Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
A H autó kapcsán azért nem bír magával András, tolt egy ilyen kommentet.

.

Az kemény.

Azt nem értem, hogy ha már érvelni próbál, akkor azt miért nem számokkal és miért nevetségesen érzelmi alapon csinálja... Mennyi villanyautó volt világszerte és itthon 2007 táján, amikor még csak a T. Roadster volt, ami egyértelműen luxustermék? Ja, hogy kb. 0 vagy tényleg nulla. Na mennyi ma a világon a hidrogénes autók elterjedtsége? Pontosan annyi, mint 2007-ben a villanyautóé volt. Semmi. Nem létező autóhoz hova építsen töltőhálózatot bárki? Ahogy itthon is lett vilannyautó szépen, lassan azon helyekre elkezdték letenni, ahol ez műszakilag nem volt nagy truváj.

Az okot össze tetszik keverni az okozattal. Nem azért nem terjed a H cellás megoldás, mert nincs töltési lehetőség. Szimplán nem is gyártanak ilyet még úgy igazából. Amit gyártanak is olyan drága jelenleg, hogy kb. techsznobok veszik hobbiból a gyakorlatilag luxusautó árú járműveket. Mint a villanyautót, mert különbség nincs akárhogy is próbálja erőlködve beállítani a helyzetet másnak, kivéve, ha igen erős kompromisszumokat köt hosszútávú autózás terén. Ez van ma összes. A gyártási mennyiség mikroszkóp alatt talán kivehető a globális mennyiséghez képest.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fuel_cell_vehicles#Cars

Ma a villanyautó már azért vonalvastagságnyi a statisztikában, a H cella itt sincs. Azt meg felesleges tényként leírni, hogy mennyi H töltő lesz 2030-ban úgy, hogy nincs minta, amiből lehetne akár merészen extrapolálni. A villámtöltőknél bejött ez? Ja, nem...


Nézzük meg a helyzetet számokban. Benzinkútból van kb. 2100 db.
https://hirlevel.egov.hu/2017/04/10/interaktiv-terkepen-az-orszag-benzinkuthalozata/
http://www.ksh.hu/docs/hun/xtabla/jelszall/tabljsz09_02_25.html

Személyautóból évente nő kb. 100k-val az állomány, az most kb. 3,5 millió.
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_ode006b.html

3,5M/2100 = 1666 jármű / töltőhely

A technológia szerencsés vonása, hogy a töltési sebesség minden kútnál azonos és kicsi, a tároló kapacitás az, ami a forgalom helyétől függően változik, ahogy a kútfejek száma. Ezért lehet ilyen megdöbbentően magas az egy kútra eső jármű mennyiség aránya, mert a töltés 5 perc alatt lezavarható.

Namármost a villanytöltés ideje alsó hangon 10-szer több még úgy is, hogy csak 80%-ra tölt az ember 85 kWh-t. Mivel a videóban villámtöltő szót emelte ki, ezért csak arra végzem el a számítást.
10000 db villanyautó / 45 db töltő* = 222 jármű / töltőhely

*Ennyi 50kW teljesítményt elérő töltőt találtam nagyságrendileg, de összesen több száz ponton van töltő, csak hát az a fránya technika, az olcsó töltő lassan tölt. Ja hogy ez az "olcsóság" ára. Ki hogy árazza be szabad/munkaidő kiesését... Csak nem arról van szó, hogy akkor a technológiának alapvető korlátai vannak, amit idővel meg kell fizetni? És ez ellen tetszik tiltakozni, hogy nem hajlandó 80 Ft/kWh felett fizetni? Ej...

Az ön "problémája" az, hogy oda teszik ezeket, ahol fizetőképes kereslet van, ahol van elég gazdag techsznob, akiknek telik erre a hobbira, mert mondjuk Pateronon is megfinanszírozzák. Ja, hogy ez nem az ország keleti része. A fenti szám az mutatja, hogy hiába relatíve magas az ellátottság, az abszolút kereslet kis mértéke és az ország gazdasági szerkezete miatt egyes területekre nem teszik le. Tehát akkor most akkor döntse már el, hogy akar villanyautózni vagy sem, mert ez így kezd paródiába átmenni. A valós költségeit ki kell fizetni annak, ha villámtöltőkkel akarja teli szórják az országot. Ezzel az a baj, hogy a meglevő hálózatokat nem arra méretezték, hogy ezekkel teli szórják és trafó kell, ami drága, ahogy maga a töltő sem két fillér.

Ha autópályák mellé akar, akkor még parazita sem lehet egy nagyobb település celláján, mert az nincs. Tehát, ha arról álmodik, hogy legyen villámtöltő és valóban "villám" (1 óra) alatt töltsön még akkor is, ha beesik egy másik villanyautós sznob és ne 2 óra legyen a töltés, akkor már ottan vagyunk, hogy igen masszív beruházási költség van úgy hogy a megtérüléshez annyi villanyautó kéne, hogy az a láthatáron nincs. Lásd előző komment. mindezt úgy, hogy fizetőképes kereslet sehol, csak ennek is - már elnézést - cseszik utána számolni.

Gazdaságilag nincs racionalitása annak, hogy letegyenek 10M Ft-os nagyságrendben levő töltőt (ön mondta az árát emlékeim szerint), ami évente ma használnának kb. 300-400 alkalommal jelenleg mikor az emberi megtérüléshez két nagyságrenddel több kéne. Vagy kifizeti korai beszállóként ezt az árat? Ja, hogy azt nem akarja. Vastaps.

Szóval értem én, hogy önnek szívének kedves hobbi ez, de akkor döntse el, hogy mennyit szán rá és a igen erős propaganda duma mellett hogy ez milyen jó hogyan volt batárósága benyögni olyat, hogy akkor 80 Ft/kWh árat szán erre. Ez nem kívánságműsor. A benzin ára sem az. A villámtöltőt akar emberi sűrűségben, akkor ne legyenek ilyen nevetséges elvárásai az árral.

Amikor az autózás indult az is úgy volt, hogy az ember vitte magával kannában a benzint. Persze nem tud az ember magával vinni 600 kg akksit. Pech, ez a technológia ilyen és akkor lesz majd jobb infrastruktúra, ha lesz rá fizetőképes kereslet. Az meg nem a teljes személyautó flotta 0,28%-át kivetető aránynál lesz, hanem mondjuk amikor már legalább 5%. Az meg külön vicc, hogy még támogatás is van. Melyik benzinkútnak van állami támogatása?

Szóval nem az irreális vágyak mozgatják a világot, hiába is magyarázom ezt már többedjére. Az egészséges optimizmus jó dolog, de az agyatlan rajongás és elvárás az már nem.

Ha szemét akarnék lenni láthatólag azért nem gondolkozik az ipse, mert anno az Apple felé volt ekkora fan. Most új ikonja van a villanyautó. Egyszer talán ebből is kiábrándul, amikor valós költségei látszanak majd....

Molni, bármennyit is erőlködsz a villanyautózás ellen, ha akarod, ha nem, már ráállt az összes gyártó. Nézd meg csak itt nálunk, már két koreai világcég is nyitott aksigyárat és nem is akármilyet.
Ma még tényleg csak a tehetősebbek vehetik meg, de pár év és a magyar középosztály is venni fogja.
Töltőhálózat: most építettek egy elektromos töltőt ahhoz a bevásárlóközponthoz, ahova szoktam járni. Ha elektromos autóm lenne, akkor nemcsak pénzt, hanem időt is spórólnék, mert meglenne a "tankolás", miközben bevásárolok.
Az ország lakosságának az 54%-a meg még mindig házban lakik, ahol szintén töltheti a kocsiját, ismét csak időt spórolva, hisz nem kell elugorjon tankolni.
Igen, a hálózatot kell fejleszteni, de a több bevételből erre is jut majd.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Neharagudj de a villanyautózás egy látszatzöld történet.

