1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aster-15 és Aster-30 légvédelmi rakéták

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - ghostrider által indítva @ 2017. január 10..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez egyértelmű. Lehet ebbe kapaszkodni, de attól amit az ellenség küld ilyenkor ha ezeket kéne használni élesben, harci résszel ellátva és irányítottan oda ahol nekünk fáj, egy ici picit jobban tartok mint a vaktában néha véletlenül egy egy vissza eső kiégett első fokozatától az ASTER 30-nak. A 15-ön meg még ilyen sincs.

gacsat, kamm and fip7 like this.
  2. kamm

kamm Well-Known Member

@gacsat Probaltam ennek utanakeresni, de nem vilagos, mi jon vele es azt mit tud potnosan - foleg azert, mert tulajdonkeppen barmilyen radarral egyutt tud mukodni... a Thales oldalan pl eleg kodosen igy fogalmaztak meg anno 5 eve:

"including cruise missiles, manned and unmanned aircrafts and tactical ballistic missiles in the 600 km range class,"

Praktikusan esetunkben egy SAMP/T legvedelem az osszes letezo legijarmuvon kivul (drontol fighterekig) az ukran Grom, a roman ATACMS es esetleges orosz Iskander raketait egyarant megfogna, eleg barmelyik uj AESA radarral (Saab 8A, 4A, Thales Ground Master 200-400 stb) parositani a batteryket, 470km boven eleg barhonnan.
    A hegyek nagyban blokkolnak mindent termeszetesen, de egy ilyen sugaru kor *elveileg* hatalmas tavolsag: valahol az orszag kozepere leszurva egyet szerintem Ljubljana, Linz, Wroclaw, egesz Nyugat-Ukrajna benne lenne a korben, romanoknal Brasso, szerintem talan Bulgaria is beleer, szerbek, Montenegro, Bosznia, szerintem meg Split is benne van... majd este ramerek otthon Google Earthben. :cool:

alfa74 and Bleroka like this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

A Thales legyártotta a SAMP/T NG rendszer új rendszeresített radarját a Ground Fire radart.
    Ha mi is a SAMP/T rendszert választjuk akkor jó eséllyel nekünk is ilyen radarunk lesz ami jó hír :)
    Röviden a radarról...
    A radar a Sea Fire radar szárazföldi változata.
    Új generációs GaN TX/RX modulokból felépülő teljeaen digitális radar.
    Maximum hatósugara 400 km
    Teljesen mobil, kevesebb mint 15 perc alatt telepíthető
    Körben 360, függőlegesen 90 fokban lát.
    A többi a csatolt videóban

További technikai részletek
    https://www.edrmagazine.eu/sensors-and-comms-from-thales

ghostrider, emel, arcas and 9 others like this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Még egy videó

fishbed, emel and LMzek 2.0 like this.

Ezen oldal megosztása