Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
De az motorkocsi lesz. Konkrétan mozdonyra gondoltam, amit pl. rendező pályaudvaron használnak. Illetve új dízelmozdonyokat tervezünk vajon beszerezni? Van még értelme? Mennyi vonalat kellene még villamosítani, amin "nehéz" szerelvények közlekednek? Teljesen laikusként kérdem ezeket.

EU már nem támogatja a dízelmozdonyok beszerzését, meg ugye nyomja a cég co2 kibocsátását is...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Nálunk hét közben is mindenki 65-tel jár 90 helyett... A piros lámpánál az elindulás meg egy siralomvölgy. Olyan az egész, mint a Flinstone család, lábbal hajtós tempó.

Csúcsidőn kívül azért itt is előfordulnak csigák, mondjuk 90-es helyen nem ingázom, csak max 70-esen. De a reggeli csúcsban idején ezek csigák még jórészt alszanak szerencsére. Délelőtt aztán már rosszabb...
A piros lámpánál elindulás hasonló, rutinosaknak megy, a többinél katasztrófa.
Én csak azt az egyet nem értem, hogy a dugóban ülve miért nem gondolkoznak el egyesek, hogy miért is vannak a dugók, és hogy ők személy szerint mit is tehetnének ellene... Idejük lenne kitalálni a megoldást...
(azért ideírom, hátha itt is olvassa rutintalan: Ha elől vagy, nyomd a gázt; ha a sorban, akkor ne maradj le az előtted lévőtől! Ennyire egyszerű...)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
60-as tábla van kint, mert szar az út.
Az utánfutós a nettó fasz. Az ilyen inkább dögölne meg úgy, hogy más nem öl meg. Ha ott bringás vagy motoros lett volna ott, akkor annak annyi.
Az a legolcsóbb útjavítás... Amúgy 1 percért ritkán gőzölnek be. Halálát meg nem kell kívánni.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
M

molnibalage

Guest
Az a legolcsóbb útjavítás... Amúgy 1 percért ritkán gőzölnek be. Halálát meg nem kell kívánni.
Tényleg jó lesz, amikor majd egy ilyen fasz megöl valakit...

Én már nem fogom vissza magam. Ma is egy fasz a nagykörút a Tompa utcánál pirosban átment, araszol és a kibaszott mobilját nézi, amikor nekem volt zöld. Ráüvöltöttem, hogy a kurva isten faszát, ha már szabálytalankodik 5 kibaszott méter előnyért a szájbavert utat nézze. És nem értete a fasz, hogy mi baj.

Kész. Elegem volt. Megtelt a hülyépufferem.
Mostantól nem fintogrok, leüvöltöm a fejé annak, aki ekkora fasz.
Mikor esik már be bazdmeg, hogy tonnás ölésre képes járműveket vezetnek.
Ha nem tud dugóban ülni és mobilozni akar, akkor ott s BKV.

A kurva isten faszát már.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
Tényleg jó lesz, amikor majd egy ilyen fasz megöl valakit...

Én már nem fogom vissza magam. Ma is egy fasz a nagykörút a Tompa utcánál pirosban átment, araszol és a kibaszott mobilját nézi, amikor nekem volt zöld. Ráüvöltöttem, hogy a kurva isten faszát, ha már szabálytalankodik 5 kibaszott méter előnyért a szájbavert utat nézze. És nem értete a fasz, hogy mi baj.

Kész. Elegem volt. Megtelt a hülyépufferem.
Mostantól nem fintogrok, leüvöltöm a fejé annak, aki ekkora fasz.
Mikor esik már be bazdmeg, hogy tonnás ölésre képes járműveket vezetnek.
Ha nem tud dugóban ülni és mobilozni akar, akkor ott s BKV.

A kurva isten faszát már.
A mobilozva belelemenés a pirosba menthetetlen...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113

Ennek is jól hátra volt pakolva a futója... Nem tudják, hogy a hátsó súlyponthelyzet nem csak a repülésben kellemetlen, de a vontatásban is?
Gondolom fogalma sincs a csókának, miért is szitált be... De legalább nem az árokban végezte, az is valami. Mondjuk az előzni tilost azért illene respektálni.
 
M

molnibalage

Guest
Ennek is jól hátra volt pakolva a futója... Nem tudják, hogy a hátsó súlyponthelyzet nem csak a repülésben kellemetlen, de a vontatásban is?
Gondolom fogalma sincs a csókának, miért is szitált be... De legalább nem az árokban végezte, az is valami. Mondjuk az előzni tilost azért illene respektálni.
Mert az átlagpolgár gyök és nem érti meg, hogy a megpakolás szabálye és a sebességkorlát a fizika miatt van.
Azt hiszi, hogy a korlátozás csak amiatt van, hogy mert "béna sofőr".

Nem bazdmeg, fizika. Schumer sem tudná ezt felülírni.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Mert az átlagpolgár gyök és nem érti meg, hogy a megpakolás szabálye és a sebességkorlát a fizika miatt van.
Azt hiszi, hogy a korlátozás csak amiatt van, hogy mert "béna sofőr".

Nem bazdmeg, fizika. Schumer sem tudná ezt felülírni.

A fizika sok mindent megengedne, ha valaki tudja kezelni, ismeri a szabályait. Írtam már itt ebben a topicban, hogy húztam már 140-el is 9 méteres 700kilós futót, és semmi rossz hajlama nem volt akkor sem. Az persze igaz, hogy alig bírom a horogra akasztani, olyan elől van a súlypontja.

Szerintem a csávó későn realizálta a kanyart és az előzni tilost, és hogy minél előbb befejezze, tovább gyorsított egy olyan sebességre, amit előtte "nem próbált ki" csak úgy simán az úton haladva.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 090
113
Mert az átlagpolgár gyök és nem érti meg, hogy a megpakolás szabálye és a sebességkorlát a fizika miatt van.
Azt hiszi, hogy a korlátozás csak amiatt van, hogy mert "béna sofőr".

Nem bazdmeg, fizika. Schumer sem tudná ezt felülírni.
Viszont van egy csomó helyen totálisan indokolatlan semességkorlátozás. Itt nem messze van egy kapaszkodósávos szakasz, amit teleb@sztak 70es táblákkal elérve ezzel, hogy 15 km-en át szabályosan ne lehessen előzni. Igen okos 5let volt. Mellékesen az objektív felelősség bevezetése előtt 130-al járkáltam általában arrafelé (mondjuk nem tükörjégen meg zivatarban) minden probléma nélkül, úgyhogy tapasztalatból tudom, hogy a fizika ezt nem indokolja. Mondjuk páran odaverték magukat 180 felett, de most aki békésen menne az ezért b@sztatni? Ha tele van az ország ilyenekkel, akkor miért tisztelné az autós a sebességkorlátozást? Mert néhol indokolt? Sajna a sebességkorlátozás tábla a legolcsóbb megoldás mindenre Magyarországon.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 968
26 999
113
Az általános jótállás ideje (hónap): 24

Külső festés (korrózióvédelem) jótállási ideje (hónap): 168

Külső festés (fényezés) jótállási ideje (hónap): 96

Forgóváz (beleértve különösen, de nem kizárólag a hordrugókat) jótállási ideje (hónap): 60

Fő és segédüzemi áramirányító jótállási ideje (hónap): 48

Klímaberendezés jótállási ideje (hónap): 60

Járművezérlő jótállási ideje (hónap): 72

két áramrendszerű mozdony nettó egységára (nettó EUR): 3490000

három áramrendszerű mozdony nettó egységára (nettó EUR): 4065000



Moratóriummal kapcsolatos további információk:
A szerződés legkorábban 2022.04.06-án köthető meg.

A Vevő havonta összesen legfeljebb 4 (négy) darab Mozdony Leszállítását fogadja el, ezt meghaladó Leszállításra az Eladó csak a Vevő előzetes, írásbeli engedélye esetén jogosult.


Bombardier Transportation GmbH

Az ajánlat értékelési szempont szerinti tartalmi elemei:

Az általános jótállás ideje (hónap): 24

Külső festés (korrózióvédelem) jótállási ideje (hónap): 144

Külső festés (fényezés) jótállási ideje (hónap): 72

Forgóváz (beleértve különösen, de nem kizárólag a hordrugókat) jótállási ideje (hónap): 36

Fő és segédüzemi áramirányító jótállási ideje (hónap): 36

Klímaberendezés jótállási ideje (hónap): 48

Járművezérlő jótállási ideje (hónap): 48

két áramrendszerű mozdony nettó egységára (nettó EUR): 4580000

három áramrendszerű mozdony nettó egységára (nettó EUR): 4650000
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Amikor két idióta találkozik...
Az egyik mélyen pirosba hajt a másik meg lendületből kb. a sárga-pirosba ment bele...

A motorost nem látjuk, hogy mibe ment bele, látatlanul nem mondanám, hogy idióta. A biciklis nyilvánvalóan az, simán meg tudott volna állni a pirosnál, nem is tudom mit gondolt. A videón nem is látszik már a zöld lámpa, az esemény meg a 10-11. másodpercben van... (ok, hogy a 4.-nél indul a felvétel, de akkor is)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
A motorost nem látjuk, hogy mibe ment bele, látatlanul nem mondanám, hogy idióta. A biciklis nyilvánvalóan az, simán meg tudott volna állni a pirosnál, nem is tudom mit gondolt. A videón nem is látszik már a zöld lámpa, az esemény meg a 10-11. másodpercben van... (ok, hogy a 4.-nél indul a felvétel, de akkor is)
Én pontosan ismerem a helyet és a lámpaváltást is.
Kocsik között láttam hasonlót, de ennyire közelit még nem.
 
M

molnibalage

Guest
Na, ma is sikerült minimum egy faszt látni.


Már az előző saroknál is dudált valamiért egy szürke kocsi egy fehér furgonra és oda vissza.
Nem tudom miért. De itt gyak. csikorgó kerekekkel álltak meg, ahogy a hátrébb levő szürke kocsi benyomta az orrát a furgon elé, ami meg pont pirosat kapott. Majdnem rácsúsztak egy gyalogosra. Odamentem a hátrébb levőhöz és ablakod kopogva jeleztem, hogy "eszednél vagy bazdmeg...?". Fel se vette. Egy 55-60 körüli fasznak tűnt.

Lehet, hogy ki kellett volna szedni és pofán verni. Ezek GTA-znak bazdmeg a belvárosban.
Ha csak a verésből ért, hogy hagyja abba, akkor meg fogja kapni. De tényleg? Megvárjuk, amíg meghal valaki?