Az MH17 légikatasztrófa (2014.07.17. Ukrajna, Malaysia Airlines)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Egyébként meg senkinek nem esett le , a 38 oldalig , hogy nem is fog kiderülni soha semmi, mert a cél hogy szankciók legyenek ez volt a cél, meg elítélés , az meg sikerült. Az tán hogy valójában ki volt azt nagy ívben a világ nagyobbik része nagy ívben letojja. Erre volt mér példa Szarajevóban és ugye erre már senki nem emlékszik. De hogy felfrissítsem az emlékezetet, igen az a bizonyos bomba a piacon amit szerb aknavető lövedéknek kiáltott ki a világ nagyon demokratikus része. Olyannyira tudták hogy mi fog történni hogy hónapokkal előtte felvonultak szép csendben, aztán még el sem ült a robbanás füstje már hullottak is a bombák. Csak egy angol szakértő kezdett vizsgálódni még a hírekben is bent volt "egyszer". Nos előfordul ez a nagyon demokratikus angoloknál is , hogy aki sokat zizeg lásd az angol képviselő aki merte állítani hogy nincs vegyi fegyvere Iraknak, kutyasétáltatás közben megöngyilkolja magát, és ezt a komoly kormányzati vizsgálat igazolja. Na most ezek után itt egyesek hosszan elmélkednek hogy ki lőtt mire? Ennél azért sokakat nagyobb elmének gondolok. Miért nem gondoltok arra kinek ez érdeke. Még ha netalántán a szakadárok voltak is, az még nagyobb bűnös az aki a gépet oda terelte tudván hogy felszereltség hiányában úgysem tudják azonosítani. Tették ezt azért hogy politikai előnyt reméljenek.
..., csak ez az új magyar írásmód...
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
Annak idején, amikor ez aktuális volt, itt, mi szépen kisakkoztuk, hogy melyik BUK volt az, és hol állt. Órára, percre, hol, merre vitték.
Ne csinálj már te is teljesen hülyét magadból....
Olyan fotók és műhódképek adják a bizonyítékokat, amit fél óra alatt lehet gyártani; a videók meg bármikor, bárhol készülhettek. Az egésznek a legalja a hangfelvételek, amihez a kabarécsütörtök buszsofőrök titkos élete rovat adta az ötletet.
Ráadásul, akkor azt is meg tudnátok mondani órára, percre; hogy azóta hol volt az a lánctalpas és hol van most. A szomorú valóság meg annyi, hogy még azoknak is csak rajzfilmekre telik évek óta, akik ezért kapják a fizujukat...
Ha rejteni akarták volna az oroszok a lánctalpast, akkor két naponta újra festik, új számokkal.
Az egész bizonyítékerdő sajnos fiktívnek is szar, ahogy a vecsési számlagyáros mondta egykor a „rejtett kamerás felvételeken” :D
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
"Nekünk nem az a dolgunk, hogy megadjuk az embereknek, amit akarnak, hanem eldöntsük, mit kéne akarniuk."
Richard Salant CBS ex-elnök
"Az USA világhatalma Ukrajnán keresztül vezet. Ha Amerika Oroszország hatalmát meg akarja törni, akkor Ukrajnát le kell szakítsa az orosz befolyási szféráról, hogy megakadályozza az Eurázsiai nagyhatalom létrejöttét."
Zbigniew Brzezinski
Az elnökök jönnek mennek de a politika csinálók mindig maradnak, nem is változik semmi.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Azért szolok mert a KGB már régóta nincs, de azért értem a mondanivalódat, csak az a fránya bizonyíték....

Ugyanaz az eset mikor itt a fórumon egyes szakértok azt írták, hogy a NATO a VSZ ellen jott létre. Detto a CIA(1947) vs KGB(1954). :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Releváns kérdések Oroszországhoz. Ha Moszkvának nincs semmi takargatnivalója az ügyben, akkor miért folytatja a tanúk eltüntetését, a bizonyítékok törlését, a koholmányok terjesztését, az ENSZ-bíróság megvétózását és a radar adatok rejtegetését?

Ulippo, azóta már az iszlám radikálisok által elkövetett merényletekben többen haltak meg Nyugat-Európában, mint amennyi az MH17 áldozatainak a száma, úgyhogy nem kellene ezen ennyit rugózni. Nyilván az ügy csak azért fontos a számodra, mert az oroszokat sározhatod vele, amúgy bánod is te az áldozatokat.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én nem hiszem, hogy az iszlám radikálisok áldozatai zárójelbe tehetik az MH17 áldozatait. És azok csak ne próbálják magukat az áldozatok oldalára beállítani, akik a gyilkosaikat védik a hazugságaikkal.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ulippo, azóta már az iszlám radikálisok által elkövetett merényletekben többen haltak meg Nyugat-Európában, mint amennyi az MH17 áldozatainak a száma, úgyhogy nem kellene ezen ennyit rugózni. Nyilván az ügy csak azért fontos a számodra, mert az oroszokat sározhatod vele, amúgy bánod is te az áldozatokat.

