Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 793
113
Ezt csak érdekességként:
114588277_3440736542644898_5717269189975007010_n.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szólj, ha ilyen üres a metro.

Mikor Viktorunk vonatozott egyet akkor is csak a testőrei meg a tv stáb volt rajta kivül a business kocsiban...
Ferenc testvér meg lezáratta a kis földalattit 2 órára mikor rajta utazott...
De a kis greta is megkapta a magáét a Deutsche Bahn-tól, mikor a komplett első osztályt lefoglalták neki, aztán nyomták a propaganda fotókat, hogy az ajtónál földön ülve utazik a bőröndjével...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Felfegyverkezve?
Ő jött felém bömbölve. Én megálltam, kitámasztottam és egy szó nélkül vettem elő a bringa láncot. Akkor hátrált meg. Nem mentem utána, ha ha érintés távba jött volna, akkor ütöttem volna.

Amikor visszaült, akkor röhögtem fel, hogy "mi van, hirtelen sürgős?".
Ezek szerint akkor egy toll is fegyver, ha leszúrok vele valakit? Akkor fel vagyok "fegyverkezve"...?
OMG...

Meg ne védje senki magát semmivel ezek szerint, mert végén még engem csuknak le..?
Az eszem megáll...

A jobb a békesség meg dumának jó, de láttad pl. a parasztot, aki buszsáv elé vágott be motorosnak.
Most akkor megint ott vagyunk, hogy a VÉDEKEZŐ felet a jog kb. ugyanúgy basztatja...?
Egyik kollégámat leültették, nem is olyan kevés időre, és még örült, hogy csak annyira, csak mert a másiknak jobb ügyvédre telt, és nem tudta egyértelműen bizonyítani a jogos védelmi helyzetet. Szóval ezzel vigyázz.
 
M

molnibalage

Guest
Egyik kollégámat leültették, nem is olyan kevés időre, és még örült, hogy csak annyira, csak mert a másiknak jobb ügyvédre telt, és nem tudta egyértelműen bizonyítani a jogos védelmi helyzetet. Szóval ezzel vigyázz.
Azóta nem volt ilyen. Bár egy köcsög után majdnem utánamentem, de aztán inkább letettem volna. Az szándékosan lekoccolta a bringámat oldalról. amikor hajtottam ki a Mester utcából a Petőfi hídra. Mert biztos "feltartottam" vagy fél másodperce, aztán nem is a hídra ment fel, hanem le jobbra. Megkérdeztem volna a büdös parasztjáról, hogy ezt mégis hogyan képzelte...

Ezek is biztos skizofrének és gyalogosnak képzelik magukat...

Az én véleményem az, hogy ideje lenne vérfürdőt rendezni. Az egy dolog, hogy valaki béna adott esetben az bocsánatos bűn, de amikor lassan ez lesz az általános, hogy talpó és énénénénénén...?
Ez mégis hogy a faszba képzelik...?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 700
113
Azóta nem volt ilyen. Bár egy köcsög után majdnem utánamentem, de aztán inkább letettem volna. Az szándékosan lekoccolta a bringámat oldalról. amikor hajtottam ki a Mester utcából a Petőfi hídra. Mert biztos "feltartottam" vagy fél másodperce, aztán nem is a hídra ment fel, hanem le jobbra. Megkérdeztem volna a büdös parasztjáról, hogy ezt mégis hogyan képzelte...

Ezek is biztos skizofrének és gyalogosnak képzelik magukat...

Az én véleményem az, hogy ideje lenne vérfürdőt rendezni. Az egy dolog, hogy valaki béna adott esetben az bocsánatos bűn, de amikor lassan ez lesz az általános, hogy talpó és énénénénénén...?
Ez mégis hogy a faszba képzelik...?

Molni, kezdek aggódni érted.
Mert most azt mondod, hogy kontroll alatt tartod a feszültséged konfliktusban:
Bár egy köcsög után majdnem utánamentem, de aztán inkább letettem volna
Ehhez képest fortyog benned a feszültség a végtelen ciklus miatt.
ideje lenne vérfürdőt rendezni.

Elég egy - számodra, vagy bárki számára - morálisan egyértelmű szituáció, hozzá a másik fél megerősítő ellenreakciója, s beindul megoldó program; a nyakára feszített kerékpárlánccal állítod meg a hibás agyi tevékenységet...
...aztán meg senki nem érti, hogy mi történt.
Majd bemondja a tévébe' a szomszéd, hogy:
- Pedig nagyon okos ember, meg olyan rendes; önszorgalomból óriási energiákat fektetett ismeretterjesztésre, nem is értem mi történt vele.
S azt hiszed, hogy ez veled nem történhet meg, mert ilyen csak a filmekben van:
https://port.hu/adatlap/film/tv/osszeomlas-falling-down/movie-8964


Bárkivel megtörténhet:
(Csakhogy ne egy forrást adjak meg)
http://nol.hu/archivum/archiv-61476-45559
https://index.hu/bulvar/bekattant11/
https://www.origo.hu/itthon/20040428kilenc.html

Ezúttal nincsenek hangulatjelek:
Nem viccelek.
(Te tudod, hogy csak egy kórházi sofőr vagyok, de 16 évig minden nap utazott velem egy igazságügyi neurológus, pszichiáter, s közben sokat beszélgettünk pl. ilyen témákról is)
 
M

molnibalage

Guest
Molni, kezdek aggódni érted.
Mert most azt mondod, hogy kontroll alatt tartod a feszültséged konfliktusban:
Lecsaptam a hülyét vagy sem? Nem. Megjegyzem neki gépjárműve van, amivel el is gázolhatott volna, ha nagyobb barom...

Elég egy - számodra, vagy bárki számára - morálisan egyértelmű szituáció, hozzá a másik fél megerősítő ellenreakciója, s beindul megoldó program; a nyakára feszített kerékpárlánccal állítod meg a hibás agyi tevékenységet...
...aztán meg senki nem érti, hogy mi történt.
Majd bemondja a tévébe' a szomszéd, hogy:
- Pedig nagyon okos ember, meg olyan rendes; önszorgalomból óriási energiákat fektetett ismeretterjesztésre, nem is értem mi történt vele.
S azt hiszed, hogy ez veled nem történhet meg, mert ilyen csak a filmekben van:
https://port.hu/adatlap/film/tv/osszeomlas-falling-down/movie-8964


Bárkivel megtörténhet:
(Csakhogy ne egy forrást adjak meg)
http://nol.hu/archivum/archiv-61476-45559
https://index.hu/bulvar/bekattant11/
https://www.origo.hu/itthon/20040428kilenc.html

Ezúttal nincsenek hangulatjelek:
Nem viccelek.
(Te tudod, hogy csak egy kórházi sofőr vagyok, de 16 évig minden nap utazott velem egy igazságügyi neurológus, pszichiáter, s közben sokat beszélgettünk pl. ilyen témákról is)
Bevallom ezt nem igazán értem. Én senki életét nem hoztam még veszélybe közlekedéssel soha. Mások meg járdára hajtanak fel, ledudálnak meg szándékosan fellöknek. És akkor az én lelki üdvömért aggódsz? Muris... Ja, nem... :(
 
M

molnibalage

Guest

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Bevallom ezt sem értem.
https://index.hu/video/2020/07/25/kamion_forgalom_nagyoroszi_2-es_fout/

Mert, OK, hogy Nagyoroszi ilyen, de akkor nem az összes környező település is?
Csak tök randomra ráklikkeltem az egyikre és lám...
https://www.google.hu/maps/@47.9298...4!1sQaR1999vePeR7ra4v6IOxQ!2e0!7i13312!8i6656

Nem világos számomra, hogy ilyen átmenő teherforgalmat miért engednek meg...
Mit keresnek erre? Erre való az autópálya és autóút...

