ATMOS (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

acorn

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Ez hogy derült ki?
Rajotteka danok. No meg, gondolom, a svedeknek gyanus lett, hogy a masik fel "gondolatolvaso" lett, ugy reagal az ajanlataikra.
RItka mocskos szar modon jatszanak az amerikai meg a francia kormanyok.

Snovden esélyesen vagy valamelyik társa.
Lehet, abban is benne volt, de emlekeim szerint mar elotte kitort a botrany a danoknal. Ja es ugyanezt jatszottak el a norveg tenderen is az amerikaiak, meg mintha a hollandoknal is remlene valami...? A svajciakrol nyilvanos, hogy ott a Patriottal meg a BS "szimulatororaval" nyertek meg a szinte mar csak rajuk kiirt masodik palyazatot.
Erosen kivancsi vagyok, a finnrol mi fog utolag kiderulni. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Francia az oldal, az lehet az eredeti nyelve a cikknek, az összes többi az automatikus google fordítás.
Az eredeti cikk sztem ez a dán.

Csak, hogy értsük a dán bizniszt. Odaadták az összes újonnan rendelt Ceasart , 19 db- Ukrajnának.
Ezért jön most az izraeli ATMOS.
Tehát ez olyan, mintha mi lepasszolnáni a Pzh-t az ukriknak és örülnénk hogy év végéig jön 3 db K9 Thunder.

Jah, és nem is csak ez a botrány. A dán védelmi miniszter dokumentumokkal igazoltan megtévesztette a dán parlamentet, hogy az izraeli céget szavazzák meg.

A botrányos beszerzés, hosszú krónikája.


A jelek szerint Jakob Ellemann-Jensen félrevezető információkat adott át a dán parlamentnek, amikor azt mondta, hogy összesen három ajánlat közül az izraeliek a legjobbat adták, és a dán parlamentnek azonnal döntenie kellett, hogy a határidő lejárta előtt elérje.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 969
27 006
113

"A dán védelmi minisztérium azonban kitartott a döntése mellett, és két érvet állított fel, nevezetesen, hogy az Atmos 2000-et gyorsan, azaz "ebben az évben [2023-ban], vagy a következő év elején" szállítják, és hogy a megrendelésük kapcsolódik az Elbits Systems által is gyártott több PULS rakétavetőhöz. Ezután gyorsan aláírták a kapcsolódó szerződéseket, összesen 252 millió dollár értékben. Amikor ezeket a sorokat írjuk, a dán újság szerint a becsült szállítási dátum 7 darab esetében 2024 áprilisa, a legkésőbb 7 darab esetében 2024 késő ősz.Minden, a dán kormány nyilatkozatának forrása.

Ezek a vásárlások azonban bírálhatóak voltak, egyes dán képviselők, akiknek egyetértésére volt szükség, úgy érezték, hogy a kormány erőltette a kezüket azzal, hogy "téves" információkat közölt velük. A megbízott védelmi miniszter, Jacob Ellemann-Jensen bocsánatot kért... A minisztérium állandó titkárát pedig elbocsátották. Ez az ügy azonban azóta sem állt meg itt. Április 3-án kiadott közleményében Troels Lund Poulsen dán védelmi miniszter bejelentette, hogy az ATMOS 2000 tarackok végül 2026 előtt nem lesznek üzemképesek, mivel képtelenek "integrált módon működni a többi egységgel" a dán királyi hadsereg. Ez vonatkozik a PULS rendszerekre is."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 343
113

"A dán védelmi minisztérium azonban kitartott a döntése mellett, és két érvet állított fel, nevezetesen, hogy az Atmos 2000-et gyorsan, azaz "ebben az évben [2023-ban], vagy a következő év elején" szállítják, és hogy a megrendelésük kapcsolódik az Elbits Systems által is gyártott több PULS rakétavetőhöz. Ezután gyorsan aláírták a kapcsolódó szerződéseket, összesen 252 millió dollár értékben. Amikor ezeket a sorokat írjuk, a dán újság szerint a becsült szállítási dátum 7 darab esetében 2024 áprilisa, a legkésőbb 7 darab esetében 2024 késő ősz.Minden, a dán kormány nyilatkozatának forrása.

Ezek a vásárlások azonban bírálhatóak voltak, egyes dán képviselők, akiknek egyetértésére volt szükség, úgy érezték, hogy a kormány erőltette a kezüket azzal, hogy "téves" információkat közölt velük. A megbízott védelmi miniszter, Jacob Ellemann-Jensen bocsánatot kért... A minisztérium állandó titkárát pedig elbocsátották. Ez az ügy azonban azóta sem állt meg itt. Április 3-án kiadott közleményében Troels Lund Poulsen dán védelmi miniszter bejelentette, hogy az ATMOS 2000 tarackok végül 2026 előtt nem lesznek üzemképesek, mivel képtelenek "integrált módon működni a többi egységgel" a dán királyi hadsereg. Ez vonatkozik a PULS rendszerekre is."
eről írtam a multkor én is hogy a dánok szerint nincsenek késsz a rendszerek főleg az ATMOS... Akkor nem hittek nekem meg nekem estek. mivel tv be láttam a nyilatkozatokat írásos formába egy nem mindenre kiterjedő cikket tudtam csak hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 969
27 006
113
eről írtam a multkor én is hogy a dánok szerint nincsenek késsz a rendszerek főleg az ATMOS... Akkor nem hittek nekem meg nekem estek. mivel tv be láttam a nyilatkozatokat írásos formába egy nem mindenre kiterjedő cikket tudtam csak hozni.
Az Atmos kb 8 országba van rendszerben szóval elég érdekes lenne ha nem lenne kész...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
eről írtam a multkor én is hogy a dánok szerint nincsenek késsz a rendszerek főleg az ATMOS... Akkor nem hittek nekem meg nekem estek. mivel tv be láttam a nyilatkozatokat írásos formába egy nem mindenre kiterjedő cikket tudtam csak hozni.
Nem ezt mondják!
A meglévő dán tűzvezető rendszereikhez nincs illesztve, maga az ATMOS jól működik.
Ilyen alapon a "PZH sincs kész" mert nincs illesztve a magyar BMS-hez meg a Gidrános felderítő rendszerhez - de ez nem a PZH hibája.

Ha komplett rendszer vettek volna az ELBIT-től tűzelosztó központtal meg mindennel akkor nem lenne semmi gond. Onnantól, hogy többféle rendszert kell összefésülni akkor már minden rendszer problémás.

Nálunk talán könnyebb lenne a helyzet: E-lynx rádiók, Skylark drónok meg várhatóan egyszer rendszerbe kerülő PULS mind ELBIT termékek. Sőt, aGidrán alapú felderítőket fejlesztő PRO-PATRIA is egy Elbit tulajdonú cég. Meg lehetne hozzájuk venni az ELBIT saját tűzvezető rendszerét és akkor gond nélkül működne az egész.
A PZH meg az ATMOS amúgy is külön dandárokban lenne, nem igazán kell hogy együttműködjenek.
Komplett tűzéroszályokat kellene venni az ELBIT-től - "tokkal vonóval" és akkor simán működik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 519
113
Nem ezt mondják!
A meglévő dán tűzvezető rendszereikhez nincs illesztve, maga az ATMOS jól működik.
Ilyen alapon a "PZH sincs kész" mert nincs illesztve a magyar BMS-hez meg a Gidrános felderítő rendszerhez - de ez nem a PZH hibája.

Ha komplett rendszer vettek volna az ELBIT-től tűzelosztó központtal meg mindennel akkor nem lenne semmi gond. Onnantól, hogy többféle rendszert kell összefésülni akkor már minden rendszer problémás.

Nálunk talán könnyebb lenne a helyzet: E-lynx rádiók, Skylark drónok meg várhatóan egyszer rendszerbe kerülő PULS mind ELBIT termékek. Sőt, a PRO-PATRIA is egy Elbit tulajdonú cég. Meg lehetne hozzájuk venni az ELBIT saját tűzvezető rendszerét és akkor gond nélkül működne az egész.
A PZH meg az ATMOS amúgy is külön dandárokban lenne, nem igazán kell hogy együttműködjenek.
Komplett tűzéroszályokat kellene venni az ELBIT-től - "tokkal vonóval" és akkor simán működik.
Az ATMOS-t is hozzá kéne ugyan úgy illeszteni a tűzvezetéshez (meg az se lenne baj, ha azonos szoftver futna rajta mint a PZH-n azonos kezelőfelülettel )
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Az ATMOS-t is hozzá kéne ugyan úgy illeszteni a tűzvezetéshez (meg az se lenne baj, ha azonos szoftver futna rajta mint a PZH-n azonos kezelőfelülettel )
Kérdés: milyen szinten?
Mert (ha jól értem) van a tüzérosztálynak egy saját tűzvezető rendszer (Egy konténer, amibe befutnak cél infók és kimennek az egyes lövegekhez a tűzfeladatok: ide lőjjél ennyit ilyen gránáttal lehetőleg ekkor - ilyesmi)
Ezzel már van egy kész képesség. Ezt jöhetne az ELBIT-től a lövegekkel együtt - felesleges pl. KMW tűzvezető konténert bele erőltetni sok éves drága fejlesztő munkával.
Az osztály tűzvezető (példánál maradva ELBIT gyártású) rendszere nyilván fölfelé is kell tudjon kommunikálni: jelenteni és cél infókat kapni mondjuk a "nagy drónos" repülő századtól vagy tök más alakulattól. Na, ez már tényleg igényel integrációt és sok munkát.
De a tűzéroszályon belül érdemesebb löveg gyártó rendszerét alkalmazni - PZH-k is KMW-jét használják ha jól tudom...

Amúgy az ELBIT-nek előbb elhiszem hogy bármit is tényleg integrál mint az RM-nek (ha HX3 löveg lenne). :p
Izraeliek arról híresek, hogy bármit összevarrnak bármivel - még régi szovjet technikát is fel tunningolják a nyugatival...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 519
113
Kérdés: milyen szinten?
Mert (ha jól értem) van a tüzérosztálynak egy saját tűzvezető rendszer (Egy konténer, amibe befutnak cél infók és kimennek az egyes lövegekhez a tűzfeladatok: ide lőjjél ennyit ilyen gránáttal lehetőleg ekkor - ilyesmi)
Ezzel már van egy kész képesség. Ezt jöhetne az ELBIT-től a lövegekkel együtt - felesleges pl. KMW tűzvezető konténert bele erőltetni sok éves drága fejlesztő munkával.
Az osztály tűzvezető (példánál maradva ELBIT gyártású) rendszere nyilván fölfelé is kell tudjon kommunikálni: jelenteni és cél infókat kapni mondjuk a "nagy drónos" repülő századtól vagy tök más alakulattól. Na, ez már tényleg igényel integrációt és sok munkát.
De a tűzéroszályon belül érdemesebb löveg gyártó rendszerét alkalmazni - PZH-k is KMW-jét használják ha jól tudom...

Amúgy az ELBIT-nek előbb elhiszem hogy bármit is tényleg integrál mint az RM-nek (ha HX3 löveg lenne). :p
Izraeliek arról híresek, hogy bármit összevarrnak bármivel - még régi szovjet technikát is...
Kicsit meg vagy keveredve a szoftverek alkalmazását illetően. A lengyeleknek pl minden gépén a Topaz fut és nem véletlenül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Kicsit meg vagy keveredve a szoftverek alkalmazását illetően. A lengyeleknek pl minden gépén a Topaz fut és nem véletlenül.
Nálunk meg mindenhol a saját szoftver fog futni - ha KMW a tűzvezető konténer, ha ELBIT?
Jól áll ez a szoftverfejlesztés?

Mindenesetre nem az ATMOS hibája lesz ha a saját szoftverünk miatt nem fog egy rendszerként működni a tüzérosztály.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
A konténerben laptopok vannak. Meg a gépekben is konkrétan. Kb Windows fut alattuk. Meg kell csinálni az integrációt és kész.
Akkor bármit veszünk, azt úgyis kell integrálni a saját rendszerhez.
Ebből nem következik hogy az "ATMOS nincs kész" - ahogy Szittya mondta.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 801
113
Lehet BMS szinten integrálni és lehet rendszer szinten is.
Én tüzérségi eszközt rendszer szinten integrálnék azonos kezelőfelület és kiképzés miatt.
Tehát a löveg számítógépén is a saját szoftver futna?
Az elég komoly és kockázatos belenyúlásnak tűnik...én nem kockáztatnám meg azt, hogy maga löveg ne működjön jól. Lehet hogy emiatt évekig állna a garázsban az összes löveg mert mi elkezdtük berhelni - ahogy tüzérségi felderítő Gidránok példája mutatja. A gyártó sem biztos hogy hagyná ez ilyen szintű belenyúlás illetve támadási felület lenne: minden amúgy garanciális javítás erre fogva ne csináljanak meg. Van elég problémás rendszerünk így is.
Inkább egy szinttel magasabban integrálnám a tűzvezető rendszerünkbe az ATMOS-t - az kisebb kockázat...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 519
113
Tehát a löveg számítógépén is a saját szoftver futna?
Az elég komoly és kockázatos belenyúlásnak tűnik...én nem kockáztatnám meg azt, hogy maga löveg ne működjön jól. Lehet hogy emiatt évekig állna a garázsban az összes löveg mert mi elkezdtük berhelni - ahogy tüzérségi felderítő Gidránok példája mutatja. A gyártó sem biztos hogy hagyná ez ilyen szintű belenyúlás illetve támadási felület lenne: minden amúgy garanciális javítás erre fogva ne csináljanak meg. Van elég problémás rendszerünk így is.
Inkább egy szinttel magasabban integrálnám a tűzvezető rendszerünkbe az ATMOS-t - az kisebb kockázat...
Löveg szinten egységesített UI kell csak. Tűzvezető központoknak kell azonos szoftver és BMS kompatibilitás.