Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ez alapján bármilyen mentálisan gyök2 ember vezethet akár 40 tonnás szörnyet is...


Előre bocsájtom , gyűlölöm a legtöbb kamionost/buszost (nem személy szerint ) hanem a közlekedési moráljuk miatt ! Amit a videón láttunk az közúti veszélyeztetés !

DE !
1. A személyautó vezetője minden indok nélkül ment qrva lassan (ha ennyire rá ér menjen busszal ) !
2. Készült arra , hogy a kamionos előbb utóbb átlépi a szabályokat (első mondat na ezt küldöm a rendőrségre ....)
3. Ha az autós betartja a szabályokat és halad 90km/h-val akkor semmi sem történt volna mert a kamionok ott lehatárolnak sebességileg !
4. Remélem alaposan kivizsgálják az esetet és nem csak a kamionos kap büntit ! Mert nem csak ő volt a hibás !
5. Ha valaki sokat közlekedik akkor tudja , hogy nem a gyorshajtók , hanem az indokolatlanul lassan hajtók a legtöbb balesetért a felelősek ! Csak ezt ritkán vizsgálják !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Legújabb kamionos divat:


Nincs olyan nap, hogy ne büntessenek meg egy ilyet, előbb-utóbb rájuk fognak szállni.

+Ráadásként egy kis Szlovák kapitalizmus:

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2...thatnak_egy_szakaszt_egy_szlovak_autopalyabol


Az ostobák nem tudják , hogy a VÉDA ha nem tud rendszámot azonosítani vészüzembe kapcsol és automatikusan adja a riasztást (jogos vagy nem azt majd a járőrök kiderítik) miközben az autóról nagyon sok nagy felbontású képet készít pluszban !
 
T

Törölt tag 1711

Guest
1. A személyautó vezetője minden indok nélkül ment qrva lassan (ha ennyire rá ér menjen busszal ) !
2. Készült arra , hogy a kamionos előbb utóbb átlépi a szabályokat (első mondat na ezt küldöm a rendőrségre ....)
3. Ha az autós betartja a szabályokat és halad 90km/h-val akkor semmi sem történt volna mert a kamionok ott lehatárolnak sebességileg !
4. Remélem alaposan kivizsgálják az esetet és nem csak a kamionos kap büntit ! Mert nem csak ő volt a hibás !
5. Ha valaki sokat közlekedik akkor tudja , hogy nem a gyorshajtók , hanem az indokolatlanul lassan hajtók a legtöbb balesetért a felelősek ! Csak ezt ritkán vizsgálják !

Én is futottam bele olyanba aki az M0 három sávos szakaszán a legbelsőben ment 80-nal, és az anyósülésről kamerázták, hogy őket jobbról előzik...
Másik kedvencem aki kanyargós erdei úton mögöttem jön 2 méterrel (én ráérek 70-80-nal zötykölődni a sz*r úton, nem fogom feleslegesen gyilkolni a futóművet), de előzni már nem mer...

Miattuk gondolkozok olyan dashcam beszerzésén ami hátulra is figyel.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Előre bocsájtom , gyűlölöm a legtöbb kamionost/buszost (nem személy szerint ) hanem a közlekedési moráljuk miatt ! Amit a videón láttunk az közúti veszélyeztetés !

DE !
1. A személyautó vezetője minden indok nélkül ment qrva lassan (ha ennyire rá ér menjen busszal ) !
2. Készült arra , hogy a kamionos előbb utóbb átlépi a szabályokat (első mondat na ezt küldöm a rendőrségre ....)
3. Ha az autós betartja a szabályokat és halad 90km/h-val akkor semmi sem történt volna mert a kamionok ott lehatárolnak sebességileg !
4. Remélem alaposan kivizsgálják az esetet és nem csak a kamionos kap büntit ! Mert nem csak ő volt a hibás !
5. Ha valaki sokat közlekedik akkor tudja , hogy nem a gyorshajtók , hanem az indokolatlanul lassan hajtók a legtöbb balesetért a felelősek ! Csak ezt ritkán vizsgálják !
Na ez lett végül a szüzhszm
1. Számolható, az autó végig 80-85el megy a videó alatt. Ez egy 90 km/hs úton minden, csak nem indokolatlanul lassú
2. Még a 80 is 10 km/h val gyorsabb mint a kamion megengedett maximális sebessege
3. Senki nem kényszeríthet arra, hogy a kreszt megszegd, tehát ha az ő órája a csalás miatt 90 km/ht mutat nem is lépheti át ezt a sebességet.
4. Kb 1.40től nézheted, h az előtte menő autó is ezt a tempót tartja, tehát már itt gyanúsnak kéne lennie, hogy a sebesség nem lassú.
5. Szinte biztos, h kiktatott szabályzóval megy a kamionos.
6. Az elejétől kimeríti a közúti veszélyeztetést, és ha csak minimálisan nem kakilná le a kreszt, nem is tudná az autó feltartani.
Szóval bocs, de iszonyatosan értelmetlen amit írtál, és az elkövető mentegetése...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Na ez lett végül a szüzhszm
1. Számolható, az autó végig 80-85el megy a videó alatt. Ez egy 90 km/hs úton minden, csak nem indokolatlanul lassú
2. Még a 80 is 10 km/h val gyorsabb mint a kamion megengedett maximális sebessege
3. Senki nem kényszeríthet arra, hogy a kreszt megszegd, tehát ha az ő órája a csalás miatt 90 km/ht mutat nem is lépheti át ezt a sebességet.
4. Kb 1.40től nézheted, h az előtte menő autó is ezt a tempót tartja, tehát már itt gyanúsnak kéne lennie, hogy a sebesség nem lassú.
5. Szinte biztos, h kiktatott szabályzóval megy a kamionos.
6. Az elejétől kimeríti a közúti veszélyeztetést, és ha csak minimálisan nem kakilná le a kreszt, nem is tudná az autó feltartani.
Szóval bocs, de iszonyatosan értelmetlen amit írtál, és az elkövető mentegetése...


A szöveg értés sokat segíthetne ! De nem az erősséged !

Honnan veszed , hogy mentegetem ? Nem ezt írtam hanem azt , hogy az szgk is hunyó nem is kicsit !
Nem tudom miből számítottad a kamerás sebességét ? Mert mindenki ott hagyja mint axart csak azt láthatod , hogy nem egyenletes a sebessége !
Ha olyan űber faxa gyerek akkor miért nincs ott a kamerán az időpont , hely és a sebesség ? (az enyémen van pedig volt is vagy 8000 Ft )
Kiiktatott szabályzó mi ? A GPS-es kártyás tachongráfnál ugye ? Ülj le egyes ! Na az is bűncselekmény .
Látsz valamit egy bizonyos időintervallumban egy bizonyos szemszögből és az biztosan a tuti . Nézd át a relativitás elméletet !

relativit-s-elm-let.jpg


Csak erre akartam a vendetta előtt rávilágítani :
igazs-g-3-oldala.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Előre bocsájtom , gyűlölöm a legtöbb kamionost/buszost (nem személy szerint ) hanem a közlekedési moráljuk miatt ! Amit a videón láttunk az közúti veszélyeztetés !

DE !
1. A személyautó vezetője minden indok nélkül ment qrva lassan (ha ennyire rá ér menjen busszal ) !
2. Készült arra , hogy a kamionos előbb utóbb átlépi a szabályokat (első mondat na ezt küldöm a rendőrségre ....)
3. Ha az autós betartja a szabályokat és halad 90km/h-val akkor semmi sem történt volna mert a kamionok ott lehatárolnak sebességileg !
4. Remélem alaposan kivizsgálják az esetet és nem csak a kamionos kap büntit ! Mert nem csak ő volt a hibás !
5. Ha valaki sokat közlekedik akkor tudja , hogy nem a gyorshajtók , hanem az indokolatlanul lassan hajtók a legtöbb balesetért a felelősek ! Csak ezt ritkán vizsgálják !
80-as feletti tempóval ment kicsivel.
Innentől fogva a többi kommented irreleváns.
 
