Argentin vadászgép beszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 014
73 511
113
2013/08/17

2013/10/02

2014/01/14

2014/03/25

2014/10/25

2015/01/05

2015/03/04

2015/08/18

2015/11/10

2015/12/02

2016/03/10

2016/07/11

2016/09/15

2016/10/20

2017/01/27

2017/05/26
 
K

kamm

Guest
Gazdasagilag nagyon kutyaul all, az IMFnek csak nemreg kuldte az elso $4-5B torlesztoreszletet - ennek megfeleloen kevesebb, mint $700M probalnak multirole jeteket venni, hogy lecsereljek a 40-50 eves (!) A-4 Skyhawkjaikat, amelyek amugy 60-70 eves design (korabban volt Mirage is, a 60-as evekbol.)

Eloszor ugy tunt, hogy a pakiktol vesznek azoknak a kinai J-17 verziojabol:

De aztan kiderult, meg nem dontottek: https://www.theweek.in/news/world/2...17-fighter-govt-clarifies-budget-request.html

A miniszterium kozlemenye: https://www.argentina.gob.ar/noticias/el-ministerio-de-defensa-informa

Kinaiak, oroszok, gondolom, valamifele letarolt F-16 es esetleg Gripenek lehetnek az etlapon... de mit szolnak majd ehhez a britek?

Igazabol azt sem tudom, mi johet ki ebbol az osszegbol: 8-10 hasznalt C/D, ugyanannyi hasznalt F-16A Block 20, egy tucat Su-30...? :confused:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
esetleg Gripenek lehetnek az etlapon... de mit szolnak majd ehhez a britek?

Amit 7 éve: Kezetek a biliben...

Angol hadtech eszközök, komponensek szállítása tiltott Argentína részére. Ennek tényét meg is erősítették az angolok nagyon gyorsan azt követően, hogy Argentína 24 db, brazil gyártású E/F beszerzésének tervét jelentette be 2014. októberében.
 
K

kamm

Guest
Igen, ez szerintem is egyertelmu.

Kerdes, mi marad igy? Oroszok? Vagy esetleg vesznek valami hasznalt, de refurb izraeli F-16-ot, mint a horvatok akartak anno...? Ha ujat nem adna el nekik Amerika, akkor el tudom kepzelni, hogy azt esetleg megengedik...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 152
33 486
113
Igen, ez szerintem is egyertelmu.

Kerdes, mi marad igy? Oroszok? Vagy esetleg vesznek valami hasznalt, de refurb izraeli F-16-ot, mint a horvatok akartak anno...? Ha ujat nem adna el nekik Amerika, akkor el tudom kepzelni, hogy azt esetleg megengedik...
A kínai lessz a befutó (én már ezt évekkel ezelött megmondtam) egyszerűen az eggyetlen racionális választásuk.
 
K

kamm

Guest
Abszolut nem, az a 12 db J-17A Block III- ha felextrázva veszik meg az argentinok nagyon is potens gépek lesznek...
? Mihez kepes? A nyugatiakhoz keprst biztosan nem
Mondjuk a BlockIII nem ismerem, de eredetileg ez egy 80-as evek ota vergődő project utodjabol szuletett "olcsojanos F-16" akart lenni, orosz engine stb. Emlékszem, anno az indiai csodat sem sikerült felulmulnia anno sok eve, pedig a Tejas is egy gazos oszver.
Van mar benne modern radar stb?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 304
17 392
113
? Mihez kepes? A nyugatiakhoz keprst biztosan nem
Mondjuk a BlockIII nem ismerem, de eredetileg ez egy 80-as evek ota vergődő project utodjabol szuletett "olcsojanos F-16" akart lenni, orosz engine stb. Emlékszem, anno az indiai csodat sem sikerült felulmulnia anno sok eve, pedig a Tejas is egy gazos oszver.
Van mar benne modern radar stb?
A Block III-ban már AESA radar van a hírek szerint.
 
W

Wilson

Guest
? Mihez kepes? A nyugatiakhoz keprst biztosan nem
Mondjuk a BlockIII nem ismerem, de eredetileg ez egy 80-as evek ota vergődő project utodjabol szuletett "olcsojanos F-16" akart lenni, orosz engine stb. Emlékszem, anno az indiai csodat sem sikerült felulmulnia anno sok eve, pedig a Tejas is egy gazos oszver.
Van mar benne modern radar stb?
Messze nem ez a helyzet ugyanis ez egy teljesen áttervezett gép új elektronikai hadviselési rendszerrel korszerűsített avionikával, sisak kijelzővel,többek között háromtengelyes fly-by-wire digitális repülésirányító rendszerrel ,Aesa radarral és modern kínai fegyverzettel...Az Aesa radar elsősorban kínai gyártmányú,,de akár a Leonardo Grifo-E AESA radar is lehet...

F-17 Block III fighters will apparently receive a new electronic warfare system, upgraded avionics including a three-axis fly-by-wire digital flight control system, a helmet-mounted display and sight system, and Pakistan’s first Chinese-made active electronically scanned array (AESA) radar system. Two such radar systems are currently under evaluation, according to the PAF Air Chief: the Nanjing Research Institute of Electronics Technology’s KLJ-7A radar and the Leihua Electronic Technology Research Institute’s (LETRI) LKF601E.
According to reporting by Alan Warnes, Leonardo’s Grifo-E AESA radar system is also“still on the table.”


 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Abszolut nem, az a 12 db J-17A Block III- ha felextrázva veszik meg az argentinok nagyon is potens gépek lesznek...
? Mihez kepes? A nyugatiakhoz keprst biztosan nem

500 milli $ a felső határ náluk.

Én sokszor elmondtam a fórumon, hogy a családomban három autó típust összehasonlítottam a Trabanttól, az Astrán át a legújabb típusig. Igazából... mindegyik személyautó, mindegyik német márka. Különbség csak az árukban van.
És ezzel nem akarok mondani semmit a kínai kínálatról. Ott is széles a választék a kedves vevőnek és az árkategóriák határozzák meg alapvetően az egyes csomagokat.
Ha én rajtam múlna, brazil GripenF-eket vennének, csak az nem jönne ki egy százada sem ennyi pénzből.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Abszolut nem, az a 12 db J-17A Block III- ha felextrázva veszik meg az argentinok nagyon is potens gépek lesznek...
Kérdés, hogy mire akarják használni. "Falklandi álmodozáshoz" pl. az egész argentin haderőt modernizálni kellene, ami "csilliárdokba" fájna. Tehát elérhetetlen, mert új gépek vásárlására is csak aprójuk van... :(
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 152
33 486
113
Kérdés, hogy mire akarják használni. "Falklandi álmodozáshoz" pl. az egész argentin haderőt modernizálni kellene, ami "csilliárdokba" fájna. Tehát elérhetetlen, mert új gépek vásárlására is csak aprójuk van... :(
vagy megvárják míg a QE t bevontatják javítani :D
 
W

Wilson

Guest
Kérdés, hogy mire akarják használni. "Falklandi álmodozáshoz" pl. az egész argentin haderőt modernizálni kellene, ami "csilliárdokba" fájna. Tehát elérhetetlen, mert új gépek vásárlására is csak aprójuk van... :(
Az biztos hogy ennyi vadászgéppel nem fognak Falkland visszafoglalásáról álmodozni.De sürgetően szükségük van rá mert,gyakorlatilag jelenleg nincs működőképes gépük...Állítólag egy éve még volt 6 db működőképes A-4AR Fightinghawkjuk...

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 012
30 922
113
Nem.Izrael mint állam nem ad hozzá hitelgaranciát.Kfir NG megy az irattárba.
Argentinok 3x akartak kefirt,de egyszer se volt rá pénzük.(pedig a direkt nekik tervezett Kfir C9 változatot eredetileg helyileg akarták gyártani-dehát akkoriban még atomtengeralatjárót is akartak,nagy merészen....)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 014
73 511
113
Biden Administration notifies Congress on potential sale of 38 F-16s to Argentina...

The proposed arms package includes the sale of up to 38 F-16 Fighting Falcon fighter jets from Denmark and four P-3 Orion maritime patrol aircraft from Norway.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Szittya