A nagyobb baj az, hogy Ny-Európa nem tanul semmiből és nem törődik a saját áldozataival sem, ha azok miatt nem az oroszokat lehet köpködni és szankciózni. Ulippot se zavarja ez... meg az se, hogy azok az ukránok se lettek megbüntetve, akik anno egy orosz Tu-154-et lőttek le a Fekete-tenger fölött légvédelmi rakétával, szerinte ez egy kártérítéssel rendben le van rendezve. Így nem értem most meg mit erőszakoskodik...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én nem hiszem, hogy az iszlám radikálisok áldozatai zárójelbe tehetik az MH17 áldozatait. És azok csak ne próbálják magukat az áldozatok oldalára beállítani, akik a gyilkosaikat védik a hazugságaikkal.
Te meg azokat az ukrán gyilkosokat véded, akik lelőtték az orosz Tu-154-et, szerinted ez egy kártérítéssel el van intézve. Szerintem meg egy tömeggyilkosság büntetőjogilag nem rendezhető kártérítéssel. Ha az MH17 áldozatait annyira sajnálod, akkor a Tupoljev áldozatait miért nem sajnálod?!! Ja, hogy azok oroszok voltak akkor szerinted nem kár értük?!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te meg azokat az ukrán gyilkosokat véded, akik lelőtték az orosz Tu-154-et, szerinted ez egy kártérítéssel el van intézve. Szerintem meg egy tömeggyilkosság büntetőjogilag nem rendezhető kártérítéssel. Ha az MH17 áldozatait annyira sajnálod, akkor a Tupoljev áldozatait miért nem sajnálod?!! Ja, hogy azok oroszok voltak akkor szerinted nem kár értük?!!
Én nem védem a Tu-154 gyilkosait és nem terjesztek hazugságokat az ügyükről azért, hogy védjem a gyilkosaikat. És ahogy az iszlám radikálisok áldozatai, úgy a Tu-154 áldozatai sem teszik zárójelbe az MH17 ügyét.

Ez itt az MH17 topik, arról szól, hogy mi történt az MH17-el. Aki ebbe iszlám radikálisokat meg más repülő katasztrófákat akar belekeverni az tegye csak. Én viszont itt a topik témájával fogok foglalkozni mindaddig amíg végre végleg és egyértelműen kiderül, hogy mi történt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én nem védem a Tu-154 gyilkosait és nem terjesztek hazugságokat az ügyükről azért, hogy védjem a gyilkosaikat. És ahogy az iszlám radikálisok áldozatai, úgy a Tu-154 áldozatai sem teszik zárójelbe az MH17 ügyét.

Ez itt az MH17 topik, arról szól, hogy mi történt az MH17-el. Aki ebbe iszlám radikálisokat meg más repülő katasztrófákat akar belekeverni az tegye csak. Én viszont itt a topik témájával fogok foglalkozni mindaddig amíg végre végleg és egyértelműen kiderül, hogy mi történt.
De az orosz Tu-154-nek nem indítasz topikot, mert az mintha téged nem zavarna....?!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Te sem indítottál neki topikot, akkor téged sem zavar?
Zavar vagy nem zavar, tudomásul vettem hogy nincs megoldás, senkit se lehet feltámasztani. Engem a te kettős mércéd zavar, hogy az egyiket állandóan emlegeted, a másikról meg tudomást se akarsz venni - pedig ukrán testvéreid békében lőttek nemzetközi légtérben repülő gépre, a Donbasszban pedig akkor már háború volt, a légteret is Ukrajnának kellett volna lezárni!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Zavar vagy nem zavar, tudomásul vettem hogy nincs megoldás, senkit se lehet feltámasztani. Engem a te kettős mércéd zavar, hogy az egyiket állandóan emlegeted, a másikról meg tudomást se akarsz venni - pedig ukrán testvéreid békében lőttek nemzetközi légtérben repülő gépre, a Donbasszban pedig akkor már háború volt, a légteret is Ukrajnának kellett volna lezárni!!
Azért emlegetem, mert ez a topik erről szól, mi mást kéne emlegetni itt? Kettős mércéről meg szerintem ne papolj, ha az MH17 topikban minden másról szívesen beszélsz csak, hogy ne az legyen a téma ami. Részemről lezártam az offtopik ügyeket, ha az MH17 ügyéről akarsz beszélni akkor beszélgethetünk, ha másról akkor másokkal beszélgess arról.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A Bellingcat riportban volt egy kikockázott kép az orosz Buk szállítóiról, az eredeti képet a nyomozóknak küldték el. Mikhail Golub viszont megtalálta a képet és nyilvánosságra hozta.
https://www.unian.info/war/1962584-...oops-who-transported-buk-to-donbas-photo.html

Ők szállították a Bukokat a kurszki bázisról az ukrán határig. A határt a saját lánctalpán lépte át az a bizonyos Buk. A határ túloldalán pedig Dubinszki és csapata szállították a Bukot a már ismert útvonalon.
1496832202-5814.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A holland külügyminiszter ma bejelentette, hogy nem várnak tovább a nemzetközi bíróság felállítására, bár az ENSZ is felszólított egy bíróság felállítására, de ez egy vétó miatt máig nem állt fel, ezért úgy döntöttek, hogy Hollandiában állítják fel a bíróságot amely igazságot szolgáltat az MH17 ügyében és felelősségre vonja az elkövetőket.
https://www.government.nl/topics/mh...nister-of-foreign-affairs-on-mh17-5-july-2017
 
Status
Not open for further replies.