Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A köd nem rontotta számottevően a látótávolságot. A belest is el lett kerülve. A sor, akit előzött meg szottyoghatott rendesen, ha már sor volt. És igen. az előző elcseszte. Igen, lehetet volna belőle baj. És nem, nem érdemel halált. Mert bár egyeseknek ez lehetetlennek tűnik, de mindenki elcsesz az életben sok dolgot, és hogy lesz-e belőle nagy baj, az a szerencsén meg a többi emberen múlik. És bárkivel előfordulhat, mert senki sem tökéletes.
Amúgy elég tehetségtelennek tűnt az előző, mert hót egyenes volt az út, a kamionok közt meg volt bőven hely behúzódni. De hát ez van, ha a jogosítványhoz nem kell tudni vezetni...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Szerinted csak ott volt köd vagy mi...? Amúgy az M6-on jártam.

Hát a köd néha egy kilométerrel arrébb is tud teljesen más sűrűségű lenni.
Én már mentem úgy dolgozni, hogy itt a 8.kerben megnéztem a napfelkeltét, majd munkába menet 15 perccel később Kőbányán pedig olyan ködbe futottam, hogy 200 méter sem volt a látás.
 
M

molnibalage

Guest
Hát a köd néha egy kilométerrel arrébb is tud teljesen más sűrűségű lenni.
Én már mentem úgy dolgozni, hogy itt a 8.kerben megnéztem a napfelkeltét, majd munkába menet 15 perccel később Kőbányán pedig olyan ködbe futottam, hogy 200 méter sem volt a látás.
Igen, de ma nem ilyen volt. Bp-től kifelé menve csudaszép köd volt, de aztán még az 51-esen is, amikor átmentünk a túlpartra.

De a legerősebb váltás, amit láttam az még úgy 2007 táján volt. Éjfél felé tekertem haza Miklósra röplabda edzésről. Csepel szélén is, de még az M0 felhajtónál is olyan tejköd volt, hogy egy autó kb. séta tempóban mert megelőzni engem. Én olyan 20-as tempóval mentem, akkor ő 25 táján. Aztán kb. a ma benzinkút és körfordalom táján (ALID van ott?) ott mintha elvágták volna az egészet. Mivel pont telihold volt, olyan volt, mint valami Fantasy film. A köt kintről visszaverte a Holdfényt. Azóta sem láttam olyat.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Eddig olvastam.
Reggel mentünk bejárásra.
Kurvára nem lehetett messzire látni, még nappal sem.
Na most elbizonytalanítottál. Ha nagy ködben autózik az ember, akkor ott világít előtte a ködfal a lámpa fényében a szembe jövőknek meg egészen tompa a világításuk. Itt nincs ilyen. Nem tudom, a kamera mennyit csal az emberi szemhez képes ilyenkor. Ezen a felvételen inkább a szembe jövők vakítása korlátozta a látást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Na most elbizonytalanítottál. Ha nagy ködben autózik az ember, akkor ott világít előtte a ködfal a lámpa fényében a szembe jövőknek meg egészen tompa a világításuk. Itt nincs ilyen. Nem tudom, a kamera mennyit csal az emberi szemhez képes ilyenkor. Ezen a felvételen inkább a szembe jövők vakítása korlátozta a látást.
Jött már velem szembe egy kivilágítatlan Land Rover ködben, este, a felezővonalon középen Kaposvár mellett... majdnem az árokban maradtunk, úgy félrerántottam a kormányt, meg majd becsokiztam. Azóta aggódok ködben hajtani.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Jött már velem szembe egy kivilágítatlan Land Rover ködben, este, a felezővonalon középen Kaposvár mellett... majdnem az árokban maradtunk, úgy félrerántottam a kormányt, meg majd becsokiztam. Azóta aggódok ködben hajtani.
A kivilágított kocsi még hagyján, de a világítás nélkül úton álldogáló jármú az kb. a halál. Még nem futottam ilyennel össze, de ez úgy kb. a kivédhetetlen kockázat. Mellékesen nagyon megfontoltan és a látótávolságot a lehető legjobban felmérve próbálkozom esetleg ködben előzéssel. Mert ködben a lasú vezető botrányosan lassúvá válik (mellékesen szemerkélő esőben is) ami azért elég nagy motiváló tényező, de nem kockázatmentes a dolog.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sorompókhoz: itt (akár) 160-nal dzsalnak a vonatok
EPdYch5.jpg

d4i1QYu.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 721
30 230
113
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 076
113
Nincsen 20 éves, két éve minden szabályt megszeg, és szabadlábon van? Mi fasz????
 
M

molnibalage

Guest
Nincsen 20 éves, két éve minden szabályt megszeg, és szabadlábon van? Mi fasz????
Mi. Magyarisztan. Az. 2/3 mellett erre futja. Meg ket het alatt rend lesz dumara.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi. Magyarisztan. Az. 2/3 mellett erre futja. Meg ket het alatt rend lesz dumara.
Az elbaszott bíróságainkat nem nekik köszönhetjük, mikor 10 éve hozzá akartak nyúlni, hogy kiirtsák az NGO-kat mekkora hiszti volt már...
Ne feledjük, hogy uniós nyomásra ma már vasutasoknak is kötelező érzékenyítési tréning, mert szerintük sok atrocitás éri a hajléktalanokat és kisebbségeket a vonatokon...
 
M

molnibalage

Guest
Egesz egyszeruen csodas mennyi balfasz van az utakon.
A nagy baleset miatti dugoban ulok Hatvannal. Erre ket masik az elkerulon es magan a palyan kepes osszecsattani
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Egesz egyszeruen csodas mennyi balfasz van az utakon.
A nagy baleset miatti dugoban ulok Hatvannal. Erre ket masik az elkerulon es magan a palyan kepes osszecsattani

Üdv az autósok között :D
Megszoksz, vagy megszöksz, legutóbb is csak helyismeretemnek és pofátlanságomnak köszönhetően jutottam "csak" 1 óra késéssel haza (külső sávon vánszorgó kamionok között az utolsó pillanatban lett annyi rés, hogy keresztbe átvágva a pályán és záróvonalon még pont le tudtam menni a lehajtóra és a bedugult 1-es helyett Kocs felé kerülve hazavergődtem).
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 211
113
Mi. Magyarisztan. Az. 2/3 mellett erre futja. Meg ket het alatt rend lesz dumara.

Két hét alatt valóban rendet lehetne teremteni, csak van mindenféle nemzetközi egyezmény ami a genocídiumot és a pogromokat nagy általánosságban helyteleníti.

Addig is minden bizalmad a Dögkútban és Klára asszonyban. Adtak ki már kommünikét?