M

molnibalage

Guest
OK de ezt honnan veszed vagy mi bizonyítja ? A videóról nekem pont nem ez jött le kezdve a traktor utáni buziskodással !
A többi szabályos közlekedő is ennyivel ment. Az autó hossza előtte, a sávok száma és képkockaszám. Más is kiszámolta a sebességet.
Ezen felül kibaszottul kurvára nem érdekelne senkit, ha csak 70-nel ment volt a személyautó, mert 40 tonnás szörny a kérdéses úton csak 70-nel mehet.
Pont. Kevésbé kellene bullshit képekkel érvelni a nézőpontokról, amikor a helyzet úgy egyértelmű, ahogy van.

Záróvonalnál előzött a kamion sebességhatárt átlépve.

Kész, passz, pont.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
OK de ezt honnan veszed vagy mi bizonyítja ? A videóról nekem pont nem ez jött le kezdve a traktor utáni buziskodással !
Az út mellett meglehetősen sok olyan eszköz van amire ezt ki lehet mérni. Ha bonyolultan szeretnéd, akkor az előjelzők szabvány távolságban vannak. Ennél egyszerűbb a prizmakarók, amik szintén szabvány (50 m) tavolsagokra vannak. De amúgy van egy olyan bonyolult elektronikai eszköz, amit úgy hívnak km kő, és egy km távolságot jelez. Ezt 43-46 s közötti idő alatt teszi meg. Na számolj :) Amúgy az autók amik elmennek mellette 1 db. Meg megy egy másik előtte kb végig egyforma távolságban. Szóval picit sem igaz amit mondasz.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Honnan veszed , hogy mentegetem ? Nem ezt írtam hanem azt , hogy az szgk is hunyó nem is kicsit !

Igen mentegeted, mert próbálod a felelősség egy részét a nyakába varrni.

Nem tudom miből számítottad a kamerás sebességét ? Mert mindenki ott hagyja mint axart csak azt láthatod , hogy nem egyenletes a sebessége

Előtte fut a platós Niva, nem is mászik rá, nem is marad le tőle, de az út mellett meg vannak fényvisszaverő oszlopok. Számolgass!

Ha olyan űber faxa gyerek akkor miért nincs ott a kamerán az időpont , hely és a sebesség ?
Mert a kamera esetleg nem tudja.

Kiiktatott szabályzó mi ? A GPS-es kártyás tachongráfnál ugye ? Ülj le egyes ! Na az is bűncselekmény .

Nem sok kamionhoz volt még közöd gondolom? Linkeljek pár videót? Tudok olyan emberről, akinek a kamionjai azért vannak 82-re maxolva, mert kiszámolták, hogy a gépek ott eszik a legkevesebbet. Gyárilag 89-et tudna a típus, ha a sofőr kinyomja a szemét akkor is 82 a vége. Szerinted ez visszafelé nem működik?

 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
Én is futottam bele olyanba aki az M0 három sávos szakaszán a legbelsőben ment 80-nal, és az anyósülésről kamerázták, hogy őket jobbról előzik...
Másik kedvencem aki kanyargós erdei úton mögöttem jön 2 méterrel (én ráérek 70-80-nal zötykölődni a sz*r úton, nem fogom feleslegesen gyilkolni a futóművet), de előzni már nem mer...

Miattuk gondolkozok olyan dashcam beszerzésén ami hátulra is figyel.
Oh nekem az igazán kedvencem az önérzetes autós, aki szmöttyög szép lassan, majd mikor beelőzöd utána feltör benne az ego, hogy ez a szemét elém került. Rosszabb esetben bejön a seggedbe, hogy megmutassa mennyire fasza legény, de előzni nem fog (Audisok egy része khmm) vagy ő kezd el téged előzgetni. A legalpáribb pedig a beelőz majd befékez típus, azt molnit idézve hátravinni, agyonlőni
 
M

molnibalage

Guest
Nekem 78 jött ki, de a lényegen nem változtat.
A felvételt készítő egy utolsó szarházi.
Meg a kamionos idegbeteg.
Szerintem köpjél fel a levegőbe és álljál alá. Kb. ennyit ért ez a komment.

