Az MH17 légikatasztrófa (2014.07.17. Ukrajna, Malaysia Airlines)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Mi van ulippo?
Nyomatnak a főnökeid? Az izraeli dezinformális szolgálatnál már csak így megy hiryu? Miért nem szakadsz már le?
Ezerszer többre becsülök egy ÉRTELMES ellenséget!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 472
113
Elmar Giemulla, a német áldozatok családtagjait képviselő ügyvéd a The Sunday Timesnak azt mondta, hogy az ukrán hatóságok feltehetően nem akartak lemondani a légtérhasználati díjakból eredő bevételről, amely elérheti az évi egymilliárd dollárt. Giemulla szerint emellett politikai okok is közrejátszhattak, a légtér lezárása ugyanis a szuverenitás és az ellenőrzés bizonyos fokú elvesztésének beismerésével ér fel. Több más nagy légitársaság, köztük a British Airways már hetekkel a maláj repülőgép lelövése előtt módosította keletre tartó járatainak útvonalát, a Malaysia Airlines azonban nem - áll a vasárnapi brit lap írásában.hvg.hu/vilag/20141207_Lelott_malaj_gep_napokkal_korabban_kertek
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Elmar Giemulla, a német áldozatok családtagjait képviselő ügyvéd a The Sunday Timesnak azt mondta, hogy az ukrán hatóságok feltehetően nem akartak lemondani a légtérhasználati díjakból eredő bevételről, amely elérheti az évi egymilliárd dollárt. Giemulla szerint emellett politikai okok is közrejátszhattak, a légtér lezárása ugyanis a szuverenitás és az ellenőrzés bizonyos fokú elvesztésének beismerésével ér fel. Több más nagy légitársaság, köztük a British Airways már hetekkel a maláj repülőgép lelövése előtt módosította keletre tartó járatainak útvonalát, a Malaysia Airlines azonban nem - áll a vasárnapi brit lap írásában.hvg.hu/vilag/20141207_Lelott_malaj_gep_napokkal_korabban_kertek

Azért, mert egy ország területének egy részén harcok folynak, még nem kell lezárni az ország teljes légterét, csak az adott terület fölötti légteret, és más útvonalakat kell kijelölni a légiforgalom részére. Sokkal nagyobb szuverenitás-vesztést jelent a maláj gép lelövése - bárki is tette, mivel az ukrán légiforgalmi irányítás hatásköre és irányítása alatt repült ők feleltek érte - mint a biztonsági okból történő forgalom-elterelés. Még csak meglepetésszerű váratlanságra se lehet hivatkozni, hiszen a korábbi hetekben elég sok ukrán gépet lelőttek a területen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Javítva: boki & ghostrider! Képzeld, mi tanultunk történelmet. Így azután százszor annyian tüntettünk Putyin ellen, mint ti mellette.

Hát nem úgy néz ki. Igencsak korrepetálásra szorultok, tüntető barátaim. Becsülendők a heves kirohanásaitok, indulatos megnyilvánulásaitok, de sajnos nincs mögötte megfelelő mennyiségű tárgyi tudás és élettapasztalat. Ez utóbbi különösen hiányzik.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Érdekes ez a szakértői nyilatkozat, hiszen a 4 perces videóval kapcsolatosan azt írták, hogy nem hangzott el olyan megjegyzés, amely a szeparatisták bűnösségét bizonyítaná. Akkor ez a pasas mi alapján szakértett?
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Panzerfaustnak: Én a rendszerváltás után születtem. Vagy szerinted a szüleim, nagyszüleim és a tanáraim nótórius hazudozók?!?
A hazudozás az oroszokra jellemző, ez már az MH-17 lelövése kapcsán is teljesen nyilvánvaló. A koreai gép lelövéséről meg apámtól hallottam, és így olvastam utána.
És tetszik vagy sem, soha nem fogok a megszálló gyilkosok pártjára állni!!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Panzerfaustnak: Én a rendszerváltás után születtem. Vagy szerinted a szüleim, nagyszüleim és a tanáraim nótórius hazudozók?!?
A hazudozás az oroszokra jellemző, ez már az MH-17 lelövése kapcsán is teljesen nyilvánvaló. A koreai gép lelövéséről meg apámtól hallottam, és így olvastam utána.
És tetszik vagy sem, soha nem fogok a megszálló gyilkosok pártjára állni!!!

