Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 076
113
Legszomorúbb, hogy ezek a törvények is sokat szigorodtak a liberális 8 év óta...
Előtte nem lehetett még 3. ittas vezetésen tetten érés után sem lecsukni stb...
Azért azt te sem gondolod hogy a közlekedési morál a Gyurcsány miatt szar, ugye?
Az ittas vezetésről is az itthoni morál tehet sajnos, ha mondom hogy nem iszom egy vacsorán mert vezetek az a válasz általában hogy egy sör/bor/feles belefér, a lejtőn meg nincsen megállás sokaknak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem tudom eldönteni, hogy direkt nem akarjátok, vagy képességetek sincs rá megérteni az érvelésetekben lévő morális problémát ,szóval inkább feladom, mert így nincs sok értelme erről vitázni.
De te következetesen azt mondod, hogy jó így semmi szükség szigorításra, szerintünk meg kéne. Mert itt jelenleg arról van szó, hogy a becsületes szabálykövető szív, miközben az ügyeskedők a képébe nevetnek, mert semmi visszatartó ereje nincs a bűntetéseknek.

A fenn már említett ceglédi gázolót aznap bűntették már gyorshajtásért, ő meg csak röhögött egyet, hogy haha jó poén, majd megölt egy embert.

És ilyenkor az embereknek valahogy igénye volna Drakón vagy Hamurabi törvényei iránt.

Mert persze lehet mondani, hogy Szent László törvényei nem voltak humánusak, meg civilizálatlanok, csak azok működtek, míg a mostani bűntetési tételek láthatóan nem tántorítják el a késsel kéregetőket.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
De te következetesen azt mondod, hogy jó így semmi szükség szigorításra, szerintünk meg kéne. Mert itt jelenleg arról van szó, hogy a becsületes szabálykövető szív, miközben az ügyeskedők a képébe nevetnek, mert semmi visszatartó ereje nincs a bűntetéseknek.

A fenn már említett ceglédi gázolót aznap bűntették már gyorshajtásért, ő meg csak röhögött egyet, hogy haha jó poén, majd megölt egy embert.

És ilyenkor az embereknek valahogy igénye volna Drakón vagy Hamurabi törvényei iránt.

Mert persze lehet mondani, hogy Szent László törvényei nem voltak humánusak, meg civilizálatlanok, csak azok működtek, míg a mostani bűntetési tételek láthatóan nem tántorítják el a késsel kéregetőket.
Mondom, hogy nem érted a problémát! Semmi ilyesmit nem írtam!
Én mindössze a te és molni gyilkos kommentére reagáltam.
Sehol sem irtam, hogy a jelenlegi rendszer jó ahogy van, vagy ne kéne szigorítani, nem tudom honnan veszed ezeket.
Az elkövetőket sem védem.
Mindössze az élve boncolást, meg az agyonlövést nehezményezem az általatok felálított érvek mentén, és ennek az érvelésnek a logikai, morális, és civilizációs problémájára próbáltam rávilágítani.
De úgy látom feleslegesen.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 292
17 368
113
Szerintem egyszerű lenne a megoldás. Növelni a pénz ÉS pont büntetést, a fentihez hasonló súlyú esetekben (pl a büntetó fékezés is) azonnali végleges jogsibevonás. Akit elkapnak bevont jogsival, letöltendő börtön, fél év, egy év. Ettől talán visszavennének.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem egyszerű lenne a megoldás. Növelni a pénz ÉS pont büntetést, a fentihez hasonló súlyú esetekben (pl a büntetó fékezés is) azonnali végleges jogsibevonás. Akit elkapnak bevont jogsival, letöltendő börtön, fél év, egy év. Ettől talán visszavennének.
A fenti esetben a jogsi instant ugrása lenne a minimum és annak megfontolása is, hogy a jogsimegvonás idejére az autót forgalomból kivonják és lefoglalják.
Kéne családi kocsi? IJ? Majd apu/anyu vagy a balfasz kis hülygyerek a családban átgondolja legközelebb, hogy felhajt-e a járdára vagy sem.

Mindenkihez olyan nyelven kell beszélni, amit megért. A társadalom egy szeletének számára láthatólag nem jelent semmiféle elrettentést azt, ami a van. Hát, remélhetőleg kiharcolnak előbb utóbb maguknak egy ilyesféle kurvanagy pofont.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem egyszerű lenne a megoldás. Növelni a pénz ÉS pont büntetést, a fentihez hasonló súlyú esetekben (pl a büntetó fékezés is) azonnali végleges jogsibevonás. Akit elkapnak bevont jogsival, letöltendő börtön, fél év, egy év. Ettől talán visszavennének.
Az autó benzinnel megy nem jogsival. Ezeknek egy jelentős része amúgy is anélkül vezet. A szigorításoknak nem a pénz és a pontok felé kellene menni, hanem a tudatos pofátlan szabályszegők kivonására a forgalomból.
Ne Józsi jusson csődbe mert benézett egy pirosat, hanem xy börtönbe, mert fékezés nélkül 90 átdöngetett a zebrán.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 292
17 368
113
Az autó benzinnel megy nem jogsival. Ezeknek egy jelentős része amúgy is anélkül vezet. A szigorításoknak nem a pénz és a pontok felé kellene menni, hanem a tudatos pofátlan szabályszegők kivonására a forgalomból.
Ne Józsi jusson csődbe mert benézett egy pirosat, hanem xy börtönbe, mert fékezés nélkül 90 átdöngetett a zebrán.
Nem is ezt írtam... A súlyos veszélyeztetőktől (mint pl büntető fék, járdára hajt), végleges jogsi bevonás (meg persze büntető per). Ha újra volán mögé ül, instant letöltendő.
Egy szót nem írtam "Józsiról, aki benéz valamit" .
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem is ezt írtam... A súlyos veszélyeztetőktől (mint pl büntető fék, járdára hajt), végleges jogsi bevonás (meg persze büntető per). Ha újra volán mögé ül, instant letöltendő.
Egy szót nem írtam "Józsiról, aki benéz valamit" .
Ezt értem, csak szerintem a jogsibevonás ilyen esetben pont nullát számít.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
De még mindíg jobb, mint egy öntörvényű társadalom. Vagy egy olyan ami önhatalmúan eldönti ki a bűnös. Az ilyenek vezetnek a tömegsírokhoz.

Mert ilyen alapon az összes alkoholt fogyasztó vezető potenciális gyilkos, ezt megelőzendő lőjjük le őket?
Ugyanmár.

Az a szomorú, hogy itt magyarázni kell egyáltalán az ilyen itélkezés morális problémáit, elvileg felnőtt erkölcsi intelligenciával rendelkező embereknek..
A közlekedési veszélyeztetés ma is büntett.A gond az,hogy a "törvény és a szerv" van mikor vak-mert becsukja a szemét.
Az olajsejkségi kis anegdóta meg azt példázza,hogy a büntetésnek meg kell hogy legyen a kellő visszatartó ereje.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
A közlekedési veszélyeztetés ma is büntett.A gond az,hogy a "törvény és a szerv" van mikor vak-mert becsukja a szemét.
Az olajsejkségi kis anegdóta meg azt példázza,hogy a büntetésnek meg kell hogy legyen a kellő visszatartó ereje.
Az eljáró szervezetek működési problémájáról, vagy a ítélethozatalnál alkalmazott bűntetőjog, és a kirótt büntetések mértékéről lehet vitatkozni.
Vagy, hogy tényleg annyira jó-e a Szaudi rendszer...

Én szimplán az egyéni itélkezés, azon belül is a agyonlövés, élveboncolás, megnyúzás, stb, mögött álló itélkezés, és ennek a fórumon való megnyilatkozása ellen emeltem szót.
Csak úgy tűnik ezt nem képesek megérteni egyesek..
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 1711

Guest
Azért azt te sem gondolod hogy a közlekedési morál a Gyurcsány miatt szar, ugye?
Az ittas vezetésről is az itthoni morál tehet sajnos, ha mondom hogy nem iszom egy vacsorán mert vezetek az a válasz általában hogy egy sör/bor/feles belefér, a lejtőn meg nincsen megállás sokaknak.

Közlekedési morál szar, mert szarok a törvények, túlterheltek a börtönök, szarok a bírók és a magasabb bérek miatt több hülye engedhet meg magának németből behozott "prémium" roncsot amiben kiéli magát, hogy ő most bármit megtehet a fentiek miatt.

Az előbbi írásom csak arra volt célzás, hogy a mostani (szar) törvények is szigorúbbak, mint amik előtte voltak.

De mint m. richárd esete is mutatja vannak akik egyenlőbbek...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Az eljáró szervezetek működési problémájáról, vagy a ítélethozatalnál alkalmazott bűntetőjog, és a kirótt büntetések mértékéről lehet vitatkozni.
Vagy, hogy tényleg annyira jó-e a Szaudi rendszer...

Én szimplán az egyéni itélkezés, azon belül is a agyonlövés, élveboncolás, megnyúzás, stb, mögött álló itélkezés, és ennek a fórumon való megnyilatkozása ellen emeltem szót.
Csak úgy tűnik ezt nem képesek megérteni egyesek..
De,megértjük.De ha nem mükszik a rendszer,akkor változtatni kell rajta-mert a fusztrált és dühös embereknél előbb-utóbb elszakad a húr.Az nem megy,hogy a mezei kisember mély csöndben egyen szépen és szerényen késsel és villával-más meg közben kétpofára zabál és a végén odaszarik a közös asztal közepére.
Nekem spec kezd tele lenni a pirosmintás napozom.Valaki Teslában akar fittizni?Vegyen magának-de ne az én adómbol megtámogatva,hanem a saját leadózott jövedelméből.Valaki deviza alapú hitelt vesz fel,mert annak jobb a kamatja?Tegye.De ha az árfolyamkockázat a körmére ég,akkor miért az adófizetők fizessenek helyette?Nyereség az övé,a kockázat és a kár meg az adófizetőé.Aki bünös,bünhődjön.Ha másbol nem ért,akkor kapjon nyilcvánosan a helyi főtéren korbáccsal,ha kell.
Különben ismerek olyat,aki felfüggesztettet kapot,és bevonták a jogsiát,mert elütött egy gyereket.DE NEM TEHETETT ROLA.Egy szaros motoros a járdán motorozott,és a gyerek ijedtében a motors elöl ugrott az útra.Féktávolságon belül.Gyerek különben egy kéztöréssel megúszta.De az ürgéről a nagyságos "szerv" megállapitotta,hogy "nem a közlekedési viszonyoknak megfelelően" közlekedett.Motoros kölyök,meg aki az egészet okozta,kapot egy szóbeli ejnyebejnyét-mert jó haver az apja.
De a kisember,az adófizető csak legyen toleráns és türelmes......
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Az eljáró szervezetek működési problémájáról, vagy a ítélethozatalnál alkalmazott bűntetőjog, és a kirótt büntetések mértékéről lehet vitatkozni.
Vagy, hogy tényleg annyira jó-e a Szaudi rendszer...

