Anonim Alkoholisták Klubja, minden ami alkohol! :)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Tutira, hogy más gondolsz a cikkről. :)


Csodás felfedezésekhez vezet a whiskyzés
http://index.hu/tudomany/2016/03/27/csodas_felfedezesekhez_ezet_a_whiskyzes/
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
tumblr_n78ub4nnsf1qkcq2ro1_500.gif
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 494
113
"Sörgyári trükkök: 220 forint alatt csak hígított sört kapni"

"A magyar sörgyárakban előszeretettel használnak ipari enzimeket a főzéshez, amit a szakma nem tart aggályosnak, sőt, a fogyasztói igényekkel magyarázzák. Nagyobb baj, hogy a magyar sörökön általában nincs feltüntetve a szárazanyagtartalom, hogy abból következtetni lehessen a sör minőségére. Sokszor a prémium sörnek hitt sörökről is kiderül, hogy például kukoricadara az alapanyaga, az importsörökről pedig, hogy nálunk más recept alapján készül, mert úgy olcsóbb. Akárhogy is fáj, idehaza csak az ár alapján tudunk tájékozódni."

http://hvg.hu/gazdasag/20160627_soruzem_sorfozes_ipari_enzimek_gyarlatogatas_fogyasztoi_megtevesztes

Vigyázzni kell az olcsó sörrel. :(
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
"Sörgyári trükkök: 220 forint alatt csak hígított sört kapni"

"A magyar sörgyárakban előszeretettel használnak ipari enzimeket a főzéshez, amit a szakma nem tart aggályosnak, sőt, a fogyasztói igényekkel magyarázzák. Nagyobb baj, hogy a magyar sörökön általában nincs feltüntetve a szárazanyagtartalom, hogy abból következtetni lehessen a sör minőségére. Sokszor a prémium sörnek hitt sörökről is kiderül, hogy például kukoricadara az alapanyaga, az importsörökről pedig, hogy nálunk más recept alapján készül, mert úgy olcsóbb. Akárhogy is fáj, idehaza csak az ár alapján tudunk tájékozódni."

http://hvg.hu/gazdasag/20160627_soruzem_sorfozes_ipari_enzimek_gyarlatogatas_fogyasztoi_megtevesztes

Vigyázzni kell az olcsó sörrel. :(

Sajnos nem újdonság, ittam Kozel - t Prágában és itthon is köze sincs a kettőnek egymáshoz, de ez így van mással is (csokik, mosószerek , stb...)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 033
26 582
113
250 alatt általában nem veszek sört és külön odafigyelek arra, hogy csak importsört igyak, ami általában cseh. Sajnos a Pilsner Urquellt elkezdték Magyarországon dobozolni, úgyhogy erről most voltam kénytelen lemondani. Amihez a magyar "sör"gyártásnak köze van, ahhon nekem nincs.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 367
113
Jó a Soproni 1895 az tényleg egy jó sör, de ilyen időben a napi 6-8 doboz mennyiségnél nem fogok kiadni +200 ft -ot egy doboz sörért. Maradok a havi 5 láda Kőbányainál. :)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 544
113
"Sörgyári trükkök: 220 forint alatt csak hígított sört kapni"

"A magyar sörgyárakban előszeretettel használnak ipari enzimeket a főzéshez, amit a szakma nem tart aggályosnak, sőt, a fogyasztói igényekkel magyarázzák. Nagyobb baj, hogy a magyar sörökön általában nincs feltüntetve a szárazanyagtartalom, hogy abból következtetni lehessen a sör minőségére. Sokszor a prémium sörnek hitt sörökről is kiderül, hogy például kukoricadara az alapanyaga, az importsörökről pedig, hogy nálunk más recept alapján készül, mert úgy olcsóbb. Akárhogy is fáj, idehaza csak az ár alapján tudunk tájékozódni."

http://hvg.hu/gazdasag/20160627_soruzem_sorfozes_ipari_enzimek_gyarlatogatas_fogyasztoi_megtevesztes

Vigyázzni kell az olcsó sörrel. :(

Mi a helyzet a Löwenbraummal?
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ja, én nem megyek. :)

12489463_15795c1b9ee452f894bb949753b9cfb0_wm.jpg


https%3A%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F177729%2FAP_471290011289.jpg


"Mostantól Észak-Korea egy nagyon picit kevésbé szörnyűséges hely
Jó helynek azért továbbra se mondanám, de az első phenjani sörfesztivál csak dobhat a hangulaton. A pénteki nyitóünnepség 500 résztvevőjének a hangulatán például biztosan, akik ingyen sört is kaptak.
A 20 napos eseményt hivatalosan Phenjan Taedonggang Sörfesztiválnak hívják, és a város saját söréről , a Taedonggangról kapta a nevét. Magát a sört pedig a Tedong folyóról nevezték el, amelynek a partján a fesztivált is rendezik.

Csak remélni merjük, hogy Kim Dzsongun a sörfesztivált is a szokott alapossággal tekinti majd meg."

http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/08/15/mostantol_eszak-korea_egy_nagyon_picit_kevesbe_szornyuseges_hely/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 367
113
Nem tudja valaki esetleg hogy dinnyéből 100l cefre mennyi pálinkát ad le? :)

Amúgy Kim mester meg a faterja már a gyárban le meózta a a sört.

potd-kim-jong_2931747k.jpg
Taedonggang-Beer.jpg
135591348_14710559465051n.jpg


Póló is rendelhető:
CDrpH5JWYAADgVd.png
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Már a gondolattól is pfuujjj. :D

Google:

"Akármilyen búfelejtőt dinnyéből is lehet erjeszteni, de az igazi, illatos, minőségi nedű elkészítéséhez isteni szerencse, vagy világszínvonalú biokémiai tudás és felszerelés szükségeltetik.

Kiderült, hogy már a dinnyelé erjesztésekor el lehet rontani az egészet, mert ha butanol-2 vegyület is keletkezik, büdös és egészségtelen lesz a párlat.
http://lhp.hu/cs_olvas.php?a=6856

görög dinnye cefre (mert dinnyéből is lehet pálinkát csinálni)
https://youtu.be/0KVTkPXewdM
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 367
113
Köszi! Az enyém is ilyen, az idei év teszt lesz ,ha kifőztem megírom mire jutottam vele. Kicsit necces lesz szerintem mert kevés a húsa , nem is forrt fel úgy ahogy vártam, csak ennyire mint a videón. Szeptember végén kiderül mennyit ér. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 367
113
Na kérem kifőztem a dinnyét. 90l cefre kb 2,2 liter pálinkát adott le (3x0,75 üveg). Illatra, ízre viszont szerintem jó. Kis különlegesség,bár a csipkebogyót nem veri ez sem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 281
13 690
113
Én mézsört főztem. Valamikor novemberre lesz kész (7X7 hét), ha minden igaz. Nem kentem meg a kenyeret annyi élesztővel mint írták, mert annyira nem szeretem ha érződik.
Remélem jó lesz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 367
113
Emlékszem mikor kerested a receptet hozzá. :) A komlót szedted vagy vetted? Mert nálunk van egy halom és nekem is bolygatja a fantáziám mihez kezdhetnék vele.
Tavasszal még bodzabort is csináltunk, 15 litert és meglepően jó volt, gyorsan elfogyott sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby