Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
Ha lenne időm, akkor egy régi Honda Gyro Canopy-t vennék, és a 2-ütemű motorja helyett "villamosítanám".
Városba, elővárosba ezen nem(nagyon) esik/-fúj, jobb mint az autó(parkolási díj: :p ):

2515_3263_L.jpg



...szerintem.
Ahogy magam ismerem, két oldalra "pikk-pakk" raknék magamnak egy-egy víz-felverés elleni "pajzsot".

Vannak érdekes "darabok" is :

Honda-Gyro-S-Right-Side.jpg
stb...




;) :

gyro.jpg



Itt jól látszik a konstrukció érdekessége (ami eredetileg, régen angol volt, BSA Ariel ):

Honda-Gyro-Rear-Lean.jpg



...vidéken is jól használható :D :


160e HUF otthon( nem reklám: hasznaltauto.hu), nem is sok, csak ennek nincs bukó-kerete/eső-védője :( :

16301151_1.jpg



...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
De ehhez mind a kettőnek fasznak kellett lennie. (nyilván aki sávot váltott a nagyobb fasz, de a másik is az volt)
Ha tudsz baleset nélkül forgalomban bringázni akkor itt is megy, nem kell belemenni semmilyen adok-kapokba, jól sehogy nem lehet kijönni belőle. Meg fedélzeti kamera kell, lehetőleg olyan ami bringára is okés. (ha találtál megfelelő típust akkor ne habozz itt is elmondani milyen lett, én is akarok)
Nekem csak kocsiba való van, egy barátom ajánlotta, ő nagy tech-kütyü-connosier. Viofo A119 V3+ . Nagyon jó a képe, este is. Mutatott videókat. Még nem szereltem be a sajátom, a hideg miatt (pattintós műanyagok bontása kellene, és nem akarom a patentokat eltörni)
(30k körül, GPS-el, polár szűrővel, asszem áfa nélkül kínából)

Apósjelöltnek 70MAI Smart Dash Cam PRO van, az is egész jó. (~30-35k GPS-el, ÁFÁ-val)

Ezek egyike sem passzol viszont kerékpárhoz, én olyat még láttam, ami mindkettő felhasználáshoz jó lenne, és jó szenzor is van benne (és gps, ami nekem szempont), mindez olcsón.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Elkezdtem nézni a videót kihangosítva a TL sugárzómon (Ez régi fotó, azóta már módosítottam):

jRV5ZfD.png


Erre a zasszony közli, hogy leszek szíves fejhallgatóra átkapcsolni.:mad:

Ezeknek a bárdolatlan női lelkeknek semmi érzéke nincs a nüansznyi finomságokhoz!:hadonaszos:
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Na, az ilyen balfaszok miatt nincs kedvem a vezetéshez...
Csodás, ezt az embert mi lelte?
Reggel nem indult Bömbi és az asszony Buzikiával kellet bemenni-e vagy mi a rák volt ez ?
Annyi dolgot szegett meg pár méter alatt, hogy csodálkoznék ha nem tiltanák el a vezetéstől pár hónapra.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
De ehhez mind a kettőnek fasznak kellett lennie. (nyilván aki sávot váltott a nagyobb fasz, de a másik is az volt)
Ha tudsz baleset nélkül forgalomban bringázni akkor itt is megy, nem kell belemenni semmilyen adok-kapokba, jól sehogy nem lehet kijönni belőle. Meg fedélzeti kamera kell, lehetőleg olyan ami bringára is okés. (ha találtál megfelelő típust akkor ne habozz itt is elmondani milyen lett, én is akarok)

A sávot váltó Olaszországban tanult vezetni :D
Sosem felejtem el, mikor Firenzében egy 5 sávos út 3 sávosra szűkült, álltunk a dugóban, a mellettem lévő autóból (amelyik az egyik elfogyó sávban volt) meg mutogatott a sofőr, hogy menjek már arrébb, és folyamatosan húzta rám a kormányt. Mondjuk ő végül belátta, hogy nem fér át :D
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 068
113
Tudom hogy én is leszek öreg és az elhülyülésem folyamatos, de talán letehetné az autót:
"Az Andrássy út és a Szív utca kereszteződésére vonatkozó szabályok már megváltoztak, de a tévés fejében még a régi maradt meg, ezért gondolta, hogy elsőbbséget kell adnia, majd kanyarodhat."
Hát, szerintem 15éve sem lehetett ott úgy kanyarodni ahogyan csinálta, de elsőbbségadás akkor is volt. Valamint most ott van még a záróvonal, a kötelező haladási irány, de ő ezeket simán áthágta, mert másképpen emlékezett.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
És
ez
vezet...

Legközelebb meg majd nem lesz szerencséje és kit fog megölni?
És sanszosan ezért kb. semmit nem fog kapni. Pár büntipont és mehet a dolgára állatkodni tovább.

Mindenki tol el dolgokat vezetés (meg amúgy minden) közben. Az, hogy nagy baj lesz-e belőle, az általában szerencse és az elkövetett hibák veszélyessége és a töbi vezető rátermettségének és figyelmének összjátéka határozza meg. Nem lehet mindenkit börtönbe küldeni, mert nem lenne senki, aki vezetni mer. Buszt, vonatot, repülőt sem. De gyalog is nagyot lehet esni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Mindenki tol el dolgokat vezetés (meg amúgy minden) közben. Az, hogy nagy baj lesz-e belőle, az általában szerencse és az elkövetett hibák veszélyessége és a töbi vezető rátermettségének és figyelmének összjátéka határozza meg. Nem lehet mindenkit börtönbe küldeni, mert nem lenne senki, aki vezetni mer. Buszt, vonatot, repülőt sem. De gyalog is nagyot lehet esni.
Ez nem "eltolás", ez barom nettó agyhalott.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
T

Törölt tag 1711

Guest
Mindenki tol el dolgokat vezetés (meg amúgy minden) közben. Az, hogy nagy baj lesz-e belőle, az általában szerencse és az elkövetett hibák veszélyessége és a töbi vezető rátermettségének és figyelmének összjátéka határozza meg. Nem lehet mindenkit börtönbe küldeni, mert nem lenne senki, aki vezetni mer. Buszt, vonatot, repülőt sem. De gyalog is nagyot lehet esni.

Az a baj, hogy amelyik megússza az a saját számlájára írja, hogy ő faszagyerek, mint a Nyíregyházán évek óta 100-zal cikázó vadbarom, mert a többiek kompenzálják az ő gyökérségét.
Aztán amikor éles szituba kerül akkor összefossa a gatyeszt, pl. én ráhúztam az elválasztóra a kocsit mikor az én sávomban vágódott ki a kanyarból, kerüljön ki ha tud, pár centin múlt, meg is állt utána az út szélén vészvillogóval...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 697
28 093
113
És
ez
vezet...

Legközelebb meg majd nem lesz szerencséje és kit fog megölni?
És sanszosan ezért kb. semmit nem fog kapni. Pár büntipont és mehet a dolgára állatkodni tovább.

Az az igazán baj, hogy a kolléga nem egy egyéni jelenség, hanem tünet. Akármilyen mocsok fos beláthatatlan idő/útviszony van mindig előkerül egy ilyen önjelölt Schumacher, akinek aztán vrrr mennie kell, mert mennie kell. Látszik, hogy bazi nagy segg köd van, a Niva se véletlen ment annyival amennyivel. A nagyobb koncentráció miatt rohadt fárasztó a vastag ködben vezetni, max ha a memóriádban benne van az útvonal az tud kicsit segíteni. Aztán meg jön a Schumacher tiplizve és neked kell korrigálnod, nehogy az autodidakta pilótából darált hús készüljön a Scania jóvoltából. Múltkor a pályán kerültem ennél jóval sűrűbb ködbe, ráadásul sötét volt és még az eső is szemerkélt. Ilyenkor az első ködlámpa lényegében halottnak a szentelt víz, örültem, hogy az autó elejét láttam meg a kamionosoknak rohadt erős a hátsó ködlámpájuk. Aki ismeri a Pó-síkság fele olaszoknál mekkora ködök vannak évszaktól függetlenül, na valami olyasmi. A pályán nem az a szmöttyögő alkat szoktam lenni, de itt még én is jócskán belassítottam, mert tudtam ennyi a max amivel biztonságosan lehet menni ilyen körülmények közt. 70-80 százaléka az autósoknak hasonlóan cselekedett, a kamionosok elvből konvojszerűen mentek egymás mögött, de persze volt pár főképp német prémiumos, aki mintha szép nyári reggel lenne úgy csapatta.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
Az a baj, hogy amelyik megússza az a saját számlájára írja, hogy ő faszagyerek, mint a Nyíregyházán évek óta 100-zal cikázó vadbarom, mert a többiek kompenzálják az ő gyökérségét.
Aztán amikor éles szituba kerül akkor összefossa a gatyeszt, pl. én ráhúztam az elválasztóra a kocsit mikor az én sávomban vágódott ki a kanyarból, kerüljön ki ha tud, pár centin múlt, meg is állt utána az út szélén vészvillogóval...
De lehet, hogy úgy csinál mint én csinálnék, lehúzódik az út szélére, megáll és rágyújt remegve... aztán óvatosabban előz ködben meg úgy általában óvatosabb lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

"A kormány elfogadta a V0-s vasúti körgyűrű megépítésére vonatkozó stratégiát, hogy az ország logisztikai adottságait még jobban ki tudjuk használni és az elkövetkező évtizedek nyertesei lehessünk – közölte Palkovics László innovációs miniszter. A minap az MTI-nek nyilatkozva Székesfehérváron azt mondta, hogy a megyeszékhelyet is érinti majd a teherforgalmi gyűrű, amely végső soron Záhonyt köti össze Győrrel, Börgönd érintésével. "
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 968
26 999
113

"A kormány elfogadta a V0-s vasúti körgyűrű megépítésére vonatkozó stratégiát, hogy az ország logisztikai adottságait még jobban ki tudjuk használni és az elkövetkező évtizedek nyertesei lehessünk – közölte Palkovics László innovációs miniszter. A minap az MTI-nek nyilatkozva Székesfehérváron azt mondta, hogy a megyeszékhelyet is érinti majd a teherforgalmi gyűrű, amely végső soron Záhonyt köti össze Győrrel, Börgönd érintésével. "
Ilyenkor lenne jó, ha a MÁV nem adta volna el a teherszállítási leányválalatát az ÖBB-nek...