Én szimplán az egyéni itélkezés, azon belül is a agyonlövés, élveboncolás, megnyúzás, stb, mögött álló itélkezés, és ennek a fórumon való megnyilatkozása ellen emeltem szót.
Csak úgy tűnik ezt nem képesek megérteni egyesek..
Ez már nekem is szemet szúrt. Elég alpári egyesek megnyílvánulása. De ha egy kicsit kifacsarjuk, akkor mivel különb ea videókonj szereplőknél az, aki nem forgalmi szituációban, nyugodt, higgadt körülmények között, feltételezhetően józanul a monitor mögül, nyugodtan és megfontoltan embertársunk kivégzését igényli. Ha összeszámlálnánk, hogy hány "hátravinni tarkónlőni" stílusú hozzászólás volt -azon túl, hogy akár még felbújtásnak is tekinthető lenne- elég elgondolkodtató némelyek morális szintjéről.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez már nekem is szemet szúrt. Elég alpári egyesek megnyílvánulása. De ha egy kicsit kifacsarjuk, akkor mivel különb ea videókonj szereplőknél az, aki nem forgalmi szituációban, nyugodt, higgadt körülmények között, feltételezhetően józanul a monitor mögül, nyugodtan és megfontoltan embertársunk kivégzését igényli. Ha összeszámlálnánk, hogy hány "hátravinni tarkónlőni" stílusú hozzászólás volt -azon túl, hogy akár még felbújtásnak is tekinthető lenne- elég elgondolkodtató némelyek morális szintjéről.
Amúgy miért is baj, ha egy önhibáján kívül nem gyilkoló akármit kivégzünk? Mert nekem valahol visszás, hogy neki van joga az élethez, de ha valaki kilép az ajtón attól már megtagadjuk.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
Ez már nekem is szemet szúrt. Elég alpári egyesek megnyílvánulása. De ha egy kicsit kifacsarjuk, akkor mivel különb ea videókonj szereplőknél az, aki nem forgalmi szituációban, nyugodt, higgadt körülmények között, feltételezhetően józanul a monitor mögül, nyugodtan és megfontoltan embertársunk kivégzését igényli. Ha összeszámlálnánk, hogy hány "hátravinni tarkónlőni" stílusú hozzászólás volt -azon túl, hogy akár még felbújtásnak is tekinthető lenne- elég elgondolkodtató némelyek morális szintjéről.
Szeretném azt hinni, hogy nem gondolják ezt át, és csak indulatból írnak ilyeneket, csak aztán még, kapom a választ és az újabb érveléseket, hogy mégis miért lenne jó, ezek lelövése, stb, +lájkok az ilyen kommentekre, háát... nem könnyű.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezt kicsit fogalmazd át,mert ha valaki önhibáján kivűl még csak nem is gyilkol,azt miért is végeznénk ki?
Itt van ez az eset.
A kamionos manővere konkrétan egy kevésbe profi sofőr esetén súlyos balesetet, szignifikáns eséllyel halált okoz. Az, hogy nem így lett, az a kamionos szempontjából "önhibán" kívüli. Az ő szándéka egyértelmű. Most azon vitatkozhatunk, hogy hírtelen felindulás, vagy előre megfontolt szándék. De a szándék egyértelmű.
És máskor is meg fogja csinálni. És lehet a következő áldozat belehal. Szóval nem látom be, neki miért van több joga élni, mint azoknak akiket tudatosan meg akar ölni
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Amúgy miért is baj, ha egy önhibáján kívül nem gyilkoló akármit kivégzünk? Mert nekem valahol visszás, hogy neki van joga az élethez, de ha valaki kilép az ajtón attól már megtagadjuk.
Az a baj, ha ezt a kérdést Neked fel kell tenned.
Messzire vezetne, de akkor az abortuszt végző nőkket is meszesgödörbe kéne lőni?
Vétlen afgán lakodlmat lebombázó pilótákat is leszokták lőni a sufni mögött?
Orvosi műhiba, agyonlövés.
Áramot használsz és fosszilis energiával állítják elő? Embert ölsz. Bumm a fejbe.
Stbstbstb.