• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Van folytatása a fenti hírnek.
Megjelent egy részletesebb beszámoló arról hogy hogyan néz ki az az AI rendszer amely képes legyőzni egy tapasztalt pilótákat.

http://www.omicsgroup.org/journals/...ted-air-combat-missions-2167-0374-1000144.pdf

Be kell valljam, eléggé utána kellett olvasnom olyan kifejezéseknek mint "fuzzy tree" meg "genetic fuzzy systems" de megérte, mert érdekes.
(szerintem ez az anyag elég jól elmagyarázza a lényeget: http://epa.oszk.hu/00900/00997/00021/pdf/EPA00997_Letunk-2012-2_009-023.pdf)

Leírja hogy milyen szimulátort használtak az ALPHA nevű AI teszteléséhez: egy AFSIM nevű szimulátort (http://www.ndia.org/Divisions/Divis...uments/NDIA-SE-MS_2014-08-19_Zeh-Birkmire.pdf) ami, félek, nem kapható a boltokban...:(

Ahogy írja az AFSIM-ban meglehetős élethűen lemodellezték a modern légiharc körülményeit és a tesztekben az ALPHA az ellenség (vörös erők) szerepét játszotta.
Az ALPHA hátrányos helyzetben volt a tekintetben hogy kevesebb és rövidebb hatótávolságú rakétákat kapott, nem volt 360 fokos AWACS képe. A képek alapján úgy tűnik hogy a "kék" erők Raptorokat használtak a "vörös" erők Flankereket. A leírt esettanulmányokban az ALPHA-nak létszámelőnyt engedtek csak meg.

Ilyen felállásból tudta az AI megverni a human pilótákat...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 346
113
Egy furcsa szimulátor:

buran_sim.jpg


Tu-154LL, Buran cockpit layaut.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Wings Over Europe
https://steamcommunity.com/app/281580

Ezt ismeri valaki? Érdemes kipróbálni?

Igazából egy olyan szimet keresek, amiben a hidegháborús Európa fölötti nagy USSR-NATO légicsatáit lehet játszani. A linkelt darab elvileg ez, csak a szimuláció gyengécske.
 
M

molnibalage

Guest
Wings Over Europe
https://steamcommunity.com/app/281580

Ezt ismeri valaki? Érdemes kipróbálni?

Igazából egy olyan szimet keresek, amiben a hidegháborús Európa fölötti nagy USSR-NATO légicsatáit lehet játszani. A linkelt darab elvileg ez, csak a szimuláció gyengécske.
Arcade.

A BMS 4.32-höz készült MOD-omban Korea térképen, de volt ilyen.

Régi repszimek közül valami hornetes volt, ami Skandinávia környékén játszódott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Láttam egy szimulátor trailert nem néztem meg de úgy tűnt,hogy valami új lesz.Tudtok róla valamit?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Ez alapján még azt sem tudom, hogy repszim, szárazföldi vagy mi? A DCS-nek lesz új néven valami lebutított változata, hogy egységesen minden arcade szintű avionikával bír majd. Lehet, hogy azt láttad.

(Jelenleg is probléma a DCS-ben, hogy eltérő mélységben modellezett géppel, eltérő mélységben kell gépészkedni...)


Lehet, hogy választhatóvá teszik. A Dying Ligth-ban megszoktam az RPG elemeket tartalmazó FPS játékot, nem volt zavaró.

Bocsánat nem voltam egyértelmű nekem a szimulátor az a repülőgép szimulator.
Valószínűleg igazad van mert a Lock On fejlesztői is benne vannak.

 
M

molnibalage

Guest
Bocsánat nem voltam egyértelmű nekem a szimulátor az a repülőgép szimulator.
Valószínűleg igazad van mert a Lock On fejlesztői is benne vannak.

Lock On lassan 10+ éve nincs DCS van, az az örököse.
Ez a cucc egy lebutított DCS, semmi több.
 
M

molnibalage

Guest
Ez jó vagy rossz?Mármint,hogy butított DCS?
Úgy tudom,hogy a Lock Onból lett a DCS is.
A Lock On minden erénye ellenére félárkádos avionikával és modellezéssel bírt.

A DCS-ben az A-10C és a Ka-50 messze felülmúlta már ezeket. Normális full klikkelhető kabin, MFD-k, start-up procedúra, eltérő radar üzemmódok, SAR radar modellezés, egyebek.Ez a valami ezt butítja le egységes szintre amennyire lehet tudni és látni.

A Lock On leszármazottja a DCS-nek, ezért nincs Lock On. Az első DCS termék 2008 táján a Ka-50 volt. Aztán ebből lett a DCS world.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
A Lock On minden erénye ellenére félárkádos avionikával és modellezéssel bírt.

A DCS-ben az A-10C és a Ka-50 messze felülmúlta már ezeket. Normális full klikkelhető kabin, MFD-k, start-up procedúra, eltérő radar üzemmódok, SAR radar modellezés, egyebek.Ez a valami ezt butítja le egységes szintre amennyire lehet tudni és látni.

A Lock On leszármazottja a DCS-nek, ezért nincs Lock On. Az első DCS termék 2008 táján a Ka-50 volt. Aztán ebből lett a DCS world.

Szimulátoros szemmel ez akkor visszalépés lesz ezek szerint.Bár ha lesz normális mission editortakkor lehet,hogy játékélményben jobb lesz mint a DCS(ahogy kivettem a szavaitokból ezt hiányoljátok a legjobban).
 
M

molnibalage

Guest
Szimulátoros szemmel ez akkor visszalépés lesz ezek szerint.Bár ha lesz normális mission editortakkor lehet,hogy játékélményben jobb lesz mint a DCS(ahogy kivettem a szavaitokból ezt hiányoljátok a legjobban).
99,9%, hogy a DCS-nél kevesebbet tud majd azon a téren is (hiszen egyszerűsítés a cél) és még féldinamikus hadjárat sem lesz hozzá vagy normális autogen mission.
Ez egyszerű trükk pénzszerzésre, mint szimes ajánlom kerüld el messzire.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
99,9%, hogy a DCS-nél kevesebbet tud majd azon a téren is (hiszen egyszerűsítés a cél) és még féldinamikus hadjárat sem lesz hozzá vagy normális autogen mission.
Ez egyszerű trükk pénzszerzésre, mint szimes ajánlom kerüld el messzire.

Oké köszi.