki tengo irant.

Nagyon ugy nez ki hogy a Del Koreaiak sot mar a japok is dolgoznak rajta.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 235
17 115
113
A franciak szerintem keszek nuki tengot szallitani ami csak hagyomanyos fegyverzettel szerelheto fel. Az oroszok anno azert mentek bele az Akula eladasaba ( pedig az USA probalta mondani nekik hogy nem kene ) mert penzre volt szukseguk. Igy viszont megint kiment a szellem a palkackbol es mar nem csak ok acsingoznak nuki tengo irant.

Nagyon ugy nez ki hogy a Del Koreaiak sot mar a japok is dolgoznak rajta.
Nem adták el az oroszok, bérlés. A franciák talán az egyetleenek, akik szóba jöhetnének, de szerintem a vadonat új Suffren-osztályt nem adbák el, a Rubisok pedig élettartamuk végén járnak. Úgy látom, hogy Indiának az orosz bérlés az egyetlen út, amíg nem tudnak maguknak sajátot összerakni.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem adták el az oroszok, bérlés. A franciák talán az egyetleenek, akik szóba jöhetnének, de szerintem a vadonat új Suffren-osztályt nem adbák el, a Rubisok pedig élettartamuk végén járnak. Úgy látom, hogy Indiának az orosz bérlés az egyetlen út, amíg nem tudnak maguknak sajátot összerakni.

Most eladni vagy 10+10 evre berbeadni hmmm nagy kulonbseg nincsen ugye? Csak mashogy hivjak.

Az indusoknak meg szerintem a Rubis technologiaj is jo nemi upgradel. Plane ha csomagabn kapnak egy mar masodvonalasa de szamukra meg mindig uber szuper szonarrendszer es FC rendszert.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Most eladni vagy 10+10 evre berbeadni hmmm nagy kulonbseg nincsen ugye? Csak mashogy hivjak.

Az indusoknak meg szerintem a Rubis technologiaj is jo nemi upgradel. Plane ha csomagabn kapnak egy mar masodvonalasa de szamukra meg mindig uber szuper szonarrendszer es FC rendszert.

Nem vesznek másodvonalas technikát az indusok.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Mondjuk furcsaljak hogy amit nyugatrol rendelnek az idoben erkezik es annyi az ara amennyi a szerzodesben volt sot meg mukodik is de azert hamar megfogjak szokni :)[/QUOTE]

Jaja meg kolbászból van a kerítés meg aranyat fosnak az emberek....Dinamo...hiába az új név...a tartalom ua
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 235
17 115
113
Most eladni vagy 10+10 evre berbeadni hmmm nagy kulonbseg nincsen ugye? Csak mashogy hivjak.

Az indusoknak meg szerintem a Rubis technologiaj is jo nemi upgradel. Plane ha csomagabn kapnak egy mar masodvonalasa de szamukra meg mindig uber szuper szonarrendszer es FC rendszert.
Hogy lenne egy bérlés és egy vásárlás ugyanaz? A Chakra orosz tulajdon, India annyit csinálhat vele, amennyit a bérleti szerződés megenged, ha fejlesztést szeretne végrehajtani rajta, orosz engedély kell hozzá, és haza kell vinni, stb.
A Rubisok közül a legfiatalabb is 25 éves már.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hogy lenne egy bérlés és egy vásárlás ugyanaz? A Chakra orosz tulajdon, India annyit csinálhat vele, amennyit a bérleti szerződés megenged, ha fejlesztést szeretne végrehajtani rajta, orosz engedély kell hozzá, és haza kell vinni, stb.
A Rubisok közül a legfiatalabb is 25 éves már.

Szerintem a Chakra az kikepzeshez es a sajat fejlesztes alapjahoz kell nekik elsodlegesen. Ahogy mar epitik is a sajat nukijukat. Egyedul nem fog menni kell nekik a technologiai segitseg. 10 evvel ezelott csak az oroszok voltak ilyen technologia eladasara. Ma mar szerintem meg az amerikaiak is szalitananak de a franciak sot a britek is biztosan.

Rubis al kapcsolatban en technologiai transferrol beszeltem nem magarol a megepult hajorol.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113


Ahogy korabban irtam az indusok eleg korrektek haditechnikai titokvedelemben. Az eredeti orosz hirrel szemben akkor kiderult hogy

Nem amerikai haditengereszeti tisztek hanem Brit hadiipari beszalito civilek neztek meg a hajot es nem kemkedni voltak ott hanem az indusok rendeltek tengeralattjaro mento egysegeket es ezek kompatibilitasat nezte meg a beszallito.

Orosz uldozesi mania. Jobban jartak volna ha eloszor targyalnak az indusokkal es tisztazzak a helyzetet mert igy csak rugtak az indusokon egyet ok nelkul ami nem tesz jot a kapcsolatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Ahogy korabban irtam az indusok eleg korrektek haditechnikai titokvedelemben. Az eredeti orosz hirrel szemben akkor kiderult hogy

Nem amerikai haditengereszeti tisztek hanem Brit hadiipari beszalito civilek neztek meg a hajot es nem kemkedni voltak ott hanem az indusok rendeltek tengeralattjaro mento egysegeket es ezek kompatibilitasat nezte meg a beszallito.

Orosz uldozesi mania. Jobban jartak volna ha eloszor targyalnak az indusokkal es tisztazzak a helyzetet mert igy csak rugtak az indusokon egyet ok nelkul ami nem tesz jot a kapcsolatnak.

1.Nem orosz hír volt. Amerikai forrás jött azzal, hogy az oroszok megvádolták Indiát , hogy amerikaiakat engedtek a Csakrára. Ezt a hírt vették át az orosz lapok. Ezt a hírt egyébként hivatalosan az oroszok-tehát a Roszoboronexport, Rostech és az orosz VM nem erősítette meg és nem kommentálták.
2. Később az orosz lapok jöttek azzal, hogy a franciák állhatnak ezen információ mögött mivel összeakarják ugrasztani az indiaiakat, oroszkat, amerikaiakat 1 hónappal a második Akula lízingszerződés aláírása előtt.
3. Ha igaz a hír, hogy britek voltak több mint valószínü, hogy muszakilag képzett MI-6- nak dolgozó "civil" is volt a csapatban.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9 and nyugger

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
1.Nem orosz hír volt. Amerikai forrás jött azzal, hogy az oroszok megvádolták Indiát , hogy amerikaiakat engedtek a Csakrára. Ezt a hírt vették át az orosz lapok. Ezt a hírt egyébként hivatalosan az oroszok-tehát a Roszoboronexport, Rostech és az orosz VM nem erősítette meg és nem kommentálták.
2. Később az orosz lapok jöttek azzal, hogy a franciák állhatnak ezen információ mögött mivel összeakarják ugrasztani az indiaiakat, oroszkat, amerikaiakat 1 hónappal a második Akula lízingszerződés aláírása előtt.
3. Ha igaz a hír, hogy britek voltak több mint valószínü, hogy muszakilag képzett MI-6- nak dolgozó "civil" is volt a csapatban.
boki

Ezt irtad : Folytatódik a Chakra szága. Az oroszok megvádolták Indiát, hogy amerikaikat engedtek a tengeralattjáróra, hogy azok tanulmányozhassák. Sem franciak sem amerikaiak sem britek nem voltak a tortenetbe.

Ez alapjan indult el a diskurzus.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
  • Tetszik
Reactions: nyugger and 70920

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A linket (direkt)kihagytad a hsz-ből amit idéztél.
https://www.strategypage.com/htmw/htsub/articles/20171107.aspx
Ez alapján (strategypage)indult el minden.


boki

Te ertelmezted es hoztad igy fel a temat. Erre reagaltam. En meg sem neztem a linket mert elso korben nem is erdekelt. Elhittem neked hogy van egy ilyen orosz felvetes es erre irtam amit. Te sem azt irtad hogy az amerikaiak hanem hogy az OROSZOKnak van ez a problemajuk.

Ne probald mar meg ezt is rajuk kenni.