Nincs alternatív útvonal. Az autópályához meg pénz kell, maxi sok. És ez az állpot évtizedek óta fennáll. Rétságon meg átmeny ugyanaz a kamiomennyiség, Szendehely/Katalinpusztát ne is említsem.
 
M

molnibalage

Guest
Nincs alternatív útvonal. Az autópályához meg pénz kell, maxi sok. És ez az állpot évtizedek óta fennáll. Rétságon meg átmeny ugyanaz a kamiomennyiség, Szendehely/Katalinpusztát ne is említsem.
Nem értem. Simán nem szabadna arra az útvonalra engedi őket. Nem az az egyetlen átkelő Szlovákia és Mo. között. Csak a célforgalmat engedjék arra és csá.
Menjenek át máshol. Miféle eljárás az, hogy a szent kapitalizmus oltárán lényegében településeket fő utcáját és az életét lehet közel lenullázni?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A világot megmentő elektromos autókhoz szükséges akkumulátorok gyártásához olyan mennyiségű ivóvíz minőségű vízre van szükség, amit Komárom ellátó rendszere nem bír, ezért...

http://www.kormanyhivatal.hu/download/7/b8/d5000/0131202035-47-kifügg.pdf#!DocumentBrowse

a tervezett tevékenység ellátásból származó környezeti hatások várhatóan jelentősek...
Tata és Tatabánya karsztvízbázisaiból naponta 10.000m3 víz juttatható el a komáromi ivóvízellátó rendszerbe...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nem értem. Simán nem szabadna arra az útvonalra engedi őket. Nem az az egyetlen átkelő Szlovákia és Mo. között. Csak a célforgalmat engedjék arra és csá.
Menjenek át máshol. Miféle eljárás az, hogy a szent kapitalizmus oltárán lényegében településeket fő utcáját és az életét lehet közel lenullázni?

Lehetőségek: Komáromi híd, Mária Valéria híd Esztergom, Letkési híd, Parasapuszta, Balassagyarmat. Mind után faluk/városok, mellékutak, sehol elkerülő. Magyaroszág szeretlek :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Lehetőségek: Komáromi híd, Mária Valéria híd Esztergom, Letkési híd, Parasapuszta, Balassagyarmat. Mind után faluk/városok, mellékutak, sehol elkerülő. Magyaroszág szeretlek :)

Itt elkerülőn rámegy a 13-ra onnan meg M1-re.
Csak a 13-as akkora kupac szar, hogy lassan terepjáró kell rá.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem világos számomra, hogy ilyen átmenő teherforgalmat miért engednek meg...
Mit keresnek erre? Erre való az autópálya és autóút...

Ez van, ha az autópálya csak Vácig tart. Budapestnek semmilyen normális északi összeköttetése nincs. Szlováki egy nagy nulla. Ha lengyelbe akarsz menni vagy kerülsz Bécs-Brno-Ostrava felé, vagy maradnak a főutak.
Nézd meg, mi a legkényelmesebb, általában leggyorsabb igaz nem a legrövidebb megoldás Pozsony és Kassa között. :)
 
M

molnibalage

Guest
Ez van, ha az autópálya csak Vácig tart. Budapestnek semmilyen normális északi összeköttetése nincs. Szlováki egy nagy nulla. Ha lengyelbe akarsz menni vagy kerülsz Bécs-Brno-Ostrava felé, vagy maradnak a főutak.
Nézd meg, mi a legkényelmesebb, általában leggyorsabb igaz nem a legrövidebb megoldás Pozsony és Kassa között. :)
Értem én, hogy nincs és kerülő, de akkor ez lényegében annak az elvnek a gyakorlati igazolása, hogy az emberek életminősége le van szarva, csak pörögjön a GDP?

