Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Attól vagyok virág lelkű, hogy nem azonnal a másik ember halálát kívánom? Akkor vállalom.
Számomra az a furcsa, hogy egy ilyen srác is mint a molnibalage, aki pont nemrég vesztette el az édesapját, tehát lehet némi fogalma a halálról, is csípőből lelőne egy autós szabálytalankodót. Pedig az is valaki gyeremeke, vagy szülője.
Meg azok is, akiket meg fog ölni. Csak ebbe nem szeretnek egyesek belegondolni. Mert ne legyenek illúzióink az ilyen meg fog ölni.
Lehet kicsit érzékenyen reagálok de pár napja egy hasonló autó, lehet pont ugyanez, de nem biztos úgy gondolta, hogy jó poén fel a járdára át a zebrán be a szembe sávba fékezés nélkül. Én nem találtam annyira jó poénnak, mert pont annál a lámpánál vártam, hogy zöldre váltson. Őt ez a tény egy cseppet sem zavarta, ha nem lépek hátra lazán elgázol.
Persze mondhatod, hogy de hát hátra léptél, meg hogy jaj, hát ha nem lépek el megáll biztos, csak nem hiszem.
Innentől kezdve szerintem engem is várnak haza, és szeretnék úgy közlekedni, hogy csak a saját és a másik közlekedő véletlen hibái veszélyeztessenek, ne a szándékos gyilkosjelöltek.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudhatod ki ült a volánnál. Nem menteni akarom, mert minősíthetetlen. De, legyünk már civilizáltak.
A veszett kutyát lelövöd, ok.
De egy embert? Ezt, hogy képzelitek?!
Vagy, ha így is gondolod, mit kell itt a fórumon ennek hangot adni, hogy szerinted egy ilyen kihágásért dögöljön meg aki elkövette...
Szerintem a civilizált az, hogy nem hajtunk gyalogosok számára kijelölt helyen autóval 40-50-nel...
Pont. Kurvára nem érdekel, hogy ki ült a volánnál.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Meg azok is, akiket meg fog ölni. Csak ebbe nem szeretnek egyesek belegondolni. Mert ne legyenek illúzióink az ilyen meg fog ölni.
Lehet kicsit érzékenyen reagálok de pár napja egy hasonló autó, lehet pont ugyanez, de nem biztos úgy gondolta, hogy jó poén fel a járdára át a zebrán be a szembe sávba fékezés nélkül. Én nem találtam annyira jó poénnak, mert pont annál a lámpánál vártam, hogy zöldre váltson. Őt ez a tény egy cseppet sem zavarta, ha nem lépek hátra lazán elgázol.
Persze mondhatod, hogy de hát hátra léptél, meg hogy jaj, hát ha nem lépek el megáll biztos, csak nem hiszem.
Innentől kezdve szerintem engem is várnak haza, és szeretnék úgy közlekedni, hogy csak a saját és a másik közlekedő véletlen hibái veszélyeztessenek, ne a szándékos gyilkosjelöltek.
Ez egyre jobb, most már a jövőben feltételezhetően elkövetett gyilkosság megelőzése végett kell ezeket kivégezni..

Az indulat, a felháborodás jogos, és pont a Magyar nyelv kiválóan alkalmas a feszültség verbális leeresztésére, úgy is, hogy primitív módon nem a másik halálát kívánjuk, ezt kéne felérni.

Leginkább magatokat minősítitek az ilyen megnyílvánulással. Inkább ezeken gondolkozz el.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Szerintem a civilizált az, hogy nem hajtunk gyalogosok számára kijelölt helyen autóval 40-50-nel...
Pont. Kurvára nem érdekel, hogy ki ült a volánnál.
Igen ám, csak a civilizált viselkedés rád is vonatkozik, amikor itéletet mondasz egy másik ember felett.
Javaslom a civilizáció jelentésének kicsit utána olvasását.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 947
113
Igen ám, csak a civilizált viselkedés rád is vonatkozik, amikor itéletet mondasz egy másik ember felett.
Javaslom a civilizáció jelentésének kicsit utána olvasását.
Mindenesetre kényszer nélkül sokan nem tartják be se a törvényeket,se az iratlan szabájokat.
Eszembe jutott egy régebbi történet.Valamelyik olajsejkségben komoly probléma volt a közlekedési szabályok betartása,élén a gyorshajtás.Emelték a birsági tételeket,de sokra nem mentek vele.Gazdag ország,az emberek kifizatték,aztán nyomták a gázt tovább.Végül bevezették,hogy ki mennyivel túllépi a sebességhatárt,annyit kap korbáccsal.Ott helyben,a saját autójára kiteritve.1hónap alatt megszünt a probléma......
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mindenesetre kényszer nélkül sokan nem tartják be se a törvényeket,se az iratlan szabájokat.
Eszembe jutott egy régebbi történet.Valamelyik olajsejkségben komoly probléma volt a közlekedési szabályok betartása,élén a gyorshajtás.Emelték a birsági tételeket,de sokra nem mentek vele.Gazdag ország,az emberek kifizatték,aztán nyomták a gázt tovább.Végül bevezették,hogy ki mennyivel túllépi a sebességhatárt,annyit kap korbáccsal.Ott helyben,a saját autójára kiteritve.1hónap alatt megszünt a probléma......
Elfogadom ezt is, vagy tényleg dobáljanak tényleges letöltendőket. De valahol meglehetősen zavaró, hogy az ilyenek csak sunyin mosolyognak, azt csinálják tovább. Mert a kocsi benzinnel megy.
 
