• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

• Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
9 397
21 693
113

aU5sGxL.png

Szerintem ebből a felül középen láthatón lehet tekerni, nem ráz stb.

• Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
9 397
21 693
113

Jó tudom metropol, de tényleg elég keskenynek tűnnek a sávok, gondolom egysávossá kellene tenni akkor a Karolina utat az autósoknak... bár annak meg túl széles.

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
278
641
93
Ez még nem jelent semmit, sőt... :) Ezzel együtt nem zárom ki, hogy nem hosszabítják, én se tenném a kormány helyében, és már lement a turista idény is, szóval a lakosság is ideje, hogy leüljön a seggére :) (Aztán egy jó covid kijárási tilalom segítene ezen is!)
Ezek szerint a benzinkutas az október 1-i hatály miatt mondta, amit mondott, de végül nem így lesz.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
5 184
12 868
113

Jó tudom metropol, de tényleg elég keskenynek tűnnek a sávok, gondolom egysávossá kellene tenni akkor a Karolina utat az autósoknak... bár annak meg túl széles.
ott van a cikkben: kresz szerint 2,75m a minimum sávszélesség, így 2m-esek lettek.

• Tetszik
Reactions: fip7 and Ooorky

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
5 184
12 868
113
Ezek szerint a benzinkutas az október 1-i hatály miatt mondta, amit mondott, de végül nem így lesz.
Tehát egy félinformáció alapján magabiztosan kijelentett egy spekulációt tényként, avagy ahogy ezt felénk mondják: hazudott, ahogy az ellenzéki suttógó propagandától már megszoktuk.

Avagy a klasszikus: biztos forrásból tudom, hogy Orbánt Grazban kezelik, mert idegösszeomlása volt, egy taxis mesélte n+1. felvonása.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
9 397
21 693
113
Tehát egy félinformáció alapján magabiztosan kijelentett egy spekulációt tényként, avagy ahogy ezt felénk mondják: hazudott, ahogy az ellenzéki suttógó propagandától már megszoktuk.

Avagy a klasszikus: biztos forrásból tudom, hogy Orbánt Grazban kezelik, mert idegösszeomlása volt, egy taxis mesélte n+1. felvonása.

A feleségét pedig Debrecenben, mert megint eltörte az állkapcsát ez az állat.

• Tetszik
Reactions: Veér Ispán

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
3 675
5 664
113
Mai fejjel hihetetlen, hogy egyszer ez létezhetett:
Kivételesen nem bántam, hogy (ez a) zene van alatta. (Áááá...nem öregszem...)

...amikor a lányom olyan 16 éves volt, akkor rendszeresen osztotta az észt, ha értetlenkedtünk a párommal, vagy nehezen fogtunk fel, kezeltünk dolgokat, amik az ő korosztályának az alapértelemzettjei (okostelók, social media, stb.):
S ilyenkor rendre megkaptuk a gyilkos iróniát:
OK boomer.
:eek:

Persze ez nem olyan, mint a Gyalog galopp, s nem múlt el teljesen azóta sem:

Ilyenkor két dologgal szoktam reagálni:
1, Én is voltam fiatal, de nem szemtelen!:hadonaszos:

2, S emiatt írtam le az eddigieket, s ez a reakcióm a mondatodra:
Szóval olyankor, amikor a lányom értetlenkedett/ik, hogy az előző korosztályok miért a mai szemmel elavult, béna, őrült dolgokkal, eszközökkel, módszerekkel, szemlélettel operáltak, elmondom neki, hogy ez nem a te korosztályod érdeme, zsenialitása és bölcsessége, hanem a te korosztályod azért tud olyan korszerű lenni, mert az előző korosztályok dolgoztak, küzdöttek, szenvedtek, tapasztaltak, éltek meg az akkoriakkal kínlódva, azokat fejlesztve, hogy a te korosztályodnak már ezeket, így ne kelljen:
Ha nem így lett volna, akkor még te is:
  • egész napodat a háztartás működtetésével töltenéd (szőnyeg verés, tűzhely gyújtás, csigacsinálás, stb.)
  • tárcsáznád a telefont a sarki fülkében (előtte kivárva a sorodat),
  • tekernél gyerekként a felnőtt kerékpár váza alatt görnyedve - miközben, hogy el ne csapjon a TSZ IFA-ja - belezúgtál az árokba a kormányon lógó tele PB gázpalackkal, hazafele a cseretelepről
  • tekernéd a magnószalagot golyóstollal, hallgatnál újabb híján egy évig egy albumot magnószalagon
(amit két magnót egymásnak fordítva vettél fel az egyik belső mikrofonjával a fürdőszobában, de a harmadik felvételnél már elengedted azt, hogy megint belehallatszik a felvételbe a bejárati csengő)
- még te is tudnál tökéletesen bal lábbal fékezni, mint apád
(mert a jól működő keverékdúsítás és stabil alapjárat - tájékozatlanabbak kedvéért szívató, meg még nem kopott karburátor és gyújtáselosztó - egyáltalán nem volt magától értetődő akkortájt),
és a legendás B csoportos pilóták (igaz, ők a mai szemmel kezdetleges járgányokban az őrületesen nagy turbólyuk miatt):
- Állnál a versenypálya szélén centire a sodródva száguldó versenyautótól (Igen; én is, Salgó rallyn, csak én megúsztam, nem úgy, mint egy ismerősöm, aki ott örökre kerekesszékbe került), mert akkor még nem volt ennyire ünnepelve minden másodpercemberke egója; fatalistábbak voltunk.

Úgyhogy ezt köszönd meg szépen felmenőid, nagyszüleid, szüleid korosztályának!:hadonaszos:

Érdekes; ilyenkor már nincs OK boomerezés.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
763
2 216
93
Kivételesen nem bántam, hogy (ez a) zene van alatta. (Áááá...nem öregszem...)

...amikor a lányom olyan 16 éves volt, akkor rendszeresen osztotta az észt, ha értetlenkedtünk a párommal, vagy nehezen fogtunk fel, kezeltünk dolgokat, amik az ő korosztályának az alapértelemzettjei (okostelók, social media, stb.):
S ilyenkor rendre megkaptuk a gyilkos iróniát:
OK boomer.
:eek:

Persze ez nem olyan, mint a Gyalog galopp, s nem múlt el teljesen azóta sem:

Ilyenkor két dologgal szoktam reagálni:
1, Én is voltam fiatal, de nem szemtelen!:hadonaszos:

2, S emiatt írtam le az eddigieket, s ez a reakcióm a mondatodra:
Szóval olyankor, amikor a lányom értetlenkedett/ik, hogy az előző korosztályok miért a mai szemmel elavult, béna, őrült dolgokkal, eszközökkel, módszerekkel, szemlélettel operáltak, elmondom neki, hogy ez nem a te korosztályod érdeme, zsenialitása és bölcsessége, hanem a te korosztályod azért tud olyan korszerű lenni, mert az előző korosztályok dolgoztak, küzdöttek, szenvedtek, tapasztaltak, éltek meg az akkoriakkal kínlódva, azokat fejlesztve, hogy a te korosztályodnak már ezeket, így ne kelljen:
Ha nem így lett volna, akkor még te is:
  • egész napodat a háztartás működtetésével töltenéd (szőnyeg verés, tűzhely gyújtás, csigacsinálás, stb.)
  • tárcsáznád a telefont a sarki fülkében (előtte kivárva a sorodat),
  • tekernél gyerekként a felnőtt kerékpár váza alatt görnyedve - miközben, hogy el ne csapjon a TSZ IFA-ja - belezúgtál az árokba a kormányon lógó tele PB gázpalackkal, hazafele a cseretelepről
  • tekernéd a magnószalagot golyóstollal, hallgatnál újabb híján egy évig egy albumot magnószalagon
(amit két magnót egymásnak fordítva vettél fel az egyik belső mikrofonjával a fürdőszobában, de a harmadik felvételnél már elengedted azt, hogy megint belehallatszik a felvételbe a bejárati csengő)
- még te is tudnál tökéletesen bal lábbal fékezni, mint apád
(mert a jól működő keverékdúsítás és stabil alapjárat - tájékozatlanabbak kedvéért szívató, meg még nem kopott karburátor és gyújtáselosztó - egyáltalán nem volt magától értetődő akkortájt),
és a legendás B csoportos pilóták (igaz, ők a mai szemmel kezdetleges járgányokban az őrületesen nagy turbólyuk miatt):
- Állnál a versenypálya szélén centire a sodródva száguldó versenyautótól (Igen; én is, Salgó rallyn, csak én megúsztam, nem úgy, mint egy ismerősöm, aki ott örökre kerekesszékbe került), mert akkor még nem volt ennyire ünnepelve minden másodpercemberke egója; fatalistábbak voltunk.

Úgyhogy ezt köszönd meg szépen felmenőid, nagyszüleid, szüleid korosztályának!:hadonaszos:

Érdekes; ilyenkor már nincs OK boomerezés.

Group B Rallye - Vészterhes évek​

link

• Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
841
2 979
93
Mai fejjel hihetetlen, hogy egyszer ez létezhetett:
Ez a durva:
"Amikor a portugál F1-es pályán, Estorilban Toivonen ment két kört a Lancia Delta S4-gyel: idejével (1:18,1 perc) a hatodik helyről indulhatott volna a néhány héttel korábbi Formula-1-es futamon. Az első kockát megszerző Ayrton Senna eredményétől (1:16,7 perc) csak 1,4 másodperccel maradt el. És csak két kört ment…"
És ezek az autók mentek minden úton, nem csak tüköraszfalton.
Mostanság a baja gépek lehetnek a legközelebb hozzájuk.
Csodálatosan elmebeteg járgányok.

Én a Man TT-t sem értem, hogy létezhet. Minden évben meghal valaki. A fedélzeti videókat nézve is kitör a frász.