USAF / US Air Force és az amerikai haderőnemek egyéb repülőszázadai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

AIM-120

Member
Szerkesztőségi tag
2011. március 5.
62
0
6
Az amerikai haderőnemek repülőszázadai

USAF, US Navy, USMC, USCG, US Army, ANG-k repülőszázadaival kapcsolatos általános hírek, történetek, egyebek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ennyiért én is, plusz fizó. De ahogy kinéz a dolog lehet ha rongyosra ülném a seggem ezalatt a szimulátorban és az átlagos távolságom munkaidőben a földtől kb fél méter lenne.
 
M

molnibalage

Guest
Ez kb. három évnyi bónusz 9 további évre. Tehát 9 évi fizetés helyett 12-őt kapnának. A pilóta viszont repülni akar. Én nem számítottam volna másra. Bár igaz, hogy a US Navy körülményei mások, mert sokat vannak hajón, de ott a pilóták nagy része 3-4 turnus után besokkal és otthagyja őket. A '90-es években ott is repültek a bónuszok és ott is hatástalan volt.

Úgy összességében kíváncsi lennék, hogy fegyver- és haderőnemenként mekkora a fluktuáció.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Szia Mindenkinek!

„… USAF nem tudja a korábban meg szokott repült órákat garantálni pilótái számára.” – az indoklás igen érdekes, ha bárki belegondol.

A fizetése felett a pilóta egy összegben előre kap 125 ezer dollárt, a maradékot meg akármilyen leosztásban a következő 9 év során. Ezért cserébe azt csinálhatja, amit szeret: repülhet. Igaz, kicsit kevesebbet, mint eddig, de ez azt is jelenti, hogy több fizetésért effektív kevesebbet kell dolgoznia, így a szervezete is kevesebb igénybevételnek lesz kitéve, lassabban öregszik. (A kevesebb egészségkárosító munka abszolút értékben az egészségesebb életminőség felé való elmozdulást is jelenti.)

Az alábbi elképzelt szitu eléggé nonszensz lenne:
„Eddig repülhettél évente 240 órát, mostantól csak 165-öt fogsz, de adunk hozzá egy kétszázezer dolláros fizetésemelést és egy 9 évre előre biztosított munkahelyet.”.
Mire a pilóta:
„Ha nem repülhetek 240-et, akkor inkább egyet sem akarok és viszlát!”
(A polgári repülés sem biztosabb állás, mint a hadsereg és abban sem lennék biztos, hogy van annyi igény polgári pilótára, mint amennyi egyébként elhagyná a hadsereget.)

Az elején idézett érvelés sántít, itt más (is) lehet a háttérben. Engem jobban érdekelne az USA hadseregén belül a morál kérdése. Mielőtt ezt bárki félvállról venné, csak annyit: annak idején az amerikai hadsereg pszichológusai és pszichiáterei elemezték minden évben a november 7.-i szovjet katonai díszszemléken a hivatalos filmfelvételeket, első sorban a vonuló katonák, tisztek arcvonásait, mimikáját és ebből is próbálták elemezni (felmérni) a szovjet hadseregen belüli morált.
(Ezek is igen izgalmas témák, de elég kevés infó van róluk, így nem tudni azt sem, hogy vajon jól mérték fel, avagy totál mellélőttek. Lehet, hogy egyszer nekidurálom magam és írok én is valami rendesebb cikket valamilyen spéci témában. Nyugi, nem konteó lesz.)