Ez semmiben sem különbözik attól, hogy autópályát vezetnek be Bp-re át át rajta, csak a lépték más, de a falu számára ez kvázi ugyanaz...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 115
113
Ez van, ha az autópálya csak Vácig tart. Budapestnek semmilyen normális északi összeköttetése nincs. Szlováki egy nagy nulla. Ha lengyelbe akarsz menni vagy kerülsz Bécs-Brno-Ostrava felé, vagy maradnak a főutak.
Nézd meg, mi a legkényelmesebb, általában leggyorsabb igaz nem a legrövidebb megoldás Pozsony és Kassa között. :)
Mikor pár évente ki szoktunk menni Krakkóba akkor a Tátrában kanyargó főutaktól a Jóisten mentsen meg. Nem elég, hogy rendre kanyarognak mindenfele, de elég nagy a kamionforgalom is rajta aztán ha egy Pawel vagy Juszuf mögé bekerülsz akkor ott is maradsz, mert előzni kb lehetetlen. Vagy ha van is egy rövid egyenes szakasz akkor rögtön ott is a falu tábla és vagy 90-100-al berongyolsz az előzést befejezve reménykedve, hogy a rend éber őrei nincsenek szolgálatban vagy ez van jeligével totyogsz mögötte. Röhej, de a majd kétszer olyan hosszú Pozsony-Brno-Ostrava-Katowice útvonal talán egy órával ha több időben mint keresztül Szlovákián és nem is kapsz ideggörcsöt a 82. kamion mögött. Ja meg van valami perverziójuk a szlovákoknak, hogy juszt se nem írják ki merre vagy egyáltalán milyen távolságra van a határ. Így volt az első alkalommal Zakopaneból hazafele a Sahy avagy ismertebb nevén Ipolyság (persze az is csak ott helyben volt magyarul kiírva) irányt követve reménykedtem már a vaksötétben, hogy jófele megyek. Mindenesetre a Rzeczpospolita Polska illetve a Magyarország tábláknak annyira még nem örültem, mint a tótokon végigérve :D
 
  • Tetszik
Reactions: papi

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 219
113
Mikor pár évente ki szoktunk menni Krakkóba akkor a Tátrában kanyargó főutaktól a Jóisten mentsen meg. Nem elég, hogy rendre kanyarognak mindenfele, de elég nagy a kamionforgalom is rajta aztán ha egy Pawel vagy Juszuf mögé bekerülsz akkor ott is maradsz, mert előzni kb lehetetlen. Vagy ha van is egy rövid egyenes szakasz akkor rögtön ott is a falu tábla és vagy 90-100-al berongyolsz az előzést befejezve reménykedve, hogy a rend éber őrei nincsenek szolgálatban vagy ez van jeligével totyogsz mögötte.

+1

Az talán a legszarabb útvonal amin mentem, röhej hogy észak-dél irányban a szlovákoknak gyakorlatilag semmilyen normális útvonala nincsen. Az utak állapota is borzalmas, óriási kátyúk mindenhol.

A Tátra szakas pedig pontosan olyan amilyennek mondod, biztonságosan előzni gyakorlatilag lehetetlen és kurva sok a kamion.
A helyi szlovákokat mindez nem zavarja nagyon, kettesével előznek olyan helyeken ahol lutri hogy jön-e szembe valami és elmebeteg módjára nyomják neki. Lengyelországba átérni kész felüdülés.
 
  • Tetszik
Reactions: papi and nyugger
T

torsen

Guest
Ez van, ha az autópálya csak Vácig tart. Budapestnek semmilyen normális északi összeköttetése nincs. Szlováki egy nagy nulla. Ha lengyelbe akarsz menni vagy kerülsz Bécs-Brno-Ostrava felé, vagy maradnak a főutak.
Nézd meg, mi a legkényelmesebb, általában leggyorsabb igaz nem a legrövidebb megoldás Pozsony és Kassa között. :)

M15-M1-M3? Volt egyszer egy hír is arról, hogy Slovan szurkolók szétvertek egy miskolci benzinkutat útban Kassa felé.
 
  • Tetszik
Reactions: papi