1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Arleigh Burke-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én mondom. Itt írtam, tegnap. Minden hajón van robotkormány, úgy 80 éve. Mindig avval mennek. Biztosat akkor tudnánk, ha hallanánk a rádióforgalmazást.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ilyen ütközés csak akkor lehetséges, ha egyik hajón sincs senki a hídon. A radar ugyanis percekkel az ütközés előtt pittyegni kezd, egy perccel előtte meg visít.
    Vagy dzsihád.

3. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Szerintem akkor is lehetséges az ütközés, ha mindkét hajón a hídon vannak. A konténerszállítón azért nem tértek ki, mert nekik volt elsőbbségük és elegük volt az amerikai fölényeskedésből, az amerikai rombolón meg azért nem tértek ki, mert úgy gondolták, hogy térjen ki a másik, mert ők az amerikaiak.

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Háát.., a hülyeség végül is határtalan.
    A szokásjog alapján a hadihajónak elsőbbsége van, de ez a Colregben nincs benne. Éjszaka egy hajón nem nagyon látszik, hogy milyen hajó. Ilyenkor rádiózni szokás. A teherhajó nem tud hirtelen irányt váltani, úgyhogy egy percel előtte látni kellett a hadihajóról, hogy ütközés lessz.

5. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Az oroszok meg csakazértis nekimentek volna, mert ők kemények :)

Nagy Csaba and arbalest like this.
  6. haubagoi

Lehet! Az oroszok is elég fölényesek. Lehet, hogy azt gondolták, hogy látjuk mi ám azt a hajót, de akkor sem térünk ki, térjenek ki ők.

7. haubagoi

Megmondom én őszintén mi itt a baj. Az, hogy a hadihajók KICSIK! Minden teherszállító, olajtanker, sőt, utasszállító cruiser hajó mérete többszöröse a hadihajókénak!
    Ezen a helyzeten kell változtatni, mert most már látható az orosz és amerikai esetek példáján, hogy a polgári civil hajók a méretüknél fogva NEM TISZTELIK :D a hadihajókat!

Íme a megoldás! H44!
    https://en.wikipedia.org/wiki/H-class_battleship_proposals

:D

gacsat and bolneroll like this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az amerikai hajó egyáltalán nem jelentette az ütközést az illetékes japán parti őrségnek, a fülöpkék meg 55 perc késéssel.
    Mégiscsak az lessz, hogy az amerikaiak egyszerűen nem adták meg az elsőbbséget, mert csak.

antigonosz likes this.
  9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Miért? Ha te egy Rába H-val nem adod meg meg a jobb kéz szabály szerinti elsőbbséget a T-72-nek akkor akkor a tanknak a bal oldala fog sérülni. De akár rá is fordulhatott egye fene, viszont eddig azt mondták senki sem volt a hídján. Kicsit olyan szaga van mintha meg akarnák magyarázni a dolgot a presztízs miatt. Csakhogy láttam én már ilyet is:

Amúgy ki tudnának ám térni ezek a jenki hajók ha akarnának:

10. zolkas

zolkas Active Member

mint írtam az amerikai ha akarta se tudta volna a rádiót használni vizbetörés történt a rádiósszobába, kukázva lett minden ott. meg egy kicsit huzta vonta magával még a konténer szállitó egy kicsit. szóval nagy volt a baj. ezt olvastam a linkelt oldalakon.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Gondolod, nincs tartalék rádiójuk? Műholdas telefon?

12. zolkas

zolkas Active Member

nem tudom éjszaka volt, és káosz, a szállitó delfin orra meg 18 csómóval érdekes helyzetett tud teremteni. sztem pampers simán szükséges volt.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Volt már ilyen ütközés 88-ban. A Bezzavetny fregatt ütközött a USS Yorktown cirkálóval.

Persze hogy békésen áthaladni (hova?) volt a Fekete tengeren a szovjet felségvizeken.

fishbed likes this.
  14. zolkas

zolkas Active Member

meg minek jelentsen a partiőrségnek, navy központnak inkább kellet.

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A tengerjog szabályait betartva lehet hajózni. Pont. Tessék olvasgatni a tengerjogot, parti sáv és az oda vonatkozó szerződéseket.

16. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

aquarell likes this.
  17. csakb

csakb Active Member

Még ilyenebb ütközés volt 2012-ben, amikor egy másik AB rombolót, a USS Portert kapta oldalba egy olajtanker a Hormuzi-szorosban. A Navy nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt is a hídról ([link]). Nem vagyok szakértő, de ez alapján akkor, ott a rombolót manőverezték be a tanker elé.

antigonosz likes this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

professional mariners are certain that a long investigation will find the US Navy ship at fault.
    Azaz a profi tengerészek biztosak benne, hogy hosszas vizsgálódás után az US Navy hajót hozzák ki hibásnak.

19. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Meg egy füst alatt az ACX Crystal-t is - a poszt zárásában:

gacsat likes this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ja. Elsőbbsége annak van, akinek megadják.

Ezen oldal megosztása