M

molnibalage

Guest
Mindenesetre kényszer nélkül sokan nem tartják be se a törvényeket,se az iratlan szabájokat.
Eszembe jutott egy régebbi történet.Valamelyik olajsejkségben komoly probléma volt a közlekedési szabályok betartása,élén a gyorshajtás.Emelték a birsági tételeket,de sokra nem mentek vele.Gazdag ország,az emberek kifizatték,aztán nyomták a gázt tovább.Végül bevezették,hogy ki mennyivel túllépi a sebességhatárt,annyit kap korbáccsal.Ott helyben,a saját autójára kiteritve.1hónap alatt megszünt a probléma......
Erre kaphatunk forrást?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez egyre jobb, most már a jövőben feltételezhetően elkövetett gyilkosság megelőzése végett kell ezeket kivégezni..

Az indulat, a felháborodás jogos, és pont a Magyar nyelv kiválóan alkalmas a feszültség verbális leeresztésére, úgy is, hogy primitív módon nem a másik halálát kívánjuk, ezt kéne felérni.

Leginkább magatokat minősítitek az ilyen megnyílvánulással. Inkább ezeken gondolkozz el.
Tehát azt mondod, hogy jó az úgy, egy bazdmeg minden potenciális gyilkossági kísérletnél, mert jó ez így, és őt is várják haza?
Miért van az, hogy mindig az elkövető személyiségi jogai kerülnek elő ilyenkor?
Őket is épségben várták volna haza.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Tehát azt mondod, hogy jó az úgy, egy bazdmeg minden potenciális gyilkossági kísérletnél, mert jó ez így, és őt is várják haza?
Miért van az, hogy mindig az elkövető személyiségi jogai kerülnek elő ilyenkor?
Őket is épségben várták volna haza.
Nyilván nem.
Azért civilizálódtunk, megalkotva a jogrendszert hogy az ilyen helyzetekben ne neked-nekem kelljen itélkezni, hanem az erre kitalált szervezet járjon el, és bűntessen a cselekmény súlya szerint.

Én csak az általad kívánt élve boncolás mint a cselekményre történő dühös reakció ellen emeltem szót, jelezve, hogy ezt az indulatot máshogy is le lehet ereszteni, ha már mindenáron másokkal is megakarod osztani. Szoval ne mossuk össze a kettőt!
 
M

molnibalage

Guest
Tehát azt mondod, hogy jó az úgy, egy bazdmeg minden potenciális gyilkossági kísérletnél, mert jó ez így, és őt is várják haza?
Miért van az, hogy mindig az elkövető személyiségi jogai kerülnek elő ilyenkor?
Őket is épségben várták volna haza.
Pontosan erről van szó. Azok, akik gyakorlatilag a társadalom szabályai felett állónak vagy attól kívülállónak tekintik magát, azzal mégis mit kéne tenni? Biztos meghatja majd az a 3 büntipont a jogsin vagy mennyi.

Vicc bazdmeg az egész.

Nyilván nem.
Azért civilizálódtunk, megalkotva a jogrendszert hogy az ilyen helyzetekben ne neked-nekem kelljen itélkezni, hanem az erre kitalált szervezet járjon el, és bűntessen a cselekmény súlya szerint.

Én csak az általad kívánt élve boncolás mint a cselekményre történő dühös reakció ellen emeltem szót, jelezve, hogy ezt az indulatot máshogy is le lehet ereszteni, ha már mindenáron másokkal is megakarod osztani. Szoval ne mossuk össze a kettőt!
És ez látod a kiemelt részt? Mert mi nem nagyon.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 041
30 947
113
Nyilván nem.
Azért civilizálódtunk, megalkotva a jogrendszert hogy az ilyen helyzetekben ne neked-nekem kelljen itélkezni, hanem az erre kitalált szervezet járjon el, és bűntessen a cselekmény súlya szerint.