A KRESZ maximális betartásával közlekedett a kamerás és nem tartott fel senkit.
A kamionost még akkor is megbasznák, ha személyautóval előz ott, nemhogy kamionnal.

Remélem max. áramot és nem gépjárművet vezetsz...
Elegem van ebből a büdöstahó mentalitásból, hogy mindenki szarházi, aki szabálykövető. És akkor egyesek még itt szőröstalpúznak a románokra.

Megáll az ész...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Igen mentegeted, mert próbálod a felelősség egy részét a nyakába varrni.



Előtte fut a platós Niva, nem is mászik rá, nem is marad le tőle, de az út mellett meg vannak fényvisszaverő oszlopok. Számolgass!


Mert a kamera esetleg nem tudja.



Nem sok kamionhoz volt még közöd gondolom? Linkeljek pár videót? Tudok olyan emberről, akinek a kamionjai azért vannak 82-re maxolva, mert kiszámolták, hogy a gépek ott eszik a legkevesebbet. Gyárilag 89-et tudna a típus, ha a sofőr kinyomja a szemét akkor is 82 a vége. Szerinted ez visszafelé nem működik?



Ültem is olyan kamionban ami ment 160-t igaz ez a '90-es évek elején volt Iveco Turbo Star 190-36 ! Igaz akkor csak mechanikus tachográf volt ! De ha Német vagy Osztrák rendőr berakta a korongot az olvasóba és azt látta , hogy egyenest húzott (mert volt 90 és 125-ös korong ) vagy az idő tényezővel valami nem stimmel akkor megbaxot ! Gyártott apám (rip) tachográf varázslót bő 10 éve ami gyakorlatilag kisebb feszültséggel hajtotta a tachográfot de az is lefőtt a digitális kártyás készülékek bevezetésével ! Nem a kamiont nehéz rávenni , hogy gyorsabban menjen (volt olyan is amiben csak a határoló biztosítékját kellett kivenni ) hanem ezt elmondani egy digitális GPS-es kártyafüggő tachográfnak !
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ültem is olyan kamionban ami ment 160-t igaz ez a '90-es évek elején volt Iveco Turbo Star 190-36 ! Igaz akkor csak mechanikus tachográf volt ! De ha Német vagy Osztrák rendőr berakta a korongot az olvasóba és azt látta , hogy egyenest húzott (mert volt 90 és 125-ös korong ) vagy az idő tényezővel valami nem stimmel akkor megbaxot ! Gyártott apám (rip) tachográf varázslót bő 10 éve ami gyakorlatilag kisebb feszültséggel hajtotta a tachográfot de az is lefőtt a digitális kártyás készülékek bevezetésével ! Nem a kamiont nehéz rávenni , hogy gyorsabban menjen (volt olyan is amiben csak a határoló biztosítékját kellett kivenni ) hanem ezt elmondani egy digitális GPS-es kártyafüggő tachográfnak !

Dehogy nehéz. Csomóan mágnessel csalnak, utána meg megy a hüppögés, hogy a szar automata váltó megfeküdt. Van aki kártyákkal trükközik, vannak már erre szakosodott IT-ban járatos emberek is.
https://trans.info/hu/egy-pendrive-...hografot-ahogy-nem-szegyelltek-lebuktak-83252
https://112press.hu/hirek/reszletek/tachograf_hamisito_zaklato_ellen_emeltek_vadat_szhely/
https://www.alon.hu/gazdasag/2018/04/manipulalta-a-tachografot-a-kamionos
https://behir.hu/a-magnes-utan-felbukkant-a-chipes-verzio-is
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113


Pontosan ismerem ezeket de ezek bűncselekmények és szimplán tetten érhetőek amiért meg is kapják a méltó büntit a gyökerek !