1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Az európai védelmi szektor

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Tcat által indítva @ 2014. július 2..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

rudi, therob and fapp_supervisor like this.
  2. Sharid

Sharid Well-Known Member

India diktál majd a Thess-Krupp konszernnek, legalábbis haditengerészetileg??
    Komolya bajban a német védelmi ipar egyik zászlóshajója....
    a ciik fordítóval elmegy, lusta vagyok most átgépelni sorry.

(Megjegyzem, pár napja bejlentették, hogy felfüggesztik a pár hónapja aláírt szerződést Izraellel a további három tengo leszállításáról, amíg az üzlet nem "lesz teljesen tiszta" - hár ha ez lesz az üzletpolitikájuk, sok sikert a nemzetközi piacon), elképzelem hogy Ubuntuföldi államelnök-fővarázslónak megpróbálnak eladni valamit így...

http://www.defence24.pl/703841,media-problemy-koncernu-tkms

3. ulippo

ulippo Well-Known Member

4. rudi

rudi Well-Known Member

Bizonyára lesz majd az MBDA-nak farkasfalkaként együttműködő drón csapata, de - a félreértések elkerülése végett - képen szereplő fegyver és a linkelt cikk nem az...
    A kép és linkelt cikk az USA SDB-2 Eu.i konkurenséről szól, az MBDA Smart Glider nevű precíziós siklóbombáról.
    Amúgy tök jó a link, és 100 km hatótáv is stimmel...annyi hogy ez nem egy drón, hanem egy siklóbomba.

Roni likes this.
  5. ulippo

ulippo Well-Known Member

Elkezdte működését a PESCO

6. ulippo

ulippo Well-Known Member

A Tanács megállapodott az Európai Védelmi Ipari Fejlesztési Program megalapításának szabályozásáról.

7. ulippo

ulippo Well-Known Member

Több mint 90 millió euró lett átutalva védelmi fejlesztésekre az EU védelmének növelése érdekében.

Jelentős előrelépés történt a katonai drónok tagállamok közötti kölcsönös átjárhatósága terén.

Kiképzésekkel és gyakorlatokkal készül az EDA Európa katonai képességeinek növelésére.

8. Sharid

Sharid Well-Known Member

9. ulippo

ulippo Well-Known Member

10. Sharid

Sharid Well-Known Member

Igazából amerikai.
    https://bitport.hu/ilyen-amikor-a-katonak-a-maguk-kezebe-veszik-az-innovaciot

....
    probléma az volt, hogy a helikopterekben lévő adód-vevő egység egy műanyag gombja rendszeresen eltört, ám a csere mindig nagyon lassú volt. Ráadásul sohasem csak a gombot cserélte a Pentagon, hanem az egész előlapot – melynek darabja pontom 11 ezer dollár. Mígnem egy tizedesnek eszébe jutott, hogy ilyen gomb 3D nyomtatóval fillérekből előállítható lenne, ráadásul azonnal, ha valamelyik helikopterben cserélni kell.

A hagyományos utánpótlás rendszerint nagyon lassú, különösen ha apróságokat kell leszállítani. Volt, hogy a tengerészgyalogság hat M1 Abrams harckocsija vált hosszú időre üzemképtelenné, mert eltört bennük az egyik levegőszűrő műanyag ventilátorlapátja. A hivatalos beszerzési úton egy ventilátor 1400 dollárba került, de ennél is fájdalmasabb volt, hogy másfél évig tartott a beszerzési folyamat.

Neller tábornok egyik helyettese viszont keresett egy altisztet, aki egy hét alatt és mindössze 300 dollár költségből (amiben természetesen a nyomtató ára nincs benne) megoldotta a pótlást.

fishbed likes this.
  11. aquarell

aquarell Well-Known Member

Azèrt lesz Scania is :)

12. Sharid

Sharid Well-Known Member

13. Sharid

Sharid Well-Known Member

14. Sharid

Sharid Well-Known Member

15. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

16. endre

endre Active Member

Oké, szóval ez a a hibrid Leoclerc 6 tonnával könnyebb, és meg lehet spórolni a töltő fizetését... De eddig nem arról volt szó, hogy a német L/55-ös löveg a jobb? Mert akkor azért nem egyértelmű az előrelépés.

"Because the Leclerc features a lighter autoloading turret, compared with the manually loaded Leopard 2, the EMBT is lighter and has a growth potential of around 6t (10% of the EMBT's 60t GVW)."

17. endre

endre Active Member

Amúgy bírom az ötletet, én is szeretek legózni.

18. speziale

speziale Active Member

A Leclerc-ben is az RH 120 mm lövege van!

19. endre

endre Active Member

Hát én viszont úgy tudom, hogy a GIAT L/52-ese van benne.

torsen and fip7 like this.
  20. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy nem értem ezt az össze építést. Ugyanis az utolsó Leclerc verzió szerintem jobb, mint az utolsó Leopárd 2 verziók. Ez nekem inkább az elavult Leopárd 2 modernizációjának tűnik.

Ezen oldal megosztása