Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
tyvb4xkocpaj1kh17yxd.jpg


 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 191
3 467
113
https://m.origo.hu/gazdasag/20200114-afrika-autoipari-beruhazasok.html
"Egyre több nagy autógyártó cég lát hatalmas növekedési potenciált Afrikában. Köztük a Volkswagen, a Nissan és a Toyota. A német konszern már idén novemberben átadhatja új üzemét Ghánában, hasonló terveket dédelget a Toyota, és ebben az évben még a Nissan is belefoghat egy saját gyártóbázis létrehozásába az országban."
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Lemerülésig vezettek hat elektromos autót (Tesla Model 3, Audi e-tron, Jaguar I-Pace, Nissan Leaf, Kia e-Niro, Mercedes EQC), és megnézték, hogy mi történik amikor kifogy a szufla...

 
M

molnibalage

Guest
Lemerülésig vezettek hat elektromos autót (Tesla Model 3, Audi e-tron, Jaguar I-Pace, Nissan Leaf, Kia e-Niro, Mercedes EQC), és megnézték, hogy mi történik amikor kifogy a szufla...

Aki nem bírja kivárni, a lényeg már 7:17-től. 35 ezer fontba kerülő kocsi. Ej...
A többi meg 8:50-től. Még nagyobb ej...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Na kinek mik a meglátásai?

Ez a Pözsó egy romhalmaz. Ha gonosz akarok lenni gyári állapotban van. :D

Alul orrán szájján dől az olaj, amit sanszosan jó ideje nem is cseréltek. Jó esetben csak a tömítés cseres vagy 5 éve, rossz esetben az egész motor kukaérett. az elejét biztos megtörték, aztán osszegányolták, a tulajnak arra se volt igénye hogy lefényeztesse, ami sejteti milyen általánosan szar állapotban lehet a kocsi egyébként is. A futómű gondolom hasonló állapotban van, azt csak egy pillanatra látni, potkereket egy madzag tartja. Alvázon mindenütt rozsdafoltok ott is ahol annyira nem kellene, valszeg német import volt.

Gondolom lelakott melós kocsi lehetett németben amit néhány török hajtott rommá, aztán pár éve be hoztak egy kőműves brigád nyuszibuszának, semmi karbantartást nem kapott és most hogy kilehelné végre a lelkét próbálják elpasszolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and therob

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Ez a Pözsó egy romhalmaz. Ha gonosz akarok lenni gyári állapotban van. :D

Alul orrán szájján dől az olaj, amit sanszosan jó ideje nem is cseréltek. Jó esetben csak a tömítés cseres vagy 5 éve, rossz esetben az egész motor kukaérett. az elejét biztos megtörték, aztán osszegányolták, a tulajnak arra se volt igénye hogy lefényeztesse, ami sejteti milyen általánosan szar állapotban lehet a kocsi egyébként is. A futómű gondolom hasonló állapotban van, azt csak egy pillanatra látni, potkereket egy madzag tartja. Alvázon mindenütt rozsdafoltok ott is ahol annyira nem kellene, valszeg német import volt.

Gondolom lelakott melós kocsi lehetett németben amit néhány török hajtott rommá, aztán pár éve be hoztak egy kőműves brigád nyuszibuszának, semmi karbantartást nem kapott és most hogy kilehelné végre a lelkét próbálják elpasszolni.
Szerintem ez a kocsi egy többszörös balesetben vett részt, méghozzá középen volt.
A légzsák elpukkant. Az eleje nem csak külsőleg tört össze, hanem motor is be volt nyomva. Ez a motortérben látható deformálódott alu csövön is látszik. Meg a motorház tető kitámasztó tartó "merevítőn", ami a csomópontjaiban kezdett rozsdásodni. Valószínűleg a deformáció során lepattan a festék.
Az alján többféle folyás is van. Nekem a tippem hűtő "víz" és olaj is. Hátul valószínűleg a pótkerék tartó is azért hiányzik, mert hatulröl is törve lett. A csomagtér lemeze az illesztéseknél szarrá rozsdált. A jobb oldali kerékjárati ív biztosan nem eredeti.
A hátsó rugók nem párban lettek cserélve. Hátul vagy az üzemanyag, de rosszabb esetben a fékfolyadék van a hátsó hídon. (mondjuk egyik sem jelent jót az álmos könyvek szerint).
Én mondjuk ezt a "gépet" a műhelyből nem engedném ki rendszámmal.... Hogy 1,5M-ót nem ér az hétszentség! Gazdasági totálkár.
 
M

molnibalage

Guest
Asszem posztolták már. Viszont a legvége kicsit muris.

Véleményünk szerint ez a hír azért is pozitív, mert azt sugallja, hogy az összefogásban részt vevő szereplők most már úgy látják, hogy van akkora kereslet az általuk kínált szolgáltatásra, hogy azért bátran kérhetnek jóval magasabb árat is. Azt pedig majd a vásárlók eldöntik, hogy útjaik során kifizetik ezt a magasabb árat a rövid töltési időért cserébe, vagy lassabb, viszont jóval olcsóbb töltési módot választanak helyette.

Vagy nem...
Esetleg arról van szó, hogy mivel ilyen kapacitású gyorstöltésnél monopol helyzet van, akkor az értelmezhető megtérülési időhöz ennyit kérnek. Aztán a villanyos sofőr vagy kinyögi ezt...
...vagy most derül ki, hogy mennyire elszámították magukat...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 819
113
Beindult végre az elektromos roller pogrom.

"Az elhagyott és talált rollereket Budapest Főváros VII. Kerület Erzsébetváros Jegyzője talált tárgyként tartja nyilván, és a jogosult jelentkezéséig gondoskodik az őrzéséről."

https://erzsebetvaros.hu/fooldal/ma...D6_O_sFDT3rhXoLU_2N3FTBA2e02fA86AgGgQLZmENTQY
Pénteken láttam, hogy valami agyhalott idióta momentán az Alagútnál félúton az amúgy sem széles gyalogos járda közepén hagyta azt a zöld poklot. Én szerintem azt az embert a rollerjával együtt dobtam volna a Dunába, hogy vigyen el Darwin ha ennyire idióta vagy
 
M

molnibalage

Guest
Pénteken láttam, hogy valami agyhalott idióta momentán az Alagútnál félúton az amúgy sem széles gyalogos járda közepén hagyta azt a zöld poklot. Én szerintem azt az embert a rollerjával együtt dobtam volna a Dunába, hogy vigyen el Darwin ha ennyire idióta vagy
A városon át bringáva orbitálisan nagy szórással látni, hogy ki és hogyan teszi le ezeket. Van, amikor látom, hogy a hidak két hídfőjénél a széles járda "öbölnél" van letéve. Senkit nem zavar. De olyat is láttam, hogy a Lánchíd szűk részét volt lekúrva az út közepén vagy egy széles járda közepén.

Tényleg nem értem azok lelki világát, akik annyira nem képesek, hogy ott tegyék le, ami egy járda vagy bármi azon terület része, ahol kvázi nincs forgalom. Aki ennyire barom, az ég rollert se vezessen. Max áramot.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Ezek annyira olcsok hogy csak ugy otthagyjak oket valahol es el se lopja senki? Vagy mi ebben csavar?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ezek annyira olcsok hogy csak ugy otthagyjak oket valahol es el se lopja senki? Vagy mi ebben csavar?

Ezek bérelhetőek, sok városból kitiltották mivel ész nélkül vezeti + szanaszét hagyja a parasztja, meg amennyire tudom masszívan veszteséges az összes cég ami ezeket üzemelteti, csak a sok hurráoptimista zöld önti a részvényeikbe a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz