1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Arleigh Burke-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. ghostface

ghostface Well-Known Member

Singapore Investigation Blames USS John S McCain’s Crew for Deadly Collision With Merchant Ship

A szingapuri hatóságok vizsgálatának eredményeképp a USS John S. McCain legénysége hibázott, mikor 2017 Augusztusában romboló összeütközött egy kereskedelmi hajóval Szingapur partjainál.

Eddig nem tudtam, hogy a hajó a nevét két McCainról kapta. Mindketten a második világháborúban szolgáltak. Idősebbik McCain Sr. repülőgép horfozó kapitánya volt, míg fia McCain Jr. tengeralattjáró kapitány. Az ő fia, a mostanság nem éppen hőstetteiről ismerté vált John McCain szenátor. Nem biztos, hogy apa és nagyapa büszkék lennének rá.

endre, svajcibeka, fishbed and 2 others like this.
  2. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Korábbról én sem tudtam, így tavaly én is meglepődtem, hogy igazából a McCain famílián belül 2 személy után van elnevezve a hajó.

Mindenesetre nem sok olyan hajó lehet, amit több személy után neveztek el. Én korábban csak a "The Sullivans"-ról tudtam. Ezt a nevet, immár második hajóként egyébként perpill szintén egy Burke osztályú romboló viseli. (Guadalcanalnál 1942 novemberében torpedótalálattól elsüllyedt USS Juneau (CL-52) könnyűcirkálón odaveszett 5 Sullivan testvér után van elnevezve. https://en.wikipedia.org/wiki/Sullivan_brothers)

endre, sirdavegd, fishbed and 3 others like this.
  3. beta

beta Well-Known Member

Mondjuk a legifjabb is elég rendesen megjárta Vietnámot.

endre, sirdavegd and Nagy Csaba like this.
  4. ghostface

Ezért írtam, hogy "mostanság" . :rolleyes:

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az, hogy szenátorrá vált eltörli érdemeit? Vagy most akkor mi van? Az egész koment lezárást nem értem.

Nagy Csaba likes this.
  6. ghostface

Nem azzal van a baj, hogy szenátor lett. És még az érdemei sem csorbulnak. De attól még az is igaz, hogy mostanában inkább ártalmas a "működése".

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

fishbed and endre like this.
  8. molnibalage

9. dudi

dudi Well-Known Member

Mi lenne helyette?Így is kevés hajójuk van.

10. molnibalage

Az OHP osztályt is kivonták utód nélkül és az AB-re testálták feladatát.
    Az, hogy hány hajó van és mennyi kéne és hány éves a meglevő az nem jelent semmit. A Tico-k egy részét asszem tartalékba küldik. A VLS nélkülieket meg kiszórták.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Így hogy lesz 300(ha jól emlékszem valami ilyesmi számot emlegetett Trump)hajós flottájuk?

12. arbalest

Azt olvastam, hogy 35 éves élettartammal számolnak az AEGIS cirkálóknál és rombolóknál, ez 2026 lenne az Arleigh Burke esetében. Ez összecsengene a Flight III-as programmal, az első egységnek valamikor 2022-25 körül kellene majd szolgálatba állnia, illetve akkorra már jönniük kellene az új fregattoknak is, amiket elvileg nemsokára kiválasztanak.

endre likes this.
  13. Fade

Fade Well-Known Member

Kérdés, hogy itt is megy ami F-15/F-16nál, hogy ki tudják e tolni a tervezett élettartalmat és ha igen mennyire gazdaságosan.Van az a pont amikor jobban megéri az új. imo konstrukciója nagyon masszívak avval nem lesz gond.
    Volt arról is szó, hogy DDG-51 több modernizálást nem kap és "kiképző" hajót csinálnának belölle, ne "új/éles" hajók ideje menjen kiképzéssel. Kiderül.

statisztika: 91ben ált első rendszerbe 66van rendszerben 2 átadás alatt. Átlagban 66/27=2.5+t adnak át belölle évente.

endre likes this.
  14. Cifu

Cifu Well-Known Member

A tervek jelenleg arról szólnak, hogy a régebbi (Flight I. és II.) egységeket 35 év szolgálat után, az újabbakat (Flight IIA és III) 40 év után vonja majd ki.
    Ha a tervek nem változnak, akkor a DDG-51 2026-ban menne nyugdíjba, míg a Flight III első egységei kb. 2025-2026 körül fognak hadrendbe állni.
    Tehát a Flight I. első egysége akkor lenne kb. kivonva, amikor a Flight III. első egysége hadrendbe áll...

