Anonim Alkoholisták Klubja, minden ami alkohol! :)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
d3ff54e199eaa1feba9bd754ad00dec7.jpg
B&H? Te Magyarorszagra rendelsz az itteni ortodox zsidoktol? :D
Kokemeny (magyar gyokeru) Satmar haszidoke a B&H. :cool:
Ugyan van egy arukiado raktar Brooklynban, WIlliamsburgben (ortodox zsido kornyek mellett, lenn az East River menten), ott dolgozik sok fekete meg spanyol is, de az egyetlen uzlet, pontosabban aruhazuk Manhattenben a West Side Hwyhoz kozel van, kinn a 9th-10th Ave korul, a 40th St kornyeken, es ott szinte kizarolag haszid ortodox zsidok dolgoznak.
Sot, annyira ortodoxok, betartanak mindent, hogy pentek napnyugtatol meg online sem tudsz rendelni szombat napnyugtaig. :cool:
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 783
14 191
113
Utazásaim során eddig 2 olyan pálinkával találkoztam eddig, amivel ha kínálnának, messzire kerülöm még az üveg, és kínálója környékét is.. Az edényeikre nyugodtan ki lehet rakni a "vigyázat, erős méreg" feliratú halálfejes sárga cimkét..
- Székelyföldi Feketehegyi Szilvapálinka (megérdemli h nagybetűsen írjam)
- Román favágók reggeli fagymentesítő munkaindító pálinka
Emlékezetes volt a velük való első és utolsó találkozásom..
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 783
14 191
113
A Székelyföldi Feketehegyi Szilvapálinka (megérdemli h nagybetűsen írjam) - története:

Székelyudvarhelyi fogadók, kocsmák látogatása során többször hallottam emlegetni a híres-nevezetes Feketehegyiről, de személyesen még nem volt hozzá szerencsém. Egyik este Udvarhelyen az akkori Sz. vendéglőben (ma már nincs meg) mulattam az időt, mikor a szomszéd asztalnál két székely középkorú pasi beszélgetéséré lettem figyelmes. Épp az erdélyi pálinkákat vették soron, hogy melyiknek milyen tulajdonsága és elkészítési módjai vannak. No gondoltam , ezek járatos gyakorlott alkoholisták lehetnek, érdemes rájuk fülelni.. Ekkor az egyik a helyiek körében ismert, Feketehegyi Pálinkról kezdett eképp beszélni:
-Aztán tudod-e hogy a méltán a pálinkák egyik legerősebbjének tartott Feketehegyit hogy készítik?
A beszélgetőtársa csak kérdően nézett rá hát így folytatta:
-Úgy hallottam, hogy attól olyan "ütős" hogy jó érett csirketrágya ágyáson kell hetekig érlelni...

No ez jut eszembe mikor itthon minden "ágyas" f@szom anyagon érlelt szeszes italt ajánlgatnak, emlegetnek előttem..
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
Orosz vodka van, meg van mentve a karacsony. Csakazertis Legend of Kremlin... :hadonaszos:
Mikor Venezuelaval baxakodtak vettem par uveg Diplomaticot karacsonyra, mikor az ormenyekkel Araratokat. Most Kremlin vodkakat, jovore lehet azt a lapos unicumot kell ha igy haladunk sajnos...
Ha már rum, akkor kipróbálásra a Pamperot ajánlom, szintén venezuelai és kb egy árkategóriában van a Diplomaticoval, de nekem valahogy jobban bejön az íze. A sokszor emlegetett mezőtúri haverom tippje volt, én nem csalódtam benne, volt olyan, hogy egy este fejenként majdnem egy üveg lement belőle. A trükk az, hogy tisztán kell inni és két kör között kólával kell lenyomni aztán nem üt úgy be. De a Plantation is finom, csak abból nem a nagyon sötétet vagy ananászosat kell venni, mert az túl édes. A lekvárt pedig otthon évek óta 80-as Stroh rummal rakjuk el, aztán van olyan ami még nemhogy a Szovjetuniót, de Kádár atyánkat is látta anno :D
Konyaknál hiába szeretem az Araratot, valahogy nekem mintha édessé vált volna az elmúlt években (főképp 10 éves Akhtamart szoktunk venni), ott a grúz Sarajishvilit érdemes kipróbálni, mind az XO, mind a VSOP eléggé bajnok belőle.
Vodkából meg a Legend of Kremlin az kiváló választás, én még a Parliament-et szoktam mellé venni ha szökőévente egyszer lehet kapni itthon. Esetleg NATO kompatibilisebb kollégáknak a finn Koshkenkorva-t ajánlom, ízre is jó, árra is, uborkával szépen el lehet mellette lenni.
 
Last edited:

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 731
30 256
113
Ha már rum, akkor kipróbálásra a Pamperot ajánlom, szintén venezuelai és kb egy árkategóriában van a Diplomaticoval, de nekem valahogy jobban bejön az íze. A sokszor emlegetett mezőtúri haverom tippje volt, én nem csalódtam benne, volt olyan, hogy egy este fejenként majdnem egy üveg lement belőle. A trükk az, hogy tisztán kell inni és két kör között kólával kell lenyomni aztán nem üt úgy be. De a Plantation is finom, csak abból nem a nagyon sötétet vagy ananászosat kell venni, mert az túl édes. A lekvárt pedig otthon évek óta 80-as Stroh rummal rakjuk el, aztán van olyan ami még nemhogy a Szovjetuniót, de Kádár atyánkat is látta anno :D
Konyaknál hiába szeretem az Araratot, valahogy nekem mintha édessé vált volna az elmúlt években (főképp 10 éves Akhtamart szoktunk venni), ott a grúz Sarajishvilit érdemes kipróbálni, mind az XO, mind a VSOP eléggé bajnok belőle.
Vodkából meg a Legend of Kremlin az kiváló választás, én még a Parliament-et szoktam mellé venni ha szökőévente egyszer lehet kapni itthon. Esetleg NATO kompatibilisebb kollégáknak a finn Koshkenkorva-t ajánlom, ízre is jó, árra is, uborkával szépen el lehet mellette lenni.
Baszki! Te az alkoholizmus lordja lehetsz! :rolleyes: :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Ha már rum, akkor kipróbálásra a Pamperot ajánlom, szintén venezuelai és kb egy árkategóriában van a Diplomaticoval, de nekem valahogy jobban bejön az íze. A sokszor emlegetett mezőtúri haverom tippje volt, én nem csalódtam benne, volt olyan, hogy egy este fejenként majdnem egy üveg lement belőle. A trükk az, hogy tisztán kell inni és két kör között kólával kell lenyomni aztán nem üt úgy be. De a Plantation is finom, csak abból nem a nagyon sötétet vagy ananászosat kell venni, mert az túl édes. A lekvárt pedig otthon évek óta 80-as Stroh rummal rakjuk el, aztán van olyan ami még nemhogy a Szovjetuniót, de Kádár atyánkat is látta anno :D
Konyaknál hiába szeretem az Araratot, valahogy nekem mintha édessé vált volna az elmúlt években (főképp 10 éves Akhtamart szoktunk venni), ott a grúz Sarajishvilit érdemes kipróbálni, mind az XO, mind a VSOP eléggé bajnok belőle.
Vodkából meg a Legend of Kremlin az kiváló választás, én még a Parliament-et szoktam mellé venni ha szökőévente egyszer lehet kapni itthon. Esetleg NATO kompatibilisebb kollégáknak a finn Koshkenkorva-t ajánlom, ízre is jó, árra is, uborkával szépen el lehet mellette lenni.
Pamperot ittam mar par eve a boliviai szomszednal mikor konzul rokona itt jart. Az tenyleg fantasztikusan finom. Strohbol a Jegertee-t szeretem.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 901
21 411
113
Ha már rum, akkor kipróbálásra a Pamperot ajánlom, szintén venezuelai és kb egy árkategóriában van a Diplomaticoval, de nekem valahogy jobban bejön az íze. A sokszor emlegetett mezőtúri haverom tippje volt, én nem csalódtam benne, volt olyan, hogy egy este fejenként majdnem egy üveg lement belőle. A trükk az, hogy tisztán kell inni és két kör között kólával kell lenyomni aztán nem üt úgy be. De a Plantation is finom, csak abból nem a nagyon sötétet vagy ananászosat kell venni, mert az túl édes. A lekvárt pedig otthon évek óta 80-as Stroh rummal rakjuk el, aztán van olyan ami még nemhogy a Szovjetuniót, de Kádár atyánkat is látta anno :D
Konyaknál hiába szeretem az Araratot, valahogy nekem mintha édessé vált volna az elmúlt években (főképp 10 éves Akhtamart szoktunk venni), ott a grúz Sarajishvilit érdemes kipróbálni, mind az XO, mind a VSOP eléggé bajnok belőle.
Vodkából meg a Legend of Kremlin az kiváló választás, én még a Parliament-et szoktam mellé venni ha szökőévente egyszer lehet kapni itthon. Esetleg NATO kompatibilisebb kollégáknak a finn Koshkenkorva-t ajánlom, ízre is jó, árra is, uborkával szépen el lehet mellette lenni.

Ocseeeem, veled nem nagyon ulnek le poharazni! :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 921
13 911
113
Utazásaim során eddig 2 olyan pálinkával találkoztam eddig, amivel ha kínálnának, messzire kerülöm még az üveg, és kínálója környékét is.. Az edényeikre nyugodtan ki lehet rakni a "vigyázat, erős méreg" feliratú halálfejes sárga cimkét..
- Székelyföldi Feketehegyi Szilvapálinka (megérdemli h nagybetűsen írjam)
- Román favágók reggeli fagymentesítő munkaindító pálinka
Emlékezetes volt a velük való első és utolsó találkozásom..

Nekem a (jó értelembe vett csúúúcs): a házi pálinka gyömbérrel és (enyhén !!!) csípős paprikával 1-2-3 évre "beágyazva" !!!


U.I.: "Amúgy"/"simán" nem szeretem a pálinkát, de ííígy...

Kiráááály!!!





Ha már rum, akkor kipróbálásra a Pamperot ajánlom, szintén venezuelai és kb egy árkategóriában van a Diplomaticoval, de nekem valahogy jobban bejön az íze. A sokszor emlegetett mezőtúri haverom tippje volt, én nem csalódtam benne, volt olyan, hogy egy este fejenként majdnem egy üveg lement belőle. A trükk az, hogy tisztán kell inni és két kör között kólával kell lenyomni aztán nem üt úgy be. De a Plantation is finom, csak abból nem a nagyon sötétet vagy ananászosat kell venni, mert az túl édes. A lekvárt pedig otthon évek óta 80-as Stroh rummal rakjuk el, aztán van olyan ami még nemhogy a Szovjetuniót, de Kádár atyánkat is látta anno
:D

Konyaknál hiába szeretem az Araratot, valahogy nekem mintha édessé vált volna az elmúlt években (főképp 10 éves Akhtamart szoktunk venni), ott a grúz Sarajishvilit érdemes kipróbálni, mind az XO, mind a VSOP eléggé bajnok belőle.
Vodkából meg a Legend of Kremlin az kiváló választás, én még a Parliament-et szoktam mellé venni ha szökőévente egyszer lehet kapni itthon. Esetleg NATO kompatibilisebb kollégáknak a finn Koshkenkorva-t ajánlom, ízre is jó, árra is, uborkával szépen el lehet mellette lenni.

Uhhh: Ez a "szakmai szint" általam (is) elismerve meghaladta --1: szerintem, 2: a maga területén-- a radaros-rakettás szakértőnk anyagainak a szintjét!!!

Szép!!! ;)

yougod.gif
yougod.gif
yougod.gif


.
 
  • Imádom
Reactions: nyugger