Én csak az általad kívánt élve boncolás mint a cselekményre történő dühös reakció ellen emeltem szót, jelezve, hogy ezt az indulatot máshogy is le lehet ereszteni, ha már mindenáron másokkal is megakarod osztani. Szoval ne mossuk össze a kettőt!
Csakhogy ha a szabálybetartatő "szerv" korrupt,részrehajló,ha a büntetés esetleges és nem visszatartó erejű,akkor nem lesz se hatékony,se köztiszteletben álló-se kényszeritő erejű.
És egy régi törvénykönyvekböl származó szófordulat-a bűnos szándékuak okulására közszemlére tétessék.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Csakhogy ha a szabálybetartatő "szerv" korrupt,részrehajló,ha a büntetés esetleges és nem visszatartó erejű,akkor nem lesz se hatékony,se köztiszteletben álló-se kényszeritő erejű.
És egy régi törvénykönyvekböl származó szófordulat-a bűnos szándékuak okulására közszemlére tétessék.
De még mindíg jobb, mint egy öntörvényű társadalom. Vagy egy olyan ami önhatalmúan eldönti ki a bűnös. Az ilyenek vezetnek a tömegsírokhoz.

Mert ilyen alapon az összes alkoholt fogyasztó vezető potenciális gyilkos, ezt megelőzendő lőjjük le őket?
Ugyanmár.

Az a szomorú, hogy itt magyarázni kell egyáltalán az ilyen itélkezés morális problémáit, elvileg felnőtt erkölcsi intelligenciával rendelkező embereknek..
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Pontosan erről van szó. Azok, akik gyakorlatilag a társadalom szabályai felett állónak vagy attól kívülállónak tekintik magát, azzal mégis mit kéne tenni? Biztos meghatja majd az a 3 büntipont a jogsin vagy mennyi.

Vicc bazdmeg az egész.


És ez látod a kiemelt részt? Mert mi nem nagyon.
Ja mert az tényleg jobb lenne, ha mindenki maga gyakorolná az ítélkezést, és bűntetés végrehajtást, ha úgy itéli meg, hogy az eljáró szerv nem, vagy csak kismértékben bűntette a szabálytalankodót...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Ha nem okozott balesetet akkor elég 50 korbácsütés.
A vita azon van, hogy ugye a sofőrt aki a járdára hajtott, potenciális gyilkosnak tekintik itt egyesek, és élve boncolnák,vagy lelőnék. erre írtam én, hogy ennyi erővel az összes alkoholos vezető is potenciális gyilkos. Az önhatalmú itélkezés problémája itt a lényeg..
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A vita azon van, hogy ugye a sofőrt aki a járdára hajtott, potenciális gyilkosnak tekintik itt egyesek, és élve boncolnák,vagy lelőnék. erre írtam én, hogy ennyi erővel az összes alkoholos vezető is potenciális gyilkos. Az önhatalmú itélkezés problémája itt a lényeg..
Azt már megnyúzni aztán sivatagba kidobni.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85
T

Törölt tag 4082

Guest
Ja mert az tényleg jobb lenne, ha mindenki maga gyakorolná az ítélkezést, és bűntetés végrehajtást, ha úgy itéli meg, hogy az eljáró szerv nem, vagy csak kismértékben bűntette a szabálytalankodót...
Általában ha az a helyzet, hogy önbíráskodás nincs, de igény lenne rá, az akkor van, amikor az eljáró szerv nem, vagy csak kismértékbsn bűnteti a szabálytalankodót, és/vagy megrendül a bizalma az egészben.
Nos nálunk mindkettő megvan.
Cozma gyilkosság
Vörös iszap
2 ev letöltendő, mert zebrán valakinek nekikoccant, és az szerencsétlenül esett vs 160al csapatta városban, egy embert megölt, egyet egy életre megnyomorított fél év felfügesztett
Uborkás bácsi
Fagyálós bácsi
Ezek után akkor én is felteszem a kérdést:
Bűntetnek a cselekmény súlya szerint?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Legszomorúbb, hogy ezek a törvények is sokat szigorodtak a liberális 8 év óta...
Előtte nem lehetett még 3. ittas vezetésen tetten érés után sem lecsukni stb...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 987
113
Általában ha az a helyzet, hogy önbíráskodás nincs, de igény lenne rá, az akkor van, amikor az eljáró szerv nem, vagy csak kismértékbsn bűnteti a szabálytalankodót, és/vagy megrendül a bizalma az egészben.
Nos nálunk mindkettő megvan.
Cozma gyilkosság
Vörös iszap
2 ev letöltendő, mert zebrán valakinek nekikoccant, és az szerencsétlenül esett vs 160al csapatta városban, egy embert megölt, egyet egy életre megnyomorított fél év felfügesztett
Uborkás bácsi
Fagyálós bácsi
Ezek után akkor én is felteszem a kérdést:
Bűntetnek a cselekmény súlya szerint?
Nem tudom eldönteni, hogy direkt nem akarjátok, vagy képességetek sincs rá megérteni az érvelésetekben lévő morális problémát ,szóval inkább feladom, mert így nincs sok értelme erről vitázni.