1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Anonim Alkoholisták Klubja, minden ami alkohol! :)

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - sulyid által indítva @ 2013. január 9..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

2. nyugger

nyugger Well-Known Member

Pár éve itthon is lehetett kapni és meg kell valljam nem volt rossz. Viszont ha vodka akkor nekem a Parliament a favorit :D

3. migfun

migfun Well-Known Member

Én a "lengyel-magyar két jóbarát" alapon a zubrowkára szavazok, annak is a fekete változatára :hadonaszos:

nyugger likes this.
  4. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Kadarissimo? Vagy csak én vagyok itt boros?

antigonosz likes this.
  5. migfun

migfun Well-Known Member

Borból is van olyan, amire nem mondok nemet ;) Sörből is ;) A jó pálinkáról nem is beszélve...
    "Bolti" kategóriában a Lagavullin vezet :)

6. rappali_

Cimbora házi birset adott tavaly...na az hibátlan volt! Litere olyan 10-12 e errefelé.

7. blogen

blogen Well-Known Member

Újabb adó jöhet a nemzeti italunkra meg a kolbászra. :eek:

8. zeal

zeal Well-Known Member

Abbol forradalom lesz. :hadonaszos:

Nemerson, papajoe and silurusglanis like this.
  9. antigonosz

Kolbászra? Arra hogyan? Zárjegyet akasszak rá? Pálinkából meg nem kell annyit bejelenteni, maradt tavalyról, meg amúgyis gyorsan fogy.

10. papajoe

papajoe Well-Known Member

Megadóztatják a csapvizet?:eek::D

11. torsen

torsen Well-Known Member

Miért, nem a kumisz a nemzeti italunk?

12. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Haverom felesége mongol. Egyszer volt Ulánbátorban meg vidéken valahol a hegyekben a nő rokonainál. Ott ivott is többfélét(bolti és házi), hozott is haza. Nos... én még sose láttam őt annyira szétfolyva pedig gyakorló fogyasztó és itthon sem a mentes sört issza. :D

13. rappali_

Van, ami beüt ám :D Jégbor volt ilyen nálam...fél demizson után.

fapp_supervisor likes this.
  14. jani22

jani22 Well-Known Member

15. misinator

misinator Well-Known Member

antigonosz and jani22 like this.
  16. antigonosz

Srácok, el kell mondanom jó dolog ez az ENSZ. Isznak minden spéci piát ezek mint a ló. Amit meg már megbontottak azt elvileg kukázzák az ENSZ palotából. Na de bármilyen jól fizetnek azért az osztrák se hülye, hazahordja a maradékot. Na így életemben először én is jól jártam az ENSZ-el, olyan spéci italokhoz volt szerencsém ma a világ több tájáról amik nagyon nem kaphatók kereskedelmi forgalomban itthon pl, ha meg mégis hát a 100 eurót közelíti az áruk. :)

tonyo and papajoe like this.
  17. antigonosz

Azon gondolkozom vajon bodzaborbol milyen palinkat lehet fozni? Bort szoktunk csinalni 10-15 litereket, jo utos de fogalmam nincs hany szazalekos. Mondjuk 50 l bodzabor mennyi palinkat adhat le? Lehet kicsit kaparos lesz a sok cukor miatt, de szerintem kiprobaljuk.

18. tonyo

tonyo Well-Known Member

Azért vigyáz vele hogy a sok cukortól a metanol tartalma fel ne menjen ;)

19. zeal

zeal Well-Known Member

Leci majd ird meg a topikban az eredmenyt. Szerintem sokakat erdekel az ilyen k + f. :)

20. Szittya

Szittya Well-Known Member

Hamar meg fog hanytatni :) egy feles meg nem de ha tobbet iszol akkor igen... /egyebkent konmyen kiszamolhato :) mennyit ad a "cefre" kb. Ha mar sukrot erjesztesz valami finomabbal legalabb ;) de ha cefrezesen gondolkodsz a cefre savassaganak a beallitasa es folyamatos szabalyzasa a legfontosabb. /ha keves a sav a cefrebe az kijavitja magat e teren es hamar megindul ecetesedni ha sok a sav benne szinten az ecetesedes lessz a foszereplo. /homersehkleten is sok mullik a folyamatos meleg lenne a jo de ha ez nem biztosithato inkabb legyen huvosebb de stabilan allandoan mint egyszer meleg egyszer hideg /a cefrenek az a veszte az ecetbakteriumok alacsonyabb homersehkleten kezdenek el szaporodni mint az alkoholt kepzok ezert ha lassan melegszik fel a mar megtermelt alkohol egy jo reszebol ecet lessz mire az alkoholtartalom ujra generalodna.../ a savassag vele eggyutt az ecet viszont nagyon fontos. /probald ki egyszer hogy egy poharba ontesz kommersz szesszt egy masikba a legfinomabb hazi palinkabol./ hagyd kinn az asztalon par napig meleg helyen. Az alkohol elillanasa utan kostold meg mindkettot... A komerszbe aroma es ioncserelt viz lessz. A hazibaleszba meg enyhe ecet /meg ihato nem annyira osszerantos..,/ ha cukrot es vizet raksz a cefrehez minden fele keppen rakjal melle savat is mert mind a vizzel mind a cukorral megboritod a ph t ez az erjedesnek nem fog jot zenni se ecetesedes se metil szempontjabol.../a szaharoz amugy is sok metilt termel.../

Ezen oldal megosztása