Persze ha kell a matek miatt (355 hajós flotta ugye), akkor feltehetően a DDG-51 maradhat 40 évig is...

Ez még mindig nem dőlt el. A NAVY szeretné, hogy a fele aktív állomány elmenjen pihenni, és reaktiválnál őket, ahogy a másik fele végleg kiöregszik.
    A gond az, hogy ez dettó nem fér bele a 355 hajós flottatervbe. Ha viszont aktív marad mind, akkor a 2020-as évek közepére szépen leépül mind...

Még a Flight IIA újraindítás egységei is 2024 körül készülnek el, egy új radaros, áttervezett Flight III kétlem, hogy 2025-2026 előtt hadrendbe állna...
    Az új fregattok a másik irtó mókás esetek. Jelenleg még ott tartunk, hogy az FY18-ba belepaszíroztak még egy plusz LCS-t, több, mint 500 millió dollárért...

fip7, endre, fishbed and 2 others like this.
  15. arbalest

A Flight III-asok beérkezésével elkezdhetik kivonni a régieket, érdekes kérdés, hogy milyen állapotban lesznek, elég intenzíven használják őket.
    Ezekre a fregattokra nagyon kíváncsi vagyok, továbbra is olyan érzésem van, hogy a következő rétestészta történet kibontakozásának lehetünk majd a tanúi.

16. Celebra

Celebra Well-Known Member

Mia a fene kerül abba a nyavajás LCSbe annyiba,miközben a tervezett képességeknek lassana felét törölték?Independenc osztály az eredeti képességeivel egész potens kis "érdekszféra-járőr"(gyarmati ágyunaszád) lett volna,felszabaditva a komolyabb hajókat más célra.De igy,inkább csak ppénzkidobás,És ha bevetik öket,mindeggyiket egy ABnak kell fedeznie.

17. Cifu

Cifu Well-Known Member

Lehet, hogy most csak nagyot mondok, de én bennem van egy olyan érzés, hogy a NAVY arra játszik, hogy inkább felújítja és tovább üzemelteti a Burke-öket, minthogy fregattokat rendszeresítsen. Töketlenkedés redux. Az új Burke-ökön már nincs vontatott szonár, az LCS-eken még nincs...

endre and fishbed like this.
  18. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ma teljesen véletlenül belebotlottam egybe. :) Ez is egy Burke, a USS Roosevelt (DDG 80). Bár ez annyiban sántít, hogy ennek a két személynek csak házasság révén volt azonos a vezetékneve. Viszont extra érdekesség, hogy férj és feleség után kapott nevet a hajó. (Franklin D. Roosevelt és Eleanor Roosevelt.) Ez egyébként azt is jelenti, hogy a tágabb Roosevelt család tagjairól 2 aktív hajó is el van nevezve a Navy-nél, hiszen ott van ugye a USS Theodore Roosevelt (CVN 71) is. (Franklin D. Roosevelt Theodore Roosevelt távoli, oldalági rokona, konkrétan ötöd-unokatestvére volt.)

endre and ghostface like this.
  19. Sharid

Sharid Well-Known Member

20. wankel

wankel Well-Known Member

https://www.contra-magazin.com/2018...-von-den-russen-wieder-kampfunfaehig-gemacht/
    USS Donald Cook-ot a hírek szerint ismét sikerült harcképtelenné tenni, most a szír partok közelében. Most Larnaca (Ciprus) felé hajózik. Személy szerint nem nagyon hiszek az ilyen "párszor elrepülünk a romboló mellett és lefagy az AEGIS", de valami lehet a háttérben. Háborús helyzetben (ne adj Isten), pedig úgysem engednék közel magukhoz az ellenséges gépeket.

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása