Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Haladunk a meanwhile in Russia szint felé...
Meg se lepődtem az autó márkáján. BMW/Merci/Audi 99%-os pontossággal fedi le a tahókat.

Tegnap - én a vidéki - háromszor is mentem arra.
Ráadásul harmadjára akkortájt!
Ahogy tv híradókban szokták kihagyhatatlanul mondani a nélkülözhetetlen információt a megkérdezett "épp a környéken voltam" átlagemberek: Mondtam is a lányomnak, hogy milyen csendes és békés ma a budapesti forgalom! (Tényleg ezt mondtam:eek:)


Elszomorító. Kifejezetten örülök, hogy sem ezt nem láttam, sem idejét nem tudom, hogy mikor láttam ilyen dulakodást közlekedésben.

Na mondjuk az nem kicsit felzaklatott annak idején, amit (ennyi biztos) 2006 előtt éltem meg az M3-as kivezetőn - a Vág és a Széchenyi utcák magasságában.
Rekkenő hőség nyári délután, letekert ablakok a Nagypolszkin, párommal és az akkor max. 8 éves kislányommal vagyunk az autóban, araszolás a Szerencs utcai kereszteződés felé.
Külső sávban araszolunk. A belső sávban előttünk vagy kettő autónyi távolságban egy ezüst színű háromajtós G Astra csorog.
Egyszer csak kivágódik az éppen csak guruló autó a jobboldali ajtaja; innentől lassított felvétel:
Egy fiatalember nyúl utána.
Nem: Utána nyúl, de próbál eközben ki is mászni.
A sofőr keze próbálja a vállát fogva visszatartani.
Nem sikerül, emberünk kikászálódik, s elindul bukdácsolva rohanva az autók között cikázva felénk.
Minden autóhoz odaszalad, próbál ajtót nyitni, s kiabál, hogy "Meg akarnak ölni!"
Hozzánk jut. (Alig győzzük lenyomni a belső ajtózárókat, meg feltekerni az ablakokat).
Rángatja az ajtókat. Szemében halálfélelem.
Eközben automatikusan csorgunk a sorral.
Nem úgy az Astrás; ő megállt, s bevárja, hogy odaérjünk, elé kerül a bajbajutott (előttük ugye már van hely), majd megpróbálja elütni.
Szerencsére nem sikerül, így a menekülő ember - hóna alatt szorongatva az aktatáskáját - elszalad a Széchenyi utcába.
Mivel már előtte járunk, az Astrás nem tud utána menni.
Araszolunk - nem kicsit felzaklatva - tovább, mellém kerül az Astrás.
Átnézek: Erős volt a nyári napsütés; barna bőr, derék alkatú, vastag aranyláncú figura.
Hátul a klasszik feleség, igazi archeo típus.
Lazaságot mímelve (eközben még a torkomban dobog a szívem) kérdezem a figurát?
  • Mi baja volt a csávónak?
  • (Fölényes lazaság) Tartozik egy kis pénzzel, mentünk volna az anyjához, hogy az megadja...

Csóri srác eddig bírta idegekkel a - nevezzük úgy - füllentést, de leginkább a presszionálást, meg a rettegett jövőt.

Nagyon belém égett a történet.
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
320
795
93
Románoknál elég brutálisan büntetik az agresszív vezetést is mostantól, remélem áthozzák ide is.

Elveszik a jogsit ennyi-annyi napra, aha...
Szerintem ez nem vezet sehova. Aki jogkövető, annak számít, ahogy a szabály is, akinek meg nem, annak meg úgysem számít, hogy van-e jogsija.
Tudom, nem ennyire fekete-fehér. De pl. ha jogsi elvétel mellé kap egy nyomkövetőt is azzal a plusz feltétellel, hogy valami extra retorziót kap, ha a 20 km/h-t átlépi, akkor az talán jobb belátásra bírna többeket. Aki meg úgy vezet, ahogy, az talán bringára se üljön, menjen gyalog. Tömegközlekedés? Hát, így jártál, máskor ésszel vezess.
Tudom, sarkosak a fenti sorok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Haladunk a meanwhile in Russia szint felé...
Meg se lepődtem az autó márkáján. BMW/Merci/Audi 99%-os pontossággal fedi le a tahókat.


Hatalmas bunyónak ezt azért nem mondanám :D
Valóban nem szép ami történik és igen, a dájcse prémium tulajok nagyrészt bunkók....
Engem az érdekelne, hogy a passatból a másik srác miért nem szállt ki előbb? És miért nem verték ketten azt a bőrkabátos balfaszt?

Ha elértük volna az orosz szintet akkor a megálló autósok is kalapáccsal meg vascsövekkel beszáltak volna XD
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 476
113
Nem találtam ilyen jellegű hajós fórumot...úgyhogy ide rakom.
https://www.origo.hu/gazdasag/20220131-oceanjaro-hajo-karibi-korut-csuszda-innovacio.html
"A floridai Fort Lauderdale-ben idén márciusban mutatkozik be hivatalosan a világ legnagyobb óceánjáró hajója, a "Wonder of the Sea" – adta hírül a gCaptain szakportál."
20220131oceanjaro-hajo-turizmus-tenger-hajos.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 445
113

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Az oroszok 2 milliárd dollárral beszállnának a V0 építésébe. Ez valahogy kimaradt a "hírekből".

 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Az oroszok 2 milliárd dollárral beszállnának a V0 építésébe. Ez valahogy kimaradt a "hírekből".


Szerbek elég jól jártak velük pár éve, grátiszba még kaptak 12 Uzsgyi 2-est is a felújított vonalakra...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 565
113
Az oroszok 2 milliárd dollárral beszállnának a V0 építésébe. Ez valahogy kimaradt a "hírekből".

Mire megépül talán Kárpátalja is visszakerül.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Nem is tudom, melyik lesz meg hamarabb. Paks 2, V0, a Luca széke, vagy a világbéke. ;]

Sanszos, hogy az utolsó :D

Mondjuk ha orosz hitelből az RZD fővállalkozásából épül a V0 akkor előbb kész lesz, mint bármi más (ha nem lesz bürokratikus akadékoskodás).
Szerbeknél is csak a sínek meg a fizikai munka jött helyből, minden mást készen vittek (RZD már gyakorlatilag állam az államban, közel 1 millió embert foglalkoztat és brutálisan nyereséges).