Nem teljesen úgy szennyezi a környezetet mint a belsőégésű motorok, nincs is még róla annyiszor szó, de ez ugyanúgy nem környezetbarát.
A villamos energiát elő kell állítani.
Atomenergia:nem környezetkímélő. Főleg egy csernobol, vagy fukusima után nehéz védeni.
Szénerőművek: nem kell részletezni.
Napelem:pont mostanában merül fel az elhasználósott napelemekkel nem tudják mit fognak kezdeni. Nincs még meg a megfelelő bevállt technológia.
Vizi erőművek a környezetüket, élővilágát teszik álltalábn tönkre, vagy legalábbis rongálják.

Az elektromos autók akkumulátorait kb 150000 km után cserélni kell. És az aksik is igencsak környezetszennyezőek.

Teljesen nem értem miért is zöld autók ezek.o_O

Az pedig hog HA stílusa, mondanivalója másokat is idegesít, nem csodálom.:D

De az atom nagyon is környezetkímélő, ennélfogva meg az elektromos autózás is jóval környezetkímélőbb lenne, mint a hagyományos.
Az akukat meg nem szemétdombra szokás dobni, hanem újrahasznosítóba.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Crusader

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Nem iróniának szántam. Egy ismerősöm aki van olyan szerencsés és évente eljut a csendes óceánra horgászni, mesélte hogy fukusima óta mérik a sugárzását a kifogott halknak, és az drasztikusan megnőtt. Nem is eszik meg. Visszadobják.
Ha nem igaz elnézést.

Ez szerintem városi legenda.
Én mostanság is szoktam venni csendes óceánból fogott halat, nem hinném, hogy árulhatnák, ha gond lenne a sugárszennyezettségével.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Azért én nyugatnak tartom Magyarországot, ha kicsit keletebbre is van! ;):D

Vagy 8 éve felszállt Nyíregyházán egy idősebb brit házaspár az IC-re és a férj azt mondta, hogy " Finally, this is Europe." (vagy vmi ilyesmi).
Szerencsétlenek 2 hetet sz**tak Ukrajnában, mire eljutottak a Krímről Záhonyig tömegközlekedéssel(, majd a jó öreg rozsdás személyvonattal Nyíregyházára)...

az utóbbi 2 hét alatt 800 Km-t villanyoztam.

Tavaly én két nap alatt lenyomtam Tatabánya-Hódmezővásárhely-Kisvárda-Ungvár-Kisvárda-Sopron-Tatabánya körutat, de nem tudom mi köze van ennek ahhoz, hogy dízellel járok...

Villany jelenleg jó a városi minyonoknak, akik a település határa táblát is csak távcsővel látják.
"Villany" (az a fajta amelyikben zöld rendszámhoz elegendő akku van, minden másra ott a V6-os motor) meg a sznob újgazdagoknak akik még a parkolásért sem akarnak fizetni, meg amúgy is a mozgáskorlátozott parkolóba állnak.
 
M

molnibalage

Guest
Vagy 8 éve felszállt Nyíregyházán egy idősebb brit házaspár az IC-re és a férj azt mondta, hogy " Finally, this is Europe." (vagy vmi ilyesmi).
Szerencsétlenek 2 hetet sz**tak Ukrajnában, mire eljutottak a Krímről Záhonyig tömegközlekedéssel(, majd a jó öreg rozsdás személyvonattal Nyíregyházára)...



Tavaly én két nap alatt lenyomtam Tatabánya-Hódmezővásárhely-Kisvárda-Ungvár-Kisvárda-Sopron-Tatabánya körutat, de nem tudom mi köze van ennek ahhoz, hogy dízellel járok...

Villany jelenleg jó a városi minyonoknak, akik a település határa táblát is csak távcsővel látják.
"Villany" (az a fajta amelyikben zöld rendszámhoz elegendő akku van, minden másra ott a V6-os motor) meg a sznob újgazdagoknak akik még a parkolásért sem akarnak fizetni, meg amúgy is a mozgáskorlátozott parkolóba állnak.
A végét azért nem kellett volna. De az ingyen parkolása a villanyautóknak olyan kedvezmény, aminek semmi értelme. Az autók azért fizetnek a parkolásért, mert területet használnak, az életteret csökkentik. Ebben egy grammal nem jobb a villanyautó a benzinesnél.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Bulgáriában előterjesztettek egy törvényt, hogy a friss B jogosítvánnyal rendelkezők 2 évig csak maximum 55kw (68LE) autókat vezethetnek.
Ha elfogadják kb arra korlátozzák őket, hogy 15+ éves dízelekkel járjanak...
Az meg extra érdekes lesz ha ez elterjed esetleg.

Mondjuk az tény, hogy rengeteg balesetet fiatal kölykök okoznak a szülők által seggük alá rakott Audikkal meg BMW-kel...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Bulgáriában előterjesztettek egy törvényt, hogy a friss B jogosítvánnyal rendelkezők 2 évig csak maximum 55kw (68LE) autókat vezethetnek.
Ha elfogadják kb arra korlátozzák őket, hogy 15+ éves dízelekkel járjanak...
Az meg extra érdekes lesz ha ez elterjed esetleg.

Mondjuk az tény, hogy rengeteg balesetet fiatal kölykök okoznak a szülők által seggük alá rakott Audikkal meg BMW-kel...
Anno lassan több, mint 3 éve egy, fénykorában a 60 lóerőt is maximum alulról karcoló vagy 10-15 éves full fapados Skoda Fabiával tanultam meg vezetni és mondhatom a veszprémi domborzat szépségeit jópárszor megszenvedtem, de legalább nem ideális körülményeket kaptam magam mellé. Azzal a szándékkal egyetértek, hogy újgazdag Vérpistike a jogsit megkapva (khmm és nem megvéve mint amiket hallok egyes helyeken) ne kezdhessen el fejetlen csirke módjara száguldozni, hogy az első kanyarnál aztán jobb esetben az árokba vagy rosszabb esetben a szembe sávba szálljon el, de akkor már inkább legyen kötelező egy kurzusnyi vezetéstechnikai tréning, minthogy libakergetős teljesítményre korlátozzák a friss jogsisokat. Ha meg Vérpistike juszt is fullkreténbe tolja az úton akkor a kedves zsandárok jól basszák meg helyben egy masszív bírsággal, illetve repüljön az a szép rózsaszín műanyag lapka is tőle pár évre. (Bennem már sajna kialakult egy olyan sztereotípia, hogy ha hátulról audist látok érkezni akkor tudom, hogy ez megint dupla záróvonalat átlépve fog szucid előzésbe kezdeni és sajna nagyon sokszor be is jön.) Meg az is igaz, hogy a vizsgapapírt megkapva nem válik egyből az ember perfekt sofőrré (oktatómat idézve nem kormánykerékkel a kezében születik az ember) hanem igenis kell menni, rutint szerezni, gyakorolni előbb kihaltabb utakon majd fokozatosan beilleszkedni a forgalomba, viszont ezt ne korlátozzák már le agyatlan, nem átgondolt jogszabályokkal. Igen bevallom miután meglett a jogsim utána egy évig pálya közelébe nem mertem menni majd aztán fokozatosan azt is megszoktam és utána már ha nem is simán de levezettem egy Veszprém-Varasd illetve Veszprém-Czestochowa-Krakkó-Zakopane távot is.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Amúgy nálunk is van ehhez kicsit hasonló szabalyozás, ugyanis miután megkaptad a jogsit 3 évig nem vontathatsz utánfutót. Ennek megint nem értem az elgondolását, mivel a 3 év leteltével majd hirtelen megvilágosodással a drága delikvens reggeli után feldobja a 120 literes cefréshordókat az utanfutóra és egyből fogja tudni, hogy a tüskéket meg mindent, hogy kell bekötni illetve tolatni vele, vagy mégis mire gondolt a jogalkotó mikor kitalálta ezt? Nem lenne egyszerűbb a mostani helyzethez képest akkor már egy max 2-3 órás kurzus után levizsgázni a hátulra felkötött utánfutóval?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Mondjuk én fél éves jogsival egy nyarat ingáztam egy ütött-kopott Renault Master-rel Nyíregyháza-Maglód között, néha túlterhelve, néha 140-nel, néha mindkettő, szal én se szólhatok egy rossz szót se. :D


Olaszoknál is van hasonló szabályozás, 1 évig max 60kw/tonna, kivéve ha legalább 5 éves tapasztalattal rendelkező utas van mellette.
Ausztráloknál meg max 130kw/tonna...
Úgyhogy nem egyedi a dolog.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Mondjuk én fél éves jogsival egy nyarat ingáztam egy ütött-kopott Renault Master-rel Nyíregyháza-Maglód között, néha túlterhelve, néha 140-nel, néha mindkettő, szal én se szólhatok egy rossz szót se. :D

Olaszoknál is van hasonló szabályozás, 1 évig max 60kw/tonna, kivéve ha legalább 5 éves tapasztalattal rendelkező utas van mellette.
Ausztráloknál meg max 130kw/tonna...
Úgyhogy nem egyedi a dolog.


A teljsitmeny/tomeg arany mar jobb.
Nameg az eletveszelyes roncsokkal is kene vmit kezdeni, multkor pl egy kiszakadt kerek jott szembe a savomban... szerencsere nem tortent baj.
Amugy meg a bizonyos le/t feletti sportos kocsikra motorokra kivetnek extra adot.
Amugy 68 le autoval is lehet baromkodni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
A végét azért nem kellett volna. De az ingyen parkolása a villanyautóknak olyan kedvezmény, aminek semmi értelme. Az autók azért fizetnek a parkolásért, mert területet használnak, az életteret csökkentik. Ebben egy grammal nem jobb a villanyautó a benzinesnél.

Elvileg azzal az indokolással vezette be anno a főváros a parkolási dijakat, hogy majd abból P + R parkolók létesülnek és majd milyen jó lesz, hogy az agglomerációs autók nem jönnek be a városba. Ezeket azóta is várjuk megvalósulni..
 
M

molnibalage

Guest
Elvileg azzal az indokolással vezette be anno a főváros a parkolási dijakat, hogy majd abból P + R parkolók létesülnek és majd milyen jó lesz, hogy az agglomerációs autók nem jönnek be a városba. Ezeket azóta is várjuk megvalósulni..
Ez tiszta sor, csak ettől még mindig nincs difi villany és nem villanyautó helyfoglalása között. Ezektől teljesen független, hogy nem inf. fejlesztési forrásként tekintettek erre, hanem simán adó jellegű bevételként, ami bármire költhető.

Mondjuk én fél éves jogsival egy nyarat ingáztam egy ütött-kopott Renault Master-rel Nyíregyháza-Maglód között, néha túlterhelve, néha 140-nel, néha mindkettő, szal én se szólhatok egy rossz szót se. :D


Olaszoknál is van hasonló szabályozás, 1 évig max 60kw/tonna, kivéve ha legalább 5 éves tapasztalattal rendelkező utas van mellette.
Ausztráloknál meg max 130kw/tonna...
Úgyhogy nem egyedi a dolog.
Ez tök jó, csak amikor már nem lesz ehhez autó egyszerűen, akkor nem lesz új sofőr?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Ez tiszta sor, csak ettől még mindig nincs difi villany és nem villanyautó helyfoglalása között. Ezektől teljesen független, hogy nem inf. fejlesztési forrásként tekintettek erre, hanem simán adó jellegű bevételként, ami bármire költhető.

Én nem akadok ki ezen az ingyenes parkolási dolgon, ez egy ösztönző hogy növekedjék az elektromos autók száma a városban. Itt persze nem a "hybrid" Porsche Cayenne és társaira gondolok, az az autógyártók trükkje hogy a portfóliójuk egésze megfeleljen átlagban a kibocsátási normáknak.

Az e-autó helyben kevésbé szennyez, ha elterjednek, jobb lehet levegő minőség, ami minden város rákfenéje (és nem, nem csak az személyautók miatt. az inkább csak jobban szem előtt van). Lássuk be, ez még mindig jobb, mint amikor a 15+ éves német import diesel telekormolja a várost és cserébe bedob 500 forintot. Valamivel segíteni kell ezt a váltást, ezek pedig egyszer adókedvezmények (regadó és tsai), vagy ingyen parkolási lehetőség, kötelező töltők bevásárlóközpontokban. Ha kellően elterjednek, ezek majd nyilván eltűnnek.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Én nem akadok ki ezen az ingyenes parkolási dolgon, ez egy ösztönző hogy növekedjék az elektromos autók száma a városban. Itt persze nem a "hybrid" Porsche Cayenne és társaira gondolok, az az autógyártók trükkje hogy a portfóliójuk egésze megfeleljen átlagban a kibocsátási normáknak.

Az e-autó helyben kevésbé szennyez, ha elterjednek, jobb lehet levegő minőség, ami minden város rákfenéje (és nem, nem csak az személyautók miatt. az inkább csak jobban szem előtt van). Lássuk be, ez még mindig jobb, mint amikor a 15+ éves német import diesel telekormolja a várost és cserébe bedob 500 forintot. Valamivel segíteni kell ezt a váltást, ezek pedig egyszer adókedvezmények (regadó és tsai), vagy ingyen parkolási lehetőség, kötelező töltők bevásárlóközpontokban. Ha kellően elterjednek, ezek majd nyilván eltűnnek.
Ez tiszta sor, de miért a szezon alapján kap kedvezményt egy autó, amikor fazon a téma...? Az autózást nem csak a szennyezés miatt akarják kiszorítani a városból? Az mennyivel jobb, hogy park helyén nem benzines, hanem villanyautó parkol? Vagy azért nem tudsz sétálni és nincs járda, mert 60 centis járdára is kibaszott autó parkol fel?

Totálisan más téma az, hogy környezetvédelmi alapon nem engeded behajtani a nem elektromosat és forgalom szervezési az, hogy SENKIT nem engedsz be vagy csak dugódíj és sok pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: csakb

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 760
113
Nah szóval egy kicsit részletesebben: 800 Km / 146 Kw vagyis 18,25KW/100Km fűtök és nem andolgok, ez a mostani fogyasztása ebben a -1--4 fokos hidegben siralmas a
megtehető távolság alapból sem ezzel indulsz neki a Balatonnak, de ilyenkor cca 60 KM
ez egy ion vagyis zsebcirkáló nekem belső kerületekbe rohangálni Szentendréről ideális /2-3 MFt ennyim volt/
Zoe, Leaf, Fluence nagyobb élhetőbb /3-4 mill/ zoe lesz
Golf k*b ****t drága. /6-*ég mill/

Hidrogéntől idegenkedik mindenki.

A Bontott elektromos autó aksik meg a sziget üzemű napenergia tárolók alapanyaga lesz. meg a balfaszság miatt csere donor alapanyag

V8 szép bugyorgó hangú de a troli hangú autóké a jövő

mondjuk futurisztikus a némasága 6-os hangerőn már üvölt a rádió.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg