1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Allied Force hadművelet

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - Hpasp által indítva @ 2018. február 9..

1. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

2. altx

altx Member

figyelj ide, ide beidezem a Peric egyik intervju reszet..ha nem tudsz szerbul ott a google ozt kinlodj vele.

Dva dana posle mog poletanja otišao sam u Straževicu.Ovaj naš veliki „Napoleon“, general Smiljanić, došao uštirkan, namirisan, pita me: „Pa šta misliš koliko još mogu da izdrže?“ Ja kažem još dan-dva, popucaće ljudi, a on će meni: „Pa za više mi i ne trebaju.“ Ja u šoku. Posle toga me pita što ja nisam nikoga oborio. Odgovorim mu da kad budu dali ispravan avion možda ću nekoga i da oborim, a on će meni: „Šta je, hoćete da uzimate ordenje, a nećete da ginete.“

a lenjeg az utolso mondatban van..nem azt irtam hogy halalba kuldtek oket hanem hogy a tiszt rajuk szolt es a halalt emlegette. a pavlovic meg tenyleg ugy halt meg hogy egy fiatal pilota helyet vette at es o repult fel a gepre.

milyen 100as nagysagrendu mig 21??? amikor a szerbeknek 1997ben 74 mig21 gepjuk volt ????? abol a foldon bombazaskor elvesztetek tobb mint 30 darabot. ezek a gepek total elavultak voltak, senkinek eszebe nem juttot hasznalni oket. .. ma a szerbeknek 2 uzemkepes mig 21 van.

ember olvastam az irasaidat, kulonosen a szonaros resz tetszet...de ezzel a kijelenteseddel es a csucs szerb miggel nagyon nagyon lehuzod magad.

tok olyan vagy mint a ruszki fanok..ha a ruszki megmondja hogy van neki 500 migje akkor a nagy fanok elhiszik hogy azok pont abba a szamban vannak es mind uzemkepesek, ott alnak a sok ideig hidegben, hoban, es baszus egyiknek sem soha semmi baja nincs..mind bevetheto meg CSUCS.

en befejeztem a forumozast..ha nekem nem hiszel ott vannak a masik forumtarsaid, az egyik el is meselte hogy nalatok gurulas kozbben kinyiffant a mig radarja..ha ez a szerbeknel hianyos utampotlas melett elevult, nem uzemhoszabittot gepeken nem birt megtortenni akkor tenyleg szohoz sem jutok.

3. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

"Figyelj ide", ezek a formák olyanokat nyilatkoztak, hogy ernyőn ereszkedbve lőttek rájuk a NATO gépek gépágyúval...

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az hagyján, de éjszaka....?

5. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Megvan „Napoleon“ Smiljanić dedikált könyve, és vele együtt én is másképpen látom a megkeseredett szerb pilóták, és gépeik eredményességét.
    Nem tudsz meggyőzni, cserébe én sem akarlak.
    ;)

6. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Szerintem lapozzunk.

7. fip7

fip7 Well-Known Member

zsolti

"Ha mindegyik sokkal több légi harc veszteséggel rendelkezik, mint amennyi győzelemmel, akkor mi volt az a típus, ami tarolt? F-14, F-5, Mig-29? Sehogy sem jön ki a vége."

Én csak az Iraki gépek adatait linkeltem. Ezek az Irániak:
    F-14 : 130 (!)-4-4
    F-4 : 68-29-33
    F-5: 18-23-12
    Az F-14 adatait sosem fogom elhinni a lelövések tekintetében....

zsolti likes this.
  8. Celebra

Celebra Well-Known Member

edig már ezek egész szolid számok......Voltak anno olyan jelentések,hogy az irakiak az irániak 79db F14éből 128at lőttek le.....Forditva detto.

9. fip7

fip7 Well-Known Member

Celebra

Az előző oldalon az Iraki gépvesztességek száma légi harcban 133 db összesen.
    Innen érdemes nézni ezt a 130-s számot az F-14-nél. Persze voltak csapásmérő gépek is az Iraki oldalon meg egyéb gépek is (az Iránin is), de akkor is megmosolyogtató kamu. Jó ha a fele igaz, és még az is szép szám.
    Ráadásul a leírások alapján az F-14-eseket hátravonva használták, egyfajta mini awacs-ként, mert nagyon komoly radarral bír a típus. Így meg azért a 130 lelövés felét is nehéz lenne össze hozni... Szerintem :)

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Pár film a polgárháború elejéről

Panzerfaust likes this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

T-34-esek akcióban a polgárháborúban.

Panzerfaust likes this.
  12. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

M-18 Hellcat

antigonosz likes this.
  13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Bizonyossan használták arra is,akárcsak az izraeliek az F15öst 82ben.De egyfeladatos légiharcra kondicionált tipus.Nagyon is elképzelhető,hogy a legtöbb iraki gépet a Kandúrok lőtték le.Aztánhogy mennyi is az annyi,azt a kaporszakállú öregisten se tudja.Valahol olvastam,hogy az irakiak kaptak 2ezrednyi MiG23BNt 80akárhány év elején,és év végére elfogytak a gépek.Arrol sincs pontos adat,hogy végülis mennyi gépet kaptak az irakiak.MiG23 ennyi meg annyi iráni gépet lőt le.Közmegegyezés viszont mindeközben az,hogy MiG23 egyetlen légi győzelmét egy kubai pilóta szerezte dél afrikai Mirage F1AZt lelőve.Mert az irak-iráni háború légiharclistáit mindenki megbizhatatlannak tartaja.De a Haditechnikában volt egy párrészes cikksorozat a perzsa Kandúrokrol,iráni adatokra alpaozva.Majd előkeresem,ha tudom

14. Robur

Robur Well-Known Member

Mármint a NATO gépek ereszkedtek ernyőn?

15. Robur

Robur Well-Known Member

0:53-nál a fickó vajon nyakkendőt is visel harc közben?

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

17. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Dozer nagy arc, utána F-22 oktató lett.
    Festmény az esti légiharcáról, mondjuk az F117-est most nem említette.

Tanulság az esetből az, hogy ha lett volna megosztott légi helyzetkép az F-15C-gépeken, akkor a második MiG-29-es sem úszta volna meg (igazuk volt a Svédeknek a 80-as években, hogy ez döntő tényező)...
    ... érdekesség, hogy ez a képesség már megvolt akkoriban a Holland F-16AM-en, és ez nélkül alighanem másként alakult volna a Március 24.-i légiharc..

fishbed likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

19. dudi

dudi Well-Known Member

Még egy ilyen gyöngyszemet is találtam:

Pocok75 likes this.

Ezen oldal megosztása