És hallottál már az iráni Airbus lelövéséről is, arról, hogy ki tette? Vagy ki lőtte le a Sinai-félsziget fölött a líbiai B-727-et? Vagy ki lőtte le a fekete-tenger fölött az orosz utasszállítót légvédelmi rakétával pár évvel ezelőtt? Vagy ki lőtte anno a Földközi-tengerbe a MALÉV-gépet Beirut előtt? Ezekben az ügyekben kinek a pártjára állnál, ha már ilyen jól tájékozott vagy?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Panzerfaustnak: Én a rendszerváltás után születtem. Vagy szerinted a szüleim, nagyszüleim és a tanáraim nótórius hazudozók?!?
A hazudozás az oroszokra jellemző, ez már az MH-17 lelövése kapcsán is teljesen nyilvánvaló. A koreai gép lelövéséről meg apámtól hallottam, és így olvastam utána.
És tetszik vagy sem, soha nem fogok a megszálló gyilkosok pártjára állni!!!

Ne szégyelld a fiatalságod, te már tiszta erkölccsel születtél, nem a tomboló szovjet agymosás ideje alatt. Mi már abban a korban nőhettünk fel amikor szabadon lehetett beszélni az oroszok bűneiről. Az idősebb korosztály egy része nem tudta megfelelően kezelni a traumát és Stockholm szindrómában szenved.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ne szégyelld a fiatalságod, te már tiszta erkölccsel születtél, nem a tomboló szovjet agymosás ideje alatt. Mi már abban a korban nőhettünk fel amikor szabadon lehetett beszélni az oroszok bűneiről. Az idősebb korosztály egy része nem tudta megfelelően kezelni a traumát és Stockholm szindrómában szenved.
Vagy egy másik lehetőség: Fiatal, naiv és tapasztalatlan vagy aki még semmit sem tett le az asztalra de azért folyton jártatja a száját és butaságokat beszél. Csak úgy mondom, mert ugye ez is egy opció.

Egészen eddig a pontig nem aggódtam a fiatalabb generáció miatt, de most rohadtul remélem, hogy nem formosa és panoz az átlag mert akkor bizony az a pohár inkább félig üres. :/
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 034
113
"amikor szabadon lehetett beszélni az oroszok bűneiről"
Igen és simán el lehetett kenni minket érintő bűnöket. Én személyesen beszéltem olyan emberekkel akik ilyeneket emlegettek nekem. Értsd mi magyarok követtük el magunk ellen. De ez nemzetektől független hiszen a világ csendőre maga is egyben fő bűnös úgyhogy erkölcsi magaslatokat hagyjuk inkább.
Inkább egy idézet: Annak a fának amelynek a koronája az égbe nyúlik, annak a gyökere minden bizonnyal a pokolba nyúlik le. Mint ahogy aki a fényben áll annak árnyéka is van , nem létezik a jó a gonosz nélkül, elválaszthatatlan mint a test és árnyéka. Aki a jóról papol annak ismerni kell a gonoszt is, akkor meg miről beszélünk hiszen el kell dönteni mi a jó és a rossz, az meg a pillanat erkölcsi megítélése, utólag meg ne ítélkezzen senki.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Panzerfaustnak: Én a rendszerváltás után születtem. Vagy szerinted a szüleim, nagyszüleim és a tanáraim nótórius hazudozók?!?
A hazudozás az oroszokra jellemző, ez már az MH-17 lelövése kapcsán is teljesen nyilvánvaló. A koreai gép lelövéséről meg apámtól hallottam, és így olvastam utána.
És tetszik vagy sem, soha nem fogok a megszálló gyilkosok pártjára állni!!!