Az elmúlt 22 év alatt megfigyelhető volt egy tendencia:
1991-ben az éppen összeomlás előtt álló Szovjetunió már nem volt képes hatékonyan beavatkozni az iraki kérdésbe, így az USA világhatalmának csúcspontja az első Öböl-háború volt. Olyan katonai demonstrációt tartottak az egész világnak - szó szerint premier plán - ami minden kétséget kizáróan meggyőző volt mindenki számára. Az első Öböl-háború mind katonailag/technológiailag, mind geostratégiai szempontból sikeres és győztes háború volt, főleg, hogy az idősebb Bush Bagdad előtt megállt és ezzel nem borította meg azt a status quo-t, ami eleve jó volt az USA-nak.
2003. az USA legnagyobb baklövése volt, az ifjabb Bush lenullázta azt, ami az apja „hagyatéka” volt. A 2003-as iraki invázió rávilágított arra, hogy az USA-t irányító hatalmi csoport szándékai mindennek nevezhetőek, csak tisztességesnek nem. Rávilágított arra is, amit az amerikai és külföldi elemzők leszűrtek az USA haderejéről: ez már nem az 1991-es hadsereg, a katonák állománya nem hozza azt a színvonalat – példának okáért a CNN élő adásban éppen lelkes híranyagot ad le, miközben mögötte potyognak le az amerikai ejtőernyősök: volt, aki kinyílt ernyővel, volt, aki nem annyira. Ha valakinek van kedve, energiája és ideje, a neten biztosan felkutatható a híradás anyaga. Próbáltam rákeresni, de nem találtam, igaz, sokat nem is erőlködtem vele.
A 2003-as invázió nem csak katonai téren, hanem stratégiailag is öngól volt. Az, hogy 2013-ra az USA addigi tekintélye, hitelessége és ezzel együtt eddigi befolyása is megcsappant az egész Közel-Keleten, többek között erre is visszavezethető.

(Számomra az egyik fő konklúzió ebből (is) annyi, hogy az USA érdekei nem esnek egybe az USA-t irányító hatalmi/gazdasági elit (plutokrácia) érdekeivel.)

Nos, elnézést a szokásos szófosásért, de a cikk alapvetően az amerikai nemzetbiztonságra is közvetlen hatást gyakoroló témáról szól. Ami pedig érinti az amerikai nemzetbiztonságot, az érinti a világ geopolitikai helyzetét is, de ebbe jobban itt most nem megyek bele, mivel nem akarok OFF-olni.

Utóirat:
Galcom! Részemről is van igény ilyen témákra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Azt se felejtsük el,hogy egy utasszállítót vezetni meg egy vadászbombázót két külön univerzum és akkor enyhén fogalmaztam.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
dudi: erről most eszembe jutott egy youtube videó. Kanadai Hornet pilóták repültek át Cold Lake-ból Los Angelesbe. Egyik jeleneteben épp szép kényelemesen útvonalat repülgetnek. Videó kommentárja épp azt taglalja, hogy ez elég dögunalom egy vadászpilótának, erre bevágás szerint az egyik hajózó: "Nem lenne mókás egész nap ezt csinálni az Air Canada-nál?" :)

http://youtu.be/K4HAiieUQHU (nem rossz videó amúgy)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Tcat

De utasszállítón csak az van vadászpilótaként van más is.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 483
113
Nem találtam jobb fórumot...
https://www.thedrive.com/the-war-zo...e-cuts-to-airpower-as-part-of-its-2021-budget
"A Pentagon nyílvánosságra hozta a legújabb büdzsé tervezetét, a 2021-es pénzügyi évere vonatkozóan, amelyben közel 705 milliárd dollár a tervezett költés. Ez 13 milliárddal kevesebb mint amit az Egyesült Államok hadserege kért a tavalyi évre, de még így is közel áll a teljes várt fedezethez. Mindazonáltal vezető katonai tisztviselők kijelentették, kemény döntésekre kényszerültek, hogy elérhessenek bizonyos alapvető célokat ezen körülmények ellenére."
Részletes felsorolást tartalmaz a fegyvernemenkénti igényekkel és módosításokkal kapcsolatban, darabszámban és néhol dollárban is megadva minden katonai repülő eszközt érintve.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
Infografika: Amerikai Egyesült Államok sugárhajtású vadászgépei – 1945 és 2015 között

United-States-of-America-history-of-jet-fighter-aircraft.jpg