1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

AVIC JL-600/Dragon-600/TA-600

Diskurzus a(z) 'Légtérellenõrzõ, felderítő, ELINT, tengeralattjáró' témában - AIM-120 által indítva @ 2014. augusztus 5..

1. AIM-120

AIM-120 Member Szerkesztőségi tag

A világ legnagyobb amfíbiája Kínából.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Fél méternél nagyobb hullámokon nem tudnak leszálni a vizirepülők.

3. borisz

borisz Well-Known Member

Ez amfíbia, nem hidroplán.

4. sondor961

sondor961 New Member

Ezt neked ki mondta...?
    http://www.shinmaywa.co.jp/aircraft/english/us2/us2_world.html
    Forrás: Jane's encyclopedia of Aviation
    Mint látod, ebben a paraméterben a Be-200 a leggyengébb, csak 1,2 méter magas hullámokkal bír el....

"a nemzetközi piacon pedig 100 példány értékesítésére van kilátás"
    A kínaiak álmaiban!!! DDD
    A legnépszerűbb Bombardier 415-ből 20 év alatt összesen 88 darabra volt kereslet....

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Lehet ők is 20 éves távlatban gondolkodnak.

6. arbalest

arbalest Well-Known Member

Árban valószínűleg elég jó ajánlatokat tudnak majd adni.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezt neked ki mondta...?
    Mint látod, ebben a paraméterben a Be-200 a leggyengébb, csak 1,2 méter magas hullámokkal bír el....

A legnépszerűbb Bombardier 415-ből 20 év alatt összesen 88 darabra volt kereslet....
    </blockquote>

Én is csak olvastam valahol, én sem vagyok vizipilóta. Különben köszi a linket.
    Gondolom a csájníz sokkal olcsóbb lessz.

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezt neked ki mondta...?

</blockquote>
    Nézd meg egy perc körül, miről is beszélünk:
    https://www.youtube.com/watch?v=WKVy_ytzn1o

A gyári pilóta egyszer megcsinálta üres repülővel. Azt hiszem egy régi BOAC menetrendben vagy ismertetőben olvastam.

9. sondor961

sondor961 New Member

Az oroszok is jó áron és nyugati hajtóművel kínálták a Be-200-at, de így sem tudták exportálni...!

10. sondor961

sondor961 New Member

Gacsatnak:
    Az ilyen módon beillesztett videókat sajna az én gépem nem tudja lejátszani. Linkeld be a lelőhelyét, ott tán sikerülni fog. Előre is köszönöm!

Amúgy láttam már videókat a US-2 fel- és leszállásáról erős hullámzásban. /Jó a gyomrom, de inkább nem próbálnám ki!!! DDD/

11. Mackensen

Mondjuk az oroszok rengeteg mindent kínáltak nyugati hajtóművel és elektronikával és nem tudták eladni. Ebből nem indúlnék ki.

12. Fade

Fade Well-Known Member

Sokszor meg csak avval tudták eladni.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az oroszok is jó áron és nyugati hajtóművel kínálták a Be-200-at, de így sem tudták exportálni...!</blockquote>
    A Berijevvel lassú repülés közbeni instabilitás volt a kanadai tenderen a baj (vagy a kifogás?) és ez tűzoltásnál nem éppen előny.
    Én a linket tettem be, a többit a blogmotor intézte. A jútúbos US-2 promő videó saccra 1-1,5 m-es hullámokon. Ennél többet csak akkor hinnék el, ha élőben látnám.

14. sondor961

sondor961 New Member

Ám oka van annak, hogy az amfíbia gépek nem terjedtek el. Ilyen pl. a költséghatékonyság! Ugyanis drágák és nehezek, a megerősített masszív törzs /hajótest/ miatt. /Pl. a US-2 törzsének alsó része méhsejtszerkezetű acél, de kell is a 3 méteres hullámokkal szemben Tehát jóval kevesebb hasznos terhet tudnak szállítani jóval magasabb üzemanyagfogyasztás mellett. /Ja, az orosz hajtóművek végképp nem a gazdaságosságukról híresek./

Tűzöltásban viszont verhetetlenek, mert nem kell leszállniuk oltóanyagért! A Bombardier pl. ennek köszönheti a 88 darabos sikerét. Berjevék a bő húsznak is örülnek. A US-2 "karrierje" talán csak most - az exporttilalom feloldásával - kezdődik, de 88 darabról nem is álmodhatnak....
    A kínaiak álmáról már írtam, melynek semmi köze sincs a realitásokhoz....

Szerintem ezeknek a gépeknek csak a tüzoltásban van és lesz jövőjük.
    A többi "amfíbia" feladatot 1 tiltrotoros gép is el tudja látni. Ráadásul az utóbbi jóval több dologra használható...!

15. sondor961

sondor961 New Member

T. gacsat!
    A Berjevre is turboprop hajtómű kellene...!

Megtaláltam a Youtube-os videót. A hullámokat tényleg nehéz megbecsülni. De a felszálláshoz szükséges 280 méteres vizes adat több, mint figyelemre méltó...!

16. Mackensen

Nem tudom mit modnjak, ha rendszeresítik, majd elválik. Szerintem a leginkább attól fog függeni, hogy ők mennyit rendszeresítenek.

17. sondor961

sondor961 New Member

Igaz, mert a marketingszövegben szereplő "akár 60 példányos kínai igény" is álomszerűnek tűnik.
    A jóval nagyobb szárazföldi és tengeri területtel rendelkező oroszoknak bő 20 Berjev is elég. A Kínánál kisebb szárazföldi, de nagyobb tengeri területtel rendelkező India 15 US-2 iránt érdeklődik. Tehát Kína esetében maximum 20 db JL-600 tűnik reálisnak....

Csak 20 példány legyártása szerintem még Kínában sem olcsó, mely valószínűleg nyomot fog hagyni az "árcédulán" is....

Végezetül én nem a kétéltű gépek ellenzői közé tartozom, csak próbáltam reálisan nézni az amfíbiák piaci esélyeit! Annál is inkább, mert a világ legtöbb országában elsősorban tűzoltásra használják ezeket a ritka masinákat, melyhez méretben a Bombardier tűnik ideálisnak....

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

" A US-2 "karrierje" talán csak most - az exporttilalom feloldásával - kezdődik, de 88 darabról nem is álmodhatnak...."
    Csak D-Európába kéne vagy 20 db. Vagy Mi-26os. Egy évben nagyobb károkat okoz az erdőtűz, mint 100 ilyen gép ára. Nem tudom, mit csóróskodnak.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

<i>" csak próbáltam reálisan nézni az amfíbiák piaci esélyeit! "</i> Az Amazonason is elférne néhány. Ott száll le, ahol akar. Embrarerekre lehetne cserélni.

20. Mackensen

Jó, hát akkor reklámfogás a 100 darabos megrendelés:) Mondjuk többet fogunk tudni, ha mejd lesz 20 példány legalább.

Ezen oldal megosztása