Rólad beszéltem és nem a szüleidről. Mások tapasztalatai, emberismerete nem pótolja a sajátot. Egyébként nem hiszem, hogy hazudoznak, maximum nem tájékozottak megfelelő mértékben, kivéve ha legalább szaktanári szinten ismerik a témát. Az újságolvasó szintet nem sorolnám ide.
Továbbá, a tárgyi tudást a felmenőid sem tudják pótolni, értem ezalatt, hogy a közoktatásban megszerzett és innen-onnan összeszedett kipótolt infómorzsák nem helyettesítik a történettudomány fontos fejezeteinek alapos ismeretét. Már az abban tévedsz, amikor azonosítod Putyint a Szu-val, az oroszokat a kommunistákkal. Én töritanár is vagyok, de soha nem gondoltam azt, hogy bármiről kimerítő információim lennének, egy élet is kevés hozzá. Az iskolához és annak műveléséhez elsősorban alázat kell, de ahhoz el is kell jutni oda, megfelelő érettséggel, nem érettségivel. Anno én is ilyen voltam - nekem ne szövegeljen senki, majd én megmondom ... Hát persze.
A képzavarban tájékozodván, nem tudom, az említettek voltak esetleg Oo-ban, Szu-ban, ismernek oda való embereket, tudják-e hogyan élnek, gondolkodnak, melyek az ország jellegzetes vonásai, hány népcsoport él ott, mit szeretnek és mit nem, találkoztak-e esetleg a szovjet hadsereggel, stb ... Ennek hiányában nem gondolom hogy objektív képet kaphatnál róluk, az anekdoták a történelemben nem képezik hiteles forrás alapjait.
A hazudozás általában az emberre jellemző, tudok neked mondani ezer és egy példát az általad oly büszkén mantrázott nyugati világ politikusaitól, akár hetekig tudnám sorolni a dicső civilizált "igazmondók" a valótlanságait. Csak tudod az egy dolog, mi történt, a másik pedig hogy hogyan tálalják. Ezzel sem árt tisztában lenni. A vetítésben mellesleg szerény véleményem szerint a románok viszik prímet.
Az MH-17-ről az igazságot sem te sem én nem tudjuk, de még az RTL Klub híradója és Kálmán Olga sem. A koreai gép leszedése 1983-ban történt, párhuzamot vonni közéjük enyhén is prejudikáció, ostobaság, köze nincs a kettőnek egymáshoz, időben, térben, sehogy. Ami az ukrán-orosz konfliktus sajtóháborúját illeti, hát ... Mindig az kiabál akinek a háza ég ... És bizony Kijevből mindennap jön a szózat a médián keresztül, nem kicsi mennyiségben. Van aki felül ezeknek, én viszont nem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
<blockquote rel="formosa">Panzerfaustnak: Én a rendszerváltás után születtem. Vagy szerinted a szüleim, nagyszüleim és a tanáraim nótórius hazudozók?!?
A hazudozás az oroszokra jellemző, ez már az MH-17 lelövése kapcsán is teljesen nyilvánvaló. A koreai gép lelövéséről meg apámtól hallottam, és így olvastam utána.
És tetszik vagy sem, soha nem fogok a megszálló gyilkosok pártjára állni!!!

Ne szégyelld a fiatalságod, te már tiszta erkölccsel születtél, nem a tomboló szovjet agymosás ideje alatt. Mi már abban a korban nőhettünk fel amikor szabadon lehetett beszélni az oroszok bűneiről. Az idősebb korosztály egy része nem tudta megfelelően kezelni a traumát és Stockholm szindrómában szenved.</blockquote>

Senki sem születik tiszta erkölccsel, csak ha azzal nevelik. Én szerencsére ilyen családban nőttem fel, és bármilyen hihetetlen az átkosban ... De kommunista-mentes övezetben ... Ha a rendszereket vesszük alapul akkor én a helyedben nem lennék ennyire elbizakodott, a rendszerváltás utáni morális üresség, értékválság, zagyva filozófiák eredményes munkája kiemelkedően és vastagon meglátszik azokon a korosztályokon.
Tudod az agyakat nem a szovjetek mosták, hanem a magyarok, Kádár, Biszku, Apró, Aczél.
Mi idősebb generációsok nem szenvedünk semmiben, nyugodj meg, csak azért mert te azt hiszed, egyáltalán nem úgy van, volt. (milyen jó, hogy az utánam születettek Marty Mcfly-ként egyből tudják, mi történt velem akkoriban ? :))) Például, hogy szabadon beszéltünk a nyolcvanas években bármiről, a szovjetek viselt dolgairól is. (bár a magyarokat jobban utáltuk) És nem csuktak le érte. Na puff. Meglepő, mi ?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az új kor szülöttei..., menten lef..som a bokámat!

Na meséljetek nekem kis madárkáim, hogy a ti családotokból ki hunyt el az oroszok jóvoltából, mennyi családtagotok volt a Gulágon, mennyi felmenőtök és lemenőtök végezte a NKDV vagy az ÁVH karmaiban?
Vagy ilyen nem is volt, csak hallottatok olyanokról, akikkel ez történt, igaz fiúk?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hollandia augusztus 10-ére készíti el a MH17-jelentés végső változatát ami tartalmazza majd az érintett országok megjegyzéseit is.
http://sputniknews.com/europe/20150721/1024873652.html
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hidfo.ru/2015/07/az-ukranok-lohettek-le-a-malaj-utasszallito-gepet/

Patrick Smith, az International Herald Tribune európai ügyekért felelős megbízottja szerint az esetről mindeddig nem ismerni olyan bizonyítékot, ami alapján egyértelműen kijelenthető lenne, ki volt felelős a katasztrófáért. Annak ellenére, hogy a nyugati sajtó az orosz felkelőket okolja a történtekért, máig nem sikerült bebizonyítani, hogy a donyecki milíciák lőtték volna le a gépet. Smith szerint az eddigi leghitelesebb, a felelősök kilétére utaló dokumentumok az Oroszország által nyilvánosságra hozott műholdas fotók, melyek alátámasztják, hogy a katasztrófa időpontjában az ukrán légierő két vadászrepülőgépe haladt el a kérdéses terület fölött.

Kedden Olena Zerkal, Ukrajna európai integrációért felelős megbízottja kijelentette, hogy Kijev titkosítva tartja az esetről készített jelentéseket, – ami ukrán kormánytisztviselők körében is fokozott aggodalmat ébresztett azzal kapcsolatban; lehetséges, hogy tényleg az ukrán hadsereg lőtte le az utasszállító repülőgépet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
http://hidfo.ru/2015/07/az-ukranok-lohettek-le-a-malaj-utasszallito-gepet/

Patrick Smith, az International Herald Tribune európai ügyekért felelős megbízottja szerint az esetről mindeddig nem ismerni olyan bizonyítékot, ami alapján egyértelműen kijelenthető lenne, ki volt felelős a katasztrófáért. Annak ellenére, hogy a nyugati sajtó az orosz felkelőket okolja a történtekért, máig nem sikerült bebizonyítani, hogy a donyecki milíciák lőtték volna le a gépet. Smith szerint az eddigi leghitelesebb, a felelősök kilétére utaló dokumentumok az Oroszország által nyilvánosságra hozott műholdas fotók, melyek alátámasztják, hogy a katasztrófa időpontjában az ukrán légierő két vadászrepülőgépe haladt el a kérdéses terület fölött.

Kedden Olena Zerkal, Ukrajna európai integrációért felelős megbízottja kijelentette, hogy Kijev titkosítva tartja az esetről készített jelentéseket, – ami ukrán kormánytisztviselők körében is fokozott aggodalmat ébresztett azzal kapcsolatban; lehetséges, hogy tényleg az ukrán hadsereg lőtte le az utasszállító repülőgépet.

