Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 410
3 672
113
Én csütörtök este gond nélkül tankoltam egy kőbányai kagylósnál, volt minden, kivéve prémium gázolaj... A mennyiségi korlát miatti félelmemben már 280km után beálltam a kútra, 3/4 tankkal. :D
(Egy pl 20 literes korlátozással jól meg tudnának szivatni, mehetnék 4 kútra egymás után, hogy telitöltsem...)
 
  • Hűha
Reactions: misinator
T

Törölt tag 1711

Guest
Az ember előbb egy fedeles hűtőtáskába, majd utána egy nyitott műanyag ládába tankolt benzint.

 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
811
777
93
Wat a twist, szakadt bömi... Legalább itt az elkövető döglött meg.


Btw.: ma már sorban állás nélkül tudtam tankolni az omw kúton, szerencsére sok retardált fél évre előre betárazott (utána úgyis rárohad).
Ennek a feszítő vágos részét láttam , amikor láttam a mentők, tűzoltók rendőrök létszámát. Sejtettem hogy nagy a baj. Hajnal 2-kor mentem forgalom nulla, út nem volt nedves csúszós. Hogy a faszba találta meg azt az oszlopot?
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 115
113
A Ford Otosan felvásárolta és felvásárolta a Ford Romania-t. Hozzátenném ezt az információt arra az esetre, ha egy nap hasznos lenne valakinek.


 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 069
27 307
113
Ilyen kompok és katamaránok fognak közlekedni 2022-ben a Balatonon

balatoni-hajozasi-zrt-uj-komp-2022-bahart-tihany-szantod-kompmenetrend-hajozas-csodalatosbalaton-768x432.jpg

bahart-balatoni-hajozasi-zrt-uj-katamaran-2022-hajozas-csodalatosbalaton-768x428.jpg


2 db 45 méteres kompot és 2 db 35 méteres katamaránt szerez be a BAHART közel 5,7 milliárd forintból. A beruházás a hajózási társaság 2030-ig tervezett teljes modernizációs folyamatának első üteme.


a7dbf14a5ce5a14e4e94e1f1987882a35a9fa6fb_normal.jpeg


Kár, hogy középen lehagyták a piros, fehér és zöld részt :(
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 859
15 244
113

… azt egyébként meg tudja valaki mondani, hogy a két bazinagy mikiegér fül az elején milyen célt szolgál (kb. nulla fogalmam van a mozdonyokhoz)?

A vasúttörténeti parkban egyébként szintén van ilyen világháborús német hadimozdony, a pontos típust persze nem tudom megmondani, de olyan nagy, fekete, és tapinthatóan poroszos.
 

Huba

Active Member
2018. november 13.
64
181
33
… azt egyébként meg tudja valaki mondani, hogy a két bazinagy mikiegér fül az elején milyen célt szolgál (kb. nulla fogalmam van a mozdonyokhoz)?

A vasúttörténeti parkban egyébként szintén van ilyen világháborús német hadimozdony, a pontos típust persze nem tudom megmondani, de olyan nagy, fekete, és tapinthatóan poroszos.
Légterelőidom. Növeli a huzatot a kéménynél és megemeli a kiáramló füstöt, így az nem a vezetőfülke/konyha magasságában esik vissza, ami javítja a látásviszonyokat a személyzet számára. A nagyobb huzat pedig felgyorsítja a kazán működését. Füstterelő nélkül vs. füstterelővel.

A németeknek volt ez a kicsi füles (Wagner vagy Witte) verzió, nálunk inkább a sokkal nagyobb felületű füstterelőt válaszották, ami a lefedett rész miatt még hatásosabb is. Nálunk is tesztelték a kisebb füstterelővel: 1. Csak fülekkel 2. Itt már a kémény mellett is van további légterelő.

----

A fenti gép az nálunk 520-as sorozaton futott (leánykori nevén BR 52), nálunk nincs működőképes verziója. S igen, abból van a lerombolt fűtőház szélén egy darab. Fun fact: ugyan itt, Bosniában látható még egy működőképes 325-ös sorozatú magyar Ganz gép is, amely az utolsó darabja a sorozatnak. Kordina Zsigmond utókornak megmaradt kettő sorozata közül az egyik. A másik a 377-es, amiből egy pédányt nem rég adott el a tulaja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Sajnos a hátsó koccanó (biztosítója), még ha a szituációért vágső soron más is volt a hibás.

Akkor neki lényegében pereskednie kell a piroson áthajtó ellen, ha pénzt akar a kiváltótól látni?
Nem egészen.
A hátsó autónak nem szabad elismernie a felelősséget.
Rendőrt kell hívni, és le kell helyszineltetni. Ami ki fogja hozni, hogy a balesetet a piroson áthajtó szabálytalansága okozta.
Mivel megvan a piroson áthajtó azonosítása, így a rendőr őt fogja feljelenteni. Onnantól pedig mindkét autó behajthatja rajta (illetve annak biztosítóján ) a kárt.
A piroson áthajtás mindenképpen feljelentést jelent. Nem csak bukja a bónuszt, de egy bírság is kinéz, plusz ugrik pár büntipont.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Szerintem a rendőrségi válasz: jöhetett volna mentő is, akkor sem lehet lekoccolni az előtte lévőt. Főleg hogy az csak megállt, nem ütközve állt le.
A rendőrség elég konzervatív, valakit elcsapott az egyirányú utcában fordítva közlekedő és nem az lett a hibás aki fordított irányban közlekedett, mert az egyirányú utcának volt elsősége
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 650
55 285
113
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Szerintem a rendőrségi válasz: jöhetett volna mentő is, akkor sem lehet lekoccolni az előtte lévőt. Főleg hogy az csak megállt, nem ütközve állt le.
A rendőrség elég konzervatív, valakit elcsapott az egyirányú utcában fordítva közlekedő és nem az lett a hibás aki fordított irányban közlekedett, mert az egyirányú utcának volt elsősége
Szerinted a mentő/rendőr/tűzoltó megkülönböztető jelzése miért csak akkor érvényes, ha fény ÉS hangjelzést is ad egy időben? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán