1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Autó-motor, elektromos járművek, közlekedés

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2018. február 9..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

2. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Amúgy nem egy rossz ajánlat az alapmotorral sem, de ez hol coupé..? ;)

Hát nem tudom, nekem az új Mercik belső tere túlzottan giccses, már szemet bántó.

misinator and bartinieffektus like this.
  3. Veér István

Veér István Well-Known Member

De mennyi park meg vendéglő lenne ott, ha kitiltanák az autókat!!!!44!! Adjuk vissza a belvárost a belvárosiaknak!

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...nagy-britannia-egyesult-kiralysag.709058.html

Segítek, ezek a törékeny ökoszisztémák azért forgalmasak, menők, felkapottak, mert oda vannak kényszerítve az emberek, többnyire a munkájuk miatt, és épp ezért van dugó, autósforgalom, de lehetne kerékpáros forgalom, és kerékpáros dugó is, ha csak azzal lehetne menni. Odamenni felesleges. Viszont ha a csudaméretgazaságos irodaközpontokat távmunkára alakítjuk, úgy a személyes mobilitáshoz még fontosabb lesz az autó, mert a tömegközlekedési infrastruktúra egyszerűen csak az ilyen erőltetett centralizáció kiszolgálására alkalmas, a diverz elosztott igényekhez simán túl költséges fenntartani megfelelő szolgáltatás minőség mellett.

nyugger, bartinieffektus and zeal like this.
  4. Kurfürst

Az nekem sem tetszik, a régiek legalább szép, kissé unalmas konzervatív design volt. De ha ezt nem nézem, hanem hogy van egy igényes de legalábbis drágának ható beltér akkor nem rossz.

Más kérdés hogy a CLA azért egy olcsósított Merci így is, az úttartása meg egy fosostalicskáé.

5. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Azért írtam csövest, mert az alapmodell az, konkrétan az előző generációs Vitara középkonzoljából van összelegózva a műszerfal és olyan alapfunkciók hiányoznak, mint a fűtött tükrök, vagy infotainment... amik nélkül tavaly már nem lehetett Suzukit sem kapni.
    Hogy visszavigyék hibridesítés után az árát a tavalyi szintre kettőt kellett visszalépniük felszereltségben... mindezt egy értelmetlen jogi hercehurca miatt, mert a Co2 rossz. Csak ott kezdődnek a bajok, hogy pl. egy felnőtt ember átlagban 1,4kg Co2-t lélegzik ki naponta.

Tudom mit kapok 11 millióért, pl. egy Full extrás plug-in hibrid Subaru Impreza-t amivel ugyanúgy megvannak a zöldrendszámos előnyök, de azért ott figyel benne egy 2 literes szívómotor ami elvisz a világ végéig meg vissza.

Kurfürst likes this.
  6. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Talána GLC az amire azt mondanám, hogy ok.

7. Veér István

Vagy egy Alfa Guilia-t közepes felszereltséggel a rendes motorral (Benzin, sor 4, turbó, 8 sebességes duplakuplungos automata váltó. Az alapmotorral 10M alatt van, de az egy erőtlen diesel, kézi váltóval. A V6-os ára pedig borsos). És az nem borítja fel a bólyákat egy rénszarvas kikerülő manővernél, mint az CLA (de drágább is, és icipicit nagyobb).

fip7 and misinator like this.
  8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ja értem. Autósokat "szivatják", mert egy hétvégén le volt zárva próba jelleggel a rakpart és dugó sem volt. Az megvan, hogy az év többi napján az autóforgalom szopatja a többséget, aki nem azt használja? Mert a számok szerint a városban közlekedők számszerű kisebbsége teszi ezt autóval.

Majd, ha nem születnek kell lassan egyes utak túlsó felére, akkor majd szerintem térjünk vissza erre a ki-kit szivat dologra. Főleg, hogy a szálló por és légszennyezés sem a gyalogos és kerékpáros forgalom miatt van.

1. Májusban volt a lezárás.
    2. Mitől annyiban más a hétvégi forgalmi terhelés..?
    A retardképű hülyegyerek beszólás meg annak fényében elég "mókás" személyeskedés, hogy az arcodat te még nem adtad semmihez. Szóval más kinézete alapján ítélni. Vastaps...

9. Veér István

Engem nem bántottál meg. Én mondjuk kedvelem a kis Swifteket, kölyök koromban is olyanunk volt, az újak pedig vidám vagány kis kocsik, kellemesen dinamikusak az árukhoz képest. Nekem kicsit túl fiatalosak már.

10. Kurfürst

Májusban mindenki otthon rohadt a COVID és/vagy a szar idő miatt, most mindenki aki tehette / még teheti lehúzott a balcsira áztatni magát. Ezek meg lementek a rakpartra brahiból, ahogy augusztus 20-án is lemennek a tömegek megnézni a repcsiket és vesznek egy 1000 forintos limonádét, aztán amikor elfogyott a perec és az újdonság, hazamennek. Eddig oké, de a közúthálózat vagy épp a hidak nem arra vannak, hogy néhány unatkozó hippi, füves srác, bölcsészcsaj vagy deszkás hülyegyerek rendszeresen ott hesszeljen. Erre ott van játszótér, sétány, hippikocsma, deszkáspálya, egyébként pont egy emelettel feljebb.

A másik része pedig - nem mindenkinek van rá igénye, belső késztetése hogy egy szelfibottal nyomassa magát és az őt tüntetőleg körbebicikliző kerékpáros spannjait a jutyúbon, ahogy éppen megmenti a bolygót és ‘visszafoglalja’ azt, ami sosem volt az övé, ráadasul mindezt valami szar minimálzörejre, de ez talán ez nem is annyira baj. :D

Magyarán: gány emberek gány zenére nyomják a virtue signallingot, közben más faszával verve a csalánt, köszönjük, nem kérjük többet.

fip7, nyugger, misinator and 4 others like this.
  11. molnibalage

Ja értem.

Más ember orra alá füstölni kocsival az nem más faszával verni a csalánt ezek szerint...
    Vagy amikor autósok egy része ráhajt a buszsávra, mert a haladás az jár az sem...
    Vagy a kisebbség igényei szerint tervezik a várost, de még a közlekedést is... Lásd buszsáv kérdése a Hegyalja úton.

12. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Figyelembe véve, hogy a bicikliző ember több Co2-t termel, mint a villamoson ülő, ezért természetvédelmi adót kellene kivetni a kerékpárokra, valamint kötelezővé kellene tenni a központilag ellenőrzött km mérők használatát.

bartinieffektus likes this.
  13. Veér István

Ez továbbra is 1000 módon bele van árazva az autósok sarcolásába. Ha rosszul, mert nem elégé, azt elfogadom, mint érvet. Ezek viszont ingyen akarják elfoglalni a nem nekik (nem erre a célre, de amúgy nekik is) épített infrastruktúrát. 0 < X (mostani sarc) <= Y (hipotetikus fair sarc)

14. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

Ott, hogy nem lehet hátul normálisan elférni :)

Kurfürst, zeal and Veér István like this.
  15. Veér István

Amúgy vitaindítónak elfogadható lenne ez a kezdeményezés, ha a bringások nem tolnák olyan agresszívan a retorikát, mint az autósok suttyó része általában az ellenvonalat. Youtube komment színvonalra gondolok, itt elég civilizált a diskurzus.

A pesti rakpart még esetleg "rehabilitálható" lenne, mert ott van a Váci út, de a budai oldalon városszerkezetileg nem nélkülözhető egy viszonylag nagy kapacitású É-D irányú korridor. Nincs alternatívája. Amúgy amikor a rakpart rakpart volt, akkor is voltak, akik sírtak, hogy nem korzó?

16. molnibalage

Agresszív retorikát...? Folyamatosan a "bringások nem ismerik KRESZ-t", meg a "suttyó bringásköcsög" duma...

.azt valahogy mégsem ilyen videókkal van teli a YT, pedig azt is felveszi a menetrögzítő kamera...

Vagy lásd odafent a "retardképű hülyegyerek teker a rakparparton" sorokat.

Fogalmazzunk úgy, hogy a gépjármű használók egy részéből még azt sem nézem ki, hogy olvasni tud-e...
    Igen, egyes C kategóriás állampolgárokról beszélek.

Záróvonalat átlépő, szembe sávban, meg zebrán előző barmokkal van teli a videómegosztó. Bringást lassan nem látok rajtam kívül úton, mert nem mernek rámenni. Tegnap én is inkább bringaúton mentem a Budafoki helyett Kelenvölgy felé. Pedig csak 7 éve jártam rajta....

17. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Nos, akkor itt: tényleg szeretném, ha megértenétek, hogy

1.) az autózás nem jó, nem "normális", maximum "szükséges rossz";
    2.) csak tiltással szorítható vissza, mert a "nép" lustább, mint okos, és nem hajlandó önmérsékletet tanúsítani.

Ez ennyire egyszerű. Éppenséggel böhöm nagy szégyen, de ez van.

Csak gondoljatok a Demszky-karókra. Gyalogosként és bringásként is rohadtul utálom, de még mindig ott tartunk, hogy az emberek egy része a saját anyja sírjára is ráparkol, ha az nincs bekerítve. Ugyanígy: nem a bringasávtól van dugó, hanem a sok autótól. Ha 6 sáv lenne a Körúton, akkor is dugó lenne. Ezt kellene megérteni, nem többet. Ott nincs autó, ahonnan kitiltják.

18. Veér István

tény.

selection bias. Én látok elég hülye kerékpárost is. Az is selection bias, ez van.

Miért veszed magadra? Te voltál a videón? (költői kérdés. személyiségi jogi tanács: ha igen, akkor is mondd, hogy nem, itt senkinek semmi köze az arcképedhez.) Nem rosszabb megfogalmazás amúgy,mint ami tőled is általános.

Én azért összefutottam eggyel két napja a budai rakparton a "görzenál" mellett... 5 -mnyire a bringasávtól inkább a rakpart forgalmát tartotta fel.

bartinieffektus likes this.
  19. molnibalage

Látod, te is tolod a retorikát. A bringával közlekedők számottevő részének van jogsija is Pl. nekem is.
    Az, akit mind videón látunk gépjárművel, akkor bunkó, hülye, suttyó vagy csak feledékeny a KRESZ tekintetében? Aki mind bent ragad a kereszteződésben, mert belehajt, amikor tilos lenne? Az összes zebrán előző vezetőnél? Soroljam még?

Két sorral fentebb böfögsz - igen, az bizony böfögés - be olyat, hogy "tény". Hogy a bringások nem ismerik a KRESZ-t.
    Aztán még van képed ilyen kérdést feltenni, hogy mit veszem magamra a sztereotip általánosítást...? Az igen...
    És akkor még jössz a retorikával.
    Ne haragudj, de ehhez kurva vastag arcbőr kell.

Ez csak duma. Lényegében minden félkomolyabb kutatás kimutatta, hogy az valódi költsége a városi autózásnak nincs megfizetve...

20. Veér István

Azt kéne megérteni, hogy:

1. a világ nem csak Budapest belvárosa;
    2. az autózás jó, mert mobilitást ad az embereknek, ahogy a kerékpár is, csak alacsonyabb fokút, ahogy a lovaglás is jó, a repülés is jó, mert az utazás magában is tud jó lenni. A mértékletesség persze fontos, de sokaknak nem választás kérdése, hogy menniük kell-e. Az imádott túlpumpált városaitok miatt, amik a centralizált méretgazdaságos ipar externáliáit a társadalmon terítik szét, az autósok bűneként álcázva azt;
    3. nem tiltás kell, csak a szabályok betartatása, és betartható szabályok alkotása.
    4. Ha mindenki kerékpárral járna, akkor lenne kerékpárdugó a körúton, mert akkor az aszfaltozott sávot átalakítanák, mert úgysem kell ekkora, és legyen korzó, stb...

Amúgy a körúton folyton dugóról beszéltek, én amikor árra járok nem szokott dugó lenni. Ennyit számít, hogy nem ingázok a csordával, és csak akkor megyek be Mordorba, ha a szabad világ sorsa a tét.

Ezen oldal megosztása