Nekem ezzel kapcsolatban egyetlen dolog gyanús, (de az nagyon), ugyanis nagyon sok dolog arra mutat, hogy a szakadárok lőtték le a maláj gépet (pl. azokban a hetekben sok gépet lőttek le a hadszíntéren, és mindig a szakadárok lőttek le ukrán gépet; miért lőttek volna az ukránok bármilyen repülőgépre, mikor a szakadároknak semmiféle repülőgépük nem volt? stb.). DE VISZONT ...!!
A maláj gép lezuhanása után az ukrán hadsereg vadul elkezdett támadni és előrenyomulni Debalcevo térségében, és a kezdetben sikeres, de aztán befulladt támadást továbbra is minden veszteség ellenére vadul erőltették. Már innen a térképet nézve is gyanús volt, hogy azt a mély benyomulást a szakadárok előbb-utóbb el fogják vágni az ukrán hátországtól, az ukránok mégis tovább erőltették a végül katasztrófába torkolló előrenyomulást. Vajon miért volt ez nekik olyan fontos?! Csak egyre tudtam gondolni: a támadás iránya egyértelműen a lelőtt gép roncsainak irányába mutatott, vagyis az ukránok nagyon kézbe akarták kaparintani a lelőtt gép roncsait és fedélzeti adatrögzítőit, valamint esetleg a BUK rakétának valahol az erdőben/földeken megmaradt hajtómű-szekcióját, amiből elég sok konkrét dolgot meg lehetne állapítani az elkövető kilétére vonatkozólag. Szóval még egyszer: miért volt ez olyan fontos az ukránoknak, mikor a világ nagy része úgyis a szakadárokat és az őket támogató oroszokat már eleve, a vizsgálat befejezése előtt kikiáltotta bűnösnek?! Netán van/volt ott valami olyan tárgyi "emlék"/bizonyíték, amit jobb szerettek volna eltüntetni?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
(pl. azokban a hetekben sok gépet lőttek le a hadszíntéren, és mindig a szakadárok lőttek le ukrán gépet; miért lőttek volna az ukránok bármilyen repülőgépre, mikor a szakadároknak semmiféle repülőgépük nem volt? stb.). DE VISZONT ...!!

Nekem az érthetetlen, hogy a milicia minek támadott volna egy 10 km magasan repülő gépet, amikor őket jóval alacsonyabbról bombázták, Igla-hatósugáron belülről ? És két-három, netán négy, sebtében összeszedett, "a szovjet időkben, vagy valamikor légvédelmis szaki" egyszercsak a keze ügyébe kap egy ilyen rendszert és halálpontosan elsőre talál.
Na igen, mondja Liszenko, mert az oroszok csinálták, átutaztak turistaként Ukrajnába, a bőröndben a rendszerrel és szépen profi módon lelőtték az MH17-et - Igaz, mert hát láttuk a tévében :)))
Jó, jó, de ezt is miért ??? Mi értelme/haszna lett volna ? Az oroszok tudták, hogy a politikusok zöme, a világsajtó nem melletük fog állni, se a "semleges" nemzetközi szervek, gyakorlatilag mindenki őket fogja hibáztatni, ha civileket pusztítanak. (az ukrán légiirányítás felelősségét a mai napig senki sem pedzegette komolyan, holott bőven megállna, véletlen találat esetén is) Ennyire rövidlátónak gondolhatjuk őket ? Egy ex-KGB-és tisztet ?

Az ukrán támadás hevessége a roncsok irányába nekem is feltünt, mi a túróért erőltetik ennyire ? Eközben más frontszakaszon meg teljes nyugi volt, javarészt.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Emel: </b>

Sajnos kevesen gondolkodnak, pedig ordít a megoldás. +1

Egyébként a XXI. szd-ban mi tart több, mint egy évig a nyugati szakértőknek, miközben a NATO-nak és Oroszországnak a régióban lévő összes felderítő rendszerei mindent láttak és tudnak.

Színjáték.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Nemértem meg miért élnek egyesek a múltba 56meg ilyenek holvan az már, jelenleg ott tartunk hogy az usa felborogat feléget csomó országot az furcsa módon egyikőtöket se érdekel.
A gép lelövése tényleg szőrnyű de tegyük fel ha az oroszok is lettek volna az elkövetők szerintetek összelehet hasonlítani az usa jelenlegi és nemenjünk messzire az elmúlt 90es 2000es éveki disznóságaival és főleg a jelenlegi "demokrácia" tevékenységeivel.
Ne vicceljünk már légyszives.
Amúgy énis a rendszerváltás szülötte vagyokXD
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De ha az ukránok nagyon szerették volna megkaparintani és eltüntetni a bizonyítékokat, akkor kudarcot vallottak, mert a szakadárok kaparintották meg helyettük a fekete dobozt és az összes többi maradványt. Talán a szakadárok tüntették el a nyomokat amik az ukránok bűnösségét bizonyíthatták volna? Ez már erősen konteó szagú.
 
Status
Not open for further replies.