1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Avro Vulcan

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Csak, hogy itt is legyenek képek!
    Szabadon felhasználhatóak, magam készítettem őket! :D
    Kár, hogy a hangját nem halljátok! Lenyűgöző!

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

4. weasel007

5. Pocok75

6. weasel007

7. notaricon

notaricon Well-Known Member

Hangot neki!!!

jani22, molnibalage, gacsat and 2 others like this.
  8. jani22

jani22 Well-Known Member

Van hangja rendesen, gyűrődik a levegő. :)

Tcat, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  9. Pocok75

Csak volt sajna! :(

jani22 likes this.
  10. Pocok75

Hihetetlen volt! Gyors, mozgekony!

fishbed and jani22 like this.
  11. jani22

jani22 Well-Known Member

:)

Figyelni kell a hangnál, a Doppler effektust [https://hu.wikipedia.org/wiki/Doppler-effektus] .

Valójában annak lehetett jobb annak, aki közvetlenül át az áthaladást átélte.

Ennél, https://forum.htka.hu/threads/avro-vulcan.219/#post-542460

mintha a csapágy is berezgett volna.
    Teljesítette az elvárásokat komoly gondok mellett 1 bombával, ha jó értesült vagyok szigeteieg & kifutó no felszállás.

Azt el kell mondanom, hogy igen kicsi gyerekkoromban Édesapám elvitt F.hegyi repre, és akkor indult - utólag derítettem ki magamtól - a Tu-134.

Én vidéki [no tehén :D ], ekkora erősségű hangzavart még nem éltem át.

Megtetszett rögtön. :hadonaszos:

12. jani22

jani22 Well-Known Member

Nem ez volt, amelyet talpra állítottak és még repült is rep. napon? Múlik az idő, nagyon szép a kinézete. Gondolom, az argentinok nem szeretik. :)

13. Pocok75

Igen. Ez volt az, de már nem repül. Hajtóművet kellett volna cserélni, de nem volt rá lóvé. Most már csak a kifutón gurulgat.

14. jani22

jani22 Well-Known Member

El tudom gondolni, hogy a típust nagyon kedvelők mindent megtettek az életben tartásáért. :)

Néha nehéz az embernek tudomásul venni, hogy 1 fejezet lezárult. Mindenki átéli ezt valamilyen szinten.
    Ezen kényszerűségből is jön a szebb jövő, az új nemzedék.

A kis unokám is olyan fürge, hogy állandóan keresni kell a lakásban. :eek::D

Gyere csak ide! :):):hadonaszos:

15. jani22

jani22 Well-Known Member

1 emlékezés.

fishbed likes this.
  16. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem volt egyszerű elrepülni a Falklandig...

fishbed, Tcat, emel and 1 other person like this.
  17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az egesz akcio annyira Brit ! Ha minden terv szerint megy akkor is pengeel es nem megy minden a tervszerint de megis megcsinaljak.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az "annyira brit" máshogy is értelmezhető. Ez mutatta meg azt, hogy mennyire nem nagyhatalom UK és micsoda erőlködés kell ahhoz, hogy egy bomba salvot bevigyenek ekkora távolságban.

Egy B-52G vagy B-52H felszállt volna A-ról, bombázik és hazamegy. Még utántölteni sem kellett volna, csak biztonsági művelet lett volna legfeljebb.

Abban világbajnokok, hogy heroizálva mutassanak be történeteket. Félreértés ne essék, igen nagy kihívás volt, de ez pusztán annak a következménye, hogy UK-nek nem volt valódi interkontinentális bombázója. A Vulcan UK területről még Moszkvát sem érte el volna talán oda-vissza úttal számolva vagy kicentizvecsak.

Ha nem szórják ki a valódi CV-t, akkor odahajózik, felszáll róla egy vadászgép és megcsinálja ugyanezt, de helyett kellett ez a bukfencezve hátraszaltó művelet.

Nagy Csaba, fip7, fishbed and 2 others like this.
  19. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Megoldottak ! Minden esely ellenere MEGOLDOTTAK ! Elismerest erdemelnek szerintem. Azzal foztek amijuk volt.

Nagy Csaba, Tcat and molnibalage like this.
  20. notaricon

notaricon Well-Known Member

Nagyon szép teljesítmény volt azok részéről, akik végrehajtották az egész feladatot.
    Nagy ostobaság volt azok részéről, akikben ez a megoldás egyáltalán felmerült és keresztülnyomták a döntéshozókon.

Nagy Csaba, Tcat and molnibalage like this.

